Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Mαραθώνιος Μέγας Αλέξανδρος 5/4/2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 56

sisi
Senior Forum-Runner

Greece


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  19:15:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


Σίση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sisi
Senior Forum-Runner

Greece


563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  19:26:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ἄν ἦταν μόνον γιά μένα θά ἔστελνα ἕνα mail. Αὐτό σκοπεύω νά κάνω, καί ἄς τό ἀγνοήσουν...
Ἔχει γίνει ὅμως μπάχαλο σέ ὅλες τίς κατηγορίες...


Σίση
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  19:33:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέτρο μήπως έβγαλες το τσιπάκι από τον αριθμό σου καταλάθος;
quote:
Originally posted by Peter L

Δεν είμαι στη λίστα των αποτελεσμάτων,κάποιες φορές λέω και τι έγινε άλλες πάλι μου τι δίνει.Θα στείλω mail αύριο κατά πάσα πιθανότητα.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  19:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Εντωμεταξύ ο echetlos πως κατάφερε να μην είναι εκεί και να ανεβάσει τις φωτογραφίες που βγήκαμε στην έκθεση με ξεπερνάει!
Τάσος

know your limits. then destroy them.


Aκόμα δεν κατάλαβες οτι ο echetlos είναι πανταχού παρών; Ρώτα και τον Παναγιώτη, κάτι ξέρει!Εδώ έφτασε να προπονεί εμένα τηλεπαθητικά!!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  19:40:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που να δεις από το απέναντι ρεύμα να περνάει νερό και να μας λούζει !!! από την μεγάλη ταχύτητα των οχημάτων !!! 23-24χιλ !!!
Το yaris ήταν από κάποιο άτομο που εξυπηρετούσε την διοργάνωση !! αν είχε προσέξει τα νερά στον δρόμο θα είχε κόψη !!
quote:
Originally posted by annehor

Επιτρέψτε μου να πω κ εγώ τη γνώμη μου.

Όλα καλά στο μεγάλο στρατηλάτη. Ο δεύτερος μαραθώνιος για μένα.Έκανα 2 λεπτά περισσότερο από τον αυθεντικό λόγω ελλιπούς προετοιμασίας.

Από άποψη εδάφους ήταν σούπερ! Θα τον χαρακτήριζα όμως ως μια ψυχολογική δοκιμασία. Εκτός από τη βροχή, το κρύο και τον αέρα που με νευρίασαν λίγο γιατί μούδιαζα, η έλλειψη θεατών έως το 40ό χλμ με αποτελείωσε! Βέβαια, στα τελευταία 2 χλμ, ο κόσμος ήταν το κάτι άλλο!
Και ενα γεγονός που με χάλασε λίγο και θέλω να το μοιραστώ μαζί σας: γυρω στο 27ο χλμ πέρασε από το ρεύμα που τρέχαμε ένα yaris (πιθανότατα της διοργάνωσης) τόσο γρήγορα που κυριολεκτικά έλουσε τον κύριο Αβραάμ που έτρεχε δίπλα μου! (Έριξα στον οδηγό την καλύτερή μου μούντζα!)

Κατα τ'άλλα όλα καλά! Ελπίζω να το ευχαριστηθήκατε όσο κ εγώ! Συγχαρητήρια σε όλους!!!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  19:42:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καταρχήν ίσως θα έπρεπε να μεταφέρουμε την συζήτηση περί ηλικιακής αρίθμησης σε άλλο θέμα γιατί δεν είναι σωστό για τους μαραθωνοδρόμους της Θεσσαλονίκης να σπαταλάμε χώρο από τον νήμα τους.

Σημειολογικά τώρα μιλάμε για 2 διαφορετικά πράγματα:

Στα αθλητικά (όπως και στα εκλογικά δικαιώματα αλλά και στις σχολικές χρονιές) άπαξ και περάσει η 1η Ιανουαρίου της χρονιάς που ΘΑ κλείσεις τα Χ χρόνια που είσαι εν ζωή, θεωρείται ότι είσαι "ηλικίας Χ ετών". Α' Δημοτικού πάνε τα παιδιά που είναι "ηλικίας 6 ετών". Δηλαδή αν έχεις γεννηθεί 31/12/2008, ξεκίνησες την Α' Δημοτικού το φθινόπωρο του 2014 (πριν κλείσεις τα 6) όταν ξεκίνησε και ο κατά (σχεδόν) 12 μηνών μεγαλύτερος συμμαθητής σου που γεννήθηκε 1/1/2008 (που είχε κλείσει για τα καλά τα 6).

Αν έχεις γεννηθεί στις 3/5/1965 και έτρεξες σε αγώνα της 29/3/2015, μετράς για την κατηγορία 50-55 και μπορεί να σήκωσες και την κούπα των 50-54 χωρίς να έχεις κλείσει τα 50 (τυχαίο το παράδειγμα, έτσι Μπατζ;)!

Η ηλικία όμως όπως την μετράμε εμείς, ανταποκρίνεται στα πόσα χρόνια (πόσες περιόδους 12 μηνών) βρισκόμαστε εν ζωή. Δηλαδή αν γεννήθηκες στις 3/5/1965, θα γιορτάσεις τα 50στά γενέθλιά σου (με τούρτα 50 κερακίων) στις 3/5/2015. Σκεφτείτε να πείτε σε κυρία (πάντα τυχαίο το παράδειγμα) με γενέθλια 3/5/1965 "που πα ρε 50άρα;"...

Μπορεί και να σε καρυδώσει (τυχαίο λέμε το παράδειγμα).

Με τον ίδιο τρόπο μετράει την ηλικία και το Υπουργείο Μεταφορών. Για να δώσεις εξετάσεις και να σου χορηγηθεί άδεια οδήγησης, θα πρέπει να έχεις κλείσει το 18ο έτος της ηλικίας σου. Παρομοίως για να πας σε μπαρ και να γίνεις αλοιφή, θα πρέπει να έχεις κλείσει 17 πραγματικά 12μηνα (νόμιζα ότι ήταν 18 αλλά η γεννημένη 3/1/1998 κόρη μου με ενημέρωσε ότι "είμαι άκυρος").

Στο παράδειγμα της Σίσης (κάποιος να έχει γεννηθεί 31/12/1966) σαφώς και πρέπει να μπει στην κατηγορία 45-49, δεν υπάρχει καμία μα καμία αμφιβολία (μα καμία).

Αυτά και πάλι συγχαρητήρια στους μαραθωνοδρόμους ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΗΛΙΚΙΩΝ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  20:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Skyrunner

Πέτρο μήπως έβγαλες το τσιπάκι από τον αριθμό σου καταλάθος;
[quote]Originally posted by Peter L

Δεν είμαι στη λίστα των αποτελεσμάτων,κάποιες φορές λέω και τι έγινε άλλες πάλι μου τι δίνει.Θα στείλω mail αύριο κατά πάσα πιθανότητα.



Παναγιώτη δεν το είχα με καρφίτσες,το έβαλα στη ζώνη απλά κάπου στο 28 έφυγε από την μια τρύπα και μετά το κρατούσα στο χέρι μέχρι τον τερματισμό.Στον τερματισμό επειδή τα τελευταία μέτρα τα έτρεξα με την κόρη μου το είχα κολλήσει στην κοιλιά μου με το χέρι μου για να βρω με τον αριθμό τυχον φωτογραφίες. Συνήθως τα κρατάω για μέρες ή μήνες αλλά λόγω του ότι ήταν μούσκεμα έχω την εντύπωση ότι χθές το βράδυ το πέταξα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  20:57:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ίσως να έσπασε το μεταλλικό μέρος που έχει τις πληροφορίες για την συμμετοχή σου !! Επικοινώνησε με τα γραφεία αύριο γιατί σήμερα γίνεται ένας πανικός με τις μετακομίσεις το υλικών που χρησιμοποιήθηκαν για τον μαραθώνιο !! , πέρασα από τα γραφεία σήμερα και δεν υπήρχε κάποιος που θα μπορούσε να σου λύση το θέμα !!! αλλά θα ρωτήσω αύριο!!

quote:
Originally posted by Peter L

quote:
Originally posted by Skyrunner

Πέτρο μήπως έβγαλες το τσιπάκι από τον αριθμό σου καταλάθος;
[quote]Originally posted by Peter L

Δεν είμαι στη λίστα των αποτελεσμάτων,κάποιες φορές λέω και τι έγινε άλλες πάλι μου τι δίνει.Θα στείλω mail αύριο κατά πάσα πιθανότητα.



Παναγιώτη δεν το είχα με καρφίτσες,το έβαλα στη ζώνη απλά κάπου στο 28 έφυγε από την μια τρύπα και μετά το κρατούσα στο χέρι μέχρι τον τερματισμό.Στον τερματισμό επειδή τα τελευταία μέτρα τα έτρεξα με την κόρη μου το είχα κολλήσει στην κοιλιά μου με το χέρι μου για να βρω με τον αριθμό τυχον φωτογραφίες. Συνήθως τα κρατάω για μέρες ή μήνες αλλά λόγω του ότι ήταν μούσκεμα έχω την εντύπωση ότι χθές το βράδυ το πέταξα.


Edited by - Skyrunner on 06/04/2015 20:59:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  20:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by el Cid

Aκόμα δεν κατάλαβες οτι ο echetlos είναι πανταχού παρών; Ρώτα και τον Παναγιώτη, κάτι ξέρει!Εδώ έφτασε να προπονεί εμένα τηλεπαθητικά!!

__________________________
"practice makes perfect"



Γιώργο, συγχαρητήρια για την επίδοση αλλά και την υπέρβασή σου!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  21:44:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους,είτε πέτυχαν τον στόχο τους είτε όχι.Η συμμετοχή μετράει.Το μυαλό μου ήταν πάνω.Επινα καφέ στο σπίτι και σκεφτόμουν "τώρα θα τερματίζει ο πρώτος,τώρα η ομαδάρα μας".Να είστε όλοι καλά και καλή αποκατάσταση τώρα.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  22:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο σε όλοι που λένε και οι Μυτιληνιοί:)

Πολλά ρεκόρ παρατήρησα και αρκετά καλοί χρόνοι. Τελικά ήταν ο καιρός τόσο καλός ή είναι η διαδρομή ή και τα δυο;

Υγ. Την εικόνα άγνωστων δρομέων στον τερματισμό να πανηγυρίζουν τα προσωπικά ρεκόρ τους ή να απογοητεύονται, αν δεν έχεις τρέξει δεν την καταλαβαίνεις. Που να πάρει χαμπάρι αυτό το ον ο σπίκερ Ιωάννου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/04/2015 :  22:03:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@echetlos:Ευχαριστώ πολύ Νίκο.Η αλήθεια είναι οτι το απόλαυσα παρά τη βροχή, το κρύο και την ελλιπή προπόνηση.
Ελπίζω κάποτε να τα πούμε κι από κοντά!

__________________________
"practice makes perfect"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Despixi
Advanced Forum-Runner

Greece


284 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2015 :  00:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια σε όλους τους δρομείς αρχικά, αλλά και σε όλους τους εθελοντές!!! επειδή θέλω να γράψω αρκετά θα επανέλθω σύντομα.... είναι τόσο έντονα τα συναισθήματά μου ακόμη, που θέλω να βάλω σε μια τάξη τις σκέψεις μου... θα αρκεστώ προς το παρόν να ευχαριστήσω την Ιωάννα (τρεχαλίτσα) που τρέξαμε μαζί το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, αλλά αλλά και να συγχαρώ τον Γιώργο (gtsig) για τον εκπληκτικό χρόνο του, έστω και αν ο στόχος του δεν επετεύχθη...(την επόμενη φορά Γιώργο είμαι σίγουρη θα τον ξεπεράσεις)....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2015 :  00:44:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΛΟΙΠΟΟΟΝ!Να ξεκινησω απο το Σαββατο που μολις εφτασα Θεσσαλονικη συναντησα τον Γιωργο(ΖΟΡΟ),πηγαμε για καφεδακι με φιλους στην λιακαδα και καταστρωσαμε και το πλανο του αγωνα.Μετα στην εκθεση,
για τα νουμερα και συναντηση με πολλους φιλους.Τρεχαντηρη,xipolitako,el cid,tzatziki,καλογεριδη με τα υπεροχα γλυκα του,συγνωμη αν ξεχνω καποιον.Χαρηκα πολυ που σας ειδα παιδια.Το βραδακι ειδα και την Μαρια(elda)με τον συζυγο και μιλησαμε για λιγο.Την Κυριακη στην Πελλα ειδα Ριγκο,Σισση(χαρηκα πολυ)και κατα τις 7.30 ξεκιναω ζεσταμα με τον ζορο.Ξεκιναει ο αγωνας και ολα πανε συμφωνα με το σχεδιο,το μονο που με προβληματιζει ειναι η βροχη που οσο παει δυναμωνει.Εδω να πω πως μου αρεσει τους αγωνες να τους τρεχω μονος.Εκτος αν εχω συντρεχτη τον ζορο,και ειδικα αν ειναι καλα και με ορεξη,οπως δηλ.ηταν εχθες!Τοτε ξερω πως ειναι κομπιουτερ και θα δωσω κι εγω οτι εχω.Μεχρι το 34 νομιζω πηγαιναμε μαζι,εκει με τσιμπισαν πρωτη φορα κραμπες σε δικεφαλους και μετα απο 1 χλμ και στις γαμπες,ετσι αρχισα να κοβω χωρις να πω στον Γιωργο τιποτε για να μην κοψει κι αυτος και αφου το 2013 ειχα εγκαταλειψει στο 37, ειπα να κοψω για να το σωσω.Ισως εφταιξε το γεγονος πως ειχαν παγωσει τα χερια μου τοσο πολυ που δεν πηρα τα σαλτ στικ που ειχα σε ενα μικρο τσεπακι στο σορτσακι μου,δεν μπορουσα να τα πιασω!τοσο πολυ ειχαν παγωσει,νομιζω το επαθε και ο Μανωλης αυτο!Τελος παντων τελος καλο,ολα καλα και δεν το λεω γιατι τελικα εσπασα το 3'30 που ηταν μεν ο στοχος μου αλλα οχι αυτοσκοπος(μια ενημερωση,μετα την SUZIPA που παω παρακαλω?).Παντως αυτο το θεμα με την σκουπα της διοργανωσης ειναι απαραδεκτο.Φιλος μου που εκατελειψε στο 35,περιμενε να περασει το 6αωρο για να τον μαζεψουνε!Αν ειναι δυνατον!Συγχαρητηρια και παλι σε ολες και ολους που αγωνιστηκαν και αν δεν τα καταφεραν,δεν πειραζει,την επομενη φορα,καλα να ειμαστε να τρεχουμε και οι αποτυχιες μεσα στο παιχνιδι ειναι.Ιδιαιτερα συγχαρητηρια στον ζορο και στους δυο φιλους μου απο το Αγρινιο(δεν γραφουν αλλα διαβαζουν),στο φορουμ εννοω ετσι, οχι γενικα!Τον Κωστα,3'01΄κατι και τον Θοδωρο,3'22 κατι που προπονουνται με προπονητη εδω και λιγο καιρο και πετανε(και με βαζουν σε σκεψεις κι εμενα).ΑΥΤΑΑΑΑ.Καλη αποκατασταση σε ολους και ευχαριστω που με σκεφτεστε(Σωτηρη)κι ας μην σας ξερω ολους,ετσι σας σκεφτομαι κι εγω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/04/2015 :  00:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο ρε Λεωνίδα, το άξιζες!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 56 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000