Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Mαραθώνιος Μέγας Αλέξανδρος 5/4/2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 56

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  12:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sisi

quote:
Originally posted by echetlos

Μπράβο Wonderwoman!!!
Δεν είναι και μικρό πράγμα να έχεις κάνει μαξιλαράκι το 3:40..!

"My sport is your sport's punishment"


Εὐχαριστῶ Νῖκο μου, ἄν καί μετά τό 30 ἄρχισα νά μουρμουρίζω γιά τό ἀγαπημένο μου ἄθλημα...
Ἐσένα θά σέ δοῦμε σέ κανένα ἀγῶνα;


Σίση



χαχαχα, ξανθιά με ροζ μπλούζα ? Σε πέτυχα κάπου στο 40+...έβριζες ? μουρμούραγες... κάτι ακατάλυπτα , περνώντας μου έδωσες την αίσθηση οτι το παρατάς απο στιγμή σε στιγμή και σου φώναξα ΕΛΑ πάμε !!




You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostasC
Forum-Runner

Greece
142 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  12:59:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit kostasC Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσωπικά μου άρεσε ο αγώνας, τον ευχαριστήθηκα καθώς μου βγήκε ο στόχος, αν και απο λάθος υπολογισμούς (στο 30χλμ δεν είναι ωρα για υπολογισμούς), δε κατάφερα στο τέλος να ψαλιδίσω το ενάμισι λεπτό να κατέβω κάτω απο 3:39. Άρα 3:41 έγραψε με
ένα τρελό σπρίντ 2-300μ στο τελος στο 3:35λ/χλμ (το οποίο στοίχησε όλο το σημερινό πιάσιμο).
Ο καιρός σύμμαχος όσο και αν δεν κατάφερα να ζεστάνω τα χέρια μου μέχρι το 30.

Καλή αποκατάσταση σε ολους


You better run...run
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  13:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είτε το έκανε το σπριντ είτε όχι πάλι πιασμένος θα ήσουνα σήμερα !!!
Εκείνο το 30 σε αποδιοργανώνει !!!
quote:
Originally posted by kostasC

Προσωπικά μου άρεσε ο αγώνας, τον ευχαριστήθηκα καθώς μου βγήκε ο στόχος, αν και απο λάθος υπολογισμούς (στο 30χλμ δεν είναι ωρα για υπολογισμούς), δε κατάφερα στο τέλος να ψαλιδίσω το ενάμισι λεπτό να κατέβω κάτω απο 3:39. Άρα 3:41 έγραψε με
ένα τρελό σπρίντ 2-300μ στο τελος στο 3:35λ/χλμ (το οποίο στοίχησε όλο το σημερινό πιάσιμο).
Ο καιρός σύμμαχος όσο και αν δεν κατάφερα να ζεστάνω τα χέρια μου μέχρι το 30.

Καλή αποκατάσταση σε ολους


You better run...run

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gtsig
Senior Forum-Runner



485 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  13:08:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ Νίκο και Αργύρη!
Δυστυχώς οι τελευταίες 3 εβδομάδες, όπως και ο αγώνας, πήγαν χάλια για μένα. Μια βδομάδα ήμουν με ίωση και πυρετό, τα οποία μου έχουν αφήσει μια εξάντληση που ακόμα δεν έχω ξεπεράσει. Οι προπονήσεις αυτό το διάστημα δεν έβγαιναν με τίποτα. Παρ' όλα αυτά αποφάσισα να ρισκάρω ξεκινώντας με βάση το στόχο που είχα πριν την ίωση (2:43 δηλαδή), ο οποίος όμως χάθηκε, αφού ακριβώς μετά τη μέση του αγώνα κατέρρευσα.

Συγχαρητήρια πρώτα από όλα στην despixi για τον άθλο της και σε όσους έκαναν PB! Περιμένουμε νέα από το Μανώλη.. Πάντως το 3ωρο θα το σπάσει σίγουρα στον επόμενο μαραθώνιο!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  13:09:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια πολλά στους πρωτάρηδες Τάσο (Gypaetos) Γιώργο (el cid) Γιώργο (tzatzikis) και σε όσους άλλους έκαναν τον πρώτο τους μαραθώνιο.
Αναφορά του αγώνα τις επόμενες μέρες απο μένα, προς το παρών καλή αποκατάσταση σε όλους και πολλά συγχαρητήρια στην...........................
..................SUZIPA RUNNING TEAM..........
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  13:10:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είδες καλή δουλεία που έκανα με τις πινακίδες !!
για να μπουν στα σωστά σημεία !!
Ελπίζω η εταιρία χρονομέτρησης να είναι πιο σαφή στα τελικά αποτελέσματα με τα split, net, clear!! ενώ ακόμα λείπουν κάποιοι που έχουν τερματίσει !!
quote:
Originally posted by Rory

Καταρχάς συγχαρητήρια σε όλους τους τερματίσαντες.

Με τα επίσημα αποτελέσματα πως είστε παιδιά;
Εμένα τα επίσημα είναι ψιλοχοντρογιούχου. Δύο λεπτά απόκλιση απο το gps (το οποίο χτύπαγε ακριβώς πάνω στις ταμπέλες σε κάθε χιλιόμετρο μέχρι το τέλος).

Στο δεύτερο μισό του αγώνα επίσης δεν υπάρχει μέσος χρόνος. Και έχουν και το μπέρδεμα με τα lap time, net time και result (και γιατί το result είναι ο μικτός και όχι ο καθαρός χρόνος)

Δεν είναι τίποτα. Είναι ψιλοξενέρωμα γιατί με το gps σπάω 4ωρο (επιτέλους) με 2 λεπτά αέρα και με τη χαζομέτρηση είμαι στις 4:00:20.
Στην Αθήνα την άλλη τη ζωγραφιά (04:00:04) την δέχθηκα γιατί τα ζιγκ-ζαγκ μέσα στο δρόμο όπως και να το κάνουμε τα έκανα. Εδώ όμως δε λέει....

-------------------------
Επιτρέπεται να πέσεις...επιβάλλεται όμως να σηκωθείς!


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  13:15:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ιδού τα μεγάλα ερωτήματα της ημέρας!!!!
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by nimi

o Μανώλης τελικά έχει ένα θέμα να μας μπερδεύει με τα αποτελέσματα... κάτι κάνει στα μηχανάκια δεν εξηγείται...
Ο λαγός του απ'ότι είδα έκανε 2:58!



Υπαρχουν 3 εκδοχες για το Μανωλη:
1. Εγκατελειψε
2. Τερματισε παρεα με μια αιθερια υπαρξη στο 3:37 αλλα τον κατεγραψαν μονο οι καμερες και οχι τα μηχανακια
3. Τερματισε στο 4:58 επισημος χρονος

Διαλεξτε και παρτε

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  13:51:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sisi

Εὐχαριστῶ παιδιά γιά τά καλά σας λόγια γιά τό 3:43, ἀλλά προσωπικά δέν εἶμαι εὐχαριστημένη, γιατί εἶχα κάνει καλή προετοιμασία καί περίμενα νά σπάσω τό 3:42 τῆς κλασσικῆς. Ὁ καιρός παρά τό κρῦο καί τήν βροχή ἦταν σύμμαχος, γιατί ἡ ζέστη δέν ὑποφέρεται, καί ἡ διαδρομή εὔκολη. Προφανώς ὑπερεκτίμησα τίς δυνατότητές μου, δέν ἔκανα σωστή διαχείρηση δυνάμεων, ἔφυγα πολύ γρήγορα καί μετά βάρυνα... Ἄς πρόσεχα! Τήν ἑπόμενη φορά θά ξέρω...


Σίση



...ελπίζω να μη σε άγχωσε ο θόρυβος από τα σανδάλια μου και επιτάχυνες για να μη σε φτάσω! Στα σοβαρά τώρα Σίση, με τον Μάριο τον συντρέχτη μου εκείνη τη στιγμή πηγαίναμε στο 3'58'' και δυσκολευτήκαμε να σε περάσουμε...το είχες σανιδώσει κανονικά στην πρώτη κατηφόρα!!!



Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  14:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους










"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  14:31:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έτρεχε κι ο Χρήστος..???

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  14:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

Πολλά μπράβο σε όλους για τους τερματισμούς σας, είτε πετύχατε τους στόχους σας είτε όχι.
@Kalogeridis: Έδειξες το δρόμο για πολλούς που θέλουν να σπάσουν το 4ωρο και κοπανιούνται με 5-6 προπονήσεις την εβδομάδα! Άξιος
@Trexalitsa: πήρες το αίμα σου πίσω και έσπασες τα ρολόγια!
@gtsig: Η αθόρυβη δύναμη (αν και μάλλον κάτι σου πήγε στραβά στο 2ο μισό αλλά who cares... 2:50 είναι αυτό)
@trexantiris: Σε ματιάξαμεεεεε (ελπίζω ο Μάριος να τα πήγε καλά)
@Sisi: Τα λόγια είναι περιττά. Μπράβο σου και πάλι μπράβο!
Καλή απόκατάσταση τώρα!!!



...ο Μάριος ήταν "ανετίλας", μπορεί και ο καθαρός του χρόνος να είναι και 2:57!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

giannis_1988
Forum-Runner

Greece


124 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  14:56:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kαλησπέρα και από εμένα και ελπίζω να ευχαριστηθήκατε όλοι σας τον αγώνα.
Τελικά μετά από 5 συνεχόμενες φυσιοθεραπείς (πελματιαία) και 2 μόλις προπονήσεις την τελευταία εβδομάδα 4 και 3 km αντίστοιχα στο 7.00+ , βρέθηκα στην γραμμή της εκκίνησης για τον 1ο μου Μαραθώνιο. Ο αγώνας δεν άρχισε και πολύ καλά καθώς μόλις στο 2.5KM τα πονάκια κάνανε την εμφάνιση τους αλλά μετά το 13 σχεδόν τα ξέχασα καθώς το μόνο που με απασχολούσε ήτανε το αριστερό παπούτσι το οποία είχε γίνει μούσκεμα τελείως (δεν έχω χειρότερο) και πως θα πρέπει να συνεχίσω να τρέχω έτσι και χειρότερα μέχρι το τέλος.
Τελικά 3.28 με το 2ο μισό πιο γρήγορο κατα 1 λεπτό + 1 μια στάση για "ψιλό" . Αρκετά πρωτόγνωρα σφυξίματα μετά το 27 κυρίως προς τη μεριά των προσαγωγών. 4 GeL (7.5 - 15.5 - 25.5 και 32.5) και 4 αλατάκια (10 - 18.8 - 27.5 και 35). Κάτι με πείραξε πάντως καθώς στο τέλος το στομάχι ήτανε κόμπος και αρχίσανε και κάποιοι πόνοι στη κοιλιακή χώρα. Τώρα κρύωσα (κάλτσες βρεγμένες για 30+ Km) με πειράξανε τα πολλά GeL, συνδιασμός ίσως; - δεν ξέρω) πάντως εβλέπα ισοτονονικά μπροστά μου μετά τον τερματισμό και ανακατευόμουνα. Τελικά "Τέλος Καλό Όλα Καλά" , Συγχαρητήρια σ όλους!!! και καλή αποθεραπεία.
Επόμενη στάση Ημιμαραθώνιος Αθήνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PEPE
Forum-Runner

Greece
98 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  15:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by gtsig

Ευχαριστώ Νίκο και Αργύρη!
Δυστυχώς οι τελευταίες 3 εβδομάδες, όπως και ο αγώνας, πήγαν χάλια για μένα. Μια βδομάδα ήμουν με ίωση και πυρετό, τα οποία μου έχουν αφήσει μια εξάντληση που ακόμα δεν έχω ξεπεράσει. Οι προπονήσεις αυτό το διάστημα δεν έβγαιναν με τίποτα. Παρ' όλα αυτά αποφάσισα να ρισκάρω ξεκινώντας με βάση το στόχο που είχα πριν την ίωση (2:43 δηλαδή), ο οποίος όμως χάθηκε, αφού ακριβώς μετά τη μέση του αγώνα κατέρρευσα.

Συγχαρητήρια πρώτα από όλα στην despixi για τον άθλο της και σε όσους έκαναν PB! Περιμένουμε νέα από το Μανώλη.. Πάντως το 3ωρο θα το σπάσει σίγουρα στον επόμενο μαραθώνιο!!



Συγχαρητήρια κι από μένα. Δεν έχουμε γνωριστεί αλλά σε βλέπω συχνά να καλπάζεις στο στάδιο του Χολαργού. Μακάρι να καταρρεύσω κι εγώ σε έναν αγώνα σαν και σένα (1:29 το δεύτερο μισό)!!!

«Αν θέλεις να τρέξεις, τρέξε ένα μίλι. Αν θέλεις να ζήσεις μια εμπειρία, τρέξε έναν μαραθώνιο».
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  15:04:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ANGEL1

Διαβάζω διάφορα για τα αποτελέσματα. Εμένα δε με αναφέρουν καθόλου. Βέβαια σ' αυτό τον Μαραθώνιο έχω κάνει άλλο ένα προσωπικό ρεκόρ αλλά όλα έχουν πάει στραβά.
Πριν ξεκινήσω πεθαίνει το garmin, οπότε τρέχω με την αίσθηση. Στο 28 χλμ βρίσκω τοίχο. Δεν το είχα ξανανιώσει, τόσο πολύ. Από εκεί και μετά το γύρισα στο jocking απλώς για να τερματίσω. Στα τελευταία 4 χλμ με σφιγμένα δόντια. Τελικά τον τρύπισα τον τοίχο. Χρόνος κατά εκτίμηση πάντα, 4.09-4.11. Υγεία ν' έχουμε προχωράμε.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"




Ρε Άγγελε, αφού δεν έπεσε και κανά όχημα πάνω σου...όλα καλά!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  15:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Σύντομα θα ακολουθήσει και πλούσιο υλικό από εμένα.
:)



!!!!!!!!!!!!!!!!!...καλά...ΕΣΥ ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ;;;;(!!!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 56 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000