Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2015 :  17:44:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Skyrunner

Έχω μια απορία αυτός που έγραψε την ανακοίνωση αυτή έχει τρέξει ποτέ του τέτοια απόσταση;
Είναι δύσκολο σε κάποιον την ώρα που τρέχει να ρίξει το μπουκάλι μέσα στον κάδο όσο καλός και να είναι στο μπάσκετ !!! θα πρέπει να σταματήσει για να είναι εφικτή η ρίψει μέσα στον κάδο.
Αυτό όμως που πρέπει να συμμορφωνόμαστε είναι το τελευταίο, να πετούμε στην δεξιά πλευρά του δρόμου τα μπουκάλια και τα καπάκια !!!

quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by Elda

Στο site του μαραθωνιου παντως αναφερεται:

Οι δρομείς παρακαλούνται να πετούν τα μπουκάλια (νερό - Powerade), τα καπάκια από τα μπουκάλια, τα σφουγγάρια, κλπ, στους ειδικούς κάδους ανακύκλωσης και πάντως μόνο στη δεξιά πλευρά του δρόμου για να μην αποβούν επικίνδυνα για τους δρομείς που ακολουθούν.

Δεν αναφερεται κατι για ποτηρια.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





E, ναι, καλά κάνει και το λέει, άπειρες τέτοιες γραψαρχίδικες αντικοινωνικές συμπεριφορές έχουμε δει πολλάκις...




Στο Παρίσι είχαν ανοιχτούς τους κάδους και είχαν το καπάκι στις 90 μοίρες. Οπότε έπαιζες μπάσκετ άνετα
Αν θες, όλα γινονται
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lewvwtas
Advanced Forum-Runner

Greece


402 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2015 :  18:05:54  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπερααα!Οποιος εχει πληρωσει μπλουζα για φετος σε μεγεθος Large και για οποιονδηποτε λογο δεν την παρει του την αγοραζω εγω, διοτι εχω κανει ομαδικη εγγραφη βασικο πακετο και τωρα δεν μπορω να το αλλαξω και να το κανω με μπλουζα.Ευχαριστω.

Τω βίω μάχου...


Τω βίω μάχου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitakos
Master Forum-Runner

Greece


3754 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2015 :  18:12:11  Εμφάνιση Προφίλ  Visit xipolitakos Προσωπική Σελίδα
Στο Σπαρταθλο άκουσα από κάποιο εθελοντή, για κάποιον Ιάπωνα αθλητη ο οποίος του όταν έπεσε σε σταθμό το φαγητό καταλάθος κάτω, προσπαθούσε να σκύψει και να το μαζέψει. Όταν ο εθελοντης του είπε… άστο θα το μαζέψω εγώ του απαντάει ο Ιάπωνας… όχι δικό μου το λαθος…

Ναι όλα γίνονται….


___________________
Run Natural... run Bare
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/10/2015 :  19:00:56  Εμφάνιση Προφίλ
Εγω παντως δεν παρεθεσα το παραπανω για να μαθουμε πού πρεπει να νπεταμε τα μπουκαλια και τα καπακια (αλοιμονο αν περιμεναμε να το μαθουμε απο μια ανακοινωση), αλλα ως απαντηση στην ερωτηση του gtsig για αν τα ισοτονικα θα ειναι σε ποτηρια ή σε μπουκαλια.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

norad73
Newbie Forum Runner

Greece
24 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  00:07:53  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Kiprotich

Καλησπέρα σε όλους.

Πρώτος Μαραθώνιος και για μένα.
Θα ήθελα να ρωτήσω τους εμπειρότερους για το θέμα της μετάβασης στο Μαραθώνα για την εκκίνηση: υπάρχει η δυνατότητα να με μεταφέρει κάποιος δικός μου εκεί ή η κυκλοφορία σταματάει σχετικά νωρίς;
(μένω βόρεια, οπότε με εξυπηρετεί περισσότερο η άμεση μετάβαση, παρά να πάω στην Κατεχάκη και μετά να πάρω το λεωφορείο)



Είμαστε 2 δρομείς που θα πάρουμε ταξί από βόρεια προάστεια (Εκάλη) για να πάμε από λίμνη, και ψάχνουμε άλλον έναν ή δύο για το ταξί. Αν ενδιαφερεσαι στειλε μήνυμα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  00:10:35  Εμφάνιση Προφίλ
Να 'σαι καλά φίλε μου, είχα μία πολύ δύσκολη ημέρα σήμερα

2ο μπλοκ, DNS από τώρα, sorry adidas.

quote:
Originally posted by captain556

Καλησπέρα ,διάβασα κατι για στρατιωτικό πρωτάθλημα και επιδει σύντομα θα κανω την θητεία μου θ με ενδιέφερε να μάθω πληροφορίες για το αν μπορει και ένας απλός φαντάρος να παρει μέρος η πρεπει να εισαι μόνιμος ?

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

doctorinjury
Forum-Runner

175 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  00:24:05  Εμφάνιση Προφίλ
Tα μπουκάλια στους κάδους είναι μόνο για τους αργούς και τους κουτόφραγκους...

https://www.youtube.com/watch?v=hx_CK58hJCA&t=315s
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  09:17:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by xipolitakos

Στο Σπαρταθλο άκουσα από κάποιο εθελοντή, για κάποιον Ιάπωνα αθλητη ο οποίος του όταν έπεσε σε σταθμό το φαγητό καταλάθος κάτω, προσπαθούσε να σκύψει και να το μαζέψει. Όταν ο εθελοντης του είπε… άστο θα το μαζέψω εγώ του απαντάει ο Ιάπωνας… όχι δικό μου το λαθος…

Ναι όλα γίνονται….


___________________
Run Natural... run Bare



Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
Ν. Καζαντζάκης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  09:39:32  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by xipolitakos

Στο Σπαρταθλο άκουσα από κάποιο εθελοντή, για κάποιον Ιάπωνα αθλητη ο οποίος του όταν έπεσε σε σταθμό το φαγητό καταλάθος κάτω, προσπαθούσε να σκύψει και να το μαζέψει. Όταν ο εθελοντης του είπε… άστο θα το μαζέψω εγώ του απαντάει ο Ιάπωνας… όχι δικό μου το λαθος…

Ναι όλα γίνονται….


___________________
Run Natural... run Bare



Ν' αγαπάς την ευθύνη. Να λες: Εγώ, εγώ μονάχος μου έχω χρέος να σώσω τη γης. Αν δε σωθεί, εγώ φταίω.
Ν. Καζαντζάκης



+ +
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thesalos
Advanced Forum-Runner

220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  10:06:46  Εμφάνιση Προφίλ
βουρ.....για το 7 .....και τα μπουκαλια στην ανακυκλωση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jenny
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  11:14:45  Εμφάνιση Προφίλ
εγω μενω ν μακρη γνωριζει καποιος εαν περιμενω στην λ μαραθωνος θα με παρει καποιο πουλμαν η δεν παιρνουν καθολου δρομεις απο τον δρομο?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

jenny
Forum-Runner

130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  11:17:47  Εμφάνιση Προφίλ
α και κατι αλλο παιδια....εαν ναι τι ωρα να περιμενω στην Λ.μαραθωνος περιπου?τι ωρα ξεκινανε να περνανε τα πουλμαν και καθε ποση ωρα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikosgalan
Forum-Runner

51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  11:31:56  Εμφάνιση Προφίλ
Μπορεις να αγορασεις μπλουζακι απ την εκθεση
quote:
Originally posted by Lewvwtas

Καλησπερααα!Οποιος εχει πληρωσει μπλουζα για φετος σε μεγεθος Large και για οποιονδηποτε λογο δεν την παρει του την αγοραζω εγω, διοτι εχω κανει ομαδικη εγγραφη βασικο πακετο και τωρα δεν μπορω να το αλλαξω και να το κανω με μπλουζα.Ευχαριστω.

Τω βίω μάχου...


Τω βίω μάχου...


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikosgalan
Forum-Runner

51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  11:33:10  Εμφάνιση Προφίλ
εχεις δικιο

quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by nikosgalan

το θεμα ειναι σε καθε μπλοκ να καθεται μπροστα οποιος θεωρειται γρηγοροτερος και οχι να πηγαινουν ως συνηθως να στριμωχνονται μπροστα η σαρα και η μαρα και να ξεκινουν με το πασο τους.




Κανένας μαραθωνοδρόμος δεν είναι η σάρα και μάρα...
Όλοι έχουν κοπιάσει για να στηθούν εκεί...
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά το χάνεις με τον χαρακτηρισμό που δίνεις....

Μην ξεχνάς ότι κι εσύ το ίδιο είσαι για κάποιον που σε περνάει ΑΠΛΑ 1 δευτερόλεπτο...



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/10/2015 :  11:43:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by nikosgalan

εχεις δικιο

quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by nikosgalan

το θεμα ειναι σε καθε μπλοκ να καθεται μπροστα οποιος θεωρειται γρηγοροτερος και οχι να πηγαινουν ως συνηθως να στριμωχνονται μπροστα η σαρα και η μαρα και να ξεκινουν με το πασο τους.




Κανένας μαραθωνοδρόμος δεν είναι η σάρα και μάρα...
Όλοι έχουν κοπιάσει για να στηθούν εκεί...
Έχεις δίκιο σε αυτό που λες αλλά το χάνεις με τον χαρακτηρισμό που δίνεις....

Μην ξεχνάς ότι κι εσύ το ίδιο είσαι για κάποιον που σε περνάει ΑΠΛΑ 1 δευτερόλεπτο...



Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.





Sorry αλλά έχω μπει κι εγώ στο τρυπάκι να κατηγορώ τους Ελληνάρες... δεν βγάζει πουθενά... άρχισα απλά την αυτοκριτική και τότε κατάλαβα ότι κι εγώ ήμουν πρόβλημα για κάποιους γρηγορότερούς μου.
Εκνευρίζομαι όταν τους πετυχαίνω (δηλαδή σχεδόν πάντα) αλλά προσέχω τουλάχιστον να βρίσκομαι από τα μισά και πίσω στο γκρουπ και να το ευχαριστιέμαι όταν από το 5ο χλμ αρχίζουν το περπάτημα. Είναι η ικανοποίηση που σου βγάζει η εικόνα.
Και βέβαια όταν αρχίζουν το περπάτημα μην φανταστείς ότι κάθονται και στη δεξιά πλευρά... περπατάνε όπως οδηγούν... ή στη μέση ή τέρμα αριστερά... μετά πιάνονται παρεάκι και περπατάνε τρεις - τέσσερις μαζί πιάνοντας όλο το οδόστρωμα... όπου τους έρθει και ο πρώτος πόνος κοκκαλώνουν εκεί που βρίσκονται άσχετα αν εσύ έρχεσαι από πίσω ... αρχίζουν τα φτυσίματα, μπουγελώνονται με νερό και όλα αυτά πάνω σου σχεδόν... υπάρχουν και οι περιπτώσεις που κοκκαλώνουν για να βγάλουν και selfie είτε στη διαδρομή είτε ακόμη και μπροστά στην εκκίνηση ...
Την πάτησα το 2012 που μια κοπελιά ξεκινώντας να τρέχει κοκκάλωσε κάτω από την αψίδα για να βγάλει φωτό και έπεσα πάνω της, πέσαμε κι οι δύο στο δρόμο και ίσα που προλάβαμε να σηκωθούμε, θα γινόταν θύρα 7 από το ποδοπάτημα....

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000