Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 33ος Αυθεντικός Μαραθώνιος Αθήνας 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 82

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  12:41:09  Εμφάνιση Προφίλ
Η πλάκα είναι ότι αν γράψω στο FB "οι τάδε έκλεψαν στον μαραθώνιο", θα φάω και μήνυση. Έτσι γίνεται...Ξέρω ιστορία που γιατρός κατήγγειλε ουρολόγο που έλεγε ότι δήθεν είχε σπουδάσει δεν ξέρω γω που. Ε, ο καταγγέλων έφαγε μήνυση από τον σύλλογο των ουρολόγων. Ελλάδα!!!!

Edited by - ALEXANDRA on 12/11/2015 12:55:10
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  12:43:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Η πλάκα είναι ότι αν γράψω στο FB "οι τάδε έκελψαν στον μαραθώνιο", θα φάω και μήνυση. Έτσι γίνεται...Ξέρω ιστορία που γιατρός κατήγγειλε ουρολόγο που έλεγε ότι δήθεν είχε σπουδάσει δεν ξέρω γω που. Ε, ο καταγγέλων έφαγε μήνυση από τον σύλλογο των ουρολόγων. Ελλάδα!!!!




Ε για αυτά φταίτε εσείς οι δικηγόροι...


Εμάς δεν μας πέφτει λόγος....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  12:55:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Η πλάκα είναι ότι αν γράψω στο FB "οι τάδε έκελψαν στον μαραθώνιο", θα φάω και μήνυση. Έτσι γίνεται...Ξέρω ιστορία που γιατρός κατήγγειλε ουρολόγο που έλεγε ότι δήθεν είχε σπουδάσει δεν ξέρω γω που. Ε, ο καταγγέλων έφαγε μήνυση από τον σύλλογο των ουρολόγων. Ελλάδα!!!!




Ε για αυτά φταίτε εσείς οι δικηγόροι...


Εμάς δεν μας πέφτει λόγος....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.



Άσε, μην πιάσω στο στόμα μου τους δικηγόρους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  12:56:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ANASTASIOS

[quote]Originally posted by stratos_al

Στράτο,τώρα διάβασα το άρθρο σου για τον τερματισμό σου.Δέν έχω λόγια.Και το ότι τερμάτισες με τα τόσα προβλήματα δείχνει μεγαλείο ψυχής.ΤΑ ΘΕΡΜΑ ΜΟΥ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ.

Γηράσκω αεί διδασκόμενος





Σε ευχαριστώ πολύ Αναστάσιε για τα καλά σου λόγια.


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  12:58:08  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

quote:
Originally posted by stratos_al

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Η πλάκα είναι ότι αν γράψω στο FB "οι τάδε έκελψαν στον μαραθώνιο", θα φάω και μήνυση. Έτσι γίνεται...Ξέρω ιστορία που γιατρός κατήγγειλε ουρολόγο που έλεγε ότι δήθεν είχε σπουδάσει δεν ξέρω γω που. Ε, ο καταγγέλων έφαγε μήνυση από τον σύλλογο των ουρολόγων. Ελλάδα!!!!




Ε για αυτά φταίτε εσείς οι δικηγόροι...


Εμάς δεν μας πέφτει λόγος....


Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.



Άσε, μην πιάσω στο στόμα μου τους δικηγόρους.





Για πες... είμαι όλος αυτιά....




Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  13:01:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Η πλάκα είναι ότι αν γράψω στο FB "οι τάδε έκλεψαν στον μαραθώνιο", θα φάω και μήνυση. Έτσι γίνεται...Ξέρω ιστορία που γιατρός κατήγγειλε ουρολόγο που έλεγε ότι δήθεν είχε σπουδάσει δεν ξέρω γω που. Ε, ο καταγγέλων έφαγε μήνυση από τον σύλλογο των ουρολόγων. Ελλάδα!!!!



Αν γράψεις, όμως, "έχω βάσιμες υποψίες ότι ενδέχεται να παραβίασαν τους κανονισμούς" ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  13:07:59  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Πάλι θεωρείται προσβολή , ηθική βλάβη κτλ.
Σκέψου να γράψω έχω βάσιμες υποψίες, ότι ο RIGO είναι ... βιαστής.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  13:17:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Η πλάκα είναι ότι αν γράψω στο FB "οι τάδε έκλεψαν στον μαραθώνιο", θα φάω και μήνυση. Έτσι γίνεται...Ξέρω ιστορία που γιατρός κατήγγειλε ουρολόγο που έλεγε ότι δήθεν είχε σπουδάσει δεν ξέρω γω που. Ε, ο καταγγέλων έφαγε μήνυση από τον σύλλογο των ουρολόγων. Ελλάδα!!!!



Αααχχχχ ...θέλω να αγιάσω και δεν μπορώ!

Φυσικά λοιπόν και μπορεί να φας μέχρι και μήνυση . Πρέπει να μπορείς να το αποδείξεις...

Θα μπορούσες όμως πολύ ωραία να γράψεις:

"Ιδού και η εντυπωσιακή περίπτωση των 2 αδελφών ταδε και τάδε οι οποίες έκαναν μια εντυπωσιακή επίδοση πρόκριση για τη Βοστώνη (δημόσια δεδομένα όλα αυτά) στην 30άδα της γενικής γυναικών σχεδόν στο κάτω από το 5 λεπτά το χιλιόμετρο για 42 και χιλιόμετρα τερματίζοντας μαζί και ενώ πριν δεν είχαν επίσημα τουλάχιστον το πεντάρι κάτω απο το 6,5 σε κάποιον αγώνα ....χωρίς όμως να χτυπήσουν τα τσιπάκια ΚΑΙ των δυο σε κανένα τάπητα της διαδρομής πέρα φυσικά απο την εκκίνηση και τον τερματισμό..

Είτε λοιπόν πρόκειται για τη μεγαλύτερη αστοχία υλικού (2 διαφορετικά τσιπάκια σε τόσους και τόσους τάπητες εκτός φυσικά απο την εκκίνηση και τον τερματισμό όπου δούλεψαν μια χαρά) στην ιστορία των διεθνών μαραθωνιών και η εταιρία χρονομέτρησης/διοργάνωση οφείλουν κάποιες εξηγήσεις....

...είτε δημιουργούνται εύλογες υποψίες ότι οι αδελφές βρήκαν "άλλο δρόμο" (υπάρχουν και μετρό/παράδρομοι κλπ εκεί κοντά) και τα συμπεράσματα δικά σας. "Υποψίες" που φυσικά μπορούν πολύ εύκολα να ανατρέψουν οι 2 αδελφές εάν "θίγονται" αδίκως από την "αστοχία"/"λάθη" της χρονομέτριας εταιρίας δείχνοντας μας σε ένα σημείο της διαδρομής τη φυσική παρουσία τους (σύμφωνα με το χρόνο που έχουν υπολογίσει ότι έκαναν τον ημι π.χ.) στα επίσημα videos του φωτογράφου της διοργάνωσης

Γιατί 3η περίπτωση δεν δείχνει να υπάρχει εκτός εάν μπορεί να την εντοπίσει κάποιος"


Γεγονότα και δημόσια δεδομένα αναφέρεις
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  13:21:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Πάλι θεωρείται προσβολή , ηθική βλάβη κτλ.
Σκέψου να γράψω έχω βάσιμες υποψίες, ότι ο RIGO είναι ... βιαστής.




Μα δεν θα το έκανα ποτέ, δεν ασχολούμαι, πολύ δε περισσότερο, δεν θεωρώ σωστή την οποιαδήποτε διαπόμπευση ενός ανθρώπου που παραβίασε έναν κανονισμό σε έναν αγώνα τρεξίματος. Γράφω για πολλοστή φορά ότι πρέπει να εφαρμοστεί ο κανονισμός από τους διοργανωτές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  13:31:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Trexalitsa συγχαρητήρια γι ατο sub-4! Είδες; Πέρσυ έμεινες εκτός αλλά φέτος πήρες το αίμα σου πίσω. Μπράβο!



Στα άλλα αξιομνημόνευτα, να αναφέρω και 3 άνδρες που έτρεχαν και έσπρωχναν ένα καρότσι με ένα κοριτσάκι 9 ετών περίπου, άρρωστο. Είχαν βάλει και μια πλατφόρμα στο καρότσι στην οποία καθόταν ένας σκυλάκος. Οι μπλούζες τους έγραφαν "αγώνας ζωής".

Όταν ξεκινάω κάθε χρόνο τον μαραθώνιο, και βλέπω τον όχλο, πάντα σκέφτομαι "ο καθ΄ένας εδώ τρέχει για τους δικούς του λόγους". Ο λόγος μπορεί να είναι να διασκεδάσει (Echetlos, μην βαράς), να ξεπεράσει τα όριά του, να διατηρήσει τα όρία του, να αποδείξει ότι είναι ζωντανός, να μαζέψει χρήματα για κάποιο ίδρυμα, να δοκιμάσει τις δυνάμεις του. Ένας τερματισμός σε μαραθώνιο, είναι ένας τερματισμός. Δεν πρέπει να τον υποτιμάμε. Η απόσταση είναι πολύ μεγάλη, οτιδήποτε μπορεί να συμβεί. Φέτος, που δεν κοιμήθηκα καθόλου-και δεν είναι ότι δεν κοιμήθηκα το προηγούμενο βράδυ, αλλά έχοντας πάει Αμερική-στην δυτική ακτή, δηλ όσο πιο μακρυά γινόταν-για 4 μέρες, και μιάμιση μέρα ταξίδι μπρος-πίσω, ήμουν τελείως off. Είπα θέλω να τερματίσω. Σε 6 ώρες, σε 6 ώρες. Σε 8 ώρες, σε 8 ώρες.Παλαιότερα έλεγα ποιο το νόημα να τρέχεις μαραθώνιο για 5, 5, ή 8 ώρες; Γι αυτό λέω, ο καθε ένας τρέχει για τους δικούς του λόγους. Για εμένα φέτος, έτσι όπως έγιναν τα πράγματα, δεν ήθελα να λείψω από το πάρτυ και να πάει χαμένος ο κόπος. Διότι ναι μεν πάω να το διασκεδάσω, αλλά έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου έχω και ένα χρόνο στόχο.Φέτος δεν το ευχαριστήθηκα αλλά ανακάλυψα μέχρι πόσο μπορώ να φτάσω. Το μότο φέτος λοιπόν είναι "you will never know your limits, until you test them".







Σ' ευχαριστώ Αλεξάνδρα!
Σχετικά με τα λεγόμενά σου, συμφωνώ 100%. Τι εκπροσωπεί για τον καθένα μας ο τερματισμός σε ένα μαραθώνιο ποικίλλει. Όπως ποικίλλουν και τα κίνητρα. Όπως και να χει, ο μαραθώνιος είναι μια δοκιμασία. Μας φορτώνει θύμησες για το μέλλον, εμπειρίες, και μας δείχνει που χαράξαμε τα όρια μας. Το μόνο σίγουρο λοιπόν είναι οτι μετά απο κάθε αγώνα γινόμαστε σοφότεροι και με καλύτερη αίσθηση εαυτού.
Συγχαρητήρια και για σένα για τον τερματισμό σου και καλή αποκατάσταση τώρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  13:34:20  Εμφάνιση Προφίλ
Όταν πρόσφατα ένας ερασιτέχνης κενυάτης έκλεψε σε έναν άσχετο μαραθώνιο στην αφρική μια χαρά τον κάναμε είδηση εδώ και με ονόματα και τα πάντα. Βέβαια αυτός ήταν χοντρός, άσχημος και μαύρος. Ίσως όταν συμβαίνει στην άρια φυλή να πρέπει να είμαστε πιο ευαίσθητοι...

Κάθε μέρα βέβαια δημοσιεύονται στα διάφορα σπορτοσαιτ διάφορα βιντεος και εικόνες απο ερασιτεχνικά ποδόσφαιρα π.χ, μπάσκετ, κρίκετ και δεν ξέρω και γω τι άλλο που διακωμωδούν τρανταχτές κλεψιες και αναφέρουν και ονόματα (όταν τα έχουν φυσικά) και τα πάντα... Εδω βέβαια έχουμε τα "όμορφα κορίτσα"









ΤΟ καταλαβαίνεται ελπίζω τουλάχιστον ότι ΣΕΞΙΣΤΗΣ είναι όποιος υπερασπίζεται κάποιον, εάν το κάνει για αυτήν ακριβως την ιδιότητα (και εάν την αναφέρει) και όχι αυτός που κάνει τη κατηγορία
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  13:38:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

Η πλάκα είναι ότι αν γράψω στο FB "οι τάδε έκλεψαν στον μαραθώνιο", θα φάω και μήνυση. Έτσι γίνεται...Ξέρω ιστορία που γιατρός κατήγγειλε ουρολόγο που έλεγε ότι δήθεν είχε σπουδάσει δεν ξέρω γω που. Ε, ο καταγγέλων έφαγε μήνυση από τον σύλλογο των ουρολόγων. Ελλάδα!!!!



Αααχχχχ ...θέλω να αγιάσω και δεν μπορώ!

Φυσικά λοιπόν και μπορεί να φας μέχρι και μήνυση . Πρέπει να μπορείς να το αποδείξεις...

Θα μπορούσες όμως πολύ ωραία να γράψεις:

"Ιδού και η εντυπωσιακή περίπτωση των 2 αδελφών ταδε και τάδε οι οποίες έκαναν μια εντυπωσιακή επίδοση πρόκριση για τη Βοστώνη (δημόσια δεδομένα όλα αυτά) στην 30άδα της γενικής γυναικών σχεδόν στο κάτω από το 5 λεπτά το χιλιόμετρο για 42 και χιλιόμετρα τερματίζοντας μαζί και ενώ πριν δεν είχαν επίσημα τουλάχιστον το πεντάρι κάτω απο το 6,5 σε κάποιον αγώνα ....χωρίς όμως να χτυπήσουν τα τσιπάκια ΚΑΙ των δυο σε κανένα τάπητα της διαδρομής πέρα φυσικά απο την εκκίνηση και τον τερματισμό..

Είτε λοιπόν πρόκειται για τη μεγαλύτερη αστοχία υλικού (2 διαφορετικά τσιπάκια σε τόσους και τόσους τάπητες εκτός φυσικά απο την εκκίνηση και τον τερματισμό όπου δούλεψαν μια χαρά) στην ιστορία των διεθνών μαραθωνιών και η εταιρία χρονομέτρησης/διοργάνωση οφείλουν κάποιες εξηγήσεις....

...είτε δημιουργούνται εύλογες υποψίες ότι οι αδελφές βρήκαν "άλλο δρόμο" (υπάρχουν και μετρό/παράδρομοι κλπ εκεί κοντά) και τα συμπεράσματα δικά σας. "Υποψίες" που φυσικά μπορούν πολύ εύκολα να ανατρέψουν οι 2 αδελφές εάν "θίγονται" αδίκως από την "αστοχία"/"λάθη" της χρονομέτριας εταιρίας δείχνοντας μας σε ένα σημείο της διαδρομής τη φυσική παρουσία τους (σύμφωνα με το χρόνο που έχουν υπολογίσει ότι έκαναν τον ημι π.χ.) στα επίσημα videos του φωτογράφου της διοργάνωσης

Γιατί 3η περίπτωση δεν δείχνει να υπάρχει εκτός εάν μπορεί να την εντοπίσει κάποιος"


Γεγονότα και δημόσια δεδομένα αναφέρεις




Σφάζεις με το γάντι !!
Πάντως και στην περίπτωση αθλητή που βγήκε απτις κερκίδες και τερμάτισε 2ος στο μαραθώνιο μυρίζοντας κολώνια, το βιντεάκι έκανε το γύρο του διαδικτύου και έγινε περίγελος ανα την οικουμένη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  13:39:46  Εμφάνιση Προφίλ
Σταμάτη, αυτός που το κάνει επειδή τα κορίτσια είναι όμορφα, είναι λοιπόν σεξιστής.
Αυτός που το κάνει επειδή τα κορίτσια κάνουν διακοπές στην Μύκονο, τι είναι;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  13:55:52  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε αφηστε τη Μυκονο ησυχη!!! (Και αναβληθηκε κι ο ημι τον Οκτωβρη κι εχασα την ευκαιρια να σας δειξω τι ομορφο νησι ειναι και εκτος του Αυγουστου!!!)

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2015 :  14:03:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by echetlos

Σταμάτη, αυτός που το κάνει επειδή τα κορίτσια είναι όμορφα, είναι λοιπόν σεξιστής.
Αυτός που το κάνει επειδή τα κορίτσια κάνουν διακοπές στην Μύκονο, τι είναι;

"My sport is your sport's punishment"



Στη χειρότερη ..."Εξίσου σεξιστής" (...όπου ακόμα και εάν θες να το δεις έτσι ...αυτό σημαίνει ότι εσύ δεν είσαι διαφορετικός απο αυτόν που κατηγορείς)

Βέβαια με τις διακοπές στη Μύκονο η εντύπωση μου είναι ότι μάλλον καταγγέλεις το λαιφσταιλ και τα λάθος πρότυπα (οπότε και στη πραγματικότητα τον ίδιο τον σεξισμό που μας επιβάλλεται απο τα κυρίαρχα μέσα ως ιδάνικο αντί για κάτι άλλο ...και όχι το ίδιο το αντικείμενο του σεξισμού που είναι απλά ένα θύμα)

Δεν ξέρω εάν φάνηκε να είπε κανείς εδώ... Αααα κοιτάξτε κλέψανε και είναι και ξανθιές (όμως ακόμα και να φάνηκε κάτι τέτοιο ...η επικέντρωση -νομίζω- ήταν στο "κλέψανε" και ναι αυτό είναι και παρακλάδι του λαιφσταιλ που επικρατεί)

..Στο αντίστοιχο όμως περίπου το "εεε κλεψανε αλλα είναι ξανθιές και όμορφες τουλάχιστον" που επικεντρώνεται άραγε το επιχείρημα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 82 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000