Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Αγορα στρωματος υπνου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Tzimakos
Newbie Forum Runner

Greece
34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 01/11/2014 :  04:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα παιδια..

Τον τελευταιο καιρο ειμαι στο ψαξιμο για στρωμα υπνου. Κατα την ερευνα αγορας μου ανακαλυψα τα στρωματα με ανεξαρτητα ελατηρια και αφρωδη υλικα, αλλα και αυτα χωρις ελατηρια μονο με αφρωδη υλικα.

Δοκιμαζοντας και απο κοντα καποια στρωματα εχω μαλλον καταληξει πως μου αρεσουν τα στρωματα χωρις ελατηρια, μονο με αφρωδη υλικα, και πιο συγκεκριμενα ακομα περισσοτερο μου αρεσει το memory foam.

Θα ηθελα γενικα να παρω οσο περισσοτερα μπορω απο ενα στρωμα για το ποσο που θα δωσω.

Πειτε κανενα καταστημα που να εχει μαλακα στρωματα με ανεξαρτητα η καθολου ελατηρια η συμφωνα με την εμπειρια σας ποια στρωματα θα προτεινατε η εχετε.

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  20:32:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Το memory foam θεωρείται οτι καλυτερο υπάρχει

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  20:38:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εδώ και χρόνια έχουμε πάρει ένα Tempur.
Το κόστος ήταν μεγάλο, 1500€, αλλά δεν έχουμε μετανιώσει ούτε δευτερόλεπτο.
Μπορείς να τα δοκιμάσεις σε καταστήματα της Elite.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/11/2014 :  20:42:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Έχω τον κουμπάρο μου στο Καματερό! Έχει βιοτεχνία εκεί,επί της Φυλής,κάτω από την Εθνική Τράπεζα !!Και έκθεση στο Ίλιον-2105016586-Πες το ονοματεπώνυμό μου! Θα σου απαντήσει σε ότι θέλεις!!

Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Tzimakos
Newbie Forum Runner

Greece
34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2014 :  01:49:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ Spartiatis : και μενα το memory με εχει συνεπαρει και προσπαθω να βρω στρωμα μονος με αφρωδη και απο πανω memory οσο πιο οικονομικο γινεται, ειναι οντως φοβερο υλικο..

off topic: καθεσαι συνεχεια στο μαγαζι? Θελω να περασω να παρω schweden bitter..

@ unforgiven : Τα tempur τα βλεπω που τα αναφερουν σαν κορυφη ολοι την τελευταια βδομαδα που κανω ερευνα αγορας στο ιντερνετ.. Σημερα πηγα elite strom και ξαπλωσα σε ενα tempur 1200 ευρω μου λεει στο 1.20 που το θελα.. Οντως ηταν το καλυτερο απο ολα οσα εχω ξαπλωσει, αλλα δυστυχως ουτε κατα διανοια δεν φτανω τοσο ψηλα.. Αλλα ειναι οντως αλλο πραμα, συμφωνω..

@ Etien : Σ'ευχαριστω παρα πολυ για τη συσταση, απορω και πως μου ξεφυγε γιατι εψαξα στρωματα χαιδαρι και τους πηρα ολους σβαρνα, εκει διπλα ειναι και η ελιτ στρομ.. Ξερεις αν φτιαχνει και στρωματα αποκλειστικα με αφρωδη και memory?

Στειλε μου αν θελεις το ονοματεπωνυμο σου σε πμ, ζητω συγγνωμη ειμαι σχετικα νεος στο φορουμ και δεν το γνωριζω..

Μητσος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2014 :  07:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Etien


Έχω τον κουμπάρο μου στο Καματερό! Έχει βιοτεχνία εκεί,επί της Φυλής,κάτω από την Εθνική Τράπεζα !!Και έκθεση στο Ίλιον-2105016586-Πες το ονοματεπώνυμό μου! Θα σου απαντήσει σε ότι θέλεις!!

Ευχαριστώ



Σε αυτό να επιμείνεις!
Θα βρεις την ίδια ποιότητα στρώματος με τα ίδια χαρακτηριστικά των επώνυμων και πολυδιαφημιζόμενων στη μισή και κάτω της τιμής τους.
Πριν από 5 χρόνια έτσι το ψάχναμε κι εμείς κι αφού γυρίσαμε όλα τα σχετικά elite-ideal κλπ. στο τέλος βρήκα βιοτεχνία στο Πειραιά και πήραμε με τα ίδια χαρακτηριστικά στρώμα με αυτό που είχαμε καταλήξει. Δεν το μετανιώσαμε λεπτό και είδαμε τρελή διαφορά στον ύπνο μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2014 :  07:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι να σας πω βρε παιδιά, μόνο εγώ κοιμάμαι σαν τούβλο όπου και όποτε χρειαστεί? Καναπέ, αμάξι, κρεβάτι, πάτωμα, τα πάντα...?
αθλούμενοι είμαστε, μήπως... δεν εκτονώνεστε και δεν κουράζεστε αρκετά?

:P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2014 :  08:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Τι να σας πω βρε παιδιά, μόνο εγώ κοιμάμαι σαν τούβλο όπου και όποτε χρειαστεί? Καναπέ, αμάξι, κρεβάτι, πάτωμα, τα πάντα...?
αθλούμενοι είμαστε, μήπως... δεν εκτονώνεστε και δεν κουράζεστε αρκετά?

:P



Κι εγώ το ίδιο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2014 :  10:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Deorum - Alexandra:
Όταν δεν κάνεις ξεκούραστο ύπνο αργά ή γρήγορα το καταλαβαίνεις. Αν φταίει το στρώμα σου επίσης το καταλαβαίνεις.
Είχαμε ένα απλό στρώμα απ'όταν παντρευτήκαμε και πήραμε την κρεβατοκάμαρα. Την πρώτη 5ετία δεν είχαμε κανένα θέμα. Μετά άρχισα εγώ να έχω πρόβλημα. Ξυπνούσα πιασμένη, σκευρωμένη, κουρασμένη. Άντεξα ή μου πήρε 2 χρόνια να καταλάβω ότι μπορεί να φταίει και το στρώμα.
Στην 7ετία λοιπόν που μετακομίζαμε μου ήρθε η φαεινή ιδέα να αλλάξουμε στρώμα και σκέφτηκα να πάρουμε κάτι καλύτερο. Η διαφορά ήταν απίστευτη από το επόμενο κιόλας πρωί.
Ο άντρας μου, που μυοσκελετικά θα έλεγα είναι πιο ευπαθής, δεν είχε θέμα με το στρώμα και τον ύπνο του.

Edited by - nimi on 02/11/2014 10:30:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/11/2014 :  20:59:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Tzimakos

@ Spartiatis : και μενα το memory με εχει συνεπαρει και προσπαθω να βρω στρωμα μονος με αφρωδη και απο πανω memory οσο πιο οικονομικο γινεται, ειναι οντως φοβερο υλικο..

off topic: καθεσαι συνεχεια στο μαγαζι? Θελω να περασω να παρω schweden bitter..

@ unforgiven : Τα tempur τα βλεπω που τα αναφερουν σαν κορυφη ολοι την τελευταια βδομαδα που κανω ερευνα αγορας στο ιντερνετ.. Σημερα πηγα elite strom και ξαπλωσα σε ενα tempur 1200 ευρω μου λεει στο 1.20 που το θελα.. Οντως ηταν το καλυτερο απο ολα οσα εχω ξαπλωσει, αλλα δυστυχως ουτε κατα διανοια δεν φτανω τοσο ψηλα.. Αλλα ειναι οντως αλλο πραμα, συμφωνω..

@ Etien : Σ'ευχαριστω παρα πολυ για τη συσταση, απορω και πως μου ξεφυγε γιατι εψαξα στρωματα χαιδαρι και τους πηρα ολους σβαρνα, εκει διπλα ειναι και η ελιτ στρομ.. Ξερεις αν φτιαχνει και στρωματα αποκλειστικα με αφρωδη και memory?

Στειλε μου αν θελεις το ονοματεπωνυμο σου σε πμ, ζητω συγγνωμη ειμαι σχετικα νεος στο φορουμ και δεν το γνωριζω..

Μητσος




Ονομάζομαι Μαλτεζος Παναγιώτης.Δεν γνωρίζω τα υλικά Πως λέγονται,αλλά θα σου απαντήσουν σε όλες τις ερωτησεις,είναι αληθινοί,θα σου δείξουν δείγματα κλπ κλπ.....
Βασικά πες τους... Το ονοματεπώνυμό μου και θα.... Χτυπήσουν ΠΡΟΣΟΧΉ!!!!!!!

Ευχαριστώ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Tzimakos
Newbie Forum Runner

Greece
34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2014 :  03:02:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να σαι καλα Παναγιωτη, το εκτιμω πραγματικα.. Θα το επισκεφτω το μαγαζι αυριο μαλλον στην καθιερωμενη γυρα μου τις τελευταιες μερες..

Μητσος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2014 :  09:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Tzimako, ο Παναγιώτης (ETIEN) είναι δικός μας άνθρωπος.
(τον ξέρω τον Τζιμάκο από αλλού!)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2014 :  11:56:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Tzimako, ο Παναγιώτης (ETIEN) είναι δικός μας άνθρωπος.
(τον ξέρω τον Τζιμάκο από αλλού!)





Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Tzimakos
Newbie Forum Runner

Greece
34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/11/2014 :  17:01:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν προλαβα να παω σημερα τελικα ETIEN θα περασω αυριο..

Γενικα επειδη εχω κατασταλαξει πλεον οτι θελω στρωμα χωρις ελατηρια, με memory foam πειτε μαγαζια που να εχουν τετοια στρωματα με οσο το δυνατον λογικες τιμες..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Tzimakos
Newbie Forum Runner

Greece
34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2014 :  15:13:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Etien σ' ευχαριστω πολυ περασα απο το μαγαζι, ηταν μια πολυ εξυπηρετικη κυρια στο μαγαζι και με κατατοπισε σχετικα με ολα τα στρωματα του μαγαζιου..
Δυστυχως το memory που ηθελα εγω ξεφευγει σε τιμη..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Tzimakos
Newbie Forum Runner

Greece
34 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 05/11/2014 :  15:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια εχει αγορασει η δοκιμασει κανεις τα memory στρωματα της ecosleep και της feelstrom?

Προς το παρον εχουν το προβαδισμα αυτες οι δυο καθως εχουν παρα πολυ καλη σχεση τιμης-αποδοσης..

Επισης λεγετε μου συνεχως μαγαζια με στρωματα χωρις ελατηρια με memory foam να πηγαινω να δοκιμαζω.. Τα εχω παρει παραμαζωμα και θελω να τα εχω επισκεφτει ολα για να αποφασισω και να ειμαι σιγουρος οτι εχω παρει το καλυτερο στρωμα για τα λεφτα που θα δωσω παντα..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000