Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Είμαι (πια) Μαραθωνοδρόμος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά μπράβο σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

@zakis: με έκανες και γέλασα πολύ (π.χ. "μα τι είχαν μέσα τα τζελάκια;;;")...

...και σε άλλα ακόμη πιο ωραία τώρα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Suisac
Forum-Runner

65 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  19:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by rades

quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by Suisac

Δεν έτρεξα τον Μαραθώνιο αλλά αισθάνομαι την ανάγκη να δώσω σε ΟΛΟΥΣ εσάς που καταφέρατε αυτό τον ΑΘΛΟ τα συγχαρητήρια μου και να εκφράσω τον απεριόριστο ΣΕΒΑΣΜΟ και ΘΑΥΜΑΣΜΟ μου.
Με ότι αξία μπορεί να έχουν τα παραπάνω απο έναν άγνωστο.
Μακάρι ο Θεός να με αξιώσει κάποια στιγμή να το κάνω και εγώ.


μην ελπίζεις στο ''θεό''. Ξεκίνα και τρέξε:)



ωχ, ξανασυμφωνούμε!



και γω συμφωνώ...




Απ΄οτι είπα δηλαδή το άξιον αναφοράς προς συμφωνία ή διαφωνία είχε να κάνει με τον Θεό ή ''Θεό''

Σας ευχαριστώ πολύ ,συγχαρητήρια και πάλι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rades
Forum-Runner



51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  20:50:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Suisac

quote:
Originally posted by rades

quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by Suisac

Δεν έτρεξα τον Μαραθώνιο αλλά αισθάνομαι την ανάγκη να δώσω σε ΟΛΟΥΣ εσάς που καταφέρατε αυτό τον ΑΘΛΟ τα συγχαρητήρια μου και να εκφράσω τον απεριόριστο ΣΕΒΑΣΜΟ και ΘΑΥΜΑΣΜΟ μου.
Με ότι αξία μπορεί να έχουν τα παραπάνω απο έναν άγνωστο.
Μακάρι ο Θεός να με αξιώσει κάποια στιγμή να το κάνω και εγώ.


μην ελπίζεις στο ''θεό''. Ξεκίνα και τρέξε:)



ωχ, ξανασυμφωνούμε!



και γω συμφωνώ...




Απ΄οτι είπα δηλαδή το άξιον αναφοράς προς συμφωνία ή διαφωνία είχε να κάνει με τον Θεό ή ''Θεό''

Σας ευχαριστώ πολύ ,συγχαρητήρια και πάλι.



όψι φίλε μου...τουλάχιστον από την πλευρά μου... Απλώς, μην το καθυστερείς, ξεκίνα και τρέξε!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  20:58:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
rades συγχαρητήρια !!!
Ένιωσες ότι νιώσαμε σχεδόν όλοι μας όταν μπήκαμε στο καλλιμάρμαρο για πρώτη φορά!! εμπειρία ανεκτίμητη!!! τα υπόλοιπα είναι λεπτομέρειες !!!
Ελπίζω να σε δω στα μέρη που τρέχω !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rades
Forum-Runner



51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  20:59:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ Elda, Peter L, Aroulio, Running wild, Pepe, Giannakis, Zakis, και τόσοι άλλοι ...
Το γεγονός ότι βιώσαμε (και ο απόηχος εξακολουθεί να γράφει από ό,τι διαπιστώνουμε) με τόσο κοινό τρόπο αυτή την έντονη εμπειρία δεν είναι μόνο εντυπωσιακό. Είναι απλώς, (λόγω "επαναληπτικότητας"), η απόλυτη επιβεβαίωση της αυθεντικότητας. Αξίζει, προτείνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  20:59:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by runner1979

εντάξει μην τα παίρνετε και τόσο τις μετρητοίς αυτά τα σχόλια.
Λογικό είναι κάποιος που δεν ασχολείτε να γελάει με τους χρόνους που κάνουμε στον μαραθώνιο εμείς οι μέτριοι ερασιτέχνες δρομείς. Η διαφορά του χρόνου μας με τους πρωταθλητές όντως δεν μας κολακεύει ιδιαίτερα αλλά τί μπορούμε να κάνουμε γι αυτό;

προσωπικά δεν μιλάω καθόλου για το τρέξιμο με άτομα που είναι έξω από τον χώρο γιατί εκτός όλων των άλλων παλιότερα όταν έτυχε να πω ότι πληρώνουμε κιόλας για να τρέξουμε σε αγώνες ή ότι με περνάνε στον αγώνα άτομα που είναι πάνω από 50 και 60 ετών (35 εγώ) το δούλεμα έπεφτε σύννεφο. Και να εξηγείς άκρη δεν βγαίνει οπότε...

όμως αν σε κάθε τι που κάνουμε παίρνουμε μέτρο σύγκρισης το τέλειο τότε όλη την ημέρα ο ένας θα πρέπει να κοροιδεύει τον άλλο





Όταν τυχαίνει και εντοπίζω κάποιον να προσπαθει να με ''παίξει''-ειρωνευτει-σχετικά με το ότι τρέχω,φροντίζω ήρεμα κι απλά να τον κάνω , να διαπιστώσει ποσο άσχετος είναι!!! Κυριολεκτικά τον σβήνω....ήρεμα κι απλά!!!

Παναγιώτης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

rades
Forum-Runner



51 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  21:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Etien

quote:
Originally posted by runner1979

εντάξει μην τα παίρνετε και τόσο τις μετρητοίς αυτά τα σχόλια.
Λογικό είναι κάποιος που δεν ασχολείτε να γελάει με τους χρόνους που κάνουμε στον μαραθώνιο εμείς οι μέτριοι ερασιτέχνες δρομείς. Η διαφορά του χρόνου μας με τους πρωταθλητές όντως δεν μας κολακεύει ιδιαίτερα αλλά τί μπορούμε να κάνουμε γι αυτό;

προσωπικά δεν μιλάω καθόλου για το τρέξιμο με άτομα που είναι έξω από τον χώρο γιατί εκτός όλων των άλλων παλιότερα όταν έτυχε να πω ότι πληρώνουμε κιόλας για να τρέξουμε σε αγώνες ή ότι με περνάνε στον αγώνα άτομα που είναι πάνω από 50 και 60 ετών (35 εγώ) το δούλεμα έπεφτε σύννεφο. Και να εξηγείς άκρη δεν βγαίνει οπότε...

όμως αν σε κάθε τι που κάνουμε παίρνουμε μέτρο σύγκρισης το τέλειο τότε όλη την ημέρα ο ένας θα πρέπει να κοροιδεύει τον άλλο





Όταν τυχαίνει και εντοπίζω κάποιον να προσπαθει να με ''παίξει''-ειρωνευτει-σχετικά με το ότι τρέχω,φροντίζω ήρεμα κι απλά να τον κάνω , να διαπιστώσει ποσο άσχετος είναι!!! Κυριολεκτικά τον σβήνω....ήρεμα κι απλά!!!

Παναγιώτης!



έγραψες! like...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  21:27:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μη δινετε σημασια στο καθε ηλιθιο που σας τη λεει.Ειχα φιλο που οταν εμαθα οτι θα τρεξω μαραθωνιο προσπαθησε να με πεισει σε ποσο κινδυνο βαζω τη ζωη μου.Αυτος βεβαια ηταν υπερβαρος κατα καμια 20αρια κιλα, καπνιζε εναμιση πακετο την ημερα, ειχα χοληστερινη γυρω στα 280 και επινε, αλλα εγω εβαζα σε κινδυνο τη ζωη μου

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  22:11:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

quote:
Originally posted by unforgiven

quote:
Originally posted by giannakis

Μοναδικό στενάχωρο συναίσθημα <<φίλοι>> που μετά απο 42 χιλιόμετρα με αίμα , ιδρώτα, κόπωση, πόνους, και στο τέλος δάκρυα απλά περιορίστηκαν σε σαρκαστικά σχόλια για το χρόνο. Και ναι στεναχωρήθηκα, εκνευρίστηκα οχι γιατί ήθελα αναγνώριση(αν και δεν είναι συναισθηματικά μεμπτό και αυτό) , άπλά μετά απο το γολγοθά, απο ενα φίλο περιμένεις μια αγκαλιά και οχι το χλευασμό.


Να υποθέσω πως αυτοί οι φίλοι την περισσότερο που έτρεξαν στη ζωή ήταν για να προλάβουν το λεωφορείο;



Οι πραγματικοί φίλοι δεν φαίνονται στις λύπες, είναι εύκολο εκεί. Οι πραγματικοί φίλοι φαίνονται στις χαρές, όταν χαίρονται μαζί σου!


Έχει απόλυτο δίκιο εδώ ο σύντροφος Rigelian!
Το καλό είναι πως είδες την πραγματική πλευρά των ''φίλων''
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  23:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
στην ζωή συν υπάρχεις με πολλούς πορεύεσαι με λίγους.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2014 :  00:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μου έκανε οικτρή εντύπωση όταν, κάπου στο Μέγαρο Μουσικής αν θυμάμαι καλά, κάποιος εντελώς κομπλεξικός από τους θεατές ειρωνεύτηκε ένα παλικάρι λίγο πιό μπροστά μου για τα κάποια παραπάνω κιλά του, φωνάζοντάς του κάτι καθόλου κολακευτικό, μάλλον και με αφορμή το ότι είχε βγάλει την μπλούζα του...

Εκείνος δεν είπε τίποτα, απλά τον χαιρέτησε. Ανωτερότητα που εγώ στην θέση του δεν νομίζω να είχα, αφού μου ήρθε να σκυλοβρίσω τον θεατή εγώ ο άσχετος (ας όψεται το σημείο του αγώνα που δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη)... Ωστόσο σίγουρα τον πείραξε το σχόλιο το παληκάρι, αφού λίγο παρακάτω ξαναέβαλε την μπλούζα του...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2014 :  08:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
απολαυστε τη στιγμη, την κερδισατε κι αστε τον καθενα να λεει τα δικα του...αξια εχει, οποιος θελουμε να εχει...

https://www.youtube.com/watch?v=weyK5MQI3ng

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2014 :  10:36:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μου έκανε οικτρή εντύπωση όταν, κάπου στο Μέγαρο Μουσικής αν θυμάμαι καλά, κάποιος εντελώς κομπλεξικός από τους θεατές ειρωνεύτηκε ένα παλικάρι λίγο πιό μπροστά μου για τα κάποια παραπάνω κιλά του, φωνάζοντάς του κάτι καθόλου κολακευτικό, μάλλον και με αφορμή το ότι είχε βγάλει την μπλούζα του...

Εκείνος δεν είπε τίποτα, απλά τον χαιρέτησε. Ανωτερότητα που εγώ στην θέση του δεν νομίζω να είχα, αφού μου ήρθε να σκυλοβρίσω τον θεατή εγώ ο άσχετος (ας όψεται το σημείο του αγώνα που δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη)... Ωστόσο σίγουρα τον πείραξε το σχόλιο το παληκάρι, αφού λίγο παρακάτω ξαναέβαλε την μπλούζα του...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...


ώπα! τι μπλούζα φορούσε αυτός; :)
Στο Άιγιο προπερσι όπου γίνεται χαμός (καλός χαμός) από κόσμο γενικά, ήταν ένας παππούς και κάτι είπε για τα λίιιιγγαα παραπανίσια κιλά μου (τότε αρκετά περισσότερα) και του απάντησα: μην κάθεσαι παππού, πίσω τρέχει κάποιος πολύ μεγαλύτερος από σένα...(Ο Ηρακλής που ήταν κάπου 78-79)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2014 :  10:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μου έκανε οικτρή εντύπωση όταν, κάπου στο Μέγαρο Μουσικής αν θυμάμαι καλά, κάποιος εντελώς κομπλεξικός από τους θεατές ειρωνεύτηκε ένα παλικάρι λίγο πιό μπροστά μου για τα κάποια παραπάνω κιλά του, φωνάζοντάς του κάτι καθόλου κολακευτικό, μάλλον και με αφορμή το ότι είχε βγάλει την μπλούζα του...

Εκείνος δεν είπε τίποτα, απλά τον χαιρέτησε. Ανωτερότητα που εγώ στην θέση του δεν νομίζω να είχα, αφού μου ήρθε να σκυλοβρίσω τον θεατή εγώ ο άσχετος (ας όψεται το σημείο του αγώνα που δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη)... Ωστόσο σίγουρα τον πείραξε το σχόλιο το παληκάρι, αφού λίγο παρακάτω ξαναέβαλε την μπλούζα του...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...


ώπα! τι μπλούζα φορούσε αυτός; :)
Στο Άιγιο προπερσι όπου γίνεται χαμός (καλός χαμός) από κόσμο γενικά, ήταν ένας παππούς και κάτι είπε για τα λίιιιγγαα παραπανίσια κιλά μου (τότε αρκετά περισσότερα) και του απάντησα: μην κάθεσαι παππού, πίσω τρέχει κάποιος πολύ μεγαλύτερος από σένα...(Ο Ηρακλής που ήταν κάπου 78-79)



Κίτρινη φωσφοριζέ αμάνικη, μπλε κολάν, άσπρο καπέλο και άσπρα συμπιεστικά! (Τον ξέρεις;!)

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/11/2014 :  21:07:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

quote:
Originally posted by big-blue

quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μου έκανε οικτρή εντύπωση όταν, κάπου στο Μέγαρο Μουσικής αν θυμάμαι καλά, κάποιος εντελώς κομπλεξικός από τους θεατές ειρωνεύτηκε ένα παλικάρι λίγο πιό μπροστά μου για τα κάποια παραπάνω κιλά του, φωνάζοντάς του κάτι καθόλου κολακευτικό, μάλλον και με αφορμή το ότι είχε βγάλει την μπλούζα του...

Εκείνος δεν είπε τίποτα, απλά τον χαιρέτησε. Ανωτερότητα που εγώ στην θέση του δεν νομίζω να είχα, αφού μου ήρθε να σκυλοβρίσω τον θεατή εγώ ο άσχετος (ας όψεται το σημείο του αγώνα που δεν μπορούσα να αρθρώσω λέξη)... Ωστόσο σίγουρα τον πείραξε το σχόλιο το παληκάρι, αφού λίγο παρακάτω ξαναέβαλε την μπλούζα του...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...


ώπα! τι μπλούζα φορούσε αυτός; :)
Στο Άιγιο προπερσι όπου γίνεται χαμός (καλός χαμός) από κόσμο γενικά, ήταν ένας παππούς και κάτι είπε για τα λίιιιγγαα παραπανίσια κιλά μου (τότε αρκετά περισσότερα) και του απάντησα: μην κάθεσαι παππού, πίσω τρέχει κάποιος πολύ μεγαλύτερος από σένα...(Ο Ηρακλής που ήταν κάπου 78-79)



Κίτρινη φωσφοριζέ αμάνικη, μπλε κολάν, άσπρο καπέλο και άσπρα συμπιεστικά! (Τον ξέρεις;!)

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...




xaxaxa
Πολύ καλά λέμε!
Εντωμεταξύ είχα διαβάσει την περιγραφή σου και σκέφτηκα πως αν ξεκινήσαμε απ το ίδιο γκρουπ, πρέπει να πηγαίναμε παρέα!!!
Μα ακριβώς να με θυμάσαι;;;
Τέτοιο κορμί και να πηγαίνει έτσι δεν ξεχνιέται ε;:)
Πρέπει μέσα στη φούρια μου να άκουσα ένα (πατσάς; κάτι τέτοιο)...ενώ ολοι έλεγαν μπράβο κτλ...
Είχα βγάλει έξω το κορμί το φιδίσιο γιατί είχα παγώσει με τον κωλοαέρα τον κόντρα ενώ η μπλούζα ήταν λούτσα...
Πρώτη φορά στα 2,5 χρόνια που τρέχω, ακόμα και ντάλα καλοκαίρι με 38 βαθμούς δεν το έχω κάνει, που έβγαλα τη μπλούζα. Οκ, όχι λόγω ζέστης αλλά συνδυαστικά από ζέστη, υγρασία, αέρας όρτσα κτλ:)
Φίλε εκείνη την ώρα πρέπει να πήγαινα με 5:15-5:10 και ανέβαινα, οπότε δεν προλάβαινα να συζητήσω μαζί του:) Είχα σκάσει γιατί δεν είχα άλλα 2-3 χλμ για να ρίξω και άλλο το μέσο ρυθμό...
Πιο πριν ήταν και ο Ζαχαρόγιαννης όπου για να με πειράξει μου είπε: ρε με τέτοια κοιλιά και τρέχεις μαραθώνιο; και του απάντησα πως στο ραντεβού με το 4 θα φτάσω λίγο νωρίτερα...
Τη μπλούζα την έβαλα όχι λόγω του μαλάκα, είμαι ξερό κεφάλι, αλλά ήλπιζα πως θα έχει λίγο στεγνώσει, ενώ είχα βαρεθεί και να την κρατάω...Αλήθεια πως την παλεύουν αυτοί που τη βάζουν στο σβέρκο;;;
Σε λίγο ερχόταν κοντά και το Στάδιο οπότε από σεβασμό ήθελα να ήμουν κομπλέ;)
Πάμε γι άλλα, μη μασάτε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000