Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Ανοιξιάτικος Μαραθώνιος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 17

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 12/11/2014 :  17:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Και επειδή ακόμα δεν τον είδανε, Γιάννη τον βαφτίσανε, και ενώ ακόμα καλά καλά δεν έχω ξαναδοκιμάσει να τρέξω, εγώ σκέφτομαι την τσαντίλα μου που έχασα τον αγώνα ,και έχω αρχίσει ήδη και ονειρεύομαι τον επόμενο...
Μ΄αρέσει που έλεγα ότι δεν 8α τρέξω! Είναι πάντως μη σου μπει το μικρόβιο.. μετά κόλλησες για πάντα

Το αρχικό πλάνο ήταν να τρέξω την κλασσική και μετά να κάνω έναν ανοιξιάτικο μαραθώνιο κάπου στο εξωτερικό.
Μετά η κλασσική χά8ηκε, και μου περνούσαν σκέψεις του να μην κάνω άλλο μαραθώνιο πριν το Νοέμβριο του 15, και να επικεντρωθώ απλά στο 10άρι όλο το χειμώνα. Όμως, όσο περνάνε οι μέρες, η σκέψη του να πάρω το αίμα μου πίσω όλο και με τριγυρνάνε.
Ξέρω μέσα μου ότι τίποτα δεν 8α αναπληρώσει τον αγώνα που χάθηκε. Κανένας άλλος μαραθώνιος πέρα απτον αυθεντικό δεν έχει για μένα την ίδια σημασία. Και όποια καλή επίδοση αν έρ8ει, μέσα μου θα είναι υποβαθμισμένη και δεν θα μου δώσει την ίδια χαρά.
Παρόλ' αυτά ο κύβος ερρίφθη. Να μαστε καλά πρώτα πρώτα και ξεκινάω προετοιμασία πάλι. ΄
Η ιδέα του εξωτερικού αρχίζει και ξεθυμαίνει. Οπότε μένουμε Ελλάδα.
Και ιδού η ερώτηση? Ποιον να επιλέξω? Μέσα στην άνοιξη, έχουμε τη Θεσαλλονίκη, το Ναύπλιο και τη Μεσσήνη. Η Μεσσήνη είναι η πρώτη που απορρίπτεται. Πολύ λίγος κόσμος, αδιάφορη διαδρομή. Οπότε μένουμε με Ναύπλιο ή Θεσσαλονίκη. Θεσσαλονίκη δεν έχω τρέξει ποτέ. Ναύπλιο πέρισυ έκανα τον ημί, οπότε έχω ιδέα της διαδρομής.
Θα ήθελα τη γνώμη σας λοιπόν για να λυθεί το δίλλημα. Επιχειρήματα υπέρ και κατά και για τις δύο επιλογές, έτσι ώστε η επιλογή να γίνει με σύνεση και κατόπιν μελέτης.

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  17:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θεσσαλονίκη:
1) έχει δρομείς αρκετούς για τα 42
2) είναι καλά απο οργάνωση
3) δεν κάνεις 2 φορές την διαδρομή όπως στο Ναύπλιο
4) ξεκινάει στις 8:30
5) μπορείς να ξεκινήσεις πρόγραμμα και μετά τα χριστούγεννα

Ναύπλιο:
1) μπορεί να σου βγεί πιο οικονομικά
2) έχει καλό παγωτό ο κουστένης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  17:51:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Και επειδή ακόμα δεν τον είδανε, Γιάννη τον βαφτίσανε, και ενώ ακόμα καλά καλά δεν έχω ξαναδοκιμάσει να τρέξω, εγώ σκέφτομαι την τσαντίλα μου που έχασα τον αγώνα ,και έχω αρχίσει ήδη και ονειρεύομαι τον επόμενο...
Μ΄αρέσει που έλεγα ότι δεν 8α τρέξω! Είναι πάντως μη σου μπει το μικρόβιο.. μετά κόλλησες για πάντα

Το αρχικό πλάνο ήταν να τρέξω την κλασσική και μετά να κάνω έναν ανοιξιάτικο μαραθώνιο κάπου στο εξωτερικό.
Μετά η κλασσική χά8ηκε, και μου περνούσαν σκέψεις του να μην κάνω άλλο μαραθώνιο πριν το Νοέμβριο του 15, και να επικεντρωθώ απλά στο 10άρι όλο το χειμώνα. Όμως, όσο περνάνε οι μέρες, η σκέψη του να πάρω το αίμα μου πίσω όλο και με τριγυρνάνε.
Ξέρω μέσα μου ότι τίποτα δεν 8α αναπληρώσει τον αγώνα που χάθηκε. Κανένας άλλος μαραθώνιος πέρα απτον αυθεντικό δεν έχει για μένα την ίδια σημασία. Και όποια καλή επίδοση αν έρ8ει, μέσα μου θα είναι υποβαθμισμένη και δεν θα μου δώσει την ίδια χαρά.
Παρόλ' αυτά ο κύβος ερρίφθη. Να μαστε καλά πρώτα πρώτα και ξεκινάω προετοιμασία πάλι. ΄
Η ιδέα του εξωτερικού αρχίζει και ξεθυμαίνει. Οπότε μένουμε Ελλάδα.
Και ιδού η ερώτηση? Ποιον να επιλέξω? Μέσα στην άνοιξη, έχουμε τη Θεσαλλονίκη, το Ναύπλιο και τη Μεσσήνη. Η Μεσσήνη είναι η πρώτη που απορρίπτεται. Πολύ λίγος κόσμος, αδιάφορη διαδρομή. Οπότε μένουμε με Ναύπλιο ή Θεσσαλονίκη. Θεσσαλονίκη δεν έχω τρέξει ποτέ. Ναύπλιο πέρισυ έκανα τον ημί, οπότε έχω ιδέα της διαδρομής.
Θα ήθελα τη γνώμη σας λοιπόν για να λυθεί το δίλλημα. Επιχειρήματα υπέρ και κατά και για τις δύο επιλογές, έτσι ώστε η επιλογή να γίνει με σύνεση και κατόπιν μελέτης.



Επιχείρημα υπέρ της Θεσσαλονίκης:θα τρέξει και ο Kalogeridis
Επιχείρημα κατά: θα τρέξω κι εγώ είμαι αργός για να σας κάνω παρέα στον αγώνα
Οτι κι αν επιλέξεις, εύχομαι να στηθείς στην αφετηρία γερή, με ενέργεια και να ευχαριστηθείς τον αγώνα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  17:56:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...α! ξέχασα, έχουμε κι εμείς καλό παγωτό με ρεβανί Χοχλιούρου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:00:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by el Cid

...α! ξέχασα, έχουμε κι εμείς καλό παγωτό με ρεβανί Χοχλιούρου!


άνοιξε ο Χοχλιούρος και στην Θεσσαλονίκη;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:23:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για Ναύπλιο
- ειναι κοντά άρα λιγότερα έξοδα.

Θες
- ωραία πόλη
- ωραίο φαγητό και γλυκά
- ωραία διαδρομή χωρίς κύκλους
- ωραίος ο τερματισμός στον Πύργο
- θα τρέξει η Elda
-θέλω κι εγώ και θα την ωραία γυναικοπαρέα αλλα προς το παρόν δύσκολο το βλέπω παρόλο που έχω κι άλλους λόγους που θέλω πολύ να ανέβω.
- δεν ειναι πολύ νωρίς όπως το Ναύπλιο και σε παίρνει να ξεκινήσεις και σε ένα μήνα

Κοινώς εγώ θα προτιμούσα Σαλονικα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nassos
Forum-Runner

Greece
72 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:31:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
O μαραθώνιος της Μεσσήνης δεν θα ξαναγίνει ;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:50:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
[/quote]
άνοιξε ο Χοχλιούρος και στην Θεσσαλονίκη;;
[/quote]
Όχι, αλλά για τους συμφορουμίτες που θα τρέξουν, θα φέρω εγώ από τη Βέροια (ίσως σε συνδυασμό με κάποιο pasta party?)

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nassos

O μαραθώνιος της Μεσσήνης δεν θα ξαναγίνει ;




Λογικά θα γίνει...

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nassos
Forum-Runner

Greece
72 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  18:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν γίνει είμαι για Μεσσήνη .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  19:22:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν είναι οριστικό το 5/4 για τον Μεγαλέκο,θα κοιτάξω και εγώ για Μεσσήνη ή Ναύπλιο....

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  20:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by zoro

Θεσσαλονίκη:
1) έχει δρομείς αρκετούς για τα 42
2) είναι καλά απο οργάνωση
3) δεν κάνεις 2 φορές την διαδρομή όπως στο Ναύπλιο
4) ξεκινάει στις 8:30
5) μπορείς να ξεκινήσεις πρόγραμμα και μετά τα χριστούγεννα



Διορθωση: ξεκιναει στις 8 και με την αλλαγη της ωρας μια εβδομαδα πρν, θα εναι σαν 7. Αντιθετα το ναυπλιο ξεκιναει στις 9.

Ειναι στις 5/4 Κυριακη των Βαιων, οποτε τα παιδια δεν εχουν σχολειο και εμες οι μαμαδες ειμαστε χαλαρες απο διαβασματα, προγραμματα κλπ.

Το Ναυπλιο ειναι 15/3, οποτε στη θεσσαλονικη εχεις 3 εβδομαδες περισσοτερες στη διαθεση σου.

Η Θεσσαλονικη μου ταιριαξε παρα πολυ λογω των ευθειων, μπορουσα να πιανω πολυ καλο και σταθερο ρυθμο. Το 13 που την ετρεξα πρωτη φορα ειχα πει πως αν αποφασιζα καποια στιγμη να πηγαινα για το sub4, εκε θα πηγαινα, οπερ και εγενετο το 14. Το κακο ειναι οτι απο αυτο εχασα το κινητρο μου και δεν ξερω ακομα αν θα τρεξω τελικα το 15. Θα ηθελα ναυπλιο για αλλαγη αλλα πλεον δεν προλαβαινω.

Οι θεατες που ηταν ελαχιστοι τις προηγουμενες χρονιες, φετος εκαναν αρκετα αισθητη την παρουσια τους και οχι μονο στη Νικης. Καμια σχεση με Αθηνα βεβαια, αλλα οχι και ερημια.

Γνωμη μου αν και εφοσον δεις οτι εισαι ετοιμη ξεκινα χαλαρα για θεσσαλονικη. Εκτος αν επιλεξεις εξωτερικο για το μαιο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  21:31:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Trexalitsa78

Και επειδή ακόμα δεν τον είδανε, Γιάννη τον βαφτίσανε, και ενώ ακόμα καλά καλά δεν έχω ξαναδοκιμάσει να τρέξω, εγώ σκέφτομαι την τσαντίλα μου που έχασα τον αγώνα ,και έχω αρχίσει ήδη και ονειρεύομαι τον επόμενο...
Μ΄αρέσει που έλεγα ότι δεν 8α τρέξω! Είναι πάντως μη σου μπει το μικρόβιο.. μετά κόλλησες για πάντα

Το αρχικό πλάνο ήταν να τρέξω την κλασσική και μετά να κάνω έναν ανοιξιάτικο μαραθώνιο κάπου στο εξωτερικό.
Μετά η κλασσική χά8ηκε, και μου περνούσαν σκέψεις του να μην κάνω άλλο μαραθώνιο πριν το Νοέμβριο του 15, και να επικεντρωθώ απλά στο 10άρι όλο το χειμώνα. Όμως, όσο περνάνε οι μέρες, η σκέψη του να πάρω το αίμα μου πίσω όλο και με τριγυρνάνε.
Ξέρω μέσα μου ότι τίποτα δεν 8α αναπληρώσει τον αγώνα που χάθηκε. Κανένας άλλος μαραθώνιος πέρα απτον αυθεντικό δεν έχει για μένα την ίδια σημασία. Και όποια καλή επίδοση αν έρ8ει, μέσα μου θα είναι υποβαθμισμένη και δεν θα μου δώσει την ίδια χαρά.
Παρόλ' αυτά ο κύβος ερρίφθη. Να μαστε καλά πρώτα πρώτα και ξεκινάω προετοιμασία πάλι. ΄
Η ιδέα του εξωτερικού αρχίζει και ξεθυμαίνει. Οπότε μένουμε Ελλάδα.
Και ιδού η ερώτηση? Ποιον να επιλέξω? Μέσα στην άνοιξη, έχουμε τη Θεσαλλονίκη, το Ναύπλιο και τη Μεσσήνη. Η Μεσσήνη είναι η πρώτη που απορρίπτεται. Πολύ λίγος κόσμος, αδιάφορη διαδρομή. Οπότε μένουμε με Ναύπλιο ή Θεσσαλονίκη. Θεσσαλονίκη δεν έχω τρέξει ποτέ. Ναύπλιο πέρισυ έκανα τον ημί, οπότε έχω ιδέα της διαδρομής.
Θα ήθελα τη γνώμη σας λοιπόν για να λυθεί το δίλλημα. Επιχειρήματα υπέρ και κατά και για τις δύο επιλογές, έτσι ώστε η επιλογή να γίνει με σύνεση και κατόπιν μελέτης.



Ψηφιζω Θε/κη
ΥΓ Να ξερεις οτι καποια στιγμη θα σου βαλω διαγωνισμα να δω αν τα εχεις διαβασει

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  22:18:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...Ιωαννα κι εγω τασσομαι υπερ της Θεσσαλονικης, αλλωστε εκει ολοκληρωσα μ'επιτυχια τον πρωτο μου μαραθωνιο...μετα απο τραυματισμο αντιστοιχο με τον δικο σου, που μου ειχε στερησει την συμμετοχη στην κλασσικη. Υπαρχει μεγαλη συμμετοχη (αλλωστε ειναι διεθνης),προσφερεται για καλη επιδοση, εξαιρετικη ατμοσφαιρα και πολυ καλη οργανωση....τι αλλο να ζητησει κανεις??? Τωρα δε που εχω κανει και την Αυθεντικη ... μπορω να σου πω οτι ευχαριστηθηκα το τρεξιμο ,ως τρεξιμο αυτο καθεαυτο, πολυ περισσοτερο στην Θεσ/νικη παρα στην Αθηνα που ειχε φυσικα τεραστια συμμετοχη δρομεων!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  22:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Mεσσήνη. Cult. Όποιος δεν έχει τρέξει Μαραθώνιο εκεί δεν έχει ολοκληρωθεί δρομικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Dimosthenis
Master Forum-Runner

Greece
4411 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/11/2014 :  22:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

Mεσσήνη. Cult. Όποιος δεν έχει τρέξει Μαραθώνιο εκεί δεν έχει ολοκληρωθεί δρομικά.



Θα συμφωνήσω. Cult. Αν τρέξω την Άνοιξη εκεί θα πάω.

...........................................................................
Η ζωή δεν μετριέται από τον αριθμό των αναπνοών που παίρνουμε, αλλά από τις στιγμές που μας κόβουν την ανάσα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 17 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000