Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Mαραθώνιος Μέγας Αλέξανδρος 5/4/2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 56

geopa
Elite Forum-Runner

Greece
2107 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  11:53:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα παραπάνω post όποτε φαντάζομαι σίγουρα θα έχει τέθει το ΘΕΜΑ. Είδα μια φωτογραφία του Μανώλη trexantiris με μια απίστευτη εμφάνιση "σανδάλι stability, που αποροφάει όλους τους κραδασμούς, ιμητσίτσιδος να περιφέρεται στους δρόμους γύρο από τον Λευκό Πύργο". Σίγουρα είναι προϊόν φοντομοντάζ????
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  12:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by geopa

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα παραπάνω post όποτε φαντάζομαι σίγουρα θα έχει τέθει το ΘΕΜΑ. Είδα μια φωτογραφία του Μανώλη trexantiris με μια απίστευτη εμφάνιση "σανδάλι stability, που αποροφάει όλους τους κραδασμούς, ιμητσίτσιδος να περιφέρεται στους δρόμους γύρο από τον Λευκό Πύργο". Σίγουρα είναι προϊόν φοντομοντάζ????



Χαχαχαχα!!!! Γιατι, στην Αθηνα το Νοεμβρη πώς ηταν???

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  12:45:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν είναι φωτο-μοντάζ. Official Απάντηση.

!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  13:01:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να γράψω κι εγώ κάποιες εντυπώσεις από Μέγα Αλέξανδρο:

1. Διόδια-Γυπαετός σημειώσατε ένα (από ημίχρονο μάλιστα): 33,5 (με αττική οδό) επί 2 = 67 ευρώ...

2. Ραβανί Χοχλιούρου-Γυπαετός σημειώσατε δύο! Όπως διαπίστωσα κατά την επιστροφή μέσω Βέροιας (μου άρεσε πολύ και ο αρχιαολογικός χώρος στη Βεργίνα), το συγκεκριμένο ραβανί πουλιέται μόνο επί τόπου (όπως γράφει και το χαρτί περιτυλίγματος), στην πλατεία Αγίου Αντωνίου και είναι αντάξιο της φήμης του!

3. Ο καιρός στη Θεσσαλονίκη τελικά μας τα μούσκεψε λίγο (Ζορό ή εγώ ή εσύ τον γκαντεμιάσαμε...), αλλά από ήλιο και ζέστη και πάλι προτιμότερος.

4. Στα αγωνιστικά τώρα: ευχαριστήθηκα τον αγώνα πολύ, περιέργως τερμάτισα κιόλας (!), φυσικά με την οπισθοφυλακή των δρομέων και εν μέσω αρκετής συγκίνησης, είν'η αλήθεια... Πήρα ό,τι υπήρχε στους πάγκους ανεφοδιασμού, όχι για να κάνω απόσβεση στο αντίτιμο συμμετοχής αλλά γιατί φοβόμουν τοίχους και λοιπές τρομακτικές ιστορίες που είχα ακούσει. Αποτέλεσμα ήταν να... τιμήσω όλες (που λέει ο λόγος) τις χημικές τουαλέτες (παίζει να ήμουν κι ο μόνος, αφού η πλειοψηφία των δρομέων προτίμησε την άμεση επαφή με τη φύση). Ειδικά για τζελάκια επειδή δε μπορώ να τα κατεβάσω με τίποτα, είχα πάρει τα μασώμενα που είναι πιο υποφερτά, αλλά που δεν πολυβολεύουν από πρακτικής πλευράς (να μασάς και να τρέχεις).

5. Πολλά ευχαριστώ σε ένα παλληκάρι που κάπου 3-4 χιλιόμετρα πριν τον τερματισμό ήρθε δίπλα μου, έτρεξε μαζί για λίγο για να με ενθαρρύνει. Γενικά οι εθελοντές ήταν πολύ εξυπηρετικοί και σε υποχρέωναν με την συμπεριφορά τους!

6. Στον τερματισμό το μόνο που βρήκα (και την ώρα που έφτασα...) ήταν μετάλλιο και νερό. Προφανώς είχαν περάσει οι ορδές των 5-10 χλμ και τα είχαν σαρώσει όλα!

7. Φοβερές οι φωτογραφίες του Deorum όπως πάντα.

8. Ερώτηση για όποιον ξέρει: το μαγνήσιο αποθηκεύεται στον οργανισμό (ή τσάμπα πλάκωσα τα trofocard τις 3 τελευταίες εβδομάδες, επειδή φοβόμουν τις κράμπες όπου έχω ένα θέμα); Λίγο μετά την αφετηρία μου είπε ένας δρομέας ότι δεν αποθηκεύεται και πραγματικά με έστειλε (άθελά του βέβαια)...

9. Συμπέρασμα-ηθικό δίδαγμα: με 41 προπονήσεις από 12/11/14 και με 350 χιλιόμετρα σε σχεδόν 5 μήνες (21 εβδομάδες), δηλαδή με σκάρτα 17 χιλιόμετρα ανά εβδομάδα (και μεγαλύτερο long run 23,5 χλμ) έτρεξα μαραθώνιο (χωρίς να περπατήσω), στα όρια του τζόκινγκ εννοείται. Το γράφω για όποιον είτε δεν έχει πολύ χρόνο, είτε βαριέται τις πολλές προπονήσεις, είτε για λόγους υγείας δεν μπορεί να ζορίσει πολυ το σύστημα, αλλά θα ήθελε να το δοκιμάσει. Βέβαια διάβασα ότι υπάρχουν και αυτοί που με 12 χλμ την εβδομάδα κάνουν sub4, αλλά εκεί πρέπει να ισχύει αυτό που λέει κι ένας φίλος από το φόρουμ: αυτός έπεσε μικρός στη μαρμίτα με το μαγικό φίλτρο!

10. Δυστυχώς από το φόρουμ δεν πρόλαβα να δω πολύ κόσμο παρά μόνο Rigelian, Elda, Angel1, Rocky.

Ραντεβού στο Μαραθώνα!

Edited by - Gypaetos on 09/04/2015 14:45:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  13:39:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τον είδα πριν την εκκίνηση στο ζέσταμα !!! ήταν ακριβώς έτσι και εκεί !!!
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by geopa

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω όλα τα παραπάνω post όποτε φαντάζομαι σίγουρα θα έχει τέθει το ΘΕΜΑ. Είδα μια φωτογραφία του Μανώλη trexantiris με μια απίστευτη εμφάνιση "σανδάλι stability, που αποροφάει όλους τους κραδασμούς, ιμητσίτσιδος να περιφέρεται στους δρόμους γύρο από τον Λευκό Πύργο". Σίγουρα είναι προϊόν φοντομοντάζ????



Χαχαχαχα!!!! Γιατι, στην Αθηνα το Νοεμβρη πώς ηταν???

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  13:48:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by Skyrunner

Λες να το έκανε το 5άρι για χαλάρωμα μετά τον μαραθώνιο



Μα δεν τον ειδα στο 5αρι, πηγαινοντας απο τον τερματισμο του μαραθωνιου προς την αφετηρια του 5αριου τον ειδα να τρεχει στο πεζοδρομιο με αντιθετη φορά, πού να φανταστω οτι εκανε ζεσταμα για το 5αρι!!!

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις



Και μάλιστα είχα τριψήφιο αριθμό μαραθωνίου επειδή είχα γραφτεί σε αυτόν και αργότερα έκανα αλλαγή αγωνίσματος. Οπότε είπα θα το δούνε πολλοί, και θεατές, θα νομίζουν ότι συνεχίζω αφού τερμάτισα τον μαραθώνιο, έτσι θα πούνε πάει, τρελάθηκε αυτός.
Αλλά ήταν ο μόνος βολικός τρόπος για να πάω στην εκκίνηση του 5αριου και να έχω δει προηγουμένως 10αρι-Μαραθώνιο. Επίσης να μην έχω να κουβαλάω και να παραδίδω τσάντες! (πήγα και την άφησα κατευθείαν πριν ξεκινήσω το ζέσταμα, στον ανάλογο χώρο παραλαβής). Το μείον ήταν το κρύο επειδή θα ήμουν μόνο με σορτς-φανέλα, σκέφτηκα να έπαιρνα μια αλουμινοκουβέρτα, αλλά δεν χρειάστηκε.


quote:
Originally posted by Skyrunner

Κώστα σε είδα να κάνεις άνοιγμα και νόμιζα ότι ήσουνα επικεφαλής στο 5χιλ !!!!!!
quote:
Originally posted by KostasPVol

Αυτή τη φορά πήγα από τα πολλά στα λίγα, και έτρεξα το 5αρι. Ήταν ευκαρία να παρακολουθήσω τους τερματισμούς από το 10αρι και τον Μαραθώνιο, να βγάλω βίντεο από τους δυο αγώνες που θα δημοσιευθεί σύντομα, όπως και εκατοντάδες φωτογραφίες από το δεκάρι: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.880237155352767.1073741877.183892551653901

Εδώ θα ήθελα να χαιρετίσω δυο φίλους που με φώναξαν ενώ έτρεχαν τον Μαραθώνιο, και εγώ πήγαινα με ζέσταμα στην εκκίνηση του πενταριού από το αντίθετο ρεύμα. Σας είδα τελευταία στιγμή, γι'αυτό δεν σας χαιρέτησα όσο θα ήθελα. (τους υπόλοιπους που τα είπαμε καλύτερα δεν τους αναφέρω ). Παναγιώτη (kalogeridis), Μαρία (Elda), ΣΥΓΧΑΡΗΤΡΙΑ! Όπως και σε όλους τους συμμετέχοντες. Επίσης στον Λεωνίδα (lemonidas), χάρηκα που γνωριστήκαμε στην Έκθεση!



Το αντίθετο έπαθα εγώ. Εκεί που έβλεπα τερματισμούς Μαραθωνίου, τερμάτισε ο 10ος με 2.41, μόνο που είχε 5ψηφιο αριμό 5αριού. Είπα έχει γούστο να ξεκίνησε το 5αρι και και εγώ να "κοιμόμουν"!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  13:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συγχαρητήρια Τάσο!
Καλορίζικος...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  14:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλώς σας βρήκα!

quote:
Originally posted by echetlos

Συγχαρητήρια Τάσο!
Καλορίζικος...

"My sport is your sport's punishment"

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  14:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο συνονοματε! Επειδή απ ότι κατάλαβα σε μπέρδεψαμε..δεν έκανε 12χλμ την εβδομάδα ο Παναγιώτης! Απλά έκανε πολύ λιγότερα σε σχέση με τους υπόλοιπους.30-50 περιπου.

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Edited by - tzatzikis90 on 09/04/2015 14:54:48
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  14:30:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Είπα κι εγώ...
Να'σαι καλά, συγχαρητήρια και σε σένα!

quote:
Originally posted by tzatzikis90

Μπράβο συνονοματε! Επειδή απ ότι σε μπέρδεψαμε..δεν έκανε 12χλμ την εβδομάδα ο Παναγιώτης! Απλά έκανε πολύ λιγότερα σε σχέση με τους υπόλοιπους.30-50 περιπου.

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bizzilizzie
Senior Forum-Runner

Greece


691 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  14:36:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεια σας παιδια! Εχω καιρο να μπω στο φορουμ, και χαιρομαι που βλεπω πολλα γνωστα ονοματα ακομα. :)

Mπηκα τωρα να διαβασω τις εντυπωσεις και εμειριες σας απο το μαραθωνιο Μέγα Αλέξανδρο, και να μοιρασω της δικες μου. :) Ιδιαιτερα με συγγινησε το race report του trexantiris. Ευχαριστω Μανωλη που το μοιρασες μαζι μας. :)

Η δικη μου εμπειρια του μαραθωνιου ξεκινησε περσι, οπου προπονηθηκα για να τρεξω το μαραθωνιο του Εδιμβουργου, και πραγματι, οταν ηρθε η ωρα, σταθηκα στη αφτερια γεματη αισιοδοξια. Δυστυχως για μενα ομως, κατερευσα μετα τα 25 χλμ. Δεν ξερω τι εφταιγε...υπερβολικη προσπαθεια...; ....καμια ιωση...; Παντος, κατα τη διαρκεια του αγωνα ειχα ζαλαδες, τασεις για εμετο...και για 24 ωρες μετα, ημουν ακομα χαλια. :( Καταφερα και τερματισα, αλλα ηταν μια πολυ τραυματικη επμειρια για μενα, και ελεγα ο'τι μαλλον ο μαραθωνιος δεν ηταν γραφτο για μενα.

Να ομως που ο πονος του μαραθωνιου ειναι σαν τους πονους της γεννας - τις ξεχνας γρηγορα...! :P κι'ετσι, οταν μια φιλη μου μου ειπε πως θα'ρθει στην Ελλαδα να τρεξει το Κλασσικο, αποφασισα να προσπαθησω ξανα τη τυχη μου...! Εκανα ξανα τη προπονηση μου, αλλα η οικογενιακη μου περιβαλλον με γεμισε με αμφιβολιες τυπου, 'που πας...;;; Δεν μπορεις να τα καταφεριες...!!!'...μεχρι που στο τελος φοβηθηκα κι'γω, και δεν ετρεξα... :(

Kαι τωρα στο Μέγα Αλέξανδρο...! Για τριτη φορα, εκανα τη προπονηση μου...!!! Αυτη φορα ομως, δεν ακουσα κανενα...ουτε τον εαυτο μου με τις αμφιβολιες μου...LOL...και σταθηκα ξανα σε αφετερια μαραθωνιου να αντιμετωπισω τους φοβους μου...!

Ετρεξα στο ρυθμο που αισθανομουν ανετα, και ας ηταν αγρα. Δεν κοιταξα το Garmin μου ουτε μια φορα, γιατι δεν ηθελα να με επηρεασει...LOL... και τερματισα ανετα, χαρουμενα και υγειης...!!!

Μαραθωνιος του Εδιμβουργου περσι: 5:50
Μαραθωνιος Μεγ Αλεξανδρος φετος: 5:33 :P

Ο επομενος στοχος μου ειναι ξανα ο μαραθωνιος του Εδιμβουργου φετος (31 Μαιου) με στοχος χρονος 5:29... :P
....να παρω πισω το αιμα μου...! :)



.
.
.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  15:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by bizzilizzie

Γεια σας παιδια! Εχω καιρο να μπω στο φορουμ, και χαιρομαι που βλεπω πολλα γνωστα ονοματα ακομα. :)

Mπηκα τωρα να διαβασω τις εντυπωσεις και εμειριες σας απο το μαραθωνιο Μέγα Αλέξανδρο, και να μοιρασω της δικες μου. :) Ιδιαιτερα με συγγινησε το race report του trexantiris. Ευχαριστω Μανωλη που το μοιρασες μαζι μας. :)

Η δικη μου εμπειρια του μαραθωνιου ξεκινησε περσι, οπου προπονηθηκα για να τρεξω το μαραθωνιο του Εδιμβουργου, και πραγματι, οταν ηρθε η ωρα, σταθηκα στη αφτερια γεματη αισιοδοξια. Δυστυχως για μενα ομως, κατερευσα μετα τα 25 χλμ. Δεν ξερω τι εφταιγε...υπερβολικη προσπαθεια...; ....καμια ιωση...; Παντος, κατα τη διαρκεια του αγωνα ειχα ζαλαδες, τασεις για εμετο...και για 24 ωρες μετα, ημουν ακομα χαλια. :( Καταφερα και τερματισα, αλλα ηταν μια πολυ τραυματικη επμειρια για μενα, και ελεγα ο'τι μαλλον ο μαραθωνιος δεν ηταν γραφτο για μενα.

Να ομως που ο πονος του μαραθωνιου ειναι σαν τους πονους της γεννας - τις ξεχνας γρηγορα...! :P κι'ετσι, οταν μια φιλη μου μου ειπε πως θα'ρθει στην Ελλαδα να τρεξει το Κλασσικο, αποφασισα να προσπαθησω ξανα τη τυχη μου...! Εκανα ξανα τη προπονηση μου, αλλα η οικογενιακη μου περιβαλλον με γεμισε με αμφιβολιες τυπου, 'που πας...;;; Δεν μπορεις να τα καταφεριες...!!!'...μεχρι που στο τελος φοβηθηκα κι'γω, και δεν ετρεξα... :(

Kαι τωρα στο Μέγα Αλέξανδρο...! Για τριτη φορα, εκανα τη προπονηση μου...!!! Αυτη φορα ομως, δεν ακουσα κανενα...ουτε τον εαυτο μου με τις αμφιβολιες μου...LOL...και σταθηκα ξανα σε αφετερια μαραθωνιου να αντιμετωπισω τους φοβους μου...!

Ετρεξα στο ρυθμο που αισθανομουν ανετα, και ας ηταν αγρα. Δεν κοιταξα το Garmin μου ουτε μια φορα, γιατι δεν ηθελα να με επηρεασει...LOL... και τερματισα ανετα, χαρουμενα και υγειης...!!!

Μαραθωνιος του Εδιμβουργου περσι: 5:50
Μαραθωνιος Μεγ Αλεξανδρος φετος: 5:33 :P

Ο επομενος στοχος μου ειναι ξανα ο μαραθωνιος του Εδιμβουργου φετος (31 Μαιου) με στοχος χρονος 5:29... :P
....να παρω πισω το αιμα μου...! :)



.
.
.





Συγχαρητήρια για την επίδοσή σου Lizzie

Αυτό όμως που θέλεις να κάνεις δεν νομίζω πως είναι συνετό. Προτείνεται γενικά 1-2 μαραθώνιοι τη χρονιά και αυτοί με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ τους πχ Άνοιξη-Φθινόπωρο. Το να τρέξεις ούτε 2 μήνες μετά το Μέγα Αλέξανδρο θεωρώ πως είναι λάθος καθώς το πιο πιθανό είναι να αποκομίσεις κάποιον τραυματισμό ή να κάνεις πολύ χειρότερη επίδοση από αυτή που θέλεις. Κι εφόσον δεν έχεις και μεγάλη εμπειρία έχοντας τρέξει 2 μαραθωνίους μόνο ως τώρα δεν θα το συνιστούσα σε καμιά περίπτωση.

Ας γράψει όμως και κάποιος πιο έμπειρος από μένα, με ένα μαραθώνιο στο ενεργητικό μου δεν μπορώ να μιλάω

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  15:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

Καλώς σας βρήκα!

quote:
Originally posted by echetlos

Συγχαρητήρια Τάσο!
Καλορίζικος...

"My sport is your sport's punishment"




καλά "αυτός" έφυγε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  16:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπα, θα ξαναψηθεί, πού θα πάει...

quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by Gypaetos

Καλώς σας βρήκα!

quote:
Originally posted by echetlos

Συγχαρητήρια Τάσο!
Καλορίζικος...

"My sport is your sport's punishment"




καλά "αυτός" έφυγε...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

bizzilizzie
Senior Forum-Runner

Greece


691 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/04/2015 :  16:30:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:


Συγχαρητήρια για την επίδοσή σου Lizzie

Αυτό όμως που θέλεις να κάνεις δεν νομίζω πως είναι συνετό. Προτείνεται γενικά 1-2 μαραθώνιοι τη χρονιά και αυτοί με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ τους πχ Άνοιξη-Φθινόπωρο. Το να τρέξεις ούτε 2 μήνες μετά το Μέγα Αλέξανδρο θεωρώ πως είναι λάθος καθώς το πιο πιθανό είναι να αποκομίσεις κάποιον τραυματισμό ή να κάνεις πολύ χειρότερη επίδοση από αυτή που θέλεις. Κι εφόσον δεν έχεις και μεγάλη εμπειρία έχοντας τρέξει 2 μαραθωνίους μόνο ως τώρα δεν θα το συνιστούσα σε καμιά περίπτωση.

Ας γράψει όμως και κάποιος πιο έμπειρος από μένα, με ένα μαραθώνιο στο ενεργητικό μου δεν μπορώ να μιλάω

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Ευχαριστω Τασο...! πιστευω ο'τι βασικα εχεις δικιο, αλλα εχω ηδη πληρωσει τη συμμετοχη μου, και επισης τρεχω για φιλανθρωπικους σκοπους και εχω μαζεψει αρκετα λεφτα ηδη...!

Η αληθεια ειναι πως ετρεξα τον Μεγ Αλεξανδρο σαν μεγαλο long run...οχι σαν αγωνα. Ηθελα να παρω θαρρος απ'το τερματισμο μου, πραγμα που εκανα, να μου δωσει κουραγιο να αντιμετωπιζω ξανα τον 'τοπο του εγκληματος' φετος...! Αν δεν εχω δυναμεις για καλυτερο χρονο στο Εδιμβουργο, δεν με πειραζει ιδιατερα.... βασικος στοχος μου ειναι να τερματιζω καλα, και να εξαλειψω την ασχημη εμπειρια του περσι απ'το μυαλο μου.

ΥΓ. Η φιλη μου που εχει μεγαλη εμπειρια (30 μαραθωνιους σ'ολο τον κοσμο) και ειναι κατι σαν το 'coach' μου...μου προτεινει απο την αλλη εβδομαδα: 4 εβδομαδες σαν αναποδο taper δηλ long run 8, 12, 16, 20, και μετα tapering κανονικο.

ΥΓ 2... δηλ σε μιλια ειναι αυτα τα νουμερα...!
Σε χλμ θα ειναι περιπου: 14, 20, 26, 32

.
.
.


Edited by - bizzilizzie on 09/04/2015 16:43:22
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 56 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000