Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Ρίξη πρόσθιου χιαστού
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Running_Angel
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 31/10/2014 :  13:30:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Running_Angel.  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα πάλι μετα απο καιρό δυστυχώς με ενα δυσάρεστο θέμα...

Απο μια μικρή ερευνα που έκανα στην ενότητα των τραυματισμών δεν βρήκα κάτι σχετικό με ρίξη προσθιου χιαστού. Το πιαθανοτερο είναι οτι δεν είναι ενας συνηθισμένος τραυματισμός των δρομέων αλλά σίγουρα όλοι ασχολούμαστε κ με αλλα αθληματα στα οποία μπορούμε να την πάθουμε...

Δυστυχώς εγω την έπαθα τον Αύγουστο την περίοδο των διακοπών στο surf, διάγνωση ολική ρίξη πρόσθιου χιαστού .....

Ολοι οι γιατροι μου επισκέφθηκα μου συνέστησα επέμβαση, το ζήτημα είναι οτι εγώ σχεδόν 3ς μήνες μετά έχω ελάχιστες ενοχλήσεις, καμία αστάθεια κ γυμνάζομαι κανονικά, τρέξιμο, ποδήλατο, κολύμβηση, surf χωρίς κανένα πρόβλημα σε βαθμό που πολλοί, μαζί κ εγώ να αναροτιουνται αν όντως έχω ρίξη....

Θα ηθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν κ αλλοι με διάγνωση ολικής ρίξης πρόσθιου χιαστού που δεν προχώρησαν σε επέμβαση κ συνέχισαν να γυμνάζονται κανονικά κ αν ναι ποιες επιπτώσεις ειχαν μετά απο καιρό....

Ευχαριστώ
Α.

--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--

RunKeeper Id: cdangelcd(at)yahoo.com Or Ak

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  14:46:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
λογικά ΟΛΙΚΗ δεν είναι σε σένα, τώρα στην μερική εάν οι τετρκέφαλοί σου είναι γυμνασμένοι καλά δεν νομίζω να έχεις καμμία επίπτωση.. τέτοια περίπτωση τραυματισμού ξέρω, ολικής όχι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Running_Angel
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  17:35:14  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Running_Angel Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και όμως 3ς γιατροί με κλινική εξέταση αλλά κ με την μαγνητική επιμένουν οτι πρόκειται για ολική κ ισχυρίζονται ότι υπάρχει περίπτωση να μην έχεις συμπτώματα...

Βέβαια όποιον κ να ρώτησα με ολική ρήξη προσθίου όλο κάποιο σύμπτωμα είχε...

--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--

RunKeeper Id: cdangelcd(at)yahoo.com Or Ak
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  21:07:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βρήκες μάλλον τον άνθρωπο σου... :) Λοιπόν έχω ολική ρήξη του πρόσθιου χιαστού στο δεξί γόνατο εδώ και 22 χρόνια σχεδόν!!!(γεγονός που με ανάγκασε να σταματήσω το χορό επαγγελματικά. Επέμβαση δεν έχω κάνει σε αντίθεση με την αδελφή μου που η επέμβαση της ήταν και επίπονη αλλά και δεν ήταν και πετυχημένη... Αποτέλσμα στα 40 της είναι σχεδόν κουτσή και φυσικά ποτέ δεν έκανε αθλητισμό...Εγώ τώρα δεν έχω πόνους, βέβαια πολλές φορές έχει τύχει να βγεί το γόνατο μου (και ξαναμπεί) με έντονο πόνο και μετά πρήξιμο κλπ για λίγες ημέρες... Βέβαια αυτό μου συμβαίνει πολύ σπάνια γιατί γυμνάζω συνεχώς τετρακεφάλους και οπίσθιους μηριαίους καθώς και αποφεύγω κάθε δραστηριότητα που απαιτεί πλευρικές και στροφικές κινήσεις... Βέβαια να ξέρεις μηνίσκος οστά καταστρέφονται με την πάροδο των ετών αλλά και σε κάθε τραυματισμό που συμβαίνει από την αστάθεια... το ζόρι θα έρθει όταν κάποτε σε πολύ μεγάλη ηλικία δε θα μπορούμε να γυμνάσουμε πόδια... αρθρίτιδες... σπάνια τώρα ανοχλούμαι πολύ λίγο από αλλαγές καιρού και υγρασία...

ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billant
Forum-Runner

Greece
108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  22:23:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχω 18 χρόνια ολικη ρηξη προσθίου χιαστού ,ανεγχείριστη .....Ισχυουν καρμπον αυτα που σου λεει ο Vaterman, καριβως ετσι ειναι και προσθέτω τα παρακάτω: Οι αθλίατροι είναι με τα μπουνια υπερ εγχείρισης, οι πιο ορθοπεδικοί ειναι υπερ συντηρητικης αγωγης και εκγυμνασης τετρακεφαλων -οπισθ. μηριαιωΝ.....η εγχειριση εχει μακρα αποκατασταση (θα το ξερεις αυτο ) και μια πιθανότητα να μην πιασει το μοσχευμα....
Η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν επιθυμείς να συνεχισεις πολυ ενεργα surfing,ποδοσφ-basket,σκι η ποδηλατο θα πρεπει να την κανεις, γιατι τα αθληματα αυτα εχουν μεγαλες στρεπτικες ροπες τα πρωτα ενω έχω την εντυπωση οτι απαγορευεται η κινηση του ποδηλατου για αυτον τον τραυματισμό....Για τον ίδιο ακριβως λόγο με το τρεξιμο δεν φαινεται να εχει αμεση καταπόνηση το γονατο δεδομενω εκγυμνασης τετρακεφ-οπ.μηριαων και λιγων κιλών στο σωμα..... Υπαρχουν βεβαια και περιπτωσεις καποιων επαγγελματιων ποδοσφαιριστων που εκαναν με μερικη ρηξη χιαστου καριερα......Επίσης πιστευω οτι η αισθηση <μπαινει-βγαινειτο γονατο> η οποια ειναι γενικα και λιγο ανατριχιαστικη βαινει μειουμενη με το χρονο χωρίς να σημαινει οτι το προβλημα διορθώνεται...Παντως εγω όταν τρεχω δεν εχω ενοχλήσειςαπο το σημειο,ενωγενικα δεν εχω ευαισθησια σε κρυο κλπ....ΑΥΤΑ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

al3xis
Newbie Forum Runner

21 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2014 :  11:40:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα και από εμένα...

Μια μερική ρίξη στο δεξί γόνατο(ποδόσφαιρο) και μια ολική στο αριστερό(μπάσκετ). Αποτέλεσμα; Να αφήσω οτιδήποτε είχε στροφικές κινήσεις(μπάσκετ,ποδόσφαιρο,ρακέτες!)
Δεν έχω κάνει εγχείρηση ούτε νομίζω θα μπω σ'αυτό το τρυπάκι..Μεγάλη αποκατάσταση..(2 χιαστοί = περίπου 2 χρόνια).
Τρέχω χωρίς ενοχλήσεις, φοράω πάντα επιγονατίδα στην ολική ρήξη όταν γυμνάζομαι και προσπαθώ να κρατάω και τους τετρακεφάλους ενεργούς γυμνασμένους..
Δε "φεύγει" το ποδί σε καμία περίπτωση στη καθημερινότητα ούτε σε απότομες κινήσεις.. Τώρα αν θα βγάλει κάτι με τα χρόνια; Σε φυσικοθεραπευτή που ήμουνα για άλλο λόγο, μου λέει ότι η αρθρίτιδα που λένε οι περισσότεροι ότι βγάζεις εαν αφήσεις τους χιαστούς, δεν έχει αποδειχτεί ότι οφείλεται εκεί..

Προσπάθησε να έχεις λίγα κιλά πάνω σου(φυσιολογικά) και εκγύμναση τετρακεφάλων.. Και να αποφεύγεις στροφικές δραστηριότητες..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Kostasxalarosxiastos
Elite Forum-Runner

Greece


1976 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2014 :  12:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΝΤΕΣ VATERMAN,BILLANT AL3XIS...ΣΤΟ ΔΕΞΙ ΚΙ ΕΓΩ ΔΙΑΓΝΩΣΜΕΝΟΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΣΘΙΟ(ΟΛΙΚΗ) ΑΠΟ ΤΟ 2005.
1.ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ 2 ΜΕ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝΕΛΙΠΩΣ ΜΕ ΛΙΓΑ ΒΑΡΗ ΠΟΛΛΕΣ ΕΠΑΝΑΛΗΨΕΙΣ ΑΣΚΗΨΕΙΣ ΔΙΚΕΦΑΛΩΝ ΤΕΤΡΑΚΕΦΑΛΩΝ, ΑΠΑΓΩΓΩΝ ΠΡΟΣΑΓΩΓΩΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΘΩΡΑΚΙΣΕΙΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΑ ΤΟ ΓΟΝΑΤΟ.
2.ΑΠΕΦΥΓΕ ΑΘΛΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΣΥΣΤΡΟΦΕΣ, ΜΠΑΣΚΕΤ ΣΚΙ ΣΕΡΦ
3.ΑΣΧΟΛΗΣΟΥ ΜΕ ΚΟΛΥΜΠΙ, ΤΡΕΞΙΜΟ ΠΟΔΗΛΑΤΑΚΙ...
4.ΧΑΣΕ ΒΑΡΟΣ, ΕΓΩ ΑΠΟ 78 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΥΨΟΣ 1.82 ΠΗΓΑ ΣΤΑ 68 ΚΙΛΑ
5.ΘΑ ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ ΦΡΟΥΤΑ, ΛΑΧΑΝΙΚΑ, ΑΒΟΚΑΝΤΟ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΑΛΚΑΛΙΚΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΟΥΝ ΟΙΔΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΦΕΛΓΜΟΝΕΣ, Ν ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΥΑΛΟΡΟΥΝΙΚΟ ΟΞΥ ΚΑΙ ΑΛΟΗ ΒΕΡΑ 2 ΤΡΙΜΗΝΑ ΑΝΑ ΕΤΟΣ-ΚΟΛΛΑΓΟΝΟ ΑΠΟ ΣΑΛΙΓΚΑΡΙΑ(ΑΡΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΤΡΩΣ) Η ΦΥΤΙΚΟ ΚΟΛΛΑΓΟΝΟ ΑΠΟ ΤΡΟΦΕΣ.
6.ΘΕΤΙΚΗ ΨΥΧΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ
ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Υ.Γ. ΤΟ 1996 ΕΚΑΝΑ ΤΡΙΠΛΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΠΡΟΣΘΙΟΥ ΠΛΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΜΗΝΙΣΚΟΥ ΜΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΤΟ 2005 ΕΠΑΘΑ ΥΠΟΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΚΟΠΗΚΕ Ο ΠΡΟΣΘΙΟΣ ΔΕΞΙΟΣ ΧΙΑΣΤΟΣ. ΑΠΟ ΤΟ 2006 ΕΩΣ ΤΟ 2014 ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΜΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΞΙΟΠΡΕΠΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΑΠΟ 5 ΕΩΣ 50 ΧΛΜ. ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΗΜΙΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 1.27....ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΣ 3.22....5ΑΡΙ 18.14'' 10ΑΡΙ 37.15'' Η ΖΩΗ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΤΑΜΑΤΩ ΤΟ ΤΡΕΞΙΜΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑΩ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΟΛΥΜΠΙ ΜΕΓΑΛΩΝ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΝ 3,5 ΚΑΙ 10 ΧΛΜ, ΩΣ ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΤΡΟΠΟ ΑΣΚΗΣΗΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΤΑ ΓΟΝΑΤΑ ΚΑΙ Η ΜΕΣΗ-ΤΑΚΤΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΑΓΩΝΕΣ ΕΠΙΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΦΙΛΟΥΣ ΦΥΣΙΟΘΕΡΑΠΕΥΤΕΣ ΩΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΚΛΙΝΙΚΗ ΕΙΚΟΝΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΕΧΩ ΑΠΟ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΩΣ ΜΗΔΕΝΙΚΕΣ!

AVE, SALVE,XAΙΡΕ, ΣΠΟΛΛΑΤΗ, ΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Running_Angel
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2014 :  10:30:31  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Running_Angel Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Αρκετά ενθαρυντικά νέα...

Θα το πάω συντηρητικά μιας, κ δεν θέλω να μπώ στην τόσο μακροχρόνια διαδιακασία αποκατάσταστης....

Δυστηχώς στροφικές κινήσεις δεν μπορώ να τις αποφύγω κ τόσο μιας κ το surf είναι αναπόσπαστο κομμάτι της καθημερινότητας μου....




--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--

RunKeeper Id: cdangelcd(at)yahoo.com Or Ak
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Salvador
Forum-Runner

71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2014 :  11:21:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βασικά, δεν είναι μόνο τα αθλήματα με στροφικές κινήσεις απαγορευτικά για χιαστό. Υψηλού κινδύνου είναι και οποιαδήποτε δραστηριότητα ενέχει απότομες και απρόβλεπτες κινήσεις, σωματικές επαφές, απότομες επιταχύνσεις-επιβραδύνσεις.
Το να κάνεις παρόμοιες δραστηριότητες με ρήξη χιαστού ρισκάρεις να πάρεις το πόδι σου στο χέρι ανά πάσα στιγμή και τότε η αποκατάσταση θα είναι πολύ-πολύ μεγαλύτερη.
Γενικά σε νέους ανθρώπους, που κάνουν έντονο αθλητισμό, συνίσταται η επέμβαση.
Αν μπεις στη λογική να την αποφύγεις, πρέπει να σκεφτείς πολύ υπεύθυνα τις δραστηριότητες που θα επιδοθείς στο μέλλον και να κάνεις ισοβίως συστηματική ενδυνάμωση κάτω άκρων και κυρίως 4κεφάλων-2κεφάλων. Μην αναφέρει κανείς το παράδειγμα του Γιαννάκη που έπαιζε μπάσκετ με κομμένους χιαστούς, γιατί είναι μια απίστευτη και θαυμαστή εξαίρεση στο γενικό κανόνα.
Ασφαλώς και μία επέμβαση (έστω και μια αρθροσκόπηση ρουτίνας όπως έχει φτάσει να γίνεται ο ΠΧΣ) είναι επέμβαση με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τον ανθρώπινο οργανισμό και τη τσέπη του βεβαίως-βεβαίως (βέβαια, ξέρω πολλούς που τα λεφτά που δεν έδωσαν για την επέμβαση τα έδωσαν διπλά σε φυσικοθεραπείες-συμπληρώματα-συνδρομές γυμναστηρίων επί χρόνια). Από την άλλη το τίμημα της μη επέμβασης δεν είναι αμελητέο (ζεις μονίμως με την ανασφάλεια του κομμένου χιαστού, κόβεις μαχαίρι πολλές από τις αγαπημένες σου δραστηριότητες, κάνεις φίλο σου το γυμναστήριο-σχεδόν εξαρτάσαι από αυτό). Δε θα το συνιστούσα σε κάποιο νέο άνθρωπο αυτό.
Σε κάθε περίπτωση, αν αποφασίσει κάποιος να κάνει επέμβαση, θα πρέπει να το ψάξει πολύ. Από την προσωπική μου εμπειρία, θα συμβούλευα να μη δώσει τόσο το βάρος που θα βρει τον σούπερ γιατρό (που θα του σκάσει και ένα κάρο λεφτά), αλλά να επιμείνει πάρα πολύ στο θέμα αποκατάσταση μετά την επέμβαση. Οι περισσότερες υποτροπές δεν είναι τόσο θέμα κακής δουλειάς στην επέμβαση, αλλά λόγω ελλιπούς αποκατάστασης-ενδυνάμωσης. Νομίζεις δηλ. ότι επειδή έκανες την εγχείριση, πάει το έφτιαξες το πόδι και τέλος. Δεν υπάρχει πιο λάθος από αυτό και συνήθως οι χειρούργοι-ορθοπεδικοί δε θα σε προιδεάσουν ποτε σε αυτόν τον τομέα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

billant
Forum-Runner

Greece
108 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2014 :  14:03:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
kostas xalaros xiastos φιλε μου...μπραβο ---- καλη η μετριοφροσύνη αλλα εχει και τα ορια της......οι χρονοι που αναφέρεις απο 5km εως μαραθωνιο δεν δύναται να ονοματιστουν σχετικα αξιόλογοι ακομα και απο πρωταθλητές Ελλάδος .....αντε να εξαιρεσεις ΚΜΑ και διεθνεις μαραθωνιους που τρεχει ολη η ελιτ......ολοι οι υπολοιποι χρονοι απο 5Km εως ημι ειναι σταθερά μεσα στην 1η 20αδα-να μην πω 10αδα καθε λαικου αγωνα στην Ελλάδα....δεν αποκαλουνται λοιπον σχετικα αξιολογοι.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Running_Angel
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/11/2014 :  13:07:22  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Running_Angel Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το θέμα μου είναι οτι δεν θέλω να μπω στην διαδικασία αποκατάστασης που είναι μακροχρόνια κ επίπονη χωρίς στην ουσία να έχω κάποιο σοβαρό πρόβλημα....

Το γυμναστήριο έτσι κ αλλιώς είναι σχεδόν το δευτερο σπίτι μου κ η άθληση καθημερινότητα οπότε να κρατάω γυμνασμένα τετρακεφαλους κ οπίσθιους μηριαίους είναι σχετικά απλό...

Σήμερα πήγα δοκίμασα κ μια επιγονατίδα ειδικά για xtreme Sport η οποία προσφέρει ικανοποιητικο επίπεδο προστασίας τουλάχιστον να μην πάρω όλο το πόδι στο χέρι.

--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--

RunKeeper Id: cdangelcd(at)yahoo.com Or Ak
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kosant
Newbie Forum Runner

1 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2014 :  21:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπερα σας. Η μαγνητικη εδειξε ρηξη προσθιου χιαστου και οπισθιου κερατος εσω μηνισκου.Παμε για αρθροσκοπηση. Γνωριζει κανεις κανεναν καλο γιατρο απο Θεσσαλονικη;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NIKOS T.
Master Forum-Runner

Greece


8812 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/12/2014 :  23:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kosant

Καλησπερα σας. Η μαγνητικη εδειξε ρηξη προσθιου χιαστου και οπισθιου κερατος εσω μηνισκου.Παμε για αρθροσκοπηση. Γνωριζει κανεις κανεναν καλο γιατρο απο Θεσσαλονικη;


Σου έστειλα email

"Αν νομίζεις ότι τα έχεις όλα υπό έλεγχο, τότε δεν τρέχεις αρκετά γρήγορα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000