Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Ήδη μου λείπει ο μαραθώνιος...
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  17:40:03  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ισως στον αγωνα να ησουν για πολυ πιο κατω, και να μην τα εδωσες ολα. οι περισσοτεροι απεχουν ή πανε πολυ συντηρητικα για 1-2 βδομαδες λογω του οτι τα εδωσαν ολα στον αγωνα και η καταβολη ειναι τετοια που η καψα για τρεξιμο δεν ειναι σε θεση να βγει στην επιφανεια! εσυ προφανως ειχες αποθεματα μεγαλα την επομενη , και η κοπωση δε σου απαγορευσε το τρεξιμο. αν ησουν χωμα, δε θα ειχες αυτην την καψα τη δευτερα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  22:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by pappaki

Καλημέρα και από εμένα. Τρέχω περίπου 5 χρόνια, φέτος ο 4ος ΚΜΑ μου, δεν μπορώ όμως να σταματήσω το τρέξιμο, από την πρώτη ημέρα μου έλειψε!!!
Ο χρόνος μου ήταν 3:42, δεν είμαι και αργή θέλω να πω, παρόλα αυτά τη Δευτέρα μετά τον ΚΜΑ πήγα ένα πολύ χαλαρό 7άρι, την Πέμπτη ένα μέτριο 12άρι, την Παρασκευή ένα κανονικό (σε 55') 10άρι και το Σάββατο ένα καλό 10άρι (52').
Εχθές με μεγάλη δυσκολία δεν πήγα για τρέξιμο, αλλά σήμερα δε θα αντέξω, θα κάνω το μεσημεράκι ένα 10αράκι!
Δε νιώθω καμία καταπόνηση στο σώμα μου. Ελπίζω μόνο να μη μου βγεί στη συνέχεια.
Θεωρείτε ότι ειμαι πολύ υπερβολική?
Ευχαριστώ για την υπομονή σας!


39 χλμ μέσα σε 6 μέρες μετά τον μαραθώνιο είναι υπερβολή νομίζω.
Περί ορέξεως όμως κολοκυθόπιτα...
Μήπως είσαι για το 10άρι του ΣΔΥΑ;;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 17/11/2014 :  22:39:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@papaki: μπορεί να νιώθεις μια χαρά μετά τον μαραθώνιο αλλά το σώμα έχει υποστεί shock. Θέλει χρόνο για να αποκατασταθεί κι εσύ δεν του το δίνεις. Αν σου βγουν τραυματισμοί αργότερα, μην εκπλαγείς.

Αλλά ότι και να μας λένε, αν δεν την πατήσουμε, δεν μαθαίνουμε.

Edited by - ALEXANDRA on 18/11/2014 10:22:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Grafikos
Forum-Runner

Greece
130 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2014 :  09:44:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμένα μου λείπει η Τζένη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pappaki
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2014 :  11:12:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

[/quote]
39 χλμ μέσα σε 6 μέρες μετά τον μαραθώνιο είναι υπερβολή νομίζω.
Περί ορέξεως όμως κολοκυθόπιτα...
Μήπως είσαι για το 10άρι του ΣΔΥΑ;;

[/quote]
Θα ήθελα πολύ να πάω, αλλά θα λείπω κατά πάσα πιθανότητα!
Τα προηγούμενα χρόνια πήγαινα και έκανα ατομικό ρεκόρ. Φέτος θα το κάνω αλλού!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

pappaki
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2014 :  11:13:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by ALEXANDRA

@papaki: μπορεί να νιώθεις μια χαρά μετά τον μαραθώνιο αλλά το σώμα έχει υποστεί shock. Θέλει χρόνο για να αποκατασταθεί κι εσύ δεν του το δίνεις. Αν σου βγουν τραυματισμοί αργότερα, μην εκπλαγείς.

Αλλά ότι και να μας λένε, αν δεν την πατήσουμε, δεν μαθαίνουμε.



Κάθε χρόνο το ίδιο κάνω, εκτός από την πρώτη μου χρονιά, και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Ίσως να έτυχε, δεν ξέρω. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις συμβουλές!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RunningWild
Newbie Forum Runner

Greece


8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2014 :  18:06:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@ rades: δεν το πίστευα ότι τόσο σύντομα θα ήθελα όχι μόνο να τρέξω αλλά και να βάλω στόχους. Η αλήθεια είναι ότι α) πολύ ευχαρίστως να ξαναπάω στην Κλασσική διαδρομή β) μέχρι τότε να έχω πάρει μέρος σε έναν επίσημο ημιμαραθώνιο και γ) μέχρι το β) να έχω κάνει ικανοποιητικά (σε ποσότητα και ποιότητα 10άρια). Απλά. Αλλά πάνω από όλα να είμαι έτοιμος. Και για να είμαι έτοιμος πρέπει να ακολουθήσω αυτό που ονομάζεται "περίοδος αποκατάστασης". Πάλι απλά. Να είσαι καλά και λίγο λίγο πάλι προς την κορυφή! (εγώ ακόμα βλέπω τον τερματισμό μου και δεν το πιστεύω!!)

@kalogeridis: και μόνο που αυτοσαρκάζεσαι σε έχω στη καρδιά μου. Καλή επάνοδο συνάδελφε!

@pappaki: δεν έχω την εμπειρία στο άθλημα για να συμβουλέψω αλλά έχω όμως την αίσθηση ότι η ALEXANDRA είναι σωστή.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RunningWild
Newbie Forum Runner

Greece


8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2014 :  18:11:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εχθές έκανα 40 λεπτά χαλαρό τρέξιμο αλλά μου βγήκε λίγο πιο γρήγορο (πολύ λίγο) από ότι περίμενα. Νιώθω καλά. Θέλω να τρέξω περισσότερο, να πιέσω τον εαυτό μου κι άλλο αλλά πραγματικά προσπαθώ να τηρήσω ένα πρόγραμμα αποκατάστασης. Προτιμώ να γίνει αργά και καλά παρά γρήγορα και να έχω τραυματισμούς. Η αλήθεια είναι ότι είμαι και εγώ αργός (διευκρινίζω το αργός: block 7) και δεν προσπαθώ να πετύχω χρόνους κλπ. Νιώθω καλά όμως και αυτό για την ώρα με κάνει να αντισταθμίζω την ανυπομονησία μου να τρέξω πιο γρήγορα και δυνατά! Καλά τρεξίματα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/11/2014 :  21:22:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by pappaki

quote:
Originally posted by ALEXANDRA

@papaki: μπορεί να νιώθεις μια χαρά μετά τον μαραθώνιο αλλά το σώμα έχει υποστεί shock. Θέλει χρόνο για να αποκατασταθεί κι εσύ δεν του το δίνεις. Αν σου βγουν τραυματισμοί αργότερα, μην εκπλαγείς.

Αλλά ότι και να μας λένε, αν δεν την πατήσουμε, δεν μαθαίνουμε.



Κάθε χρόνο το ίδιο κάνω, εκτός από την πρώτη μου χρονιά, και δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Ίσως να έτυχε, δεν ξέρω. Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις συμβουλές!!





Μπορεί να περνάς καθημερινά τον δρόμο απο το ένα πεζοδρόμιο στο απέναντι αλλά 1 φορά θα σου κάτσει το κακόΓιαυτό θέλει προσοχή,σύνεση και όχι υπερβολές

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.


Edited by - ANASTASIOS on 18/11/2014 21:23:15
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000