Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Επικαιρότητα
 Ο... συμβουλάτορας!
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

Paraskeuas
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  10:18:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το καταλαβαινω να μου χρεωθει φαουλ αλλα οχι και κιτρινη.
υπερβολικο, η συλλογιστικη μου δεν απεχει πολυ απο το "η ταν η επι τας" κτλ

οπως και να χει, μια κιτρινη, ειναι μια κιτρινη και θα την δεχτω.

ρισκαροντας την δευτερη θα πω απλα κλεινοντας το απο πλευρας μου οτι οταν μιλουσα για νοσοκομειο και σωληνακια...εννοουσα το τελος του αγυμναστου βιου σου, δηλαδη καποιου που δεν εχει τρεξει καθολου, δεν γυμναζεται και ...καταληγει στο 60-70 με εναν τετοιο τροπο.
και απλα εκανα συγκριση των 2.
του 60αρη ο οποιος γυμναζεται τακτικα και πεφτει στο "καθηκον"
και του 60αρη ο οποιος δεν γυμναζεται και κλεινει την ζωη του με εναν τετοιο αχαρο, χρονοβορο, γεματο ταλαιπωρια τροπο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  11:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Paraskeuas



>σε καθε τερματισμο το ιδιο κενο νιωθω
πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι τρεχεις μαραθωνιους. θα μου πεις ο καθενας εχει τους λογους του, αλλος μπορει απλα να κανει συλλογη τα αναμνηστικα η να κανει παρεα στους φιλους του που τρεχουν αλλα ειναι λιγο σαν να τρεχω εγω στα 5κμ ενω εχω ακολουθησει προπονηση μαραθωνιου.
ε θα το κανω μια φορα με τους φιλους, 2 φορες με τους φιλους...ε δεν θα το κανω τριτη.
ειλικρινα δεν το καταλαβαινω αλλα δεν πειραζει.






Το κάνω για την αυτοπειθαρχία που πρέπει να δείξω (στον εαυτό μου βεβαίως!) επί 4 μήνες. Για όλες τις ανατολές του ηλίου που έχω απολαύσει που αν δεν έκανα προπόνηση για μαραθώνιο δεν υπήρχε περίπτωση να ξυπνάω το καλοκαίρι στις 6 το πρωί. Για το μπάνιο στη θάλασσα που κάνω μετά από 2ωρο τρέξιμο. Για όλα τα μέρη στα οποία έχω
φτάσει με τα πόδια κάνοντας LRs και στα οποία δεν φτάνει ούτε αυτοκίνητο, ούτε μηχανάκι.
Και καθώς περνάνε τα χρόνια-έχω κάνει πλέον 7 μαραθωνίους- διότι μου αρέσει να πάω για ύπνο το Σάββατο το βράδυ και να ξέρω ότι έχω να ξυπνήσω στις 5:30 να πάω να πάρω το λεωφορείο από τον Ευαγγελισμό να με πάει στον Μαραθώνα για να είμαι στο "πάρτυ"-όπου πάρτυ ένα ευχάριστο event. Και γιατί το διασκεδάζω απίστευτα όταν τρέχω τον μαραθώνιο. Και για να μην παρεξηγηθώ, μπορεί να το διασκεδάζω, όμως ποτέ δεν είμαι σίγουρη ότι θα φτάσω στο τέρμα. Διότι η απόσταση είναι πολύ μεγάλη και δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί από βήμα σε βήμα. Οπότε έχω και την αβεβαιότητα του τερματισμού. Και αυτό είναι κάτι άλλο που μου αρέσει στον μαραθώνιο: όσους και να έχεις τερματίσει, ποτέ δεν είναι σίγουρος άλλος ένας τερματισμός σου.

Με λίγα λόγια, όπως λες, ο καθ'ένας έχει τους λόγους του. Λόγοι που οι άλλοι δεν "καταλαβαίνουν". Όλοι οι παλαβοί εδώ μαζεύτηκαν.

Υ.Γ.: η είσοδος στο Καλλιμάρμαρο, δυστυχώς, δεν μου λεει κάτι-ίσως αν έμπαινα μόνη μου-είτε πρώτη (εδώ γελάμε!!!), είτε τελευταία, να μου έλεγε. Αλλά η στιγμή που μου αρέσει πολύ είναι όταν παίρνω στροφή αριστερά για την Ηρ. Αττικού....




Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  15:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Απ' ό,τι φαίνεται
ένας πενηνταπεντάρης ή 60ρης
ή διασωληνωμένος θα είναι σ' αυτή την ηλικία
ή θα πέσει στο καθήκον!

Να κάνει άνετα μαραθωνίους δεν προβλέπεται!

Δε μου λες Παρασκευά;
Έχει τρέξει μαραθώνιο;
Αν ναι... πόσο έχεις κάνει;
Έχεις χρόνο από δεκάρι σου ή 5άρι;

ή μήπως ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΡΕΞΕΙ ΠΟΤΕ ΣΟΥ;

Και τί ηλικία έχεις;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Paraskeuas
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  17:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ισως "ακουγονται" καπως μακαβρια ολα αυτα αλλα σε καποια φαση της ζωης, 60, 70, 80 η πλειοψηφια των ανθρωπων συνηθιζει να εισαγεται στο νοσοκομειο για χ χρονικο διαστημα και ειτε να καταληγουν εκει, ειτε να μεταφερεται η νοσηλεια στο σπιτι με οτι αυτο σημαινει.
και εκεινο το χ χρονικο διαστημα, προσωπικα, θα δεχομουν ανετα να το ανταλλαξω με το σαφως μικροτερο χρονικο διαστημα που θα χρειαστει να φτασεις στο ιδιο αποτελεσμα πανω σ ενα μαραθωνιο.
με απλα λογια, προτιμω να πεθανω πανω στο τρεξιμο απο το να πεθανω πανω στο κρεβατι του πονου ανημπορος.

συγνωμη που το συνεχιζω απλα ερωτηθηκα.
ναι ειχα την τυχη να τρεξω 2 μαραθωνιους, χρονοι απλοι, τιποτα εξεζητημενο 4.39 ο πρωτος, 4.27 ο δευτερος
απο 10αρι και 5αρι εχω χρονους αλλα ειναι προπονησης, δεν νομιζω να σ ενδιαφερουν
ειμαι 37
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  20:05:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πλάκα μας κάνετε εεε???????

Μή φοβάσαι άν προχωρείς αργά.Να φοβάσαι αν μένεις ακίνητος.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000