Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Εξοπλισμός
 Περι Timex Run Trainer 1.0
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

Running_Angel
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 18/11/2014 :  17:55:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επίσκεψη της σελίδας του Running_Angel.  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,

Χρησιμοποιεί κάποιος τις διαλλειματικές του συγκεκριμένου ρολογιού για να ρωτήσω κάτι...

Ευχαριστώ.

--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--

RunKeeper Id: cdangelcd(at)yahoo.com Or Ak

RockRun
Forum-Runner

Greece


138 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  08:04:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,
Το χρησιμοποιώ και στις διαλλειματικές μου ενάμιση χρόνο,
οπότε αν μπορώ να βοηθήσω, πολύ ευχαρίστως.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Running_Angel
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  10:49:25  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Running_Angel Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον κόπο σου....

Προσπαθώ να προγραμματίσω τις διαλλειματικές μου βάση την απόσταση πχ 400μ κρατώντας ένα σταθερό ρυθμό στο 4:30 κ ενώ έχει ρυθμίσεις κ για τα δύο δυστηχώς δεν έχει καμία ειδοποίηση για να κανένα απο τα δύο τουλάχιστον για την απόσταση που είναι το βασικό. Δεν περνάει στο επόμενο στάδιο με το που συμπληρωθούν τα μέτρα παρά μόνο όταν τελειώσει ο χρόνος...

Οπότε μπορώ να προγραμματίσω την προπόνηση μου μόνο σύμφωνα με τον χρόνο κ όχι την απόσταση...

Έχεις αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα κ αν ναι έχεις βρει λύση?

--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--

RunKeeper Id: cdangelcd(at)yahoo.com Or Ak
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

thestria
Forum-Runner

Greece
174 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  13:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρόμοιο πρόβλημα έχω και εγώ. Προσπάθησα αρκετές φορές που στο τέλος σταμάτησα την προσπάθεια...

Με χαρά περιμένω και εγώ τα φώτα του rockrun!

Γηράσκω αεί διδασκόμενος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RockRun
Forum-Runner

Greece


138 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/11/2014 :  13:04:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξεκινάω από το τέλος,προγραμματίζεις με βάση τον χρόνο και πράγματι περνάει στο επόμενο στάδιο όταν τελειώσει ο χρόνος,
αλλά να σου πω τι κάνω εγώ.Ας πάρουμε για παράδειγμα τα 400άρια που ανέφερες.
Έχω τρέξει διαλλειματική:Ζέσταμα 15'-10x400μ σε ρυθμό 4:10 με διάλλειμα 1:30 μετά από κάθε 400άρι-χαλαρό τρέξιμο στο τέλος 12'
Βάζω Rep Counter=10,Warm-up 15:00, Interval 1 1':40" KΑΙ Goals>Distance>on + την απόσταση 0.4Km
(Το 1:40 το βγάζω με τη μέθοδο των τριών,στα 1000μ 250 δευτερόλεπτα, στα 400μ 100)
Interval 2 1:30 το διάλλειμα,στα υπόλοιπα Intervals 0 χρόνο και Cool Down 12:00.
(Επίσης αλλάζω το όνομα,αντί για Interval 1,2 σε 400μ,Rest κλπ με την επιλογή Rename)
Όταν συμπληρώνεις 400μ υπάρχει ηχητική ειδοποίηση,στην πράξη αυτό μπορεί να γίνει και 1-3 δευτερόλεπτα
πριν ή μετά τον καθορισμένο χρόνο,αν πας λίγο πιο γρήγορα ή λίγο πιο αργά,αλλά δεν το θεωρώ τόσο σημαντικό.
(Αν πας πιο αργά "κλέβεις" χρόνο από το διάλλειμα.)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Running_Angel
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  14:33:41  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Running_Angel Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Thanks RockRun,

Αυτό κάνω κ ε΄γω περίπου με την μόνο διαφορά οτι βαζω να μου δείχνει τα μέτρα κ μόλις φτάσω τα 400 σταματάω και μου μένουν μερικά δευτερόλεπτα που προστίθενται στο διαλείμματα....

Σίγουρα έχει ηχητική προειδοποίηση οταν συμπληρώνεις την απόσταση? δεν έχω προσέξει κάτι τέτοιο....

Πάντως μεγάλη αστοχία του ρολογιού πιστεύω οτι θα μπορούσε να είχε τέτοια επιλογή μια κ έχει ήδη την ρύθμιση.

--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--

RunKeeper Id: cdangelcd(at)yahoo.com Or Ak
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RockRun
Forum-Runner

Greece


138 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  15:16:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η επιλογή να προγραμματίζεις απόσταση στις διαλλειματικές υπάρχει μόνο στο καινούργιο Run Trainer 2.0,οπότε δεν υπάρχει άλλη λύση.
Έχω αρκετό καιρό να τρέξω διαλλειματική,αλλά απ'όσο θυμάμαι υπάρχει ηχητική ειδοποίηση-το άκουγα να χτυπάει.
Το αναφέρει και στο manual σελ.14:http://help.trainingpeaks.com/entries/22197369-Where-can-I-find-the-Manual-for-my-Timex-Device
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Running_Angel
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  17:11:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Running_Angel Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ κ για το manual μιας κ το έψαχνα....

Όντως αναφέρει οτι έχει ηχητική ειδοποίηση μάλλον όμως χαμηλότερη από την κανονική...

Οκ θα την παλέψω κ έτσι πάντως μια χαρά ευχαριστημένος είμαι...

--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--##--

RunKeeper Id: cdangelcd(at)yahoo.com Or Ak
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

RockRun
Forum-Runner

Greece


138 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  18:07:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παρακαλώ,δεν κάνει τίποτα.
Σχετικά με την ηχητική ειδοποίηση,έβαλα την φόρμα,βγήκα στην γειτονιά μου και το ξανατσέκαρα.
Κάθε φορα που φτάνεις στην απόσταση που θέλεις,χτυπάει 2 φορές(όχι σιγά,κανονικά)
και στην οθόνη γράφει Target Distance Reached.(Αυτό γίνετε σε όλες τις επαναλήψεις που κάνεις).
Απλά πρέπει να το ενεργοποιήσεις πρώτα.(στο Interval που θέλεις Goals>Distance>on και Setup> την απόσταση που θέλεις).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000