Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Mαραθώνιος Μέγας Αλέξανδρος 5/4/2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 56

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 13/04/2015 :  23:55:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by big-blue

Ζορέ να σε κλείσουμε για 03:45;:)


απο τώρα;;;
Θα κάνω ένα γκρούπ...άθεων
Έχω φίλο δρομέα που μάλλον θα θελει το 03:55, ακόμη είναι νωρίς αλλά 2 φορές έχει κάνει μαραθώνιο (στην "αυθεντική") και πήγε τελικά στο 4:10.
Ωπότε δύσκολα τον βλέπω να περνάει ημί με στόχο το 3:45, άλλος βασικά είναι ο στόχος του, βέβαια εξαρτάται και απο το πώς θα πάει η προετοιμασία..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  01:04:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το λαμβανω σαν ερωτικο καλεσμα αλλα θα αντισταθω!!! για φετος τουλαχιστον... παντως θα ηταν πολυ δυνατη εμπειρια για καποιον ,να τρεχει με σενα για λαγο... θα νιωσει την απολυτη ρομποτοποιηση του τρεξιματος... σαν playstation ενα πραμα!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  08:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

το λαμβανω σαν ερωτικο καλεσμα αλλα θα αντισταθω!!! για φετος τουλαχιστον... παντως θα ηταν πολυ δυνατη εμπειρια για καποιον ,να τρεχει με σενα για λαγο... θα νιωσει την απολυτη ρομποτοποιηση του τρεξιματος... σαν playstation ενα πραμα!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...



...ειναι εξαιρετικος!Κρατα σταθερο ρυθμο με μεγαλη πειθαρχια...ειναι ανετος, αφου εχει την ευχερια να σου μιλαει, χωρις να λαχανιαζει...και το κυριοτερο σε ενθαρρυνει διαρκως...!!!Τον ταχυτερο ημι τον εχω κανει συντρεχοντας μαζι του για ενα μερος μονο της διαδρομης...οταν του ειπα οτι κουραστηκα και τον προετρεψα να φυγει μπρος...μου ειχε πει χαρακτηριστικα "αφου τη φαγαμε πια τη μιση διαδρομη...ενα τεμπακι 10 χλμ εμεινε μονο...δεν ειναι τιποτα"!!!Τον συστηνω ανεπιφυλακτα...σιγουρο προσωπικο ρεκορ...μονο μαθαινεις τρεχοντας με τον Γιωργο...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pitsakidis nikoalos
Newbie Forum Runner



32 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  09:28:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΠΕΡΑΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΚΟ.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ,ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ,ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝΤΕΣ,ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΤΟΜΙΚΩΝ ΡΕΚΟΡ.ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΔΡΟΜΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ.
ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ.ΕΤΡΕΞΑ ΓΙΑ 2Η ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ,4 ΣΥΝΟΛΙΚΑ, ΜΕ ΦΑΝΕΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΠΑ SUZIPA ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ 3.30.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ,ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ,ΕΙΔΑ ΜΟΝΟ ΤΟ SUGAR ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΗΘΗΚΑΜΕ,ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΡΥΘΜΟΥ ,ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ, ΑΝΑΠΝΟΩΝ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ 3.26.41 ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ 3.25.10.ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ (18 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΛΕΠΤΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ).ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ.
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ Ή ΕΙΣΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  09:52:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ήρθε η στιγμή να μεταφέρω πως βίωσα τον 10ο Μαραθώνιο Θεσσαλονίκης.
Η καλή μέρα απ’ το πρωί φαίνεται, αυτό ισχύει πάντως αρκετές φορές στη ζωή μας γενικότερα. Κάτι τέτοιο συνέβη και σ’ εμένα πριν καν ξεκινήσω τον αγώνα μου, απλώς εκείνη την ώρα δεν ήθελα να το βάλω στο μυαλό μου, δεν ήθελα να το πιστέψω, έβλεπα μόνο τον στόχο μου. Ας τα πάρουμε όμως τα πράγματα με την σειρά. Πρωινή Σαββατιάτικη άφιξη στην Θεσσαλονίκη. Έχω πάρα πολλά χρόνια να πάω, οπότε θέλω λίγο να δω την πόλη. Κάνω μια μικρή βόλτα στην πόλη, μια επίσκεψη σε συγγενείς και μετά ξεκούραση. Το βράδυ συνάντηση με Λουκία, Γιάννη (Rocky), Άννα και Ringo για την καθιερωμένη πλέον προαγωνιστική υδατανθράκωση.
Κυριακάτικο ξύπνημα χωρίς ξυπνητήρι. Το κινητό δεν χτύπησε. Ξύπνησα μόνος μου από το κλείσιμο μιας πόρτας γειτονικού δωματίου. Ετοιμάζομαι πολύ γρήγορα και αγχωτικά γιατί έχω αργήσει και κατεβαίνω για πρωινό. Ακολουθεί μετάβαση στον Λευκό Πύργο, στα πούλμαν, για να πάμε στην αφετηρία. Στη διαδρομή ο Λουκάς που κάθεται δίπλα μου καταφέρνει να κοιμηθεί, και ο Ringo μου αναλύει την διαδρομή.
Κάποια στιγμή φτάνουμε στην αφετηρία (Αρχαία Πέλλα). Για μένα είναι ο πρώτος Μαραθώνιος που πρόκειται να τρέξω εκτός Αθήνας. Μέχρι εκείνη την στιγμή νιώθω ότι πάω να τρέξω απλά μια μεγάλη διαδρομή. Όλα αυτά διότι μέχρι σήμερα στο μυαλό μου τον Μαραθώνιο τον είχα συνδυάσει με άλλες εικόνες και τοποθεσίες.
Το κρύο είναι τσουχτερό, σε σημείο να σκέφτομαι να μην αλλάξω ρούχα. Τελικά μπαίνω σ’ ένα καφενείο της πλατείας, αλλάζω, παραδίδω τα πράγματα μου στα φορτηγάκια της διοργάνωσης και ξαναπάω στο καφενείο να ζεσταθώ. Κάποια στιγμή ξαναβγαίνω για να κάνω προθέρμανση, αλλά φυσικά είναι αδύνατο να ζεσταθώ. Μπαίνω στην αφετηρία ανάβω το garmin, το οποίο σε 2 λεπτά σβήνει. Το έχω φορτίσει στην Αθήνα, χωρίς να το ξαναχρησιμοποιήσω. Δεν ξέρω τι έπαθε, όμως δεν μου αρέσει αυτό, δεν ξεκινάμε καλά σκέφτομαι προς στιγμή. Προσπαθώ όμως να αποβάλλω τις αρνητικές σκέψεις απ’ το μυαλό μου. Ο ringo μου λέει τότε: «Δεν πειράζει, τρέξε by the feeling». Αν τρέξω έτσι όμως δεν πρόκειται να τερματίσω, ξέρω ότι θα κάνω λάθη, ειδικά στην αρχή. Ξεκινάω λοιπόν χωρίς να μπορώ να ελέγχω τον ρυθμό μου. Τελικά το χρονόμετρο παίζει τεράστιο ρόλο. Κάπου στο τρίτο χιλιόμετρο συναντάω την Μαρία και τον Στέλιο. Παρέα δέχεστε; Άγγελε μην κόβεις αν είσαι καλά φύγε μπροστά μου λέει ο Στέλιος. Ρωτάω τον ρυθμό του Στέλιου, είναι αυτός που θέλω να πάω κι εγώ οπότε τρέχω μαζί του. Ο στόχος μας είναι ίδιος. Προχωράμε, καταπίνουμε τα χιλιόμετρα χωρίς να το καταλάβουμε, η παρέα και η συζήτηση κάνουν τον αγώνα ευχάριστο, γιατί πολύ κρύο αλλά και η ψιλή βροχή είναι μεν σύμμαχος αλλά με δυσκολεύουν σε άλλα πράγματα. Θέλω να πάρω τζελάκι και δεν μπορώ. Τα άκρα μου έχουν σχεδόν κοκαλώσει και δεν μπορώ να πιάσω τίποτα. Έχω πατήσει μέσα λιμνούλες με τον κίνδυνο πλέον να βγάλω φουσκάλες στα πόδια. Επιπλέον έχουν παγώσει και τα κάτω άκρα. Στο αγωνιστικό μέρος όλα πάνε καλά. Τρέχουμε με σταθερό ρυθμό. Περνάμε τον ημί στο χρόνο που θέλουμε. Όλα καλά μέχρι στιγμής. Έτσι φτάνουμε στο 28ο χιλιόμετρο. Εκεί παθαίνω black out. Ήρθε ο καταραμένος τοίχος. Το γνωστό ενεργειακό άδειασμα. Μετά από 5 Μαραθωνίους, στον 6ο μπορώ να καταλάβω το σώμα μου και τον οργανισμό μου. Στέλιο φύγε, θα μείνω πίσω. Εντάξει μου λέει θα με προλάβεις παρακάτω. Ξέρω όμως ότι αυτό δεν πρόκειται να γίνει. Ξέρω ότι ο στόχος μου πάει, οπότε ξεκινάω να κάνω jocking μόνο και μόνο για να τερματίσω. Στέλιο πολύ καλά έκανες και έφυγες, δεν χρειάζεται να απολογείσαι, ήσουν καλά και έπρεπε να ανταμειφτείς. Ειλικρινά χάρηκα που πέτυχες τον στόχο σου. Από εδώ και μετά ο χρόνος για μένα σχεδόν παγώνει, όσο εύκολα έβγαιναν τα χιλιόμετρα, τώρα γίνονται βασανιστικά, επίσης αρχίζουν πόνοι σε διάφορα σημεία. Στο 31ο χλμ οι εθελοντές μου δίνουν ένα τζελάκι. Το παίρνω. Μετά από 10 λεπτά νιώθω κάπως καλύτερα αλλά ξέρω ότι δεν θα κρατήσει για πολύ. Στο 37ο σταματάω για 30’’. Ελαφρές διατάσεις. Εκεί βλέπω την Μαρία. Βλέπει ότι έχω το μαύρο μου το χάλι. Πάμε μου λέει. Προσπαθώ να την ακολουθήσω αλλά δεν μπορώ. Το σώμα δεν έχει να δώσει κάτι άλλο πλέον, το ίδιο και ο οργανισμός. Τρέχω πλέον εγκεφαλικά μόνο. 39Ο χλμ ξανά διατάσεις, όχι για να ξεπιαστώ αλλά για να ανακτήσω λίγες δυνάμεις. Φτάνω στην παραλιακή, βλέπω Λευκό Πύργο και τερματισμό, σφίγγω πλέον τα δόντια και τα χέρια. Έχω διαλυθεί και ψυχολογικά πλέον. Κάπου εκεί εμφανίζεται Γιάννης (Rocky), ο οποίος έχει έρθει στη Θεσσαλονίκη με ειδική αποστολή. Να συνοδεύει τη σύντροφο του στο 10άρι άλλα και να τερματίσει μαζί μας. Αρχίζει να μ’ εμψυχώνει, τρέχει δίπλα μου και δίνει κουράγιο. Ξαφνικά βρίσκω λίγη δύναμη. Με πάει απ’ το χέρι μέχρι τον Τερματισμό. Είμαι διαλυμένος σωματικά και ψυχολογικά, παρ’ όλα αυτά έχω κάνει νέο ρεκόρ σε Μαραθώνιο πιθανόν 4’.10’’ και έχω κάνει επίσης τον ωραιότερο μέχρι σήμερα τερματισμό.
Η συναισθηματική και σωματική πίεση με κάνει και ξεσπάω σε δάκρυα. Απλώς το έχω ανάγκη εκείνη την ώρα. Έχω κάνει μεγάλη υπέρβαση. Η γυναίκα μου που είναι στον τερματισμό, προσπαθεί να με συνεφέρει. Τέλος καλό όλα καλά, υγεία να έχουμε και προχωράμε για άλλα, ήταν και αυτό μια εμπειρία. Συγνώμη αν σας κούρασα και πάλι, αλλά αυτός ο αγώνας ήταν πολύ έντονος για μένα.
Υ.Γ. Στέλιο ευχαριστώ πολύ και πάλι. Δεν χρειάζεται και δεν πρέπει να νιώθεις άσχημα.
Γιάνναρε είσαι τεράστιος ρε φίλε, να σαι πάντα καλά, μ’ έκανες να ξεχάσω ακόμα και το ότι πονούσα..

Συγχαρητήρια σ' όλους για τον τερματισμό σας, αλλά και για τα προσωπικά σας ρεκόρ.

"ΣΠΕΥΔΕ ΒΡΑΔΕΩΣ"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  11:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μπράβο παιδιά!
Συνεχίζουμε!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  11:40:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by pitsakidis nikoalos

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΠΕΡΑΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΚΟ.ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ,ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ,ΤΕΡΜΑΤΙΣΑΝΤΕΣ,ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΑΤΟΜΙΚΩΝ ΡΕΚΟΡ.ΤΟ ΠΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟΛΑ ΔΡΟΜΕΙΣ ΥΓΕΙΑΣ.
ΣΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΤΩΡΑ.ΕΤΡΕΞΑ ΓΙΑ 2Η ΦΟΡΑ ΦΕΤΟΣ,4 ΣΥΝΟΛΙΚΑ, ΜΕ ΦΑΝΕΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑΜΠΑ SUZIPA ΜΕ ΣΤΟΧΟ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟ 3.30.ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΕΣ ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΣΑΝ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ,ΔΙΑΒΑΖΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.
ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ,ΕΙΔΑ ΜΟΝΟ ΤΟ SUGAR ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΤΗΘΗΚΑΜΕ,ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΡΥΘΜΟΥ ,ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ, ΑΝΑΠΝΟΩΝ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ 3.26.41 ΜΕ ΚΑΘΑΡΟ 3.25.10.ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ (18 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΛΕΠΤΑ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ).ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ.
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΚΑΤΙ Ή ΕΙΣΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ?


Συγχαρητήρια Νίκο. Στον τερματισμό σου ήμουνα εκεί ακόμη αλλά μάλλον συζητούσα με φίλους που με περιμένανε και δεν σε πρόσεξα.
Συγχαρητήρια και στην ΟΜΑΔΑΡΑ
εντός στόχου και ο Θύμιος και ο Λεωνίδας
--------------S U Z I P A---------------(πιο αργά...πεθαίνεις)!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  12:46:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by spy

quote:
Originally posted by kalogeridis

το λαμβανω σαν ερωτικο καλεσμα αλλα θα αντισταθω!!! για φετος τουλαχιστον... παντως θα ηταν πολυ δυνατη εμπειρια για καποιον ,να τρεχει με σενα για λαγο... θα νιωσει την απολυτη ρομποτοποιηση του τρεξιματος... σαν playstation ενα πραμα!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...



...ειναι εξαιρετικος!Κρατα σταθερο ρυθμο με μεγαλη πειθαρχια...ειναι ανετος, αφου εχει την ευχερια να σου μιλαει, χωρις να λαχανιαζει...και το κυριοτερο σε ενθαρρυνει διαρκως...!!!Τον ταχυτερο ημι τον εχω κανει συντρεχοντας μαζι του για ενα μερος μονο της διαδρομης...οταν του ειπα οτι κουραστηκα και τον προετρεψα να φυγει μπρος...μου ειχε πει χαρακτηριστικα "αφου τη φαγαμε πια τη μιση διαδρομη...ενα τεμπακι 10 χλμ εμεινε μονο...δεν ειναι τιποτα"!!!Τον συστηνω ανεπιφυλακτα...σιγουρο προσωπικο ρεκορ...μονο μαθαινεις τρεχοντας με τον Γιωργο...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Είναι και ψηλός (ο Γιώργος) οπότε αποτελεί και καλό "ανεμοθραύστη" όταν και όποτε αυτό χρειαστεί!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  14:42:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by big-blue

Ζορέ να σε κλείσουμε για 03:45;:)


απο τώρα;;;
Θα κάνω ένα γκρούπ...άθεων
Έχω φίλο δρομέα που μάλλον θα θελει το 03:55, ακόμη είναι νωρίς αλλά 2 φορές έχει κάνει μαραθώνιο (στην "αυθεντική") και πήγε τελικά στο 4:10.
Ωπότε δύσκολα τον βλέπω να περνάει ημί με στόχο το 3:45, άλλος βασικά είναι ο στόχος του, βέβαια εξαρτάται και απο το πώς θα πάει η προετοιμασία..



Με βαζεις σε σκεψεις και πειρασμους τωρα, αν και εχω πει απο προπερσι οτι δεν ξανακανω πληρη προετοιμασια για την κλασικη γιατι δεν αξιζει, σπανια σε ανταμειβει, να πω την αμαρτια μου μετα το περσινο sub4 στο μεγαλεκο, ενα sub4 στην κλασικη θα το θελα. Γλυκαθηκα κι απ το φετεινο 4:06 με ελαχιστη προετοιμασια και αρχισαν να μου μπαινουν ιδεες. Νωρις ειναι ακομα βεβαια, θα δειξει στην πορεια αν θα εχω τη διαθεση.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

big-blue
Senior Forum-Runner

Greece
821 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  15:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by big-blue

Ζορέ να σε κλείσουμε για 03:45;:)


απο τώρα;;;
Θα κάνω ένα γκρούπ...άθεων
Έχω φίλο δρομέα που μάλλον θα θελει το 03:55, ακόμη είναι νωρίς αλλά 2 φορές έχει κάνει μαραθώνιο (στην "αυθεντική") και πήγε τελικά στο 4:10.
Ωπότε δύσκολα τον βλέπω να περνάει ημί με στόχο το 3:45, άλλος βασικά είναι ο στόχος του, βέβαια εξαρτάται και απο το πώς θα πάει η προετοιμασία..


Αυτο ακριβώς έκανα πέρσι, το 4:14 έγινε 3:54. Έχουμε έτοιμες τις λύσεις πες του:)
Όνειρα κάνουμε εμείς βέβαια, εδώ δεν ξέρουμε πως θα είμαστε σε ένα μήνα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  17:38:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο σκέψου κάτι αντίστοιχο και για τον Αλέκο του 16, εμείς πρόθυμα θα ακολουθήσουμε! για το χρόνο που θα λαγουδέψουμε έχουμε καιρό ακόμα, βλέποντας και κάνοντας!

Συγχαρητήρια Άγγελε! και δυνατή περιγραφή!
Μπράβο νίκο!

Τάσος

know your limits. then destroy them.

Edited by - tzatzikis90 on 14/04/2015 18:59:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Despixi
Advanced Forum-Runner

Greece


284 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  17:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άγγελε μπράβο σου... καταπληκτική περιγραφή... στα συναισθήματα σε νιώθω απόλυτα... βίωσα αντίστοιχα κι εγώ φετος..

Νομίζω ότι όσες ιστορίες έχω διαβάσει από το φετινό μαραθώνιο Θεσσαλονίκης είναι η μια καλύτερη απ'την άλλη....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  21:22:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλά μπράβο σε όλους, για τους χρόνους, τα pb, τις πρώτες φορές, τις εμεπιρίες που μας κάνουν σοφότερους.

Η διαδρομή πάντα μου αρέσει πολύ, φέτος έκανα και pb 4:55 (έπρεπε να φτάσω στον 11ο Μαραθώνιο για να πέσω κάτω από τις 5 ώρες) το οποίο αφιερώνω στον ΛουκάςΧ, υπέροχο pacer, καταπληκτικό συντρέχτη, τρομερό σχεδιαστή, ενορχηστρωτή και εκτελεστή, ουσιαστικό γνώστη σε βάθος, εξαιρετικό ψυχολόγο, μου έδωσε μοναδικό support στα πάντα, ακριβώς όπως το ήθελα, ακριβώς όπως το είχα ονειρευτεί.

Ο καιρός σχεδόν ιδανικός, οι εθελοντές φανταστικοί σε κάθε σταθμό, σχεδόν αγγίζουν το benchmark αυτών της Μεσσήνης. Το Ναύπλιο υστερεί λίγο σε αυτό, πρέπει να το κοιτάξουν.

Δυστυχώς, όμως, η διοργάνωση έπασχε πολύ. Ελάχιστη προβολή, καμία σήμανση για την μίζερη "έκθεση", στις ομαδικές εγγραφές ταλαιπωρία, αυτοκόλλητα δεν υπήρχαν, γενικά μια προχειρότητα. Στην Πέλλα ούτε αδιάβροχα, ούτε σωστή σήμανση στα φορτηγάκια για τους σάκους, γενικότερο μπάχαλο χειρότερο κατά πολύ από τις δύο προηγούμενες χρονιές. Κόσμος ελάχιστος να παρακολουθεί, η πιο άδεια Νίκης της τελευταίας τριετίας.

Κρίμα για το "επετειακόν", θα με πείτε υπερβολικό, αλλά είναι στιγμές που σκέφτομαι ότι στην Θεσσαλονίκη δεν αξίζει ένας Μαραθώνιος...

Edited by - Rigelian on 14/04/2015 21:26:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gianniss
Newbie Forum Runner

Greece


25 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  22:06:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ελλείψεις υπήρχαν αλλά μη ξενούμε οτι για την πλειοψηφία του κόσμου ήταν μία εργάσιμη μέρα.
Σαν να διοργανώνεται ένας Μαραθώνιος ημέρα Τρίτη και υπό βροχή...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/04/2015 :  22:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να πω και γώ μετά απο την 6η συμμετοχή στον αγώνα ότι φέτος μετά απο χρόνια δεν βελτιώθηκε και είχε δύο "προβλήματα" που δεν επιτρέπονται:
1) στην Πέλλα δεν είχε τις γνωστές σακούλες για το κρύο (ενώ όλες τις προηγούμενες είχε)
2) και το χειρότερο για μένα: στους ελίτ αθλητές μπήκανε χαλαρά διάφοροι π@π@ρηδες στην πρώτη σειρά, δεν τους είπε κανείς τίποτε και ξεκινήσανε κανονικά πρώτοι τον αγώνα

τώρα το γεγονός ότι ήταν μέρα με ανοιχτά τα καταστήματα ήταν μείον για την διοργάνωση και απο πλευράς κόσμου στην Νίκης αλλά το κυριότερο απο λιγότερες συμμετοχές σε 5άρι και 10άρι, άρα ο φετεινός ορισμός για μία βδομάδα πριν το πάσχα (ενω με πέρυσι ήταν δύο) ήταν σίγουρα λάθος (το μόνο που δικαιολογούνται είναι ότι ήταν το πάσχα καθολικών και ήρθαν ξένοι δρομείς)

Ερώτηση κουίζ: ο ΣΔΥΑ γιατί δεν έκανε προσπάθεια για εκδρομή φέτος μετά απο αρκετά χρόνια που έδινε παρών;;;
η απορία μου αυτή μου έφυγε μόλις είδα την....εταιρία χρονομέτρησης του αγώνα!!
Κρίμα.......

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 56 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000