Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος 2014-Καιρός
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 21

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  10:56:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by wicket

quote:
Originally posted by kalogeridis


φιλε μου θα διαφωνισω μαζι σου... ως επι το πλειστον, στο φορουμ συμμετεχουν ερασιτεχνες δρομεις (με αξιοζηλευτες επιδοσεις μερικοι)και στο επιπεδο μας οι καιρικες συνθηκες μετρανε. ολοι κατεβαινουν με εναν ενδομυχο χρονικο στοχο. η επιτευξη του ειναι και θεμα καιρικων συνθηκων. οι 12 σελιδες ειναι για το αν θα καταφερουν υπο τις οποιες συνθηκες να πετυχουν στοχους και οχι για το αν θα συμμετασχουν στον αγωνα καθ εαυτον. ο καιρος εχει να κανει και με τον ρουχισμο - εξοπλισμο που θα φερουν οι δρομεις... επισης ειναι ενα θεμα στο οποιο εξωτερικευεται η οποια ανυπομονησια για τον ερχομο της μεγαλης μερας, οπως και πολλα αλλα μακροσκελεστερα θεματα.
υγ. εγω ειμαι αργος δρομεας που δε θα κατεβω στον αγωνα . δε σου κρυβω οτι οι αντιξοες συνθηκες με εξιταρουν και μου δινουν εξτρα κινητρο. οχι ομως και εξτρα ωθηση για την επιτευξη των στοχων μου.
φιλικα παντα
Παναγιωτης


Όλοι ερασιτέχνες δρομείς είμαστε, ακομή και οι επαγγελματίες δρομείς, αλλά δεν μπορούμε να επηρεάσουμε τον καιρό!!!!!
Αυτόο που μπορούμε να επηρεάσουμε είναι η απόδοση μας και όχι οι καιρικές συνθήκες, επίσης με το μυαλό μας όπως είπα ο καθένας μας μπορεί να φτιάξει τις ιδανικές για αυτόν συνθήκες!!! Αλλά δεν μπορεί να αλλάξει τον καιρό, άρα περιττό να ασχολούμαστε τόσο πολύ με αυτό και να χαλάμε ενέργεια για κάτι που δεν είναι στο χέρι μας!!!
Φιλικά και καλό αγώνα σε όλους!!!
Κωστας

[/quote]

Φίλε Κώστα,μάλλον δέν διάβασες όλο το κείμενο του Παναγιώτη.Δώσε λίγη βάση σε αυτό που τσεκάρισα..

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  11:21:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

Το τοπικ αυτο ανοιχτηκε γι αυτους που ο καιρος τους ενδιαφερει και τους επηρεαζει, εστω και ψυχολογικα, ακομα κι αν δεν προκειται να κυνηγησουν κανεν σουπερ ντουπερ χρονο. Υπαρχουν πολλοι δρομεις που τρεχουν πιο ευχαριστα με συγκεκριμενο καιρο και αλλοι επηρεαζονται πολυ απο βροχες κλπ. Δικαιωμα του καθενος να νιωθει ο,τι νιωθει εφοσον δεν ενοχλει τον αλλον. Το να μπαινει καποιος σε ενα τετοιο τοπικ και να λεει οτι ο δρομεας δεν πρεπει να κοιταει τον καιρο, προσωπικα δεν τοκαταλαβαινω. Αν δε θες εσυ να κοιτας τον καιρο, μην μπαινεις καν σ αυτο το τοπικ. Ασε να μπαινουν και να σχολιαζουν αυτοι που για τον αλφα η βητα λογο ενδιαφερονται για τον καιρο που θα εχει, γι αυτον ακριβως το λογο ανοιχτηκε αυτο το τοπικ.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





...συμφωνω απολυτα!Οι καιρικες συνθηκες διαμορφωνουν διαθεση και ψυχολογια στοιχεια απαραιτητα για την επιτευξη προσωπικων στοχων...κι οχι μονο!!!

Elda βαλε σε παρακαλω πολυ ολη σου τη θετικη ενεργεια ΝΑ ΜΗΝ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΡΕΚΛΟΠΟΔΑΡΑ (συμβιβαζομαι με λιγη βροχη)...διοτι ο καιρος παλι καταιγιδες δειχνει για Κυριακη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  11:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίτα να δεις που δεν λέει να βρέξει σήμερα!
Έχει πιαστεί ο λαιμός μου να κοιτάζω προς τα πάνω. Λες και μιλάω με τον Θεό ένα πράγμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  11:30:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το Μετεό δεν το βρίσκω τόσο αξιόπιστο. Προσωπικά κοιτάζω το accuweather και το poseidon.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  11:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα νέα από το φορκαστ.ιο είναι για αραιή βροχή (Scattered Light Rain) για Μαραθώνα, Πικέρμι, Αγία Παρασκευή και αραιή συννεφιά στην Αθήνα. Θερμοκρασίες 15-18, υγρασία γύρω στο 75% και ασθενείς ανέμους νότιους/νοτιοανατολικούς. Δεν μου φαίνεται κακή η πρόβλεψη αλλά ως αρχάριος δεν ξέρω κιόλας σίγουρα. Πάντως η μπόρες που θα δούμε από απόψε και όλη την μέρα αύριο, δεν θα πρέπει να μας ανησυχήσουν.

Και να προσθέσω πως η ψύχωση (και) με τα θέματα του καιρού την τελευταία εβδομάδα είναι μέρος της χαράς του πολύμηνου ταξιδιού έως την αφετηρία. Μπράβο σε όποιον είχε την ιδέα να ανοίξει το παρόν θέμα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  11:54:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πιθανοτατα πλησιαζοντας προς Αθηνα να υπαρχει βροχη,ειναι πολυ δυσκολο ομως για ακριβη προβλεψη διοτι μιλαμε για μεγαλη αποσταση με διαφορες τοπικοτητες και διαφορετικες ωρες για τον καθενα.
Ενα παραδειγμα.Το σπιτι μου απεχει σε ευθεια 2 χλμ απο το Ολυμπιακο σταδιο.Πολλες φορες βλεπω στην τηλεοραση αγωνα που διεξαγεται στο σταδιο και ενω εκει ριχνει τουλουμια σπιτι μου δεν πεφτει σταγονα.
Χονδρικα πιθανοτητα βροχης σε διαφορα σημεια της διαδρομης,υγρασια υψηλη,θερμοκρασια 15-20 και νοτιοι ανεμοι.
Καλη επιτυχια σε ολους και μη με βριζετε αν πεσω εξω στις προβλεψεις.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  12:02:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

μη με βριζετε αν πεσω εξω στις προβλεψεις.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



Επ! Δεν κατάλαβες! Κάποιος πρέπει να φταίει για της Κυριακής το χάλι μας.
Σε θέλω απίκο την Κυριακή το μεσημέρι. Κοίτα μην εξαφανιστείς από δω κ σε ψάχνουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

helios21
Forum-Runner

128 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  12:04:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Κοίτα να δεις που δεν λέει να βρέξει σήμερα!
Έχει πιαστεί ο λαιμός μου να κοιτάζω προς τα πάνω. Λες και μιλάω με τον Θεό ένα πράγμα...



Βρέξεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Βρέξεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  12:05:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα χει πλακα να βρεχει καρεκλοποδαρα τη Κυριακη τελικα και οχι το Σαββατο !
Χαχα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  12:11:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ λέω να βγάλουμε κάτι από αυτή την ιστορία. Δεν βάζουμε κανά στοίχημα;

Πάει, δε θα δουλέψουμε σήμερα.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  12:24:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimosthenis

Το Μετεό δεν το βρίσκω τόσο αξιόπιστο. Προσωπικά κοιτάζω το accuweather και το poseidon.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.



To poseidon είναι αρκετά αξιόπιστο...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

andyk
Newbie Forum Runner

30 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  12:25:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η ενασχόληση με τον καιρό δε γίνεται μόνο για ψυχολογικούς λόγους ή για την επιλογή του εξοπλισμού. Για κάποιους ο καιρός επηρεάζει και την τακτική που θα ακολουθήσουν στον αγώνα. Εγώ προσωπικά, από την εμπειρία του περσινού αγώνα, ξέρω πως σε περίπτωση ζέστης (26+ βαθμούς)και υψηλής υγρασίας, για να τερματίσω χωρίς προβλήματα πρέπει να προσθέσω 10" στο ρυθμό μου. Αντιθέτως η βροχή δε με ενοχλεί.

Γι αυτό πιστεύω πως το τοπικ μόνο άστοχο δεν είναι.

Edited by - andyk on 07/11/2014 12:26:08
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  12:26:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επίσης και το http://www.yr.no αξιόπιστο.

Σε γενικές γραμμές όποια χρησιμοποιούν το ευρωπαικό και όχι το αμερικάνικο μοντέλο πρόγνωσης είναι που πρέπει να παρακολουθούμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alexios33
Forum-Runner

Greece
120 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  12:28:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σημασια εχει το ταξιδι λεει ο ποιητης,θεωρω ότι ο καιρος όπως λεει και ενας φιλος είναι ο ΚΑΙΡΟΣ δεν αλλαζει,εμεις μπορούμε να αλλαξουμε τον εαυτο μας και παραλληλα τον καιρο.

Όλα τα κομματια ενωμενα κατω από τα φωτα των ουρανων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/11/2014 :  12:30:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.wetterzentrale.de/topkarten/ani/gfs/

επιλέγετε απο το μενού Niederschlag
καθώς τρέχετε με το ποντίκι πάνω στην αριστερή μπάρα έχετε ένα animation ανα 6ωρο που φτάνει μέχρι και τις 192 ώρες μετά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 21 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000