Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

krevith
Advanced Forum-Runner

Greece


247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  19:05:53  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.newsit.gr/ellada/Marathonios-2015-Enas-dromeas-xaropaleyei-ston-Eyaggelismo-kai-alloi-18-nosileyontai/443742

too old to rock'n roll too young to die
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bertz
Forum-Runner

104 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  19:18:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by krevith

http://www.newsit.gr/ellada/Marathonios-2015-Enas-dromeas-xaropaleyei-ston-Eyaggelismo-kai-alloi-18-nosileyontai/443742

too old to rock'n roll too young to die

Τι έγινε ρε παιδια;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

petransfhp
Advanced Forum-Runner

296 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  19:20:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by petransfhp

Πέρυσι έτρεξα χωρίς να πληρώσω συμμετοχή, βλ μέγας χορηγός,
φέτος όμως έσκασα το 45αρι, τουλάχιστον να μου μείνει το μπλουζάκι,
το οποίο είναι πολύ ποιοτικό, έχω το γκρι του 13.
Τι την ακρίβυναν όμως;
Τέλος πάντων, στα πιο ουσιαστικά 2013 4.16 2014 3.47 πως θα γίνει φέτος το 3.29 ;


3:29 με προπόνηση ποιοτική και βοριά!




Aποστολή εξετελέσθη!
Τρίτη απόπειρα φέτος, δεν αισθανόμουν καλά στην αφετηρία αλλά είχα σκοπό να το παλέψω πολύ σκληρά, τρίτη χρονιά αρκετά καλή προετοιμασία με ποιοτικές προπονήσεις, είχα σκοπό να παίξω τα ρέστα μου.
Στρατηγική μου ήταν μέχρι το 18χλμ να κλειδώσω στο 4'50'' και μετά στις ανηφόρες ότι γίνει! και στις κατηφόρες στο 31 και μετά να πάω τέζα.
Είμαι αρκετά ευχαριστημένος τελικός χρόνος 3.25'23''
με πέρασμα ημι 1.42'20''

Θα μπορούσα να πάω λίγο καλύτερα εάν δεν παρασερνόμουν και πήγαινα δίχως αύριο το 32 4'23'' το 33 4'28'' το 34 4'30''
από εκεί που πήγαινα 4'50'' μέσο όρο,
διότι μετά πάλευα με νύχια και με δόντια για να μην πέσει ο ρυθμός και ζορίστηκα αρκετά.
Τέλος πάντων όλα καλά ,
συγχαρητήρια σε όλους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  19:26:58  Εμφάνιση Προφίλ
Ας ελπίσουμε όλοι οι δρομείς να γυρίσουν γεροί στα σπίτια τους.

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ σε όλους για την διοργάνωση του 33ου Αυθεντικού Μαραθωνίου.

Αν και ο καιρός πάλι φέτος δεν ήταν ότι το καλύτερο οι δρομείς ήταν περισσότεροι από κάθε άλλη φορά!

Οσον αφορά εμένα έτρεξα με γριπούλα που μου παρουσιάστηκε τις τελευταίες 2 ημέρες και είμαι ικανοποιημένος.

https://connect.garmin.com/activity/951141326

ΚΑΛΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MEDEON
Senior Forum-Runner

Greece


554 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  19:54:59  Εμφάνιση Προφίλ
Παιδιά μπράβο σε όλους σας σε όποια διαδρομή και αν συμμετείχατε.

Είδα τον τερματισμό των πρώτων του μαραθωνίου και δεν είδα κανέναν μαυρούλη στις πρώτες θέσεις, τι έγινε δεν τους καλέσαμε φέτος;




Καλά Χιλιόμετρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gelak
Newbie Forum Runner

Greece
8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  20:03:10  Εμφάνιση Προφίλ
Συγχαρητήρια και από μένα σε όλους που έτρεξαν σήμερα. Για μένα ήταν ο δεύτερος και πραγματικά τον ευχαριστήθηκα. Είχα προπονηθεί καλύτερα, έκανα καλυτερη κατανομή δυνάμεων και τελικά τερμάτισα σε 3:57:23 πετυχαίνοντας τον στόχο που είχα για κάτω από 4 ώρες. Καλή ξεκούραση σε όλους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panbal
Newbie Forum Runner

10 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  20:22:39  Εμφάνιση Προφίλ
Συγχαρητήρια σε όσους τρέξατε κ τερματίσατε... Και μακάρι να είναι καλά τα περιστατικά που αναφέρατε παραπάνω... Τον μαραθώνιο επειδή δεν τον θεωρώ χαβαλέ κ επειδή με τρομάζει λίγο σαν αγώνας δεν ήθελα ακόμη να πάρω μέρος. Το έχω βάλει στόχο για του χρόνου. Το στενάχωρο είναι πως αμφιβάλω αν έστω οι μισοί που πήραν μέρος, έχουν υποβληθεί στις απαραίτητες ιατρικές εξετάσεις. Δεν είναι παιχνίδι. Μεγάλη μαγκιά η συμμετοχή κι ο τερματισμός σε τέτοιο αγώνα, αλλά πάνω από την ίδια την ζωή δεν είναι τίποτα. Και πάλι μπράβο σε όλους σας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  20:33:36  Εμφάνιση Προφίλ
...απο την ομαδα του ΕΚΑΒ με συνοδοιπορο και συναγωνιστη τον Παναγιωτη Καλογεριδη τον Απριλιο του 2014 στο μαραθωνιο Θεσ/νικης ... στα "κουρελια, που τραγουδανε ακομα" ... και απο σημερα επιτελους στη SUZIPA επισημως και με τη βουλα!!!
Την τελευταια εβδομαδα η αληθεια ειναι οτι ημουν πολυ ανησυχος για διαφορους λογους και δεν αισθανομουν ετοιμος ... για το μεγαλο αλμα, οπως οι αναγωγες των επιδοσεων μου στους προσφατους καλοκαιρινους αγωνες στη μαραθωνια αποσταση εδειχναν!Οι ανησυχιες μου ενταθηκαν ιδιαιτερα πολυ στο παστα παρτυ ... οταν διαπιστωσα οτι δεν ειχα σχεδιο, που θα με οδηγουσε με ασφαλεια στον τερματισμο, ειδικα οταν ακουσα οτι πολυ καλυτεροι αθλητες απο μενα θα ξεκινουσαν τα πρωτα χλμ με ρυθμο 5'/χλμ, εχοντας εναν πληρη κι αναλυτικο μπουσουλα χλμ προς χλμ για ολον τον αγωνα! Ηξερα βεβαια οτι ειχα προπονηθει σωστα κι εντατικα ... και θυμομουν πολυ καλα κατι που ειχε γραψει ο @zoro, που ειναι απο τους δρομεις που θαυμαζω, οτι δηλαδη ... αν θελει καποιος μια επιδοση μαραθωνιου κατω απο 3:30, που ηταν ο στοχος μου, αλλα ντρεπομουν να ομολογησω στο παστα παρτυ, διοτι περσυ ειχα κανει 3:49, το περασμα ημιμαραθωνιου πρεπει να ειναι 1:44:00 με 1:43:30! Αυτο ηταν το πλανο μου!Ειχα επισης και τον φιλο μου τον @zakis, πολυ συντηρητικο δρομεα, ο οποιος παντα με προσγειωνει, που μου ειχε προτεινει δυο σχεδια, το ενα μαλιστα με βασει την αναλυση των καρδιακων μου παλμων στο προτελευταιο μου τρεξιμο πριν τον αγωνα, η μια και μοναδικη φορα που φορεσα ζωνη καρδιακων παλμων ... και σημερα στον αγωνα ... και υπολογιζα στον αγωνα ν'ακολουθησω σε χονδρικες γραμμες καποιο απ'αυτα.Τελικα ετρεξα για αλλη μια φορα πολυ παρορμητικα ... με πολυ κεφι, διοτι η ημερα ηταν πολυ ομορφη και ηλιολουστη, αλλα προσεχα συνεχως ειδικα στο δυσκολο κομματι της διαδρομης μεταξυ 19 - 31 να μην ανεβαζω παλμους!Θυμομουν και την μια και μοναδικη συμβουλη του @echetlos που μεσα απο το φορουμ με παροτρυνε να ρισκαρω, αφου ειχε παρακολουθησει σχεδον ολες τις προπονησεις μου καθε φορα που τις αναρτουσα στο σχετικο νημα ... συμβουλη που ηθελα ν'ακουσω και ν'ακολουθησω, αφου ταιριαζει με την ιδιοσυγκρασια μου και τη προσωπικοτητα μου ... και τολμησα ... για αλλη μια φορα, τρεχοντας στα ορια, αλλα ισως λιγο πιο μυαλομενα, καθ'ολη τη διαρκεια του αγωνα!Στη διαδρομη δεν ειχε ουτε χαιρετουρες, ουτε high 5 με τα παιδακια ... ουτε τιποτα: ... μονο τρεξιμο στα κοκκινα! Στον μοναδικο που μιλησα, και ειμαι βεβαιος οτι αιφνιδιαστηκε που με ειδε ... ηταν στον @echetlos στη Φειδιππιδου στο 39ο χλμ και του φωναξα "δεν εχεις παραπονο...ρισκαρα ...!!!"Αλλωστε ημουν ο μοναδικος "κοκκινος" αριθμος αναμεσα στους μπλε ... ακομα και σε γκρι του 2ου μπλογκ!Ηξερα οτι πηγαινα καλα...παρα πολυ-καλα!Εκανα τον αγωνα της ζωης μου ... ως τον επομενο ελπιζω!!!
...Τελικη επιδοση 3:24:24 (ανεπισημος χρονος)...αφιερωμενος στη κορη μου που συνετρεξε μαζι μου σε ρυθμο 4:35 περιπου τα τελευταια 500 μετρα και με ακουγε να βογγαω κι ανησυχουσε...στο Γηπεδο Χαλανδριου και στους δρομεις του @trexantiris, @winarg, που με εχουν κανει καλυτερο δρομεα, στον @xipolitakos, με τον οποιο καναμε πολλες προπονησεις ανυποδητοι στο Ζηρινειο χωρις μεγαλη πειθαρχια, αλλα τις χαιρομασταν, στον @zakis που στα δυσκολα παντα βρισκει λυσεις και μ'ενισχυει ψυχολογικα και τελος στον @echetlos ... για τους λογους που μονο αυτος ξερει!!!
Θα ηθελα επισης να ευχαριστησω πολυ ολα τα μελη του φορουμ, κι εννοω οσους κυριως ειχαν συμμετοχη στο νημα "πως παει η προπονηση σας" ... διοτι παντα με τον καλο τους λογο , στα δυσκολα μ'ενισχυαν ψυχολογικα και βοηθησαν σημαντικα με τις παρατηρησεις τους στην επιτευξη του στοχου μου!
Για την ιστορια:
https://connect.garmin.com/modern/activity/951265206






























...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  20:49:37  Εμφάνιση Προφίλ
Σπυρο πραγματι, ο Νικος καλα το ειπε, εισαι ο νικητης του φετινου μαραθωνιου, Συγχαρητηρια φιλε!!
Να μη ξεχασω ομως και τον Γιώργο, gtsig, που με το 245 εγραψε για μια ακομη φορα κανοντας PB στη κλασσικη!!
Επίσης και το Νεστορα, που εκανε ενα LR 42 και κατι χιλιομέτρων σε λιγοτερο απο τρεις ωρες!!
Οσο για τους υπόλοιπους δε σας εχω δει ακομα.
Συγχαρητηρια παντως σε ολους τους τερματισαντες, σας τα μεταφερει ενας αναξιοπαθης εγκαταλειψας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  21:04:11  Εμφάνιση Προφίλ
πολλά συγχαρητήρια σε όλους, τερματίσαντες ή μη για την προσπάθειά σας!

Σπύρο τι να λέμε, είσαι η αποκάλυψη του φετινού μαραθωνίου! μπράβο και πάλι μπράβο!

επίσης η χαρά μου για τον τεράστιο Γιώργο Μπούτσικα δεν περιγράφεται! μόλις είδα πως τερμάτισε στην πρώτη του απόπειρα στην κλασική και μάλιστα με προσωπικό ρεκόρ μαραθωνίου, που ξέχασα το ψευδώνυμο που χρησιμοποιεί στο site! ήρθαμε τόσο κοντά στην περσινή προετοιμασία για τον μεγαλέκο που πραγματικά νιώθω σαν να τερμάτισα εγώ σήμερα! πολλά συγχαρητήρια Γιωργάρα!

Παναγιώτη (etien) περιμένω πως και πως την περιγραφή σου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

than
Senior Forum-Runner

Greece
474 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  22:20:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tzatzikis90

πολλά συγχαρητήρια σε όλους, τερματίσαντες ή μη για την προσπάθειά σας!

Σπύρο τι να λέμε, είσαι η αποκάλυψη του φετινού μαραθωνίου! μπράβο και πάλι μπράβο!

επίσης η χαρά μου για τον τεράστιο Γιώργο Μπούτσικα δεν περιγράφεται! μόλις είδα πως τερμάτισε στην πρώτη του απόπειρα στην κλασική και μάλιστα με προσωπικό ρεκόρ μαραθωνίου, που ξέχασα το ψευδώνυμο που χρησιμοποιεί στο site! ήρθαμε τόσο κοντά στην περσινή προετοιμασία για τον μεγαλέκο που πραγματικά νιώθω σαν να τερμάτισα εγώ σήμερα! πολλά συγχαρητήρια Γιωργάρα!

Παναγιώτη (etien) περιμένω πως και πως την περιγραφή σου!

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Ο κύριος El Cid.
Τάσο καλές προπονήσεις να έχεις με υγεία κ έχεις πολύ μέλλον μπροστά σου σε ολες τις αποστάσεις.
Βάρα, αλλα με σύνεση!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  22:25:08  Εμφάνιση Προφίλ
2ος μαραθώνιος για εμένα με 4:04 στον προηγούμενο. Φέτος ξεκίνησα με στόχο το 3:40. Ξεκίνησα όμως πιο γρήγορα και τα πρώτα 15 τα πήγα με ρυθμό 5:00 (πέρασμα ημί 1:46). Στις ανηφόρες σταμάτησ ανα κοιτάω το ρολόι και πήγαινα όπως το αισθανόμουν. Έχασα χρόνο αλλά βγήκαν πολύ εύκολα. Αφού έφτασα στην Παλλήνη και δεν είχα καταλάβει ότι είχα περάσει το alex pak. Από το 34 και μετά όμως ξέμεινα από δυνάμεις, δεν μπόρεσα να ανοιξω. Τελικός χρόνος 3:37:41. Απόλυτα ευχαριστημένος

ΥΓ: Ο Σπύρος με πέρασε κάπου στο 7ο ενώ πρέπει να ήταν ένα μπλοκ πιο πίσω και μου είπε "μη με ακολουθήσεις γιατί δεν τα πάω καλά σε αγώνες"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  22:27:56  Εμφάνιση Προφίλ
Για δεύτερη συνεχή χρονιά στον κλασσικό πιάνω ακριβώς το στόχο μου και μάλιστα με κάκιστες συνθήκες για μαραθώνιο Νοεμβρίου.
3:55 πέρσι, 3:45 φέτος με περάσματα που βγήκαν από το εξελ του σχεδιασμού κ έγραψαν στην άσφαλτο (παρόλο που ως το 35 περιπου πήγαινα με παλμούς).
Αν δεν ηταν ο μέγιστος παππούλης Daniels και ο φίλος echetlos αλλά και αρκετοί από εσάς που μοιράζεστε τις γνώσεις σας, δε θα τα είχα καταφέρει.
Αφιερωμένο στους παραπάνω λοιπόν:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  22:33:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by alcool

Νίκος echetlos εγώ σε χαιρέτησα γυρω στις 13.40 κ σου είπα ευχαριστώ, φυσικά δε με γνώριζες αλλά εγώ επειδή σε διαβάζω εδώ πάνω από 3-4 χρόνια...
Καλή αποκατάσταση σε όλους!



Να 'σαι καλά φίλε μου και συγχαρητήρια!!!
Ωραίο nickname!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/11/2015 :  22:36:07  Εμφάνιση Προφίλ
Είχα κάνει πολύ καλή προετοιμασία φέτος. Όμως το προηγούμενο Σάββατο πήγα στην Αμερική και επέστρεψα την Παρασκευή το απόγευμα. Το βράδυ της Παρασκευής δεν μπορούσα να κοιμηθώ και ένα τέλει κοιμήθηκα στις 7το πρωί μέχρι τις 12 το μεσημέρι. Εχθές Σάββατο φαίνεται βρισκόμουν ακόμη σε ώρα Αμερικής και δεν έκλεισα μάτι όλο το βράδυ. Ούτε 1 λεπτό. Σκεφτόμουν δεν τα 42 km και μου φαινόντουσταν βουνό. Έλεγα πως τα τρέχει ο κόσμος! Σκεφτόμουν ότι ίσως δεν πρέπει να υποβάλω τον οργανισμό μου σε μία τέτοια καταπόνηση εφόσον δεν είχα κλείσει μάτι. Έλεγα ότι δεν θα είναι DNF αλλά DNS. Βέβαια όλοι ξέρουμε πως είμαστε με το μαραθώνιο. Σκεφτόμουνα (πολύ σκέψη έπεσε) όλη την αυτοπειθαρχία και τη συνέπεια που είχα στην προπόνηση και ότι θα ηταν κρίμα να πάει χαμένο και να μην τρέξω. Είπα ότι ο μόνος τρόπος να τερματίσω θα ήταν να έτρεχα με τον αδερφό μου που θα πήγαινε με 6 διότι θα με ενθάρρυνε οπότε θα ήθελα να τα παρατήσω. Ξεκινήσαμε λοιπόν με ρυθμό 6:09 ωστόσο είδα ότι μπορούσα να πάω πιο γρήγορα παρά την αϋπνία μου. Μάλιστα πήγαινα μπροστά και ξαναγύριζα πίσω να τον πιάσω. Τελικώς κάπου στο 10ο χιλιόμετρο τον άφησα. Άρχισα να πηγαίνω με 5:45. Στο 24ο χιλιόμετρο με ενοχλούσε το γόνατο. Αυτό δεν μου έχει συμβεί ποτέ σε μαραθώνιο. Στο 29 αισθάνθηκα οτι απέκτησα φουσκάλα. Ούτε αυτό μου έχει συμβεί ποτέ. Ως εκ τουτου πορεύτηκα με την ενόχληση στο γόνατο και την φουσκάλα και είδα πως είναι να τρέχεις μαραθώνιο με ενοχλήσεις. Ο στόχος μου ήταν ο τερματισμός γιατί το βράδυ δεν ήξερα καλά-καλά αν θα ξεκινούσα. Έτσι ήμουν χαλαρή σταματούσα στους σταθμούς Και στους γνωστός που συναντούσα στο δρόμο και κάνω κουβεντούλα. Είχα πει στον εαυτό μου ότι αν έφτανα στο Νίκο (Echetlos) τι στο καλό θα φτ Τάσο φταδσω στον τερματισμό. Λίγο πριν στρίψω στην Φειδιππίδου είδα κάποιον τέζα. Σοβαρά τέζα. Παρόλ´ αυτά, όταν είδα το Νίκο χάρηκα. Ήταν σα να είχα φτάσει στον τερματισμό (Νίκο να μου πεις τι σου οφείλω για το μπράβο Αλεξάνδρα ). Έκανα τον χειρότερο χρόνο που έχω κάνει ποτέ και δεν τον διασκέδασα τον μαραθώνιο. Αλλά δεν πήγε χαμένη η προσπάθεια με το να μη συμμετάσχω. Χρόνος 4:27.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000