Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Mαραθώνιος Μέγας Αλέξανδρος 5/4/2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 56

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  14:35:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πιστευω οτι περισυ που πηγα σταθερος σαν ρομποτ με απολυτα μοιρασματα στα επιμερους κομματια (και λογω τραυματισμου δεν ειχα επιλογη επιθετικοτερης προσεγγισης) πιστευω οτι σε μεγαλο βαθμο βοηθησε το γεγονος οτι λογω της γενικης ηρεμιας που επικρατουσε ειχα τη δυνατοτητα να τρεξω με απολυτη συγκεντρωση. σε συνθηκες Αθηνας απο κοσμο (οχι απο ανηφορες) δε θα μπορουσα με τιποτα να μην επιρρεαστω. θα <<ανεβαινα>> και θα <<σκουπιζα>> στο φιναλε. ειναι αγωνας υλοποιησης στοχου υπο οποιες συνθηκες.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Skyrunner
Elite Forum-Runner

Greece


1111 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  15:29:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το τρέξιμο ορισμένες φορές θέλει και την ησυχία του !!!!
με κόσμο που να ξέρει που και πως θα σε βοηθήσει !!!!
και σε ποιο χιλιόμετρο !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  15:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by tzatzikis90

Χαχα εννοείται πλάκα κάνουμε! Το ξέρω-όλοι το ίδιο μου λενε-πως δεν έχει τίποτα και είναι βαρετή διαδρομή κλπ κλπ αλλά δεν χρειάζεται να το υπενθυμίζουμε χαχα με πιάνει σφαχτης! Πάμε για τα λουλουδάκια,τον έρωτα και τις πεταλουδίτσες επομένως! 😀

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Εμενα η διαδρομη αυτη μου εχει ταιριαξει παρα πολυ. Μεγαλες ευθειες που με βοηθανε να πιανω και να διατηρω το ρυθμο που θελω και δυνατοτητα να βλεπεις γνωστους συντρεχτες σε αρκετη αποσταση μπροστα σου και διαδρομη σχεδον επιπεδη που σου δινει τη δυνατοτητα ατομικου ρεκορ. Το "βαρετη διαδρομη" δεν το κατανοω καν, δεν παω βολτα να μ ενδιαφερει η θεα, αγωνα κανω. Και οσον αφορα στο κομματι της υποστηριξης θεωρω πως καθε χρονο ειναι και καλυτερα, ο κοσμος εχει αρχισει να βγαινει εξω και να υποστηριζει τους δρομεις, ακομα κα σε χλμ που αλλοτε δεν υοηρχε ψυχη. Προσωπικα ειδα μεγαλη διαφορα περισυ σε σχεση με προπερσι.

Αν και φετος δεν εχω κανει καλη προετοιμασια, θα παω Θεσ/νικη για τριτη συνεχομενη φορα.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  15:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μαρια εχεις καποιο στοχο?


-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  18:49:06  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στοχο δε θα το ελεγα ακριβως, μια και δεν υπαρχει περιπτωση να κανω κατι καλυτερο απο το περσινο 3:57, ουτε καν να το πλησιασω, θα ημουυν ευχαριστημενη αν μπορουσα να κινηθω κοντα στο προπερσινο 4:12, αν και ακομα νωρις ειναι. Εσυ Παναγιωτη?

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  19:21:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή επιτυχία σας εύχομαι....
Καλή προετοιμασία και καλό αγώνα...

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  22:38:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
για 4.15 ξεκινησα αλλα με παει καλα και εχω βαλει κρυφο ποθο το 4ωρο. ισως χρειαστω τον μπουσουλα που μας ανεβασες περισυ απο τα περασματα σου (αν θυμαμαι ειχες κανει τελεια μοιρασια).


-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/02/2015 :  22:39:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[quote]Originally posted by stratos_al

Καλή επιτυχία σας εύχομαι....
Καλή προετοιμασία και καλό αγώνα...

Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
προλαβαινεις να δηλωσεις συμμετοχη

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

Edited by - kalogeridis on 19/02/2015 22:40:55
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  01:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by tzatzikis90

Χαχα εννοείται πλάκα κάνουμε! Το ξέρω-όλοι το ίδιο μου λενε-πως δεν έχει τίποτα και είναι βαρετή διαδρομή κλπ κλπ αλλά δεν χρειάζεται να το υπενθυμίζουμε χαχα με πιάνει σφαχτης! Πάμε για τα λουλουδάκια,τον έρωτα και τις πεταλουδίτσες επομένως! 😀

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Εμενα η διαδρομη αυτη μου εχει ταιριαξει παρα πολυ. Μεγαλες ευθειες που με βοηθανε να πιανω και να διατηρω το ρυθμο που θελω και δυνατοτητα να βλεπεις γνωστους συντρεχτες σε αρκετη αποσταση μπροστα σου και διαδρομη σχεδον επιπεδη που σου δινει τη δυνατοτητα ατομικου ρεκορ. Το "βαρετη διαδρομη" δεν το κατανοω καν, δεν παω βολτα να μ ενδιαφερει η θεα, αγωνα κανω. Και οσον αφορα στο κομματι της υποστηριξης θεωρω πως καθε χρονο ειναι και καλυτερα, ο κοσμος εχει αρχισει να βγαινει εξω και να υποστηριζει τους δρομεις, ακομα κα σε χλμ που αλλοτε δεν υοηρχε ψυχη. Προσωπικα ειδα μεγαλη διαφορα περισυ σε σχεση με προπερσι.

Αν και φετος δεν εχω κανει καλη προετοιμασια, θα παω Θεσ/νικη για τριτη συνεχομενη φορα.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





κι εγώ ουσιαστικά γι αυτό διάλεξα το συγκεκριμένο αγώνα για πρώτο μαραθώνιο! Εύκολη διαδρομή, με μεγάλες ευθείες και στην αγαπημένη Θεσσαλονίκη. Γνωστούς συντρέχτες δύσκολα να βρω, ελπίζω όμως να το τρέξω όλο με παρέα αν μας βγει τελικά! Το βαρετή προκύπτει από τις ελάχιστες κλίσεις και τα τοπία που για τους βουνίσιους που συναναστρέφομαι κυρίως δεν έχει κάτι ενδιαφέρον. Προσωπικά με συμφέρει γι αυτό και το επέλεξα τελικά. Θα ήθελα βέβαια λίγο περισσότερο κόσμο κατά μήκος της διαδρομής για το κουράγιο αλλά είναι απλά ένα συν, όχι ο αυτοσκοπός του αγώνα

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  17:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda

quote:
Originally posted by tzatzikis90

Χαχα εννοείται πλάκα κάνουμε! Το ξέρω-όλοι το ίδιο μου λενε-πως δεν έχει τίποτα και είναι βαρετή διαδρομή κλπ κλπ αλλά δεν χρειάζεται να το υπενθυμίζουμε χαχα με πιάνει σφαχτης! Πάμε για τα λουλουδάκια,τον έρωτα και τις πεταλουδίτσες επομένως! 😀

Τάσος

know your limits. then destroy them.



Εμενα η διαδρομη αυτη μου εχει ταιριαξει παρα πολυ. Μεγαλες ευθειες που με βοηθανε να πιανω και να διατηρω το ρυθμο που θελω και δυνατοτητα να βλεπεις γνωστους συντρεχτες σε αρκετη αποσταση μπροστα σου και διαδρομη σχεδον επιπεδη που σου δινει τη δυνατοτητα ατομικου ρεκορ. Το "βαρετη διαδρομη" δεν το κατανοω καν, δεν παω βολτα να μ ενδιαφερει η θεα, αγωνα κανω. Και οσον αφορα στο κομματι της υποστηριξης θεωρω πως καθε χρονο ειναι και καλυτερα, ο κοσμος εχει αρχισει να βγαινει εξω και να υποστηριζει τους δρομεις, ακομα κα σε χλμ που αλλοτε δεν υοηρχε ψυχη. Προσωπικα ειδα μεγαλη διαφορα περισυ σε σχεση με προπερσι.

Αν και φετος δεν εχω κανει καλη προετοιμασια, θα παω Θεσ/νικη για τριτη συνεχομενη φορα.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις





+10 (και για μένα η 3η φορά που θα βρεθώ στην εκκίνηση αυτού του αγώνα!)

...επειδή πλέον τη Θεσσαλονίκη την αντιμετωπίζω πιο "αγωνιστικά" από ότι τον ΑΜΑ για παράδειγμα, τα χαρακτηριστικά της διαδρομής της με "εμπνέουν" πιο πολύ και με βοηθούν στην επίτευξη του όποιου στόχου!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nik_chrysos
Forum-Runner

Greece
71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  21:43:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ο Μαραθώνιος της Θεσσαλονίκης τα τελευταία χρόνια δυστυχώς δεν έχει συμμετοχή Πανελληνιονικών & των καλύτερων Ελλήνων δρομέων. Είναι κατά τη γνώμη μου υποβαθμισμένος & ως προς την συμμετοχή elite αθλητών. Όλοικαι όλοι οι ξένοι που θα τρέξουν είναι 3 και αυτοί θα πάρουν τις πρώτες θέσεις. Κατά καιρούς έχω συναντήσει Ιταλούς και Γερμανούς ερασιτέχνες, αλλά και αυτοί δεν είναι παραπάνω από είκοσι συνολικά. Καμία σχέση με Αθήνα, όπου τα τρία τέταρτα των δρομέων είναι ξένοι. Για εμένα ο Μαραθώνιος είναι όλο το πακέτο. Εκτός από τη διαδρομή, είναι και οι συγκινήσεις που μαζεύεις από τη συμμετοχή του κόσμου και από την προσπάθεια άλλων δρομέων. Αν είναι να τρέχω μόνος μου τις μεγάλες ευθείες του Μεγάλου Αλεξάνδρου, μπορώ να το κάνω και στην προπόνησή μου. Μόνο τα τελευταία 5 km έχουν κάποιο ενδιαφέρον. Χώρια που αν έχει ήλιο, τον έχεις συνέχεια κόντρα, γιατί η κατεύθυνσή του είναι συνεχώς νοτιοανατολική. Τον έτρεξα τέσσερις συνεχόμενες φορές από το 2009 έως το 2013 και άλλη φορά δεν τον ξανατρέχω, παρόλο που είμαι και Θεσσαλονικιός. Για ανοιξιάτικο Μαραθώνιο προτιμώ κάποιον του εξωτερικού. Μπορεί του χρόνου να τρέξω στο Ναύπλιο. Θα πρέπει να αλλάξουν πολλά για να με ξανασυγκινήσει ο Μεγας Αλέξανδρος. Καλή επιτυχία σε όλους που θα συμμετέχουν. Θα είμαι στο τερματισμό γαι χειροκρότημα, μια και εγώ θα τρέξω 3 εβδομάδες αργότερα στον Μαραθώνιο του Αμβούργου ελπίζοντας να σπάσω το στοιχειωμένο για μένα φράγμα του 3:30.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  21:45:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@trexantiris ωωωωω... τι ειδαν τα ματακια μου!!! δε ξερεις ποσο χαιρομαι που θα τα καταφερεις σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα , να βγαλεις και μαραθωνιο!!!παλευω να φτιαξω τρενακι σαν το δικο σου το περσινο (καρβουνιαρης βεβαια , οχι ιντερσιτι σαν το δικο σου) αλλα εχω προβληματισμενους συντρεχτες στο γκρουπ!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

Edited by - kalogeridis on 20/02/2015 21:47:37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  22:20:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

@trexantiris ωωωωω... τι ειδαν τα ματακια μου!!! δε ξερεις ποσο χαιρομαι που θα τα καταφερεις σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα , να βγαλεις και μαραθωνιο!!!παλευω να φτιαξω τρενακι σαν το δικο σου το περσινο (καρβουνιαρης βεβαια , οχι ιντερσιτι σαν το δικο σου) αλλα εχω προβληματισμενους συντρεχτες στο γκρουπ!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...



Παναγιώτη αν εννοείς εμένα, μην ανησυχείς θα είμαι πιστός στο ραντεβού μου στην εκκίνηση! για μετά δεν εγγυώμαι τίποτα-περισσότερο φοβάμαι μη γίνει καμιά στραβή μ εμένα το νεούδι- αλλά βλέποντας και κάνοντας!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  22:23:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
λεγε τωρα... τρενο, βενταλια ή τραχανα...?


-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/02/2015 :  22:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγώ σου είπα, προτιμώ 2-2 σαν τις ρωμαϊκές χελώνες-τον πολεμικό σχηματισμό,μη μπερδευτούμε-! θα φέρνουμε και λίγο άλλωστε λόγω ρυθμού :P παίρνουμε τη δεξιά πλευρά του δρόμου και όπου μας βγάλει! ότι θέλουν οι πολλοί όμως δε χαλάω χατίρια!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 56 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000