Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin FR15 Vs Timex Run Trainer 2.0 με Heart Rate
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 31/10/2014 :  14:09:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ερώτηση είναι απλή


Οκ ο έρωτας ο μεγάλος είναι τα Suunto αλλά την δεδομένη χρονική στιγμή θα πρέπει να κάνουμε την δουλειά μας με κάτι οικονομικότερο.
Μετά τα μνημόνια βλέπουμε
Αν είχατε να διαλέξετε ένα απο τα δυο ποιο θα διαλέγατε;
Ισως σας φανεί περίεργο αλλά αυτό που αποτελεί κίνητρο για εμένα είναι να έχω την πληροφορία εύκολα μπροστά μου
Άρα θέλω μάλλον μια οθόνη με 3 ενδείξεις
τουλάχιστον και σχετικά αξιόπιστο gps και hrm

Τι λέτε;Αξίζουν τα 15 παραπάνω ευρώ για το Timex?

Απο Online πλατφόρμα πως πάει;(της Garmin έχω μια σχετική αίσθηση)

Edited by - Suisac on 31/10/2014 17:59:47

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  17:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω φιλε μου εχω το Timex run trainer 2 τώρα και πριν ειχα το timex run trainer 1.....αν θες την αποψη μου ειναι εκπληκτικα ρολογια....δεν ειναι τοσο διαφημισμενα οσο τα garmin αλλα ειναι πολυ αξιοπιστα...η μπαταρια του τιμια και η πλατφορμα (training peaks.com) πολυ καλή και ευχρηστη...αν μαλιστα πληρωσεις και εχεις την αναβαθμισμενη πλατφορμα ειναι σουπερ....το timex ειναι αλλη κατηγορια απο το f15...εχει τα παντα....με κλειστα τα ματια!!!!!!!

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  18:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταρχάς ευχαριστώ για την απαντηση
Ξέρεις τι με προβληματισε,επειδή όλες μ τις δραστηριοτητες τις έχω αλλου(runkeeper)πρόσεξα ότι δεν μπορώ να κάνω export αρχεία.
Ισχύει;
Μπορώ να το ξεπεράσω με καμια ενδιάμεση πλατφορμα(strava?)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  18:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωπα με μπερδεψες.....θέλεις να κανεις export απο το run keeper η απο το ρολοι;;;;το ρολοι απο οσο ξερω συνδεεται με το strava αν και δεν το εχω δοκιμασει....τωρα αν κατεβασεις το trainingpeaks μπορεις να φοτωσεις ολες τις δραστηριοτητες σου...ψαξε το λιγο!!!!

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  18:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο trainingpeaks όντως όπως λες μπορείς να φορτώσεις οποιαδήποτε δραστηριότητα ανεξαρτήτως τύπου gpx κλπ.
Το ανάποδο δε καταφερα να εντοπίσω.Να έχω ανεβάσει την δραστηριότητα στο peaks και να μπορώ να την κάνω export.
Βέβαια αν όπως λες συνδέεται και με third party εφαρμογή όπως το strava ή mapmyrun μπορείς να κανεις και αυτό το βήμα γιατί γνωρίζω πως έχουν αυτή την δυνατότητα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  20:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by giakos

Εγω φιλε μου εχω το Timex run trainer 2 τώρα και πριν ειχα το timex run trainer 1.....αν θες την αποψη μου ειναι εκπληκτικα ρολογια....δεν ειναι τοσο διαφημισμενα οσο τα garmin αλλα ειναι πολυ αξιοπιστα...η μπαταρια του τιμια και η πλατφορμα (training peaks.com) πολυ καλή και ευχρηστη...αν μαλιστα πληρωσεις και εχεις την αναβαθμισμενη πλατφορμα ειναι σουπερ....το timex ειναι αλλη κατηγορια απο το f15...εχει τα παντα....με κλειστα τα ματια!!!!!!!

Δεν προλαβαίνω.......



Συμφωνώ και επαυξάνω..!!!! Φοβερό το timex και κάνει παπάδες..!!!! Του έχω πιει το αίμα και δεν καταλαβαίνει τίποτα κοντά 1,5 χρόνο τώρα... Φούλ αδιάβροχο, το κάνεις μπάνιο, το κολυμπάς στη θάλασσα, ιδρώτες, βροχές, χαμπάρι αυτό, τα κουμπιά του και το λουρί του όπως την πρώτη μέρα..!!! Στην γυναίκα μου έχω πάρει δώρο ένα fr10, αλλά λόγω εγκυμοσύνης έχει τρέξει απειροελάχιστα, οπότε δεν μπορώ να τα συγκρίνω και να σου πω...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  20:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά το βρήκα και φαίνεται να καταλήγω σε αυτό , υπάρχει πλέον συνεργασία και με το Endomondo στο οποίο μπορείς να ανεβάσεις τα αρχεία κατευθείαν.Μετά το Endomondo ξέρω οτι έχει export σε gpx.....ολα αυτά γιατί ολοοοοο μου το αρχείο απο τον 11/2012 είναι στο Runkeeper και τα συγκεντρώνω εκεί.
Μόνο μια χαζή ερώτηση......(μετά απο 50 χαμένα κιλά έχω ψύχωση με τις θερμίδες) βρε....τις υπολογίζει;

Edited by - Suisac on 31/10/2014 20:41:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  21:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάτι υπολογίζει, αλλά δεν το έχω ψάξει περεταίρω, δεν με έχει απασχολήσει ποτέ να σου πω την αλήθεια..!! Παρόλα αυτά, αν έχεις όρεξη μελέτησε:
http://www.dcrainmaker.com/2013/03/trainer-depth-review.html


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/10/2014 :  21:33:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ευχαριστώ gligoros , νομίζω πως κατέληξα...αντε να δούμε :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  04:49:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να σαι καλά, καλή αγορά οτι κι' αν πάρεις..!!


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  06:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν το συνδυασεις με τον παλμογραφο τις υπολογιζει.....κατα προσεγγιση παντα.....αλλα τις υπολογιζει.....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  10:57:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να είσαι καλά giako.....πληροφοριακα το tp έχει δυνατότητα export απλά με λίγο πρωτότυπο τρόπο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  11:07:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή είχα ολο timex δεν με ειχε προβληματισει καθολου η μεταφορα δεδομενων σε αλλη πλατφορμα....εγω ειχα και το προηγουμενο μοντελο και ημουν πολυ ευχαριστημενος...και φαντασου το 1 ειχε προβληματακια.....το 2 ειναι πολυ καλο.....αν το αγορασεις τελικα μην παρασυρθεις...ακολουθησε ακριβως τις οδηγιες φορτισης...και το 8ωρο ειναι δεδομενο...τσεκαρισμενο!!!!!οτι θελεις στειλε μειλ να σε βοηθησω...οσο για τον ερωτα σου (SUUNTO) ειναι και δικος μου!!!!!!καλα να ειμαστε!!!!!!!αν τρεξεις τη κλασσικη διαδρομη καλη επιτυχια.....

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000