Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθώνιος 2014-Καιρός
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 21

Pheidias
Forum-Runner

Greece


125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  14:17:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Pheidias Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σιγά μην κουβαλάμε και σακίδιο ρε σεις, λες και τρέχουμε στα Ιμαλάια! Εγώ δεν κουβαλάω τίποτε σε αγώνες ασφάλτου, ούτε τζελάκια. Μηδενικό βάρος! (Αλλά είναι διαφορετικές οι ανάγκες και οι συνήθειες του καθενός. Προς Θεού, δεν πάω να «πείσω» κανέναν, έτσι; )

Ψιλόβροχο λέει τώρα (δεν είναι τόσο κακό, αν δεν είναι δυνατή η βροχή), μάλιστα γύρισε και ο άνεμος σε ανατολικό-βορειοανατολικό, ευνοϊκό δηλαδή (αλλά η πρόβλεψη για τον άνεμο είναι ευμετάβλητη).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  14:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για Μαραθώνα κοιτάει κανείς η μόνο Αθήνα βλέπεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  14:33:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by MasBass

ανάμεσα στα μπούτια τι κάνουμε; Εδω σε θελω..



ΠΟΛΛΗ βαζελίνη.



Η βαζελίνη είναι μακράν ξεπερασμένη: Bodyglide και έχετε το κεφάλι σας (ε, το δέρμα σας ήθελα να πω) ξένιαστο!

Free your feet...free your senses!



Με έχει σώσει η βαζελίνη, το Bodyglide το δοκίμασα και δεν το μπορώ καθόλου. Αν βρέχει, θα κουβαλάω ΚΑΙ ένα έξτρα σωληνάριο, μαζί με το αντηλιακό για επανάληψη στο 22.5, τα τζελάκια, τα χαρτομάντηλα, τα υγρά μαντηλάκια, τα hansaplast (σαν να με χτυπάνε λίγο στους αχιλλείους τα kayano) τα saltsticks και το κινητό!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  14:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα πάλι ενώ δεν με νοιάζει η βροχή, ίσα-ίσα μ'αρέσει τρελά να με πιάνει στο μέσο ή προς το τέλος του τρεξίματος με προβληματίζει που δίνουν το πρωί τις καταιγίδες και μετά στέγνα. Κοινώς αν δεν πλατσουρίσουν τα πόδια από την αρχή δεν με νοιάζει καθόλου. Αυτή είναι όλη η έννοια μου....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  14:40:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αντηλιακό να σου πω δε χρειάστηκε ποτέ, έχει μεν ήλιο αλλά μ ενα καπέλο είσαι οκ Νοέμβριο μήνα. Κάποτε κουβαλούσα κι εγώ κινητά και φορητό φαρμακείο μέχρι που πια κρατάω μονο τζελάκια (περασμένα με τη σειρα που θα τα φάω στη ζώνη), το σφηνάκι bodyglide και τις δύο μπάρες για φαγητό (μη και γίνει στραβή και δε βρω στο σημείο που δινουν). Μετρήσεις κάνει το ρολόι και μουσική ένα μικρο mp3 player στην πισω τσεπη του σορτς. Μετα το 30 εχουν μεινει μονο 2 τζελακια μεχρι το τελος και δε με τραβαει κατω η ζωνη τροφοδοσιας οπως παλια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  14:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nimi

Εμένα πάλι ενώ δεν με νοιάζει η βροχή, ίσα-ίσα μ'αρέσει τρελά να με πιάνει στο μέσο ή προς το τέλος του τρεξίματος με προβληματίζει που δίνουν το πρωί τις καταιγίδες και μετά στέγνα. Κοινώς αν δεν πλατσουρίσουν τα πόδια από την αρχή δεν με νοιάζει καθόλου. Αυτή είναι όλη η έννοια μου....



Κι εγώ συμφωνώ. Το ξεκίνημα να είναι στεγνό. Αλλά στο τέλος τέλος, δεν διαλέγουμε εμείς τους κανόνες της μάχης. προσαρμοζόμαστε. Με όποιο καιρό, θα δώσουμε τον "καλό αγώνα"

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  15:03:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Dimosthenis

quote:
Originally posted by nimi

Εμένα πάλι ενώ δεν με νοιάζει η βροχή, ίσα-ίσα μ'αρέσει τρελά να με πιάνει στο μέσο ή προς το τέλος του τρεξίματος με προβληματίζει που δίνουν το πρωί τις καταιγίδες και μετά στέγνα. Κοινώς αν δεν πλατσουρίσουν τα πόδια από την αρχή δεν με νοιάζει καθόλου. Αυτή είναι όλη η έννοια μου....



Κι εγώ συμφωνώ. Το ξεκίνημα να είναι στεγνό. Αλλά στο τέλος τέλος, δεν διαλέγουμε εμείς τους κανόνες της μάχης. προσαρμοζόμαστε. Με όποιο καιρό, θα δώσουμε τον "καλό αγώνα"

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.



Ετσι ...Πολυ Σωστα !!!

Ευχαριστω !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  15:22:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by MasBass

αντηλιακό να σου πω δε χρειάστηκε ποτέ, έχει μεν ήλιο αλλά μ ενα καπέλο είσαι οκ Νοέμβριο μήνα. Κάποτε κουβαλούσα κι εγώ κινητά και φορητό φαρμακείο μέχρι που πια κρατάω μονο τζελάκια (περασμένα με τη σειρα που θα τα φάω στη ζώνη), το σφηνάκι bodyglide και τις δύο μπάρες για φαγητό (μη και γίνει στραβή και δε βρω στο σημείο που δινουν). Μετρήσεις κάνει το ρολόι και μουσική ένα μικρο mp3 player στην πισω τσεπη του σορτς. Μετα το 30 εχουν μεινει μονο 2 τζελακια μεχρι το τελος και δε με τραβαει κατω η ζωνη τροφοδοσιας οπως παλια.



Πάντα καπέλο, αλλά τα ...αυτιά και τα μάγουλα καίγονται, ήλιος υπάρχει, οι ώρες πολλές και οι υπεριώδεις περνάνε τα σύννεφα. Πάντα μετά έχω μαυρίσει όπου είναι έκθετα και κάνω και ...σημάδια!

Edited by - Rigelian on 04/11/2014 15:25:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  17:18:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
forecast.io για Ραφήνα 9/11 10.00

CLEAR (Ολέ)
TEMP	WIND		HUMIDITY	VISIBILITY	PRESSURE
16°	4 km/h (S)	84%		—		1014 mb


Γενικώς από χθες βελτιώνει την πρόβλεψη για Κυριακή από βροχή, σε ψιλόβροχο, σε συννεφιά το πρωί και σήμερα σε ηλιοφάνεια. Την υγρασία δεν την γλιτώνουμε αλλά με 16 βαθμούς μάλλον είμαστε ΟΚ.

Κοιτώντας την πρόβλεψη της εβδομάδας, δείχνει να έρχεται το κύμα κακοκαιρίας από δυτικά με βροχές Παρασκευή και Σάββατο και την Κυριακή θα έχει φύγει. Το θέμα είναι λοιπόν αν όντως θα βρεθούμε στην αφετηρία και θα τρέξουμε αφού φύγει το κύμα (forecast.io) ή προς το τέλος του (meteo.gr).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MasBass
Advanced Forum-Runner

Greece


389 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  17:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
την υγρασία να φοβάστεεεεεε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  17:28:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zakis

forecast.io για Ραφήνα 9/11 10.00

CLEAR (Ολέ)
TEMP	WIND		HUMIDITY	VISIBILITY	PRESSURE
16°	4 km/h (S)	84%		—		1014 mb


Γενικώς από χθες βελτιώνει την πρόβλεψη για Κυριακή από βροχή, σε ψιλόβροχο, σε συννεφιά το πρωί και σήμερα σε ηλιοφάνεια. Την υγρασία δεν την γλιτώνουμε αλλά με 16 βαθμούς μάλλον είμαστε ΟΚ.

Κοιτώντας την πρόβλεψη της εβδομάδας, δείχνει να έρχεται το κύμα κακοκαιρίας από δυτικά με βροχές Παρασκευή και Σάββατο και την Κυριακή θα έχει φύγει. Το θέμα είναι λοιπόν αν όντως θα βρεθούμε στην αφετηρία και θα τρέξουμε αφού φύγει το κύμα (forecast.io) ή προς το τέλος του (meteo.gr).



Θελω να καταγγειλω δημοσια το forecastio διοτι ημουν ο πρωτος που σημερα εγραψα οτι δε θα βρεχει και αυτο μου εκλεψε την προγνωση.
ForecastIO και ΝΑΤΟ στο ιδιο συνδικατο.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  18:07:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν και αρναουτογλου δεν ειπε για την κυριακη (θα πει αυριο), το σαββατο θα εχει βροχες αλλα σιγα σιγα θα αρχισει να καθαριζει και οριακα δεν θα εχουμε βροχη.

Τα λεμε στο τερματισμο

Edited by - akira on 04/11/2014 18:11:24
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  18:49:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by stratus

Θελω να καταγγειλω δημοσια το forecastio διοτι ημουν ο πρωτος που σημερα εγραψα οτι δε θα βρεχει και αυτο μου εκλεψε την προγνωση.
ForecastIO και ΝΑΤΟ στο ιδιο συνδικατο.




Μα όχι μα όχι. Stratus είσαι ο επίσημος μετεωρολόγος του forum. Stratus και Nimbostartus και αφέντης Cirrocumulus!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alexios33
Forum-Runner

Greece
120 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  19:31:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απορια. τοσο φοβερο είναι στο αποτέλεσμα το να βρεχει η το να φυσαει? δηλαδή μιλαμε για 2-3 η για 30 λεπτα διαφορα? Δηλαδη η προετοιμασια τι περιλαμβανε? Απλα λεμε πως εκανα 1000000000χμ προετοιμασια πχ η πραγματικα εκανα προετοιμασια?

Όλα τα κομματια ενωμενα κατω από τα φωτα των ουρανων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/11/2014 :  20:00:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by alexios33

Απορια. τοσο φοβερο είναι στο αποτέλεσμα το να βρεχει η το να φυσαει? δηλαδή μιλαμε για 2-3 η για 30 λεπτα διαφορα? Δηλαδη η προετοιμασια τι περιλαμβανε? Απλα λεμε πως εκανα 1000000000χμ προετοιμασια πχ η πραγματικα εκανα προετοιμασια?

Όλα τα κομματια ενωμενα κατω από τα φωτα των ουρανων


Βροχη απο βροχη εχει διαφορα.Αλλο ψιχαλιζει,αλλο ριχνει καρεκλοποδαρα και χαλαζι.Αλλο φυσαει 10 χλμ την ωρα και αλλο 45 χλμ την ωρα
Πχ αν εχεις κοντρα ανεμο 25 χλμ την ωρα σε ολη τη διαδρομη ,θα κανεις σχεδον 20 λεπτα παραπανω.Αν ριχνει πολλη βροχη μετα απο λιγη ωρα τα παπουτσια σου ζυγιζουν 3 κιλα το καθενα.Αμα ισχυουν και τα δυο,αστα να πανε.
Παντως για δοκιμη,αν βεβαια δεν το εχεις κανει ποτε, μπορεις μια μερα που ριχνει πολλη βροχη να βγεις εξω και να τρεξεις 10 χλμ.
ΥΓ Δε θα τρεξω στο μαραθωνιο.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 21 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000