Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Ερωτήματα & Προβληματισμοί
 Ανοιξιάτικος Μαραθώνιος
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 17

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  09:18:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

Σαλονικα γιατι θα εχω και του χρονου τριγωνα πανοραματος στην εκθεση.
υγ. el cid να κανονισουμε καμμια μεγαλη κυριακατικη προπονησουλα στο φραγμα οταν θα αρχισουν τα μεγαλα! τι στοχο εβαλες?


Παναγιώτη, είδα το μήνυμα καθυστερημένα λόγω φόρτου εργασίας. Ο στόχος μου είναι στα 6΄/Km για χρόνο 4:13΄, εκτός κι αν η πορεία της προετοιμασίας "δείξει" πως μπορώ να ελπίζω σε κάτι καλύτερο.
Σχεδόν κάθε Σάββατο έχω steady run & την Κυριακή Long run (και τα δυο στο Φράγμα, σταδιακά θα ενσωματώσουμε ανηφοροκατηφόρες στις σήραγγες).Θα επικοινωνήσουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  09:40:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημερα!
Να πω και εγω την αποψη μου μιας και εχω τρεξει και τους δυο αγωνες.
Το Ναυπλιο κατα την δικη μου αποψη ειναι λιγο πιο ευκολη διαδρομη σε σχεση με την Θεσσαλονικη και οι οποιες ανηφορες ειναι σχεδον αμελητεες.
Μετα το οτι κανεις δυο φορες την ιδια διαδρομη δεν θα ελεγα οτι ηταν τοσο βαρετο γιατι σε καθε στροφη στην απεναντι μερια παντα εβλεπες και καποιον γνωστο ειτε λιγο πιο γρηγορο ειτε λιγο πιο αργο που ο ενας εδινε δυναμη και κουραγιο στον αλλον.
Επισης ο οποιοσδηποτε ανεμος την ημερα του αγωνα ειναι σιγουρο οτι δεν σε κουραζει τοσο πολυ γιατι λογο συχνης αλλαγης κατευθυνσης αποκλειεται να τον εχεις συνεχεια κοντρα , πραγμα που στην θεσσαλονικη δεν ισχυειτο ιδιο.
Απο πλευρα κοσμου (θεατες) εαν εξαιρεσω την λεωφορο νικης , στο Ναυπλιο μια χαρα θερμος ηταν ο κοσμος και ειδικα καθε φορα που περναγαμε απο την εκκινηση περναμε ενα καλο boost.
To αρνητικο για το Ναυπλιο ειναι η ωρα εκκινησης , δεν το συζηταω η Θεσσαλονικη μιας και θα εχει αλλαξει η ωρα θα ειναι πολυ καλυτερα.
Και μια τελευταια λεπτομερεια.Στο Ναυπλιο η διαδρομη ειναι μονη που στο garmin γραφει 42 χλμ ακριβως (εμενα για την ακριβεια εγραψε 41,950 οταν ολες οι αλλες διαδρομες γραφουν 42,500)http://connect.garmin.com/activity/466299081
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  09:48:47  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτό ήθελα να το πω και εγώ.
Από διάφορες μαρτυρίες, έχω την αίσθηση ότι του Ναυπλίου... κάτι χάνει.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

geor
Forum-Runner

Greece
203 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  10:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
A και εννοειτε οτι της καλυτερες φωτογραφιες που εχω παρει ποτε απο μαραθωνιο ηταν στο Ναυπλιο!!(φωτεινες, καθαρες ,τελειες)Και δεν χρειαζεται να πω απο ποιον της πηρα (Deorum)
Πω πω διαφημιση μπας και παρουμε καλυτερη τιμη φετος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  14:50:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το Ναύπλιο δεν νομίζω να έχει ακόμη "επίσημη μέτρηση", δεν ξέρω για φέτος,
όσο για το θέμα flat διαδρομή μεταξύ Θεσσαλονίκης & Ναυπλίου μιλάμε για μικρές διαφορές, η σημαντικότερη για μένα είναι η......ώρα έναρξης!!
Τώρα όσοι νομίζουν ότι μπορούν με πιό "λουφαρόδικη προετοιμασία" απο την κλασική ότι θα κάνουν καλύτερο χρόνο σε κάποιον απο τους δύο είναι βαθιά νυχτωμένοι!!

Υ.Γ: ίσως μόνο δύο περιοχές κοντά στην Αθήνα μπορούν να κάνουν καθαρά επίπεδη διαδρομή μαραθωνίου.....
η Κωπαΐδα & η Θεσσαλία.....

Edited by - zoro on 14/11/2014 14:59:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  15:00:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μετρημένο κανονικά το Ναύπλιο από πέρυσι.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  15:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Μετρημένο κανονικά το Ναύπλιο από πέρυσι.

"My sport is your sport's punishment"


πάντως η διαδρομή για "κλέψιμο" εαν θελει κάποιος εχει τα προβληματά της.....
.....άσε, μην γίνω κακός μεσημεριάτικα.....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  15:17:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή..;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  15:21:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Δηλαδή..;

"My sport is your sport's punishment"


...απο κοντά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  15:25:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Έρχομαι!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

foris
Advanced Forum-Runner



220 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  15:46:26  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by kalogeridis

Σαλονικα γιατι θα εχω και του χρονου τριγωνα πανοραματος στην εκθεση.
υγ. el cid να κανονισουμε καμμια μεγαλη κυριακατικη προπονησουλα στο φραγμα οταν θα αρχισουν τα μεγαλα! τι στοχο εβαλες?


Παναγιώτη, είδα το μήνυμα καθυστερημένα λόγω φόρτου εργασίας. Ο στόχος μου είναι στα 6΄/Km για χρόνο 4:13΄, εκτός κι αν η πορεία της προετοιμασίας "δείξει" πως μπορώ να ελπίζω σε κάτι καλύτερο.
Σχεδόν κάθε Σάββατο έχω steady run & την Κυριακή Long run (και τα δυο στο Φράγμα, σταδιακά θα ενσωματώσουμε ανηφοροκατηφόρες στις σήραγγες).Θα επικοινωνήσουμε


Φράγμα?
Κάποια στιγμή ο Καλογερίδης έλεγε πως τρέχει στον Αξιό. Αυτό εννοείς? Που ακριβώς είναι?
(Το φράγμα όχι ο Αξιός)

Edited by - foris on 14/11/2014 15:46:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  20:37:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by foris

quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by kalogeridis

Σαλονικα γιατι θα εχω και του χρονου τριγωνα πανοραματος στην εκθεση.
υγ. el cid να κανονισουμε καμμια μεγαλη κυριακατικη προπονησουλα στο φραγμα οταν θα αρχισουν τα μεγαλα! τι στοχο εβαλες?


Παναγιώτη, είδα το μήνυμα καθυστερημένα λόγω φόρτου εργασίας. Ο στόχος μου είναι στα 6΄/Km για χρόνο 4:13΄, εκτός κι αν η πορεία της προετοιμασίας "δείξει" πως μπορώ να ελπίζω σε κάτι καλύτερο.
Σχεδόν κάθε Σάββατο έχω steady run & την Κυριακή Long run (και τα δυο στο Φράγμα, σταδιακά θα ενσωματώσουμε ανηφοροκατηφόρες στις σήραγγες).Θα επικοινωνήσουμε


Φράγμα?
Κάποια στιγμή ο Καλογερίδης έλεγε πως τρέχει στον Αξιό. Αυτό εννοείς? Που ακριβώς είναι?
(Το φράγμα όχι ο Αξιός)


Το φράγμα του Αλιάκμονα στην τεχνητή λίμνη της ΔΕΗ στη Βέροια.Άσφαλτος 3,25 Km σε σχήμα πετάλου χωρίς αυτοκίνητα.Άλλα 3,5 Km ασφάλτινα, ανηφορικά προς το Σταθμό της ΔΕΗ με ελάχιστη κίνηση, εξαιρετική διαδρομή για προπόνηση (και οι τσοπάνηδες της περιοχής γνωστοί προς αποφυγή ατυχημάτων!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  20:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by foris

quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by kalogeridis

Σαλονικα γιατι θα εχω και του χρονου τριγωνα πανοραματος στην εκθεση.
υγ. el cid να κανονισουμε καμμια μεγαλη κυριακατικη προπονησουλα στο φραγμα οταν θα αρχισουν τα μεγαλα! τι στοχο εβαλες?


Παναγιώτη, είδα το μήνυμα καθυστερημένα λόγω φόρτου εργασίας. Ο στόχος μου είναι στα 6΄/Km για χρόνο 4:13΄, εκτός κι αν η πορεία της προετοιμασίας "δείξει" πως μπορώ να ελπίζω σε κάτι καλύτερο.
Σχεδόν κάθε Σάββατο έχω steady run & την Κυριακή Long run (και τα δυο στο Φράγμα, σταδιακά θα ενσωματώσουμε ανηφοροκατηφόρες στις σήραγγες).Θα επικοινωνήσουμε


Φράγμα?
Κάποια στιγμή ο Καλογερίδης έλεγε πως τρέχει στον Αξιό. Αυτό εννοείς? Που ακριβώς είναι?
(Το φράγμα όχι ο Αξιός)


Το φράγμα του Αλιάκμονα στην τεχνητή λίμνη της ΔΕΗ στη Βέροια.Άσφαλτος 3,25 Km σε σχήμα πετάλου χωρίς αυτοκίνητα.Άλλα 3,5 Km ασφάλτινα, ανηφορικά προς το Σταθμό της ΔΕΗ με ελάχιστη κίνηση, εξαιρετική διαδρομή για προπόνηση (και οι τσοπάνηδες της περιοχής γνωστοί προς αποφυγή ατυχημάτων!)

για Αξιο δε θυμαμαι να εχω αναφερθει... τεσπα, τα 3,5 ασφαλτινα δε τα εχω κανει ποτε μου, συνεχεια κανω αναστροφη στο τελος του πεταλου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  23:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως οι συμμετοχές για Ναύπλιο, σύμφωνα με το επίσημο site, έχουν κλείσει; Είναι δυνατόν; Από τώρα;

Τους έστειλα και Mail με σχετική ερώτηση αλλά απάντηση δεν πήρα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 14/11/2014 :  23:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι σίγουρα Not-updated απο πέρσυ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 17 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000