Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Επιστροφή στις προπονήσεις μετά από τραυματισμό
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 7

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  21:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εξαιτίας ραγίσματος πρέπει να μείνω εκτός τρεις εβδομάδες. (η μία πέρασε μένουν άλλες δύο) Μόλις είχα ολοκληρώσει την προετοιμασία μαραθωνίου ενώ έτρεξα και στον αγώνα

Μπορεί κάποιος να μου πει αυτή η αποχή πόσο πίσω θα με στείλει;
εννοώ αν έβγαζα πχ 10άρι τέμπο σε 43 λεπτά, σε πόσο καιρό θα μπορώ να το κάνω και πάλι γιατί δεν θέλω να το παρατήσω τελείως και να ξεκινήσω προπόνηση ξανά από Γενάρη εντελώς απ την αρχή
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  21:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην κανεις καμια άσκηση που καταπίνει το οστό που ράγισε!!! Ξεκινά εναλλακτική προπονηση, ισως κολύμπι η ποδήλατο και δε θα χάσεις. Πρόσφατα εμεινα ενα μηνα εκτος προπονήσεων και, τωρα ενα μηνα μετα ειμαι στην ιδια, ισως και καλύτερη κατάσταση απο οτι πριν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  21:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tazi

Μην κανεις καμια άσκηση που καταπίνει το οστό που ράγισε!!! Ξεκινά εναλλακτική προπονηση, ισως κολύμπι η ποδήλατο και δε θα χάσεις. Πρόσφατα εμεινα ενα μηνα εκτος προπονήσεων και, τωρα ενα μηνα μετα ειμαι στην ιδια, ισως και καλύτερη κατάσταση απο οτι πριν.



μμμ, η αλήθεια είναι πως το σημείο (μεγάλο δάχτυλο του ποδιού) είναι επίφοβο για υποτροπή οπότε λες καλύτερα να το ρίξω στην εναλλακτική και να μπω ξάνά από την πρωτοχρονιά?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  21:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συναθλητή runner1979,
δε σου πουλάω εξυπνάδα και σε σέβομαι ως ενήλικα πρώτ' απ' όλα, όμως ταπεινή μου άποψη είναι να ακούσεις το σώμα σου και αυτό θα σε ανταμείψει, όπως ένας καλός φίλος εκτιμά τη συμπαράστασή μας σε δύσκολη στιγμή. Αισθάνσου εσύ ξανά δυνατός, όποτε κι αν είναι αυτό και να ΄σαι σίγουρος ότι δε θα υστερείς σε χρόνους.


'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  21:59:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ παιδιά
καμιά φορά είναι καλό να ρωτάμε γιατί η ανυπομονησία και ο υπέρμετρος ενθουσιασμός δεν είναι καλοί σύμβουλοι..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  23:24:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

quote:
Originally posted by tazi

Μην κανεις καμια άσκηση που καταπίνει το οστό που ράγισε!!! Ξεκινά εναλλακτική προπονηση, ισως κολύμπι η ποδήλατο και δε θα χάσεις. Πρόσφατα εμεινα ενα μηνα εκτος προπονήσεων και, τωρα ενα μηνα μετα ειμαι στην ιδια, ισως και καλύτερη κατάσταση απο οτι πριν.



μμμ, η αλήθεια είναι πως το σημείο (μεγάλο δάχτυλο του ποδιού) είναι επίφοβο για υποτροπή οπότε λες καλύτερα να το ρίξω στην εναλλακτική και να μπω ξάνά από την πρωτοχρονιά?



Αυτο ακριβως
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 10/12/2014 :  20:09:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Σημερα ειχα επίσκεψη απο τον πιο ύπουλο εχθρό, κυρίως των καλαθοσφαιριστων... Διάστρεμα ! Ξεκινησα τρεξιμο μετα το μαραθωνιο για προετοιμασία ironman ολα πήγαιναν τελεια και σημερα Τσακ.... Πήγα φυσικοθεραπευτη , ξεκούραση πάγο ψηλα το πόδι, τα εχω ακούσει άπειρες φορες! Να δω ποσο θα μου πάρει αυτή τη φορά να συνέλθει το πόδι!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  11:15:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

Σημερα ειχα επίσκεψη απο τον πιο ύπουλο εχθρό, κυρίως των καλαθοσφαιριστων... Διάστρεμα ! Ξεκινησα τρεξιμο μετα το μαραθωνιο για προετοιμασία ironman ολα πήγαιναν τελεια και σημερα Τσακ.... Πήγα φυσικοθεραπευτη , ξεκούραση πάγο ψηλα το πόδι, τα εχω ακούσει άπειρες φορες! Να δω ποσο θα μου πάρει αυτή τη φορά να συνέλθει το πόδι!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.




Περαστικά και καλή επάνοδο.Γκαντεμιά,τι να πείςΤα έχουμε περάσει όλοι

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  11:15:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Spartiatis

Σημερα ειχα επίσκεψη απο τον πιο ύπουλο εχθρό, κυρίως των καλαθοσφαιριστων... Διάστρεμα ! Ξεκινησα τρεξιμο μετα το μαραθωνιο για προετοιμασία ironman ολα πήγαιναν τελεια και σημερα Τσακ.... Πήγα φυσικοθεραπευτη , ξεκούραση πάγο ψηλα το πόδι, τα εχω ακούσει άπειρες φορες! Να δω ποσο θα μου πάρει αυτή τη φορά να συνέλθει το πόδι!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.



Το γύρισες και σου έκανε διάστρεμα;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  13:40:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πατησα ενα ξυλο και γυρισε.

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sportbillygr
Forum-Runner

Greece
84 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2015 :  21:26:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
καλησπέρα σας!

βρίσκομαι στο στάδιο αποκατάστασης από κάταγμα του εγγύς άκρου του 5ου μετατάρσιου. Μετά από 3 εβδομάδες σε νάρθηκα, πλέον εχώ ήδη 3 εβδομάδες που περπατάω. Την τελευταία εβδομάδα δε νιώθω σχεδόν καμία ενόχληση κ΄φυσικά είμαι σε ΄αναμένα κάρβουνα' να αρχίσω να τρέχω!

Ο γιατρός μου, συνέστησε 1 μήνα να μην πιέσω το πόδι μου καθώς είναι επηρεπές σε νέο τραυματισμό.

Από εκεί και μετά, ποιά πιστεύετε ότι πρέπει να είναι η προσέγγισή μου στην προπόνηση;

Έχει περάσει κανείς από εδώ αντίστοιχο τραυματισμό;



"πείσμα - πείσμα"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dimitrissss
Elite Forum-Runner



1524 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/03/2015 :  22:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν θυμάμαι καλά ο Daniels λέει στο βιβλίο του ότι αν έχεις πάνω από 5 εβδομάδες αποχή ξεκινάς με το 33% των εβδομαδιαίων χιλιομέτρων που έκανες πριν τη διακοπή. Δε έχω εδώ το βιβλίο μπορεί να θυμάμαι λάθος. Και εγώ ήμουν εκτός 2,5 μήνες περίπου λόγω επεισοδίου στη μέση και κρατιέμαι. Τρέχω χαλαρά κάνα μισάωρο έως 40 λεπτά και είναι σα να σηκώνομαι από το τραπέζι μετά το ορεκτικό. Θέλω να τρέξω κανονικά αλλά δε ρισκάρω τίποτα πια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 7 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000