Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/10/2015 :  20:51:36  Εμφάνιση Προφίλ
Εγώ από 4ο δυο χρονιές συνεχόμενα με σχεδόν τους ίδιους χρόνους πήγα στο 3ο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  17:25:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Nek2000

Εγώ από 4ο δυο χρονιές συνεχόμενα με σχεδόν τους ίδιους χρόνους πήγα στο 3ο




Οπότε κάτι άλλο γίνεται απο αυτό που λέει ο papako..

Γηράσκω αεί διδασκόμενος

Edited by - ANASTASIOS on 28/10/2015 17:26:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  18:34:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Nek2000

Εγώ από 4ο δυο χρονιές συνεχόμενα με σχεδόν τους ίδιους χρόνους πήγα στο 3ο



Εσύ πήρες προαγωγή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  18:41:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by Nek2000

Εγώ από 4ο δυο χρονιές συνεχόμενα με σχεδόν τους ίδιους χρόνους πήγα στο 3ο




Οπότε κάτι άλλο γίνεται απο αυτό που λέει ο papako..

Γηράσκω αεί διδασκόμενος


Τάσο και εμένα φέτος με βάλανε στο 5 block σε σχέση με άλλες χρονιές!!
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί
ή στον Σέγας δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή κάποιοι δήλωνουν ψεύτικους χρόνους για να πάνε πιο μπροστά που θεωρώ οτί είναι και το πιο πιθανόν
Άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε η παραποντιά δεν θα πεθάνει ποτέ!!



!

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  18:42:47  Εμφάνιση Προφίλ
[quote]Originally posted by ANASTASIOS

Δέν μπορώ να καταλάβω(όχι πως με πολυνοιάζει βέβαια αλλά έτσι πληροφοριακά) πώς βγάλανε φέτος τα bib στον Σέγας.Με τον ίδιο δηλωμένο χρόνο τα 2 τελευταία χρόνια,πέρσυ και πρόπερσυ στο 3ο μπλόκ φέτος 5ο.Τεσπα,το βασικότερο είναι να το ευχαριστηθούμε και έχουμε ενα υγιή τερματισμό.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος



...Τασο, επιεικως απαραδεκτο! Ντρεπομαι που ξεκινω μια σειρα πιο μπροστα σου!Βεβαια, οπως πολυ πολυ σωστα επισημαινεις ... σημασια εχει να το χαρουμε, οποτε σου ευχομαι καλο τερματισμο και φυσικα ο,τι το καλυτερο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  19:02:37  Εμφάνιση Προφίλ
Στο 3ο μπλοκ εχουν μπει ολοι οι στρατιωτικοι. Γι αυτο πηγαμε ολοι ενα μπλοκ πισω.

http://www.athensauthenticmarathon.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=107&Itemid=142&lang=el

• Στις 9:00πμ δίνεται η εκκίνηση του αγώνα (1ο block - Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Α/Γ)

• Η εκκίνηση του 2ου block (οι 1.000 καλύτερες επιδόσεις) δίνεται στις 09.00 - 09.30. (Μαλλον 9:00.30 εννοουν)

• Η εκκίνηση του 3ου block (Στρατιωτικό Πρωτάθλημα και οι επόμενες 1.200 επιδόσεις) δίνεται στις 9:02.

• Η εκκίνηση του 4ου block (οι επόμενες 2.000 επιδόσεις) δίνεται στις 9:06.

• Η εκκίνηση του 5ου block (οι επόμενες 2.000 επιδόσεις) δίνεται στις 9:10.

• Η εκκίνηση του 6ου block (οι επόμενες 2.000 επιδόσεις) δίνεται στις 9:14.30.

• Η εκκίνηση του 7ου block (οι επόμενες 2.000 επιδόσεις και εγγραφές χωρίς δηλωμένη επίδοση) δίνεται στις 9:19.

• Η εκκίνηση του 8ου block (οι επόμενες 2.000 επιδόσεις και εγγραφές χωρίς δηλωμένη επίδοση) δίνεται στις 9:24.

• Η εκκίνηση του 9ου block (υπόλοιποι δρομείς και βαδιστές) δίνεται στις 9:29.

• Ο τελευταίος βαδιστής θα περάσει τη γραμμή εκκίνησης στις 09.33.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Edited by - Elda on 28/10/2015 19:10:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vaterman
Senior Forum-Runner

Greece
1020 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  21:22:04  Εμφάνιση Προφίλ
Τα έχουν κάνει μαντάρα στο ΣΕΓΑΣ με τους χρόνους που έχουν στα αρχεία τους. Σίγουρο γιατί το έψαξα με το σύλλογο μου αφού και εμένα από το 2ο block με έβαλαν στο... 5ο!!! Στο ΣΕΓΑΣ με έχουν με καλύτερη επίδοση ... 3,55!!! Αντίθετα σε άλλον με χρόνο 4,10 τον έχουν στα αρχεία τους με επίδοση.... 3,19 και τοποθετήθηκε στο 2ο μπλοκ!!!


quote:
Originally posted by sigi

quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by Nek2000

Εγώ από 4ο δυο χρονιές συνεχόμενα με σχεδόν τους ίδιους χρόνους πήγα στο 3ο




Οπότε κάτι άλλο γίνεται απο αυτό που λέει ο papako..

Γηράσκω αεί διδασκόμενος


Τάσο και εμένα φέτος με βάλανε στο 5 block σε σχέση με άλλες χρονιές!!
Επίσης δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί
ή στον Σέγας δεν ξέρουν τι τους γίνεται ή κάποιοι δήλωνουν ψεύτικους χρόνους για να πάνε πιο μπροστά που θεωρώ οτί είναι και το πιο πιθανόν
Άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε η παραποντιά δεν θα πεθάνει ποτέ!!



!

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..



ΔΕΝ ΕΓΚΑΤΑΛΕΙΠΟΥΜΕ ΠΟΤΕ!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  21:47:50  Εμφάνιση Προφίλ
Να σας μεταφερω και εγω τα οσα ξερω απο πολύ εγκυρη πηγη σχετικα με την αριθμοδοτηση και τα μπλοκ του φετινου μαραθωνιου.
Καταρχην οι συμμετοχες-εγγραφες, εχουν φτασει φετος τισ 16000! αριθμος ρεκορ, κατι που σημαινει μεγαλο μποτιλιαρισμα στην εκκινηση που χρειαζεται καλή και προσεκτική διαχείριση. Το πρώτο μπλοκ, που θα ξεκινησει στις 9, περιλαμβανει ολους τους αθλητες του πανελληνιου πρωταθλήματος και τις οποιες προσωπικοτητες τρέξουν, αυτο το μπλοκ θα περιλαμβανει έως και εκατο ατομα. Το δεύτερο μπλοκ, που θα έχει 1000 δρομεις και θα ξεκινησει μισο λεπτο αργοτερα και οχι ενα οπως περσι, θα περιλαμβανει τις κατα τεκμήριο καλύτερες επιδοσεις. Το τριτο μπλοκ που και αυτο θα εχει 2000 δρομεις και θα ξεκινησει στις 901 θα περιλαμβάνει τους 800 αθλητες του στρατιωτικου πρωταθλήματος, που ανεξαρτητως επίδοσης πρέπει να ξεκινήσουν ολοι μαζί και αλλους 1200 δρομεις με τις κατα τεκμήριο παλι ταχύτερες επιδόσεις.
Κατοπιν μεχρι και το εβδομο μπλοκ οι δρομεις κατατασσονται αναλογα με τη πιο προσφατη επίδοση τους ενω στα μπλοκ 8 και 9 που θα ειναι και τα πολυπληθεστερα, απο 25000 δηλαδη δρομεις το καθενα, οι αθλητες με τις πιο αργες επιδόσεις καθως και αυτοι που δεν εχουν δηλώσει επιδοση η τρεχουν για πρωτη φορα.
Οι εκκινησεις μετα το τριτο μπλοκ παυουν να δινονται ανα μισο λεπτο με τη καθυστερηση αναμεσα του να ποικίλλει απο ενα έως και πέντε λεπτα.
Με αυτο το τροπο η διοργάνωση προσπαθει να καταφέρει κατι μαλλον δυσκολο δεδομένης της στενοτητας του χωρου εκκινησης του μαραθωνιου, να μη γινει μποτιλιάρισμα που μπορει να εγκυμονει κινδυνο τραυματισμών και να μεινουν κατα το μετρο του δυνατου ολοι ικανοποιημένοι.
Τωρα αν καποιος θεωρει πως ειναι ριγμενος, απο την οποια εμπειρεια μου αυτο που εχω να πω ειναι οτι στο μαραθωνιο, και ιδιαιτερα σε αυτον της Αθηνας οποιος ξεκινησει αργα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να χαρει τον αγωνα και να πετυχει την επιδοση που εχει βαλει στοχο, απο αυτον που θα ξεκινησει πιο γρηγορα. Χαρακτηριστικα ενα παραδειγμα που μου ετυχε το 2013, τοτε ειχα κανει περιπου 314, ενας νεαρος κατα το 34, ισως και νωριτερα, με εφτασε πηγαινοντας πολυ ανετα και με πολύ δυναμη, ηταν ξενος και οπως τον ειδα να με περναει επιταχυνα λιγο και πιασαμε τη κουβεντα. Ηταν ξένος, και οπως μου ειπε ετρεχε πρωτη φορα μαραθωνιο και ειχε ξεκινησει απο το ογδοο μπλοκ!!. Βασικα αυτο το λεω για να καταλήξω στο γεγονος οτι σε αυτη την αποσταση, εκτος απροοπτου βεβαια, θα κανεις την επιδοση που σου αναλογει αναλογα με τη κατασταση που βρισκεσαι. Η διαφορα με το αν θα ξεκινησεις απο χειροτερο μπλοκ παιζει πολυ μικρο εως ελαχιστο ρολο στη τελικη σου επίδοση, αλλωστε νομιζω πως ολοι μας μετραμε το καθαρο χρονο και οχι αυτον της πρωτης πιστολιας.
Δεκα ακομα μερουλες μεινανε, 10 και λιγοτερο απο δωδεκα ακομα ωρες!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  22:01:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Παιδιά μην αγχώνεστε, και προς θεού μην αρχίσετε τα ζικ-ζακ!

Είναι πολλά τα 42. Relax, !
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  22:23:21  Εμφάνιση Προφίλ
Θερμή παράκληση σε όσους θα ξεκινήσουν πίσω απο εμένα: παιδιά, relax, μη με πατήσετε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

captain556
Forum-Runner

132 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  22:44:55  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπέρα ,διάβασα κατι για στρατιωτικό πρωτάθλημα και επιδει σύντομα θα κανω την θητεία μου θ με ενδιέφερε να μάθω πληροφορίες για το αν μπορει και ένας απλός φαντάρος να παρει μέρος η πρεπει να εισαι μόνιμος ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spyretos
Forum-Runner

Greece


62 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/10/2015 :  22:56:03  Εμφάνιση Προφίλ
Να σας μεταφερω και εγω τα οσα ξερω απο πολύ εγκυρη πηγη σχετικα με την αριθμοδοτηση και τα μπλοκ του φετινου μαραθωνιου.
Καταρχην οι συμμετοχες-εγγραφες, εχουν φτασει φετος τισ 16000! αριθμος ρεκορ, κατι που σημαινει μεγαλο μποτιλιαρισμα στην εκκινηση που χρειαζεται καλή και προσεκτική διαχείριση. Το πρώτο μπλοκ, που θα ξεκινησει στις 9, περιλαμβανει ολους τους αθλητες του πανελληνιου πρωταθλήματος και τις οποιες προσωπικοτητες τρέξουν, αυτο το μπλοκ θα περιλαμβανει έως και εκατο ατομα. Το δεύτερο μπλοκ, που θα έχει 1000 δρομεις και θα ξεκινησει μισο λεπτο αργοτερα και οχι ενα οπως περσι, θα περιλαμβανει τις κατα τεκμήριο καλύτερες επιδοσεις. Το τριτο μπλοκ που και αυτο θα εχει 2000 δρομεις και θα ξεκινησει στις 901 θα περιλαμβάνει τους 800 αθλητες του στρατιωτικου πρωταθλήματος, που ανεξαρτητως επίδοσης πρέπει να ξεκινήσουν ολοι μαζί και αλλους 1200 δρομεις με τις κατα τεκμήριο παλι ταχύτερες επιδόσεις.
Κατοπιν μεχρι και το εβδομο μπλοκ οι δρομεις κατατασσονται αναλογα με τη πιο προσφατη επίδοση τους ενω στα μπλοκ 8 και 9 που θα ειναι και τα πολυπληθεστερα, απο 25000 δηλαδη δρομεις το καθενα, οι αθλητες με τις πιο αργες επιδόσεις καθως και αυτοι που δεν εχουν δηλώσει επιδοση η τρεχουν για πρωτη φορα.
Οι εκκινησεις μετα το τριτο μπλοκ παυουν να δινονται ανα μισο λεπτο με τη καθυστερηση αναμεσα του να ποικίλλει απο ενα έως και πέντε λεπτα.
Με αυτο το τροπο η διοργάνωση προσπαθει να καταφέρει κατι μαλλον δυσκολο δεδομένης της στενοτητας του χωρου εκκινησης του μαραθωνιου, να μη γινει μποτιλιάρισμα που μπορει να εγκυμονει κινδυνο τραυματισμών και να μεινουν κατα το μετρο του δυνατου ολοι ικανοποιημένοι.
Τωρα αν καποιος θεωρει πως ειναι ριγμενος, απο την οποια εμπειρεια μου αυτο που εχω να πω ειναι οτι στο μαραθωνιο, και ιδιαιτερα σε αυτον της Αθηνας οποιος ξεκινησει αργα εχει περισσοτερες πιθανοτητες να χαρει τον αγωνα και να πετυχει την επιδοση που εχει βαλει στοχο, απο αυτον που θα ξεκινησει πιο γρηγορα. Χαρακτηριστικα ενα παραδειγμα που μου ετυχε το 2013, τοτε ειχα κανει περιπου 314, ενας νεαρος κατα το 34, ισως και νωριτερα, με εφτασε πηγαινοντας πολυ ανετα και με πολύ δυναμη, ηταν ξενος και οπως τον ειδα να με περναει επιταχυνα λιγο και πιασαμε τη κουβεντα. Ηταν ξένος, και οπως μου ειπε ετρεχε πρωτη φορα μαραθωνιο και ειχε ξεκινησει απο το ογδοο μπλοκ!!. Βασικα αυτο το λεω για να καταλήξω στο γεγονος οτι σε αυτη την αποσταση, εκτος απροοπτου βεβαια, θα κανεις την επιδοση που σου αναλογει αναλογα με τη κατασταση που βρισκεσαι. Η διαφορα με το αν θα ξεκινησεις απο χειροτερο μπλοκ παιζει πολυ μικρο εως ελαχιστο ρολο στη τελικη σου επίδοση, αλλωστε νομιζω πως ολοι μας μετραμε το καθαρο χρονο και οχι αυτον της πρωτης πιστολιας. 
Δεκα ακομα μερουλες μεινανε, 10 και λιγοτερο απο δωδεκα ακομα ωρες!!!!


+1000
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2015 :  08:30:59  Εμφάνιση Προφίλ
5ο μπλοκ στα 10Κ, με δηλωμένη επίδοση 43 λεπτά, μάλλον είναι λάθος του ΣΕΓΑΣ, και σίγουρα σου χαλάει τον αγώνα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2015 :  08:42:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by chamav

5ο μπλοκ στα 10Κ, με δηλωμένη επίδοση 43 λεπτά, μάλλον είναι λάθος του ΣΕΓΑΣ, και σίγουρα σου χαλάει τον αγώνα.



Να επικοινωνησεις μαζι τους να το διορθωσουν. Ο γιος μου με δηλωμενη επιδοση 42:20 (αν και μετα εκανε 41) ειναι 1ο μπλοκ. Μπορουν να το διορθωσουν και πανω στο ιδιο το ΒΙΒ με σφραγιδα.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2015 :  08:44:35  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα κι από μένα!
Άκουσα ότι φέτος υπάρχει η πιθανότητα να μη δίνουν ισοτονικό σε μπουκάλι, αλλά μόνο σε ποτηράκι!! Γνωρίζει κανείς αν ισχύει;

240 ώρες έμειναν..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000