Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ποιός θα μας προστατεύσει απο την αστυνομία;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 32

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  15:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τελικά, τώρα που το σκέφτομαι, όταν σε χτυπήσει η αστυνομία, φτιάχνεις λίγο τα αίματα να φαίνονται στεροτυπικά, φοράς καθαρά ρούχα και σε βγάζει ένας άλλος φωτό στο σπίτι σου, όλοι έτσι κάνουν! Κάπου έχω και τις φωτό του Κουμή και τις Κανελλοπούλου, αλλά δεν τις βρίσκω τώρα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  15:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά ότι μπορεί να είναι η απόλυτη προπαγάνδα μπορεί να είναι, μπορεί να είναι μια πέτρα ή να χτύπησε το κεφάλι του στο ράφι της κουζίνας. Το προφίλ ούτε εμένα μου φαίνεται αληθινό.
Υπάρχουν άλλοι που μια χαρά της έχουν φάει, και έχουν συγκεκριμένα και επώνυμα βγει.

Οι σκηνές με τις κλωτσιες σε αφοπλισμένους (πεσμένους κάτω δλδ κτλ) ανθρώπους είναι απαράδεκτες, και πρέπει να εκλείψουν και να τιμωρηθούν οι υπεύθυνοι.


Οι σκηνές με κλωτσιές όμως σε διαδηλωτές όρθιους (ακόμα και στον Γλέζο το σπρώξιμο όπου πήγε και έπεσε πάνω στις ασπίδες, δείτε το βιντεάκι ολόκληρο) λένε την μισή αλήθεια, και δεν ξέρουμε τι είχε προηγηθεί πριν. Αλλά ξαναλέω, οτιδήποτε και να είχε προηγηθεί, από την στιγμή που ο άλλος έχει απενεργοποιηθεί, πχ έχει πέσει κάτω, δεθεί κτλ, είναι απαράδεκτες δεν τίθεται κανένα θέμα.

ΥΓ. Φυσικά υπάρχουν και παρόμοιες φωτογραφίες από την ανάποδη, αλλά σπανίως γίνονται γνωστές. Καδρόνια ενάντια σε αστυνομικούς, καδρόνια ενάντια σε αστυνομικούς που έχουν ξεφύγει από το κοπάδι τους, βαριοπούλες στα μάρμαρα των μνημείων μας κτλ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  15:59:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρίγκο ξέρεις εσύ αν έκανε καταγγελία ή όχι; Της ΕΥΠ είσαι; Και για ποιο λόγο να κάνει καταγγελία; Θα κερδίσει κάτι;
ΥΓ1: στο προφίλ του τα περισσότερα σχόλια (και αυτό της φωτογραφίας) είναι στα αγγλικά. Το έχει και στο άρθρο στο "ποντίκι" και μεταφρασμένο.
ΥΓ2: τα καθαρά ρούχα που τα είδες σε μία φωτογραφία που φαίνονται μόνο οι ώμοι και ο γιακάς;
ΥΓ3: ότι δεν είναι γραμμένος στο erasmus πώς το ξέρεις και αυτό; Κάθισες και το έψαξες; Αφού ούτε το όνομά του ξέρεις

Edited by - Nek2000 on 21/11/2014 16:08:36
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κοίταν αν είχε κάνει καταγγελία θα ξέραμε όνομα και στοιχεία. Εδώ δεν ξέρουμε καν όνομα. Δηλαδή οι άλλοι που κάνουν καταγγελίες τι κερδίζουν; Μα σοβαρά μιλάμε; Ευρωπαίος πολίτης που ισχυρίζεται ότι τον έδειραν αστυνομικοί και τον έριξαν κάτω και δεν έχει γίνει χαμός, δεν υπάρχει πουθενά καμία άλλη αναφορά, παρά μόνο μια φωτό σε ένα προφίλ χωρίς όνομα;;;

ΥΓ1+2: Αυτά που λέει είναι ασάφειες εντελώς, δεν προσδιορίζει τίποτα, κανέναν χώρο. Κάπου τον είδαν, σήκωσε τα χέρια και τον έριξαν κάτω και τον χτυπούσαν. Και τώρα Επίσης αν σε ρίξουν κάτω και σε χτυπάνε, φαίνεται στα ρούχα σου από την πρώτη στιγμή, παντού.

Ξαναλέω, αν έχω άδικο, δείξτε μου κάτι, ένα όνομα, κάτι πραγματικό, μια καταγγελία και θα παραδεχθώ ότι έκανα λάθος!

Εδώ έχουμε δύο θέματα:

1. Προφίλ στο fb κάποιου Ni Ls.
2. Υποτιθέμενο γεγονός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:09:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ΥΓ3: Ακριβώς επιβεβαιώνεις τα λόγια μου! Ούτε όνομα έχει, οπότε προφανώς ούτε στο erasmus είναι γραμμένος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
-Το όνομά του είναι Nils (δύσκολο να το καταλάβεις)
-Την καταγγελία πώς ακριβώς πρέπει να σου τη δείξουμε αν έγινε; Σου είπα, δεν είμαστε της ΕΥΠ
Δηλαδή ρε Ριγκο, όσοι τρώνε ξύλο στις διαδηλώσεις χωρίς λόγο πιστεύεςι ότι μετά πηγαίνουν και κάνουν καταγγελία; Σοβαρά μιλάμε τώρα; Κι εγώ έχω φάει δακρυγόνα που έχουν σκάσει δίπλα μου χωρίς να έχω κάνει τίποτα; Έπρεπε να πάω να κάνω καταγγελία ε;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Rigelian

ΥΓ3: Ακριβώς επιβεβαιώνεις τα λόγια μου! Ούτε όνομα έχει, οπότε προφανώς ούτε στο erasmus είναι γραμμένος.


ότι δεν είναι γραμμένος στο erasmus πώς το ξέρεις και αυτό; Κάθισες και το έψαξες; Αφού ούτε το όνομά του ξέρεις
Επειδή δεν το ξέρεις εσύ κι εγώ δεν σημαίνει ότι δεν έχει όνομα ο άνθρωπος.
Ούτε εσύ είσαι δρομέας. Έψαξα στο doliho και δεν βρήκα κανέναν με το όνομα Rigelina
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
(Nils Holgersson, όπως έγραψα πριν)

Ρε παιδιά, πάνε όλα τα λεφτ.γρ και τα χοτ ντοξ και ξέρουν τα πάντα, ΕΝΑ όνομα δεν μπορούν να βγουν; ΕΝΑ;

Γερμανός υποτίθεται ότι είναι, βγάζει μια φωτό μετά, αφού φτάσει σε ένα απροσδιόριστο σπίτι ελλήνων φίλων του, με ρούχα ατσαλάκωτα, αλλά εκείνη τη στιγμή, ΟΥΤΕ μία φωτό; Εδώ οι άλλοι οι βοηθοί περιπτερά έχουν ολόκληρο video, αυτός από το σημείο που τον έδειραν (υποτίθεται) ούτε μια φωτό; Α, θα μου πείτε ότι μπορεί να μην είχε κινητό!

Ξανά:
Αυτά που λέει είναι ασάφειες εντελώς, δεν προσδιορίζει τίποτα, κανέναν χώρο. Κάπου τον είδαν, σήκωσε τα χέρια και τον έριξαν κάτω και τον χτυπούσαν. Επίσης αν σε ρίξουν κάτω και σε χτυπάνε, φαίνεται στα ρούχα σου από την πρώτη στιγμή, παντού.

Ξαναλέω, αν έχω άδικο, δείξτε μου κάτι, ένα όνομα, κάτι πραγματικό, μια καταγγελία ΚΑΤΙ και θα παραδεχθώ ότι έκανα λάθος!


Ούτε σε λαϊκά δικαστήρια με πρόεδρο τον Μπογιόπουλο δεν στέκονται αυτά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:26:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

quote:
Originally posted by Rigelian

ΥΓ3: Ακριβώς επιβεβαιώνεις τα λόγια μου! Ούτε όνομα έχει, οπότε προφανώς ούτε στο erasmus είναι γραμμένος.


ότι δεν είναι γραμμένος στο erasmus πώς το ξέρεις και αυτό; Κάθισες και το έψαξες; Αφού ούτε το όνομά του ξέρεις
Επειδή δεν το ξέρεις εσύ κι εγώ δεν σημαίνει ότι δεν έχει όνομα ο άνθρωπος.
Ούτε εσύ είσαι δρομέας. Έψαξα στο doliho και δεν βρήκα κανέναν με το όνομα Rigelina



ε, ψάξε καλύτερα!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:48:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχα σου άλλαξα και το όνομα σε θυληκό. Δεν υπάρχει ούτε σε αρσενικό όμως.
Για να καταλάβω δηλαδή. Αν ήξερες το όνομα θα ήξερες και αν είναι φοιτητής erasmus; Βρες μου μια λίστα με όλους του φοιτητές erasmus στην Ελλάδα τότε. Επίσης βρες μου εσύ μία καταγγελία που έγινε από κάποιον πολίτη εις βάρος της αστυνομίας αφού θεωρείς ότι θα έπρεπε να μπορούμε να τη βρούμε εμείς
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν δεν κάνω λάθος η θεματική ξεκίνησε από την επίθεση των ματ στο περίπτερο και την κλοπή νερού. Στην προκαταρκτική που διενεργείται πάντως μέχρι εχθές οι μόνες καταθέσεις που έλειπαν ήταν αυτές των δυο ατόμων που είχε αφήσει στο πόστο του ο ιδιοκτήτης του περιπτέρου, ο οποίος δεν ήξερε τα ονόματά τους γιατί ήταν γνωστά άτομα στα Εξάρχεια και δεν είχε ασχοληθεί με τα επίθετά τους. Στην περιουσία του άφησε άτομα που δεν ήξερε τα ονόματά τους. Και μην πει κάποιος ότι φοβούνται να καταθέσουν γιατί από το βίντεο μόνο αυτό δεν φαίνεται.
Και επειδή κάνετε χρήση πολλών φωτο και βίντεο καλό θα ήταν να δείτε και το πλήθος των βίντεο που δείχνουν το ξύλο και τις μολότοφ που τρώνε τα ματ και έτσι εύκολα μπορεί κάποιος να κατ΄λάβει ότι δεν χρειάζεται να τους πορώσει κάποιος ή να τους πιπιλίσει το μυαλό , ούτε να είσαι δεξιός. Όλοι αυτοί στις πορείες με τον κομπλεξισμό που τους διακρίνει φροντίζουν να αρρωσταίνουν το μυαλό αυτών που υπηρετούν στα ματ και φυσικά το καρπώνονται με τον χειρότερο τρόπο. Δε γίνεται όλη αυτή η κατάσταση χρόνια τώρα να μην είχε επηρεάσει συμπεριφορές.

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  16:57:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
:-) (το πρόσεξα το typo)

Μα κολλάς στο erasmus?

Μία που αμέσως μου έρχεται στο μυαλό είναι η υπόθεση της ζαρντινιέρας. Μερικές ακόμα ειδικά για τη Δευτέρα, ανέβασε ο xipolitos σε eπερώτηση κάποιων βουλευτών του σύριζα. Κάποιοι για τα ΜΑΤ στα Εξάρχεια, νομίζω και αυτό ανέβηκε εδώ στο forum (όχι το ..περίπτερο, αλήθεια αυτοί έκαναν καταγγελία; ) . Υποθέτω ότι αν ρωτήσουμε την Ιωάννα Κούρτοβικ και τον Γιώργο Ραχιώτη θα μας πουν πολλούς. Οι δικηγόροι ας μας διαφωτίσουν περισσότερο.

Για να είμαι σαφέστερος: Δεν αμφισβητώ την αστυνομική αυθαιρεσία, όπου υπάρχει και δυστυχώς υπάρχει πολύ πιο συχνά απ' ότι νομίζουμε. Ναι, πολλά θύματα σιωπούν και δεν καταγγέλουν. Αλλά αυτό το περιστατικό δεν έγινε, αυτό το περιστατικό αμφισβητώ!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  17:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ριγκο άλλο πράγμα το "αμφισβητώ" και άλλο το "δεν έγινε". Εγώ θεωρώ ότι έγινε με βάση αυτάπου βλέπω: το προφίλ μοιάζει με αληθινό, η φωτογραφία επίσης. Έχει φίλους ξένους από διάφορες χώρες, πολύ πιθανόν λόγω εράσμους και μου φαίνεται λίγο δύσκολο να γράφει ότι είναι στην Ελλάδα χωρίς να είναι. Κάποιος θα έβγαινε να του πει "πώς έγινε αυτό, αφού είσαι στην Γερμανία ή στη Δανία". Το μόνο που μπορώ να αμφισβητήσω είναι αυτά που λέει να μην εγιναν όπως τα περιγράφει.
Τωρά εσύ μας λες ότι είισαι σίγουρος ότι δεν έγινε έτσι επειδή φοράει καθαρά ρούχα (που δεν φαίνονται), δεν έγινε καταγγελία (και είσαι σίγουρος για αυτό) και ότι δεν είναι φοιτητής erasmus (και για αυτό είσαι σίγουρος)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  17:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρε συ πέφτεις στο λάκκο (Νeκ), εδώ σκοπός είναι να γεμίσει το θρεντ με άσκοπα ποστ.
Για την φωτογραφία δεν υπάρχει λόγος να το συζητάς πέρα απο μία - δύο γραμμές. Για να σε βοηθήσω να καταλάβεις ο τύπος που είναι ξάπλα στην φωτογραφία που έβαλα νωρίτερα θα έπρεπε βάση της συλογιστικής.... , να έχει κάνει ντε και καλά καταγγελία. Αφου δεν ξέρουμε λοιπον αν υπάρχει καταγγελία αρα η φωτογραφία είναι ψεύτική.




Μην την ψάχνεις, αλλου είναι ο "αγώνας" για μια μερίδα ανθρώπων , για όσους είναι στους δρόμους ξέρουμε, είναι αναρχικοί, είναι αριστεροί, είναι εγκληματίες...

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff

Edited by - Fidelio on 21/11/2014 17:23:29
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/11/2014 :  17:24:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by B.A.M.

Αν δεν κάνω λάθος η θεματική ξεκίνησε από την επίθεση των ματ στο περίπτερο και την κλοπή νερού. Στην προκαταρκτική που διενεργείται πάντως μέχρι εχθές οι μόνες καταθέσεις που έλειπαν ήταν αυτές των δυο ατόμων που είχε αφήσει στο πόστο του ο ιδιοκτήτης του περιπτέρου, ο οποίος δεν ήξερε τα ονόματά τους γιατί ήταν γνωστά άτομα στα Εξάρχεια και δεν είχε ασχοληθεί με τα επίθετά τους. Στην περιουσία του άφησε άτομα που δεν ήξερε τα ονόματά τους. Και μην πει κάποιος ότι φοβούνται να καταθέσουν γιατί από το βίντεο μόνο αυτό δεν φαίνεται.
Και επειδή κάνετε χρήση πολλών φωτο και βίντεο καλό θα ήταν να δείτε και το πλήθος των βίντεο που δείχνουν το ξύλο και τις μολότοφ που τρώνε τα ματ και έτσι εύκολα μπορεί κάποιος να κατ΄λάβει ότι δεν χρειάζεται να τους πορώσει κάποιος ή να τους πιπιλίσει το μυαλό , ούτε να είσαι δεξιός. Όλοι αυτοί στις πορείες με τον κομπλεξισμό που τους διακρίνει φροντίζουν να αρρωσταίνουν το μυαλό αυτών που υπηρετούν στα ματ και φυσικά το καρπώνονται με τον χειρότερο τρόπο. Δε γίνεται όλη αυτή η κατάσταση χρόνια τώρα να μην είχε επηρεάσει συμπεριφορές.

BAM



Κάπου δίαβασα ότι ο ΜΑΤατζής που ήταν στο περιστατικό του περιπτέρου είναι μόνο 1 μήνα στα ματ. Πότε πρόλαβε και έφαγε τόσο ξύλο για να αλλάξει η συμπεριφορά του.
Αφού τους υπερασπίζεσαι γιατί δεν βάζεις εσύ αυτά τα βίντεο και τις φωτογραφίες που λες; Μολότοφ μπορεί να έχουν φάει, ξύλο όμως δε νομίζω (άντε καμία πέτρα το πολύ) γιατί σπάνια βρίσκονται μόνοι τους. Και ούτε καν συγκρίνεται το ξύλο που θα φάει ένας ματατζής φορώντας κράνος, ασπίδα, πανοπλία και αυτό που θα ρίξουν οι ίδιοι σε άτομα που δεν φοράνε τίποτα (και συνήθως 10 εναντίον 1)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 32 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000