Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ποιός θα μας προστατεύσει απο την αστυνομία;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 32

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  16:17:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να βαδίζεις με αρχές...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  16:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Πάντως εγώ πολλές φορές, παίζοντας online κάτι παιχνίδια στρατηγικής -ε wolf?- (ξέρετε tanks, αεροπλάνα, καράβια, και άλλα τέτοια φασιστικά σύμβολα) έχω αναφωνήσει πολλές φορές, θα σας συνθλίψω, take no prisoners κτλ.
Πολλές φορές μάλιστα (πιο μικρός, τώρα έχω ξεκόψει από τα παιχνίδια είναι η αλήθεια), περιμένα πως και πως, να ξαναπαίξω, για να τους ξαναστείλω τα tanks, να τους διαλύσω όλους!

Καλά εγώ... στο πυρ το εξώτερον θα πάω, ευτυχώς, που δεν με έπιασε καμιά κάμερα, να απομονώσει σκηνές ήχου από τις κραυγές μου, μιά εδώ, μία εκεί, μεμονωμένες όμως, (με πόρωση, μίσος, νεύρα!, κτλ), να φωνάζω. "ΣΚΙΣΤΟΥΣ, ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΑ ΤΑΝΚΣ", θα ήμουν τωρα ήδη στοχοποιημένος από τους αγωνιστές.
Θα ήμουν η προσωποποίηση του διαβόλου!



Είσαι η προσωποποίηση του διαβόλου!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  16:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να επανέλθουμε στην ουσία τώρα.
quote:
Originally posted by Gypaetos
(....).....2. Αστυνομικός εν ώρα υπηρεσίας δικαιούται να συλλάβει και να πράξει τα νόμιμα (μόνο αυτά βέβαια, όχι αυτοδικία), εάν υποπέσει στην αντίληψή του κάποια παράνομη πράξη (εάν, εδώ δεν ξέρουμε τι έχει γίνει). .....(....)



Επιμένεις εμμέσως -γιατί δεν αφήνεις άλλη εκδοχή - για πολλοστή φορά πως η διμοιρία των ΜΑΤ και τα μέλη της εκείνο το βράδυ έπρπεπε να ασχοληθούν με τον περιπτερά που αρνήθηκε να πουλήσει νερό. Αυτό τώρα δεν ξέρω τι υποτιμά περισσότερο , μάλλον εσένα και όχι τα ΜΑΤ ή τους δέκτες απόψεων...

quote:
3. Μπορεί εσένα να σου την σπάει η θέα ενός ....(...)


Εμένα δεν μου την σπάει η θέα, ακριβώς, μου την σπάνε οι πράξεις και το αποτέλεσμα. Ημουν ξεκάθαρος , αλλά όπως , ως συνήθως, δεν θες να δειξεις πως καταλαβαίνεις μιλησα γενικά για την αναιτια βία, και κυρίως τον τσαμπουκά της εξουσίας που είναι δοσμένος ΔΑΝΕΙΚΟΣ και όχι άξια κερδισμένος.

Τις διαφορές αυτες , περι δοσμένου/κερδισμένου δικαιώματος άσκησης της εξουσίας για να τις καταλάβεις θα πρέπει να σου έχει δοθεί η ευκαιρία να την ασκήσεις. Μάλλον ακόμα δεν έχεις καταλάβει για τι πράγμα μιλάω ε;..

Δεν θα σταθώ σε άλλα σχόλια της συνομιλίας μας γιατι έχει νόημα να μένουμε στην ουσία και όχι σε τακτικές "καμπυλωσης" των λέξεων και εννοιών.

...Α, κάτι τελευταίο, στο οποίο δεν στάθηκες:

Ακόμα περιμένουμε απάντηση να μας πεις αν τρέχεις ή απλά μόνο σου αρέσει να πηγάινεις σε pasta-party. Αφου ρώτησες , χωρίς να ξέρουμε γιατί, το μέλος xipolitos και αφου πήρες απάντηση οφείλεις νομίζω να μας πεις γιατί έχουμε ...αγωνία.



People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  17:06:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
xipolitos:Τρέχω όσο δεν φαντάζεσαι κάθε μέρα, με εξαίρεση μια φορά την βδομάδα που δίνω στον εαυτό μου την δυνατότητα και την πολυτέλεια να ξεκουράζεται, τις περισσότερες φορές συνήθως τρέχω κανα δύωρο σε προπόνηση άσφαλτο αλλά και χώμα, μετά το πέρας της οποίας κάνω και κανα μπανάκι στην θάλασσα, συν το οτι επιστρέφω με τα πόδια 5 χλμ στο σπίτι.

Θα ζητήσω εκ των προτέρων συγνώμη από τον xipolito , αλλά αυτή η απάντηση δεν με πείθει ιδιαίτερα ότι είναι δρομέας.

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  17:08:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και εννοείται ότι δεν είναι κακό να μην είναι δρομέας, για να μην παρεξηγηθώ.

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  17:10:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τι είναι δρομέας για σένα ΒΑΜ;

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  17:16:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δρομέας μπορεί να θεωρεί ο καθένας τον εαυτό του και με 2 χλμ τη μέρα. Για την διατύπωση της απάντησης είπα εγώ. Δε μου κολλάει να τρέχεις ένα δίωρο τη μέρα (20 χλμ το λιγότερο) και να προσθέτεις και τα 5 χλμ περπάτημα.

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  17:23:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ξέχασες και το μπάνιο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  17:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
xipolite ο καθένας όπως το βλέπει!! Ότι και όσο ευχαριστεί τον καθένα.
Και αν κάνεις και τρίαθλο κάνουμε και μαζί καμιά προπόνηση. :-)

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  18:44:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δε νομίζω ότι χρειάζεται διευκρίνιση αλλα για τον Φιντέλιο που δεν κατάλαβε (;): ποσώς δεν έχει από μονό του σημασία αν κάποιος ή ο xipolitos (ή εγώ πχ) τρέχει. Εν προκειμένω όμως ο xipolitos ποστάρει εντελώς μονόπαντα σε θέματα "κοινωνικοπολιτικού" ενδιαφέροντος (plus στα διατροφολογοπλαστικοσποροκαταστροφολογικά που δεν τα παρακολουθώ πλέον), με τις αγαθότερες των προθέσεων ενδεχομένως, έτσι που σε μένα και σε άλλους γεννήθηκε η απορία αν μπαίνει στο σάιτ και το φόρουμ μόνο για να προωθήσει τις απόψεις και τις ιδέες του (με έναν πολύ ιδιαίτερο τρόπο είν'η αλήθεια...) ή επειδή τον ενδιαφέρει πραγματικά το τρέξιμο και παρεμπιπτόντως ποστάρει.
Τέλος πάντων, με χαρά θα τον γνωρίσω σε κάποιο αγώνα προσεχώς, εάν κατέβει. Προσωπικά θα πάω την Κυριακή στο 10άρι του ΣΔΥΑ και στο 10άρι της λίμνης Βουλιαγμένης. Σκέφτομαι και τον δρόμο ελευθερίας, 7/12.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  19:03:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Fidelio μην προσποιείσαι πως μιλάς εξ ονόματος άλλων και άσε τους πληθυντικούς... ευγενείας και το πρώτη πληθυντικό, γιατί το αποτέλεσμα είναι κωμικό! Καλή η κωλοτούμπα αλλά τα γραπτά μένουν, αφού έγραψες ότι πρέπει να τιμωρείται η παρουσία (ΠΑΡΟΥΣΙΑ) ματατζή σε περίπτερο με ύφος μπάτσου (;) πρέπει να τιμωρείται παραδειγματικά!! Ούτε για πράξεις έγραψες ούτε για αποτέλεσμα, η παρουσία είπες! Παραδέξου λοιπόν αυτό που έγραψες κι αυτό που σκέφτεσαι και πιστεύεις δηλαδή, και μην πας να βγάλεις τρελούς αυτούς που διαβάζουν. Γενικώς δεν το'χεις το γράφειν (και δεν εννοώ την ορθογραφία, συχνά δεν βγάζω καν νόημα...).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  20:55:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ε πως, για σένα φαίνεται έχει σημασία αν τρέχει, επίσης εκμεταλεύεσαι το κλίμα ιδώτευσης που έχεις με άλλους απέναντι σε κάποιον που ακομα δεν τον ξέρεις προσωπικά ώστε να τον ανακρίνεις , κιόλας.. Ξέρεις πως λέγεται αυτός, που κάνει αυτό που κάνεις εσύ; Κουτσομπόλα.

Το κοινωνικοπολιτικου ενδιαφέροντος αλήθεια γιατί το βάζεις σε εισαγωγικά; Ρίχνεις έτσι περισσότερο την βαρύτητα της έννοιας; Δεν το καταφέρνεις. Μπορει για εσένα να μην έχει βαρύτητα το θέμα που ανοιγει ένας xipolitos αλλά εσύ ήσουν που έκανες κυρηγμα επι προσωπικού... Τι θα πει πάλι αγαθότερες των προθέσεων ; τι σποντες είναι αυτες; Αυτά μου θυμίζουν τάσεις και τεχνικές λογοκρισίας. Δεν μου φαίνεται πλέον παράλογο.

Και εσύ με ποιο δικαίωμα μιλάς εξ ονόματας άλλων, σε έβαλαν άλλοι να ρωτήσεις αν τρέχει ένα άγνωστο μέλος που μετέχει στο φορουμ. Τι είσαι , συνδικαλιστικός αντιπρόσωπος; Και τι σχέση έχει πως ακριβώς ενδιαφέρει το τρέξιμο έναν άτομο το οποίο ανοίγει κάποιο θρεντ στην γενική συζήτηση;

Και ασε τώρα αυτά τα "με χαρα θα τον συναντήσω " , αναγκάζεσαι να μεταχειριστής ευγένεια για να καπελώσεις την αγένεια. Οταν λοιπον θα τον συναντήσεις , εκτός απο την χάρα που θα έχεις, να του ζητήσεις και συγνώμη...

Εσύ νόημα δεν βγάζεις από αυτά που γράφω αλλά βλέπω οτι το προσπαθείς πολύ εδώ και καιρό... κάτι σε τραβάει φαίνεται. Αλλά πως γίνεται να μην το καταλαβαίνεις εσύ το ξέρεις. Την κυριακή που θα πας για τρέξιμο δεν έχει γήπεδο ; ή προλαβαίνεις...;

Γιατί μόνο 10αρι Γυπαετε; Ο Μαραθώνιος κάνει κάκο στην υγεία σου;

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 20/11/2014 21:04:27
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  21:40:23  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν το κεφάλι κάποιου, μπει σε mode "βλέπω συνομωσία" δεν τον βγάζεις απο εκεί ο κόσμος να χαλάσει.
Αυτό ξέρω.
Ευγενικά του μιλάς,κάτι τρέχει, καλά του μιλάς, σίγουρα κάτι τρέχει,
Αν δεν κάνεις και έμπρακτη κίνηση καλοσύνης πέρα από λόγο, τότε δεν υπάρχει καμία αμφιβολία.
Πρόκειται σίγουρα για πράκτορα που σε έχει στοχοποιήσει προσωπικά.

Το ανέκδοτο με τον γρύλο το ξέρετε?
Θυμηθείτε το.
All the money Που λεν κ στο χωριό μου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  23:13:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Αν το κεφάλι κάποιου, μπει σε mode "βλέπω συνομωσία" δεν τον βγάζεις απο εκεί ο κόσμος να χαλάσει.
Αυτό ξέρω.
Ευγενικά του μιλάς,κάτι τρέχει, καλά του μιλάς, σίγουρα κάτι τρέχει,
Αν δεν κάνεις και έμπρακτη κίνηση καλοσύνης πέρα από λόγο, τότε δεν υπάρχει καμία αμφιβολία.
Πρόκειται σίγουρα για πράκτορα που σε έχει στοχοποιήσει προσωπικά.

Το ανέκδοτο με τον γρύλο το ξέρετε?
Θυμηθείτε το.
All the money Που λεν κ στο χωριό μου



Τι να σου πω ρε Γιώργο, εγώ φταίω πχ που δεν καταλαβαίνω τι είναι "το κλίμα ιδώτευσης" ή είναι στραβός ο γιαλός; Όχι δηλαδή κι ότι με νοιάζει στην τελική...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/11/2014 :  23:44:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Να σου εξηγησω τι ειναι. Κλίμα ιδιωτευσης είναι αυτό που λέμε είσαι σε μια παρέα και μιλάς για κάποια πράγματα που αφορά συγκεκριμένα άτομα , ερήμην τους. Ανάλογα τον χαρακτήρα του καθενός μπορεί να ξεκατινιαζεται για πρόσωπα ή να αναλύονται καταστάσεις πιο ιδιωτικου χαρακτήρα. Η περιπτωση σου , σε αυτο εδώ το θέμα , αφορά την πρώτη κατηγορία.

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 20/11/2014 23:45:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 32 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000