Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Garmin 220 vs Garmin 620
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 5

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  12:50:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

quote:
Originally posted by gligoros

Ρε παιδιά, λύστε μου μια απορία, μιας και νέος σε Garmin..!! Έκανα την πρώτη μου προπόνηση προχθες με το 620. Το σύνδεσα στο PC, πέρασε η προπόνηση στο Garmin Connect, αλλά όταν πηγαίνω στην σελίδα "ημερολόγιο", την ημέρα που έτρεξα δεν φαίνεται η προπόνηση. Παρόλα αυτά, στην τελευταία στήλη του ημερολογίου που είναι τα εβδομαδιαία σύνολα, τα χλμ. και η διάρκεια που έτρεξα φαίνονται. Τι να κάνω για να φαίνονται και στο ημερολόγιο ?????


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>




Έχω την εντύπωση ότι μάλλον το πρόβλημα είναι στον internet browser σου (κάποιο plugin ισως;) και δεν απεικονίζει σωστά την ιστοσελίδα... Έχεις την δυνατότητα να τσεκάρεις το garmin connect από άλλον browser;

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



Δουλεύω τον firefox. Άνοιξα το Garmin Connect με τον Explorer, μου έκανε το PC εγκατάσταση ένα plugin, έκανε restart και πάλι τα ίδια, ούτε ο explorer δείχνει κάτι στο ημερολόγιο..!!!!!! Τι γίνεται ρε γαμώτο Κάνω κάτι λάθος ???


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  13:05:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για δες εδώ:

https://forums.garmin.com/showthread.php?93729-Calendar-not-showing-activities

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  13:52:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Για δες εδώ:

https://forums.garmin.com/showthread.php?93729-Calendar-not-showing-activities

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



Είσαι θεός, αυτό ήταν, άντε και είχα σκάσει..!!!! Σε ευχαριστώ τα μάλα, που έλεγε και ο κατακουζηνός, σίγουρα θα επανέλθω και με νεότερες απορίες..!!


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  14:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ωραία! Γενικά στο forum της garmin μπορεί να βρεις πολλά χρήσιμα πράγματα, να το έχεις στα υπόψιν!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  14:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Ωραία! Γενικά στο forum της garmin μπορεί να βρεις πολλά χρήσιμα πράγματα, να το έχεις στα υπόψιν!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



Να 'σαι καλά, θα το έχω..!!


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  15:53:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να 'μαι πάλιιιι... Έψαξα στο forum της garmin, αλλά δεν βρήκα κάποια λύση... Στο training peaks του timex, όταν πχ. έβαζες πως ένα τρέξιμο είναι αγώνας, σου αλλάζει χρώμα (πχ. κίτρινο αντι για πράσινο) και βάζει ενα μεγάλο κύπελο δίπλα, ώστε ναξεχωρίζει ο αγώνας απο τις προπονήσεις στο ημερολόγιο. Εδώ είτε δηλώσω αγώνα είτε όχι, γκρί τα βάζει όλα. Κάποια λύση υπάρχει ??? Ειδάλλως σκέφτομαι να βάζω τους αγώνες στην ποδηλασία, που την βγάζει κόκκινη...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  15:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπορείς τους αγώνες να μαρκάρεις το αστεράκι δίπλα στο όνομα της δραστηριότητας ώστε να τον κάνεις "favorite" δραστηριότητα.

Και έτσι έχεις και όλες σου τις αγαπημένες δραστηριότητες μαζεμένες.



________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  19:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μπορείς τους αγώνες να μαρκάρεις το αστεράκι δίπλα στο όνομα της δραστηριότητας ώστε να τον κάνεις "favorite" δραστηριότητα.

Και έτσι έχεις και όλες σου τις αγαπημένες δραστηριότητες μαζεμένες.



________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



Ok και αυτό..!! Θα επανέλθω όμως, μην νομίζεις οτι γλίτωσες.. Χίλια ευχαριστώ..!! Θέλω κανα δυο μέρες βλέπεις να εκλιματιστώ απο το παλιό πρόγραμμα στο νέο..!!!


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  00:17:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gligoros

quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μπορείς τους αγώνες να μαρκάρεις το αστεράκι δίπλα στο όνομα της δραστηριότητας ώστε να τον κάνεις "favorite" δραστηριότητα.

Και έτσι έχεις και όλες σου τις αγαπημένες δραστηριότητες μαζεμένες.



________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



Ok και αυτό..!! Θα επανέλθω όμως, μην νομίζεις οτι γλίτωσες.. Χίλια ευχαριστώ..!! Θέλω κανα δυο μέρες βλέπεις να εκλιματιστώ απο το παλιό πρόγραμμα στο νέο..!!!


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>




(Ωχ, την πάτησα! ) Κανένα πρόβλημα, αν μπορώ να βοηθήσω, γιατί όχι!

Πάντως, όσο και αυτό και αν είναι δύσκολο, θα σου πρότεινα να προσπαθείς να μην σκέφτεσαι στα μέτρα του παλιού προγράμματος. Αν και οι συγκρίσεις με προηγούμενες και τωρινές καταστάσεις είναι αναπόφευκτες... Ωστόσο, μπορεί έτσι να γνωρίσεις και να εκτιμήσεις τις καινούριες καταστάσεις ευκολότερα και γρηγορότερα!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  07:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έχεις δίκιο, απλά απαιτείται μια περίοδος προσαρμογής και αναπόφευκτα και σύγκρισης με το παλιό..!! Όλα καλά προς το παρών, τις βασικές λειτουργίες τις έχω συνηθίσει, ζώνη παλμών κλπ. δεν έχω δοκιμάσει ακόμα..!! Πολύ καλό το ρολόι μέχρι στιγμής, απλά υστερεί στην οθόνη όπως έγραψα αρχικά, συγκριτικά με το timex... Όχι οτι υπάρχει πρόβλημα, απλά η διαφορά στην ποιότητα της οθόνης βγάζει μάτια, με το timex να πωλείται 190 ευρά και το garmin μόνο 400...!!! Το μόνο θέμα που έχω είναι πως δεν μπορώ να περάσω ασύρματα τις προπονήσεις (wifi) στο Garmin Connect, και ούτε και με το bt στο κινητό, παρόλο που νομίζω πως συνδέονται μεταξύ τους (το ρολόι γράφει στην οθόνη του "connected to christos", στο κινητό όμως δεν βλέπω κάτι...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>

Edited by - gligoros on 27/11/2014 07:57:01
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  09:53:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο κινητό σου πρέπει να έχεις κατεβάσει το app Garmin Connect Mobile. Προσωπικά, ποτέ δεν το έχω συνδέσει όμως με το κινητό μου, γιατί είναι Android 4.2.2 και το ρολόι υποστηρίζει από 4.3 και πάνω.

Για το wifi, δοκίμασε να πειραματιστείς με τις ρυθμίσεις του ρούτερ σου σύμφωνα με το παρακάτω link:
https://forums.garmin.com/showthread.php?65983-Forerunner-620-Wi-Fi-Troubleshooting-Assistance

Επίσης αυτές τις μέρες βγήκε και το τελευταίο firmware, το 3.1.0.0, οπότε σιγουρέψου ότι το έχεις περάσει στο ρολόι σου. Ενδεχομένως πολλά από αυτά τα θέματα να επιλύονται με αυτές τις αναβαθμίσεις.

Τέλος, το ρολόι απλά ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ αν δεν το δοκιμάσεις με την ζώνη παλμών!!


________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  11:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gligoros

Να 'μαι πάλιιιι... Έψαξα στο forum της garmin, αλλά δεν βρήκα κάποια λύση... Στο training peaks του timex, όταν πχ. έβαζες πως ένα τρέξιμο είναι αγώνας, σου αλλάζει χρώμα (πχ. κίτρινο αντι για πράσινο) και βάζει ενα μεγάλο κύπελο δίπλα, ώστε ναξεχωρίζει ο αγώνας απο τις προπονήσεις στο ημερολόγιο. Εδώ είτε δηλώσω αγώνα είτε όχι, γκρί τα βάζει όλα. Κάποια λύση υπάρχει ??? Ειδάλλως σκέφτομαι να βάζω τους αγώνες στην ποδηλασία, που την βγάζει κόκκινη...


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>



Σε αυτό το θέμα είναι πολύ καλύτερο το Strava. Μαρκάρει στο ημερολόγιο με κύκλους μεγέθους ανάλογο της απόστασης με διαφορετικό χρώμα και τους αγώνες και τα long runs.
Και με το tapiriik.com μπορείς να μεταφέρεις και να συγχρονίζεις τις δραστηριότητες μεταξύ Garmin Connect, Strava, Runkeeper κτλ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gligoros
Advanced Forum-Runner

Greece


302 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2014 :  20:41:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Στο κινητό σου πρέπει να έχεις κατεβάσει το app Garmin Connect Mobile. Προσωπικά, ποτέ δεν το έχω συνδέσει όμως με το κινητό μου, γιατί είναι Android 4.2.2 και το ρολόι υποστηρίζει από 4.3 και πάνω.

Για το wifi, δοκίμασε να πειραματιστείς με τις ρυθμίσεις του ρούτερ σου σύμφωνα με το παρακάτω link:
https://forums.garmin.com/showthread.php?65983-Forerunner-620-Wi-Fi-Troubleshooting-Assistance

Επίσης αυτές τις μέρες βγήκε και το τελευταίο firmware, το 3.1.0.0, οπότε σιγουρέψου ότι το έχεις περάσει στο ρολόι σου. Ενδεχομένως πολλά από αυτά τα θέματα να επιλύονται με αυτές τις αναβαθμίσεις.

Τέλος, το ρολόι απλά ΑΔΙΚΕΙΤΑΙ αν δεν το δοκιμάσεις με την ζώνη παλμών!!


________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



Έχω τελευταία έκδοση android και το garmin connect, εννοείται. Πειραματίστηκα και με το router και με το κινητό, αλλά τζίφος. Τέλος πάντων, δεν είναι κάτι που με "καίει", κάποια στιγμή θα ξαναασχοληθώ..!!! Αν κάποιος συμφορουμίτης τυχαίνει να έχει το router της forthnet TG-585 και έχει να μου προτείνει κάτι, είμαι όλος αυτιά..!! Την ζώνη όλο την αναβάλλω (βαριέμαι..), αλλά τέλος, αύριο θα την φορέσω..!! Και το connect το συνήθισα και όλα καλά, σε ευχαριστώ πολύ για τις έως τώρα συμβουλές σου..!!!!

@unforgiven Άσε, τώρα έμαθα αυτό, δεν μπλέκω και με άλλη εφαρμογή..


<<ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΔΡΟΜΟΣ - ΒΙΕΤΝΑΜ>>
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  09:54:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κανένα πρόβλημα gligore, αν μπορώ να φανώ χρήσιμος, είναι ευχαρίστησή μου!

Σχετικά με το ασύρματο upload, αν δεν μπορείς να συνδέσεις το ρολόι με το ρούτερ σου, υπάρχει και ένας "πλάγιος" δρόμος να ανεβάζεις προπονήσεις, εφόσον μπορεί να επικοινωνήσει το ρολόι με το κινητό σου (εγώ όπως ανέφερα προηγουμένως δεν μπορώ να το κάνω αυτό, επειδή το κινητό μου έχει παλαιότερο λειτουργικό).

Μπορείς λοιπόν να ανεβάσεις την προπόνησή σου μέσω bluetooth στο κινητό σου και έτσι να ανέβει στο garmin connect από την εφαρμογή του κινητού. Αν το κάνεις αυτό όταν είσαι σπίτι σου και το κινητό σου είναι συνδεδεμένο στο wifi του σπιτιού σου, ακόμα καλύτερα να μην έχεις και χρεώσεις internet! [;-)]


________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 04/12/2014 :  10:55:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Οταν προσπαθεις να συνδεθεις μεσω ασυρματου δικτυου τι σου γραφει στο ρολοι;

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.

Edited by - stratus on 04/12/2014 10:56:57
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 5 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000