Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  17:05:09  Εμφάνιση Προφίλ
Μπράβο Σπύρο φοβερή επίδοση!!
Βέβαια την δικαιούσαι και με το παραπάνω μόχθησες γι' αυτήν
Στα δικά μου τώρα δυστυχώς εγκατάλειψη!!δεν μου βγήκε ο αγώνας..
'Ολα στο πρόγραμμα είναι τελικά..
Θέλω να δώσω συγχαρητήρια σε όλους και όλες που στάθηκαν στην γραμμή της
εκκίνησης και έδωσαν την ψυχή τους να τερματίσουν στον αγώμα αυτό!!
Ελπίζω να πετύχατε τους στόχους που είχατε βάλει!!
Επίσης να πω για τον Νίκο(tazi) δεν πειράζει φίλε!!Να είσαι πάντα καλά
Περιμένουμε νέα από τους υπόλοιπους του φόρουμ!!

Τα παιδιά δίνουν χρώμα στην ζωή..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

akira
Advanced Forum-Runner

Greece


285 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  17:12:53  Εμφάνιση Προφίλ
δυστυχως εγω δεν πετυχα τον στοχο μου να πεσω κατω απο 5 ωρες και εκανα 5:26, το καλο όμως ειναι οτι ειναι πολυ καλυτερος απο περυσι, α και φετος ειναι ο επετειακος μου μαραθωνιος, 10 χρονια απο τοτε που ετρεξα πρωτη φορα τον μαραθωνιο

Τα λεμε στο τερματισμο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dromilus
Newbie Forum Runner

Greece


14 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  17:27:34  Εμφάνιση Προφίλ
Καλησπερα σε ολους!
Ευχομαι να ειστε ολοι καλα και υγιεις χωρις τραυματισμους.
Πρωτος μαραθωνιος σημερα για μενα. Ειχα στοχο πρωτον τον τερματισμο, δευτερο στοχο να κανω λιγοτερο απο 5 ωρες... και κρυφο ποθο το 4:40. Τελικα τερματισα σε 4ω 55λ.
Και του χρονου να ειμαστε ολοι καλα.
Τις ευχες μου και στον δρομεα που ειδα στην εθνικη αμυνα να του κανουν τεχνητη αναπνοη, ελπιζω να ειναι καλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  17:37:09  Εμφάνιση Προφίλ
Συγχαρητήρια σε όλους!
Ειδικά στο Σπύρο, ΜΠΡΑΒΟ!!! Τρανή απόδειξη ότι η σκληρή και η σωστή δουλειά αποδίδουν καρπούς.
Κρίμα για το Νίκο (tazi), το έχεις το 3-, το θέμα είναι πότε. Υπομονή κ θα έρθει.
Ευχαριστούμε το τιμ υποστήριξης του 39ου χλμ!
Στα δικά μου τώρα, όλα καλά μέχρι το 35ο χλμ, όπου ένιωσα το στομάχι μου να δένεται κόμπο, πρώτα αριστερά κ μετά πιο έντονα δεξιά με τάσεις για εμετό.Ίσως βιάστηκα στο πρώτο μισό, ίσως δεν πήρα αρκετούς υλεκτρολυτες, ίσως κ τα δυο. Δεν πειράζει, βελτιώνομαι σταθερα, 3:42:28 φέτος με προηγούμενο PB 3:54.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xrhos
Newbie Forum Runner

Greece
36 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  17:37:26  Εμφάνιση Προφίλ
καλησπερα σε ολους κ καλη αποθαραπεια
4,25 αντι για 4.
Με(μας) τσακισε ο ηλιος κ λογο των εικονων που ειχα γυρω μου (πολλες εγκαταλειψεις κτλ)ειπα να παω πιο συντηρητικα μετα το 35 για να φτασω υγιης κ χωρις αγχος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sega
Forum-Runner



173 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  17:43:48  Εμφάνιση Προφίλ
Κάτι δεν μας πήγε καλά φέτος...Από την παρέα μου, όλοι έκαναν χειρότερους χρόνους κι εγώ ταλαιπωρήθηκα απίστευτα μετά το 25 χωρίς να έχω πιέσει ιδαίτερα μέχρι τότε. Να μαστε καλά και του χρόνου.

Edited by - sega on 08/11/2015 17:44:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  18:12:02  Εμφάνιση Προφίλ
Πρώτη μου φορά σε μαραθώνιο,κρυφός πόθος 4-4:15...Το πρώτο μισό το χάρηκα απίστευτα,ένιωθα πολύ καλά και ήμουν μέσα στον στόχο.Στην γέφυρα του Σταυρού περιμένα να τελειώσει η ανηφόρα και να ανεβάσω ρυθμό,αλλά λίγο πριν ανοίξω ένιωσα ένα τσίμπημα στο γόνατο και το πόδι μου κλείδωσε.Σαν αποτέλεσμα από εκεί και μετά κουτσοτρέξιμο και λίγο περπάτημα και τελικά 4:25:58

Υ.Γ.Από το πρώτο χιλιόμετρο με ανεβασμένους σφυγμούς χωρίς να ξέρω γιατί
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  18:16:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sotfireman



Υ.Γ.Από το πρώτο χιλιόμετρο με ανεβασμένους σφυγμούς χωρίς να ξέρω γιατί



Μου έχει συμβεί σε πολλούς αγώνες, ήδη απο την αφετηρία που περιμένουμε. Ίσως λόγω της αδρεναλίνης, τι να πω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

mashine
Advanced Forum-Runner

259 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  18:17:05  Εμφάνιση Προφίλ
Μπράβο σε όλους-ες που έτρεξαν σήμερα στην κλασσική.Καλή ανάρρωση-αποθεραπεία-επαναφορά!
@tazi:Κρίμα κάποια μικρολεπτομέρεια θα ήταν που σε κράτησε εκτός.Τελειώσε δεν έχει σημασία.Επόμενος αγώνας τώρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lenin67
Advanced Forum-Runner

Greece


406 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  18:19:42  Εμφάνιση Προφίλ
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους όσους τρέξατε τον Μαραθώνιο παιδιά.
Στα μάτια των υπολοίπων, που τρέξαμε τα 10 κμ είστε ημίθεοι!
Ιδιαίτερα συγχαρητήρια στον πρόεδρο του ΣΑΦΑΝΣ Βασίλη (για να παινέψω λίγο και το σύλλογο που είμαι μέλος), που τερμάτισε σε 3 ώρες και 23 λεπτά το θηρίο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DimitrisTab
Newbie Forum Runner



16 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  18:25:36  Εμφάνιση Προφίλ
παιδιά εγώ δεν ήμουν έτοιμος ακόμα να ξεκινήσω τον πρώτο μου μαραθώνιο. Και επειδή είμαι απο επαρχία και δεν μπορούσα να έρθω είδα τον αγώνα απο την τηλεόραση. Μακράν η χειρότερη μετάδοση μαραθωνίου που εχω δεί. ίσως φταίει και το ότι έλειπαν οι κορυφαίοι αθλητές. Αγγαρεία έκανε η έρτ. Μια κάμερα σταθερά τοποθετημένη περίπου στο 19 χλμ, να κοιτάει προς τον ήλιο και να μην βλέπουμε τπτ, και μια κάμερα πάνω σε μια μηχανή που προπορευόταν 100 μέτρα του Μερούση και τον έδειχνε απο μακριά με τρεμάμενη εικόνα γιατι μάλλον ο οδηγος της μηχανής είχε κεντράρει όλες τις λακούβες και όλα αυτά μετά το 32 χλμ, γιατί μέχρι τότε δεν είχαν δείξει τπτ απο τον μαραθώνιο. Εκτός απο τον Μερούση λίγο τον Θεοδωράκο, την Ρεμπούλη, στο τέλος έδειξαν και τη γιαπωνέζα που πέρασε πρώτη στις γυναίκες. Κανέναν άλλον αθλητή δεν έδειξαν, μόνο όταν τερμάτιζαν τους έδειχναν όλους για να μην νομίζει ο κόσμος ότι τρέχουν οι 4 τους μόνο στον μαραθώνιο. Μάλλον εκεί στην ΕΡΤ δεν έχουν παρακολουθήσει μεταδόσεις απο άλλους αγώνες του εξωτερικού που σε κάθε πέρασμα υπάρχει και λίστα με τους 10 πρώτους, και υπάρχουν κάμερες παντού που δείχνουν απο τον πρώτο μέχρι και τον τελευταίο αθλητή.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

alcool
Forum-Runner

Greece


99 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  18:27:18  Εμφάνιση Προφίλ
Πέρυσι 4,59,40 φέτος 4,38,55, οι 2 μου πρωτοι μαραθώνιοι. Είμαι πολύ χαρούμενος. Μέχρι το 34 όλα οκ, μετά φάγαμε μια μικρή κατάρρευση, αλλά το σώσαμε.
Νίκος echetlos εγώ σε χαιρέτησα γυρω στις 13.40 κ σου είπα ευχαριστώ, φυσικά δε με γνώριζες αλλά εγώ επειδή σε διαβάζω εδώ πάνω από 3-4 χρόνια...
Καλή αποκατάσταση σε όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEPE
Forum-Runner

Greece
98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  18:40:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sega

Κάτι δεν μας πήγε καλά φέτος...Από την παρέα μου, όλοι έκαναν χειρότερους χρόνους κι εγώ ταλαιπωρήθηκα απίστευτα μετά το 25 χωρίς να έχω πιέσει ιδαίτερα μέχρι τότε. Να μαστε καλά και του χρόνου.


Μια απο τα ίδια. Στόχος 6'/km και το πέτυχα μέχρι το 25ο χλμ. Μετα ήρθε η κατάρρευση και τερμάτισα σε 4:51´.
Συγχαρητήρια σε όλους όσους τερμάτισαν και ειδικά σε αυτούς που πέτυχαν το στόχο τους.

«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Ar1stot3lis
Newbie Forum Runner

Greece
40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  18:45:01  Εμφάνιση Προφίλ
Κατάλαβε κανείς βοριά; Εγώ όχι πάντως! Ελαφρώς καλύτερος ο καιρός από πέρυσι. Αντάλλαζα εύκολα 5 θαθμούς παραπάνω θερμοκρασία για να έχει συννεφιά. Ο ήλιος σου στερούσε τη δυνατότητα να ορίσεις εσύ το χρόνο που θέλεις να κάνεις και να κατανείμεις σωστά τις δυνάμεις σου.
Μ' αυτά και μ' αυτά στηθήκαμε για ακόμα μια χρονιά στην αφετηρία του -αν όχι ομορφότερου- σίγουρα πιο «ιδιαίτερου» μαραθωνίου του κόσμου . Για πέμπτη φορά από το 2008. Και μαντέψτε ποιες χρονιές δεν κατέβηκα: 2009, και 2011. Γκαντέμης όσο δεν πάει!
Τέταρτη σερί χρονιά με καιρό ιδανικό για θεατές, αλλά όχι δρομείς...

3.36 τελικά. Με αυτές τις καιρικές συνθήκες, με πελματιαία απονευρωσίτιδα (που ευτυχώς αντεχόταν όμως, παρά τον φόβο μου για πόνους μετά το 30), με ιγμορίτιδα, με μόλις 2,5 ώρες ύπνου (από το άγχος) και με στομαχικές διαταραχές (πάλι από το άγχος) είμαι υπερευχαριστημένος. Άλλωστε ο στόχος μου με βάση την προπόνηση που είχα κάνει ήταν <3.40 και αν είχε καλό καιρό ίσως κάτω από 3.35.

Συγχαρητήρια σε όλους και εύχομαι του χρόνου εκτός από όλους εσάς που σήμερα στηθήκατε στην εκκίνηση να είστε και όλοι όσοι για χ-ψ λόγους δεν τα καταφέρατε...



Τρεχάτε ποδαράκια μου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  18:48:24  Εμφάνιση Προφίλ
Αρχικα , θελω να δωσω πολλα συγχαρητηρια σε ολους-ες σας που συμμετειχατε στο Αγωνα !!!!Δεν εχει σημασια αν τερματισαμε η οχι !!

Θελω επισης να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε ολους οσους συναντησα, ( αν και ξερω καλα οτι δεν μπορει να σκεπασει τα συναισθηματα που μου προσφερατε και ΕΖΗΣΑ) στην εκκινηση, στην διαδρομη, μεσα κι εξω απο αυτη,στον Τερματισμο μου !!!

Την αλλη Δευτερα 15 Νοε θα αναρτησω ....Αναλυτικη Περιγραφη !!!

Οπως προανεφερε και το λαγωνικο Τασος τερματισα επιτυχως , σχεδον εντος στοχου , ξρφυγα 30 " , με χρονο 3 ωρες ,15 λεπτα κ 30" !!!

Ευχαριστω πολυ !!!

Παναγιωτης!!

Edited by - Etien on 08/11/2015 18:50:44
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000