Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ποιός θα μας προστατεύσει απο την αστυνομία;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 32

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  20:24:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Για ποιο λόγο είναι λεπτή η θέση μου Fide??

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  20:41:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Nek2000
Να ζητήσω συγνώμη επειδή ο xipolitos είπε ότι τρέχει ή επειδή τρέχει ή επειδή τρέχει πιο πολύ από εμένα; Καλό κι αυτό... Εξάλλου οι περισσότεροι εδώ τρέχουν πιο πολύ από εμένα και πιο γρήγορα!
Επειδή όμως έθεσες ένα ερώτημα, πάρε κι ένα παλιό σου ποστ (σημειωτέον ότι τη μολότωφ την έφαγε εξ επαφής άλλος από τον αστυνομικό που οδηγούσε το μηχανάκι που χτύπησε διαδηλωτή, μάλιστα βρισκόταν σε άλλο μηχανάκι, αλλά αυτά φαίνεται είναι λεπτομέρειες για σένα...):

Πρώτα το βίντεο: http://ireport.cnn.com/docs/DOC-560803
Και μετά το ποστ σου:

Nek2000
Senior Forum-Runner

Greece


496 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/09/2013 : 16:29:52
quote:
Originally posted by sam

quote:
Originally posted by mbair

Μια ερώτηση να κάνω;
Η γυναίκα αστυνομικός που έριξε στο έδαφος τον δράστη (το δολοφόνο δηλαδή), τον ακινητοποίησε βάζοντάς του το όπλο στην πλάτη και τελικά του φόρεσε χειροπέδες.....


ΕΙΝΑΙ "ΜΠΑΤΣΟΣ ΓΟΥΡΟΥΝΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ";



Όχι.

Να επιστρέψουμε στο θέμα μας λοιπόν τώρα που λύθηκε η απορία σου?

Μπορεί και να είναι όμως, δεν ξέρεις. Δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα από 1 φωτογραφία. Θυμάσαι που λέγανε για έναν μπάτσο που του είχαν ρίξει μολότοφ στην πλατεία Συντάγματος. Αυτός ο μπάτσος είχε μπει στην πλατεία με τη μηχανή και προσπαθούσε να πατήσει κόσμο. Αυτός ήταν μπάτσος, γουρούνι, δολοφόνος και καλά του κάνανε.
Τώρα για τα άλλα που λέτε. Όσο υπάρχει πάντα ένα "αλλά" σημαίνει ότι δικαιολογείς τον φόνο. Όχι "αλλά"" όπως το "ήταν σε αυτοάμυνα" κλπ. Εδώ κάποιοι αμφιβάλουν ότι ήταν πολιτικό το θέμα. Όχι δεν ήταν πολιτικό. Είχε χάσει στο τάβλι και νευρίασε.
Νόμιμη βία από κρατικό όργανο ποια είναι; Κυκλοφορείτε καθόλου στο δρόμο; Έχετε βρεθεί ποτέ σε κάποια διαδήλωση (έστω και χωρίς να συμμετέχετε) με επεισόδια τα τελευταία 3 χρόνια; Δεν βλέπετε τι γίνεται; Ή βλέπετε μόνο ότι θέλετε να δείτε και ότι σας έχουν μάθει τόσα χρόνια να βλέπετε;
http://www.athensvoice.gr/article/%CE%B5%CE%B9%CE%B4%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CF%84%CE%B9-%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CE%B5-%CE%B4%CE%B7%CE%BC%CE%BF%CF%83%CE%B9%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%AC%CF%86%CE%BF%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-bbc-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CF%8C%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B5
Αυτή είναι η Ελληνική Αστυνομία. Τη θεωρεί κανείς ικανή να ασκήσει νόμιμη βία;
Edited by - Nek2000 on 19/09/2013 16:42:42
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Fidelio
Master Forum-Runner



2582 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  20:44:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by B.A.M.

Για ποιο λόγο είναι λεπτή η θέση μου Fide??

BAM



Γιατί δείχνεις ευαισθησίες με έναν διαφορετικό τρόπο για το επάγγελμα του αστυνομικού. (θα μπορούσε να είσαι κιόλας..)

Τέλος πάντων , δεν έχει σημασία.

Κουράστηκα ..χαχα την κάνω από δω. :p

People make life so much worse than it has to be and believe me, it's a nightmare without their help. ~ Boris Yelnikoff
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  20:55:53  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Είναι άλλο το συνεργάζονται, άλλο κάνω πλάτες, άλλο δείχνουν ανοχή.
Δεν συμφωνώ με το συνεργάζονται, οπότε δεν μπορώ να το πω έτσι απλά.

Κατά τα άλλα διαμαντή, δεν ήταν αθελά μου αυτό που είπα, μια χαρά ηθελημένα το είπα. Μα και κανείς δεν το έχει αρνηθεί ως τώρα, προς τι η έκπληξη?
Τέλειωσε, υπάρχουν προβλήματα πολλά που πρέπει να διορθωθούν, ή αναγωγή στον κύβο όμως που κάνετε, λες και αυτό αποκαλύπτει κάποια τρελή συνωμοσία δεν στέκει. Και υπάρχουν αστυνομικοί φασίστες, κλέφτες, σωματέμποροι, διεφθαρμένοι. ΦΙΝΙΤΟ, τι σχέση έχει αυτό, με το όταν φρουρουν ένα δημόσιο κτίριο, αν πρέπει ή όχι να μπορούμε να τους χτυπάμε, και να τους βρίζουμε ασταμάτητα, ή αν κάποιος κάνει αυτό αν πρέπει ή όχι να συλληφθεί. Επειδή υπάρχουν διεφθαρμένοι να καταργήσουμε την αστυνομία?
Επειδή υπάρχουν παιδεραστές καθηγητές, να κλείσουμε τα σχολεία? Μάλλον, να μισούμε τον ρόλο των σχολείων?
Το ίδιο λάθος κάνουν και οι ΧΑγιτες.
Φυσικά και οι λαθρομετανάστες αποτελούν μεγάλο πρόβλημα, αλλά να το ανάγεις σε αυτοσκοπό (και όχι το μέσο), τσουπ γίνεται η υπέρβαση του μίσους.
Αυτό λέμε τόση ώρα.
Έτερον εκάτερον. Η κριτική κριτική, και η αυτο-κριτική αυτο-κριτική.
Και όχι έτσι δεν αγωνίζεστε να καθαρίσει η κατάσταση, αλλά ανατροφοδοτείτε τεχνιέντως και πολλές φορές προβοκατόρικα (όπως το βίντεο της κοπέλας, που επίτηδες έκρυψε τα μισά) το μίσος, γιατί έτσι δυναμώνουν οι θέσεις σας.
Η εικόνα του μπάτσου να χτυπάει τον διαδηλωτή, ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ σε όλους τους χώρους με τους οποίους (φαίνεται ότι) συμφωνείτε.

Μήπως τελικά ο μπάτσος είναι προβοκάτωρ δικός σας (σας ειρωνεύομαι λίγο πιστεύω με ανεκτό τρόπο, αλλά για να σας δείξω πως ακούγεται αυτό που λέτε και εσείς πολλές φορές).
Δεν πιστεύω φυσικά τέτοιο πράγμα, αλλά ότι επιδιώκετε τέτοιες εικόνες και σας κάνουν καλό (γιατί αυτοί είναι αφελείς και επιτρέπουν να δίνουν δικαιώματα για χαζομάρες) ισχύει.
Όπως με τις γνωστές καθαρίστριες, που πριν χοροπηδάγαν σαν τρελές και θα έπρεπε οι μισές να συλληφθούν, αλλά όλοι εμειναν στην χαζομάρα, που δεν προσέφερε τίποτα και σε κανέναν, του αστυνομικού με την ύπουλη μπουνιά από πίσω. Πρόκειται περι αγνής βλακείας, και όχι κρατικής καταστολής.
Τέλος go-pro στους αστυνομικούς.
Σε κάθε γεγονός, αμαντάριστο το βίντεο, 1 ώρα πριν, 1 ώρα μετά να ξέρει ο καθένας τι έχει προηγηθεί, ποιος ήταν ποιος, να μην παίζουμε μετά τις κουμπάρες.
Και ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του.
Να καθαρίσει δεν θέλετε ο τόπος? Ε ορίστε πως θα καθαρίσει.
Για ΌΛΟΥΣ όμως. όχι να αφήσουν το πεδίο ελεύθερο, για να αλωνίζουν οι υπόλοιποι όπως γουστάρουν. (όπως βλέπουμε τι ωραία κατάσταση υπάρχει στα Εξάρχεια πχ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  20:58:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Προσπάθησα προβοκατόρικα, παίρνοντας ακραία σιγουριά, να σας δείξω ότι τα πράγματα πολλές φορές δεν είναι όπως φαίνονται, ότι η προπαγάδα οργιάζει (ειδικά η αριστερή) αλλά εις μάτην!

Κολάτε σε ένα στοιχείο από τα πολλά που έχω παραθέσει μα δεν βλέπετε τη συνολική εικόνα.

Paul Mason. Βρετανός δημοσιογράφος που απλά είδε, ρώτησε επώνυμα.
Ni Ls. Υποτίθεται ότι έφαγε ξύλο, έβγαλε φωτό σε ένα σπίτι, πέρασε από τον Ευαγγελισμό, αλλά ούτε καν ένα όνομα δεν έχουμε!

Ε, οκ, μπορεί να κάνω λάθος!

Μια πολύ μεγάλη αλήθεια από Deorum:

Η εικόνα του μπάτσου να χτυπάει τον διαδηλωτή, ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ σε όλους τους χώρους με τους οποίους (φαίνεται ότι) συμφωνείτε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  20:59:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δείχνω ευαισθησία λόγω του θέματος συζήτησης και προσπαθώ να το συνδυάσω με αυτά που θέλω να πω. θα μπορούσα να είμαι όπως και αρκετοί ακόμα πάντως. Δεν το θεωρώ μίασμα (στις μέρες τουλάχιστον).
Χαιρετώ και εγώ. :-)

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  21:02:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Προβοκάτορας ασφαλίτης, ρίχνει μολότωφ στους ματατζίδες (να είναι πιο πειστικός) για να αντιδράσουν αυτοί και μετά να διαλύσουν την πορεία, για να φοβήσουν τον κόσμο.
Και όλοι αυτοί που φωνάζαν με λύσα, ΚΑΨΤΟΝ ΤΟΝ ΠΟΥΣΤΗ, (καμιά 100οι άνθρωποι, που πιστεύουν τα ίδια που λέτε και εσείς εδώ) αλλά όταν συμβαίνει το κακό ήταν και αυτοί ασφαλίτες προβωκάτορες.
Γιατί τα επεισόδια δεν τα ξεκινάνε ποτέ οι "απλοί" διαδηλωτές. Αυστηρά μπάτσοι.
Τα ίδια παντού. Μπορεί να έχουν χυθεί αμέτρητοι τόνοι μελανιού, ιντερνετικού, ή όχι, συνθήματα στους τοίχους, φωτιά στις τράπεζες, κτλ κτλ.
Κάθε μέρα να καίγεται και 1 ΑΤΜ,
Όταν κάποιον πιάνουν να πηγάινετε για συμπαράσταση στον αγώνα του,
Αλλά αν γίνει το κακό.
Προβοκάτσια. Για να κάμψουν τον αγώνα μας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  21:04:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@Gypaetos
Να ζητήσεις συγγνώμη γιατί είχες το θράσος να ρωτήσεις αν είναι δρομέας ή όχι. Όταν όμως είδες την απάντηση και είδες ότι δεν σε παίρνει, όχι μόνο δεν απάντησες εσύ ο ίδιος αν τρέχεις και πόσο τρέχεις, αλλά άρχισες και τα "δεν έχει σημασία αν τρέχεις"
και κάτι άλλα άσχετα. Αν σου απαντούσε ότι δεν τρέχει τα ίδια θα του έλεγες;
Για το άλλο που λες έγραψα "Αυτός ο μπάτσος είχε μπει στην πλατεία με τη μηχανή και προσπαθούσε να πατήσει κόσμo". Αλλιώς θα έγραψα ότι πάτησε κάποιον. Και μόνο που μπηκε με τη μηχανή μέσα στην πλατεία και έτρεχε προς τον κόσμο είναι επικίνδυνος. Όπως και τα μηχανάκια που τρέχουν στην αρχή του βίντεο με το περίπτερο το οποίο δεν σχολιασε κανείς (εκτός ότι τους έβριζαν, αυτό σας πείραξε).
Θα μου πεις όμως ποιος έγραψε και πότε ότι "ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ πρέπει κατά την γνώμη κάποιων να "τρώνε" πέτρες, μολότωφ"; Το έβαλα μόνο με bold πριν αλλά μάλλον δεν το είδες
ΥΓ: κάποιος μίλαγε για τσουβάλιασμα πριν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  21:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλά ΝΕΚ, εντάξει, ήταν επικίνδυνος οκ. ΚΑΙ? Να βγάλω ένα καλασνικοφ να τον φάω, να είναι πιο σίγουρο? Τι λές? Μπορεί να ζήσει με την μολοτοφ, δεν γίνεται σωστά η δουλειά έτσι.
Αν δεν βλέπεις το πρόβλημα με ένα λυσσασμένο πλήθος που προσπαθεί να δολοφονήσει έναν αστυνομικό με φρικτό τρόπο, και φωνάζουν σαν οπαδοί του ολυμπιακού, ΓΚΟΛ και πανηγυρίζουν μεταξύ τους δεν ξέρω μήπως κλαίγανε και από χαρά, γιατί απλά ήταν επικίνδυνος. Οκ ήταν να σου πω εγώ. Να απολογηθεί, να καταδικαστεί. Τι σχέση έχει το ένα με το άλλο? Κουβέντα για το λυσσασμένο πλήθος, προφανώς καλά κάνει έτσι?

Τις μολότωφ, τις κουβαλάγαν τυχαία, καθώς γυρνάγαν από τα σουπερ μάρκετ? Ή είδαν το σκηνικό, και τις έφτιαξαν επι τόπου? Είναι σωστό να κουβαλάμε μολότοφ στις πορείες? Έλα πες μου τωρα ότι και αυτην την έριξε ασφαλίτης σε μπατσο. Και οι πανηγυρισμοί ήταν από ασφαλίτες.
Ή μήπως κάποιοι αναρχο-μπαχαλάκιδες ζουν και αναπνέουν και προετοιμάζονται για αυτό?
Η μολότωφ θα έπεφτε όπως και να έχει. Δεν θα γύρναγε σπίτι της. Είτε σε αυτόν, είτε σε άλλους που θα ήταν 100 μέτρα απόσταση, αγαλματάκια ακούνητα. Όπως και έχει γίνει 100δες φορές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  21:29:02  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Και τέλος πάντων για να τελειώνουμε εμείς δεν λέμε οι αστυνομικοί κάνουν καλά. Όσοι παρανομούν να καταδικάζονται. Βέβαια όχι σε θάνατο...
Εσείς κάτι αντίστοιχο για το πλήθος θα πείτε? Ότι ρε παιδί μου, δεν είναι σωστό? Ότι κάτι λάθος ή παράνομο έκανε και το πλήθος?
Έστω και πλαγιώς?
Γιατί δεν έχω δει τίποτα ως τώρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  21:38:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Αν αυτός που έχει φαει 1-2 μολότοφ, και έχει ίσως παραμορφωθεί το πρόσωπό του από εγκαύματα, αύριο ρίξει καμιά γκλομπιά σε κάποιον που τον προκαλεί με υστερικό τρόπο και για 10λεπτά τον βρίζει, να του βρούμε ένα ελαφρυντικό?
Νομίζω το δικαιούται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  21:48:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Γιώργο να τους βάλουν φυλακή και τους 2. Εγώ αυτό θέλω. Και αυτόν που χτυπάει αστυνομικό ή κάνει ζημιές αλλά και τον αστυνομικό που χτυπάει χωρίς λόγο κάποιον ή ρίχνει δακρυγόνα στο πλήθος ή τρέχει με όχημα με μεγάλη ταχύτητα μέσα στο πλήθος. Δεν είπε κανείς ότι όποιος πετάει μολώτοφ είναι αθώος. Μόνοι σας τα λέτε, απαντάτε σαν να τα έχει πει κάποιος άλλος και βγάζετε και συμπεράσματα. Όπως όμως είναι ένοχος αυτός, έτσι είναι και ο αστυνομικός που ασκεί άσκοπη ή υπερβολική βία και θα έπρεπε να συλληφθεί εκείνη τη στιγμή. Ακούμε κάθε φορά, έγιναν τόσες προσαγωγές, τόσες συλλήψεις. Αστυνομικοί έχεις ακούσει να συλλαμβάνονται;

Το λάθος σου Γιώργο ξέρεις ποιο είναι; Λες λες λες σωστά πράγματα και μετά πετάς ένα "αλλά" και είναι σαν να αναιρεί όλα τα προηγούμενα. Όπως με τον άλλον με το ρόπαλο πυ κρύφτηκε μέσα στην αστυνομία. Την αλήθεια την είπες στις πρώτες τις γραμμές, όπως σου είπε και ο Fidelio, Μετά άρχισες να προσπαθείς να δικαιολογήσεις τα αδικαιολόγητα (χωρίς να χρειάζεται). Μέχρι που είπες ότι υπάρχουν 100 με ρόπαλα, ποιον να πρωτοπιάσουν. Η λογική μάλλον λέει "αυτόν που είναι δίπλα τους" και όχι κάποιον που είναι 50 μέτρα πιο πέρα


Το θέμα είναι "ποιος θα μας προστατεύσει από την αστυνομία" όταν χρειαστεί. Μάλλον κανένας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nek2000
Elite Forum-Runner

Greece


1276 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  21:51:48  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Deorum

Αν αυτός που έχει φαει 1-2 μολότοφ, και έχει ίσως παραμορφωθεί το πρόσωπό του από εγκαύματα, αύριο ρίξει καμιά γκλομπιά σε κάποιον που τον προκαλεί με υστερικό τρόπο και για 10λεπτά τον βρίζει, να του βρούμε ένα ελαφρυντικό?
Νομίζω το δικαιούται.


Ελπίζω να το λες ειρωνικά αυτό. Αλλιώς και αυτός που έχει φαέι 1-2 γκλομπιές θα διακιούται να ρίξει και καμιά μολότοφ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  21:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

@Gypaetos
Να ζητήσεις συγγνώμη γιατί είχες το θράσος να ρωτήσεις αν είναι δρομέας ή όχι. Όταν όμως είδες την απάντηση και είδες ότι δεν σε παίρνει, όχι μόνο δεν απάντησες εσύ ο ίδιος αν τρέχεις και πόσο τρέχεις, αλλά άρχισες και τα "δεν έχει σημασία αν τρέχεις"
και κάτι άλλα άσχετα. Αν σου απαντούσε ότι δεν τρέχει τα ίδια θα του έλεγες;
Για το άλλο που λες έγραψα "Αυτός ο μπάτσος είχε μπει στην πλατεία με τη μηχανή και προσπαθούσε να πατήσει κόσμo". Αλλιώς θα έγραψα ότι πάτησε κάποιον. Και μόνο που μπηκε με τη μηχανή μέσα στην πλατεία και έτρεχε προς τον κόσμο είναι επικίνδυνος. Όπως και τα μηχανάκια που τρέχουν στην αρχή του βίντεο με το περίπτερο το οποίο δεν σχολιασε κανείς (εκτός ότι τους έβριζαν, αυτό σας πείραξε).
Θα μου πεις όμως ποιος έγραψε και πότε ότι "ΟΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ πρέπει κατά την γνώμη κάποιων να "τρώνε" πέτρες, μολότωφ"; Το έβαλα μόνο με bold πριν αλλά μάλλον δεν το είδες
ΥΓ: κάποιος μίλαγε για τσουβάλιασμα πριν



Ό,τι να'ναι... Απορώ που συνεχίζεις μετά απ'αυτό! Δηλαδή επειδή ο αστυνομικός είχε μπει με το μηχανάκι στην πλατεία, "καλά του έκαναν", όπως έγραψες, και του έριξαν μολότωφ εξ επαφής... Ο ορισμός και η επιτομή του φασισμού, του ρατσισμού και της μισαλλοδοξίας! Και εις ανώτερα! Και ούτε καν προσπαθείς να συμμαζέψεις τα ασυμμάζευτα, αλλά επιμένεις!
Όσο για το πόσο τρέχω και τι τρέχω, πέραν του ότι έχω γράψει κατ'επανάληψη για αγώνες που έχω συμμετάσχει, και πρόσφατα για αγώνες που θα πάω, πάρα πολλοί εδώ μέσα με ξέρουν και με βλέπουν σε αγώνες και πόσο τρέχω και τι τρέχω και τι δεν τρέχω. Το σίγουρο είναι πάντως ότι δε μπαίνω στο φόρουμ για να προπαγανδίσω τις ιδέες μου...
Και όπως σωστά είπε ο Διαμαντής, ό,τι είχε να δώσει αυτό το θρεντ το έδωσε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/11/2014 :  21:57:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Nek2000

...


Το θέμα είναι "ποιος θα μας προστατεύσει από την αστυνομία" όταν χρειαστεί. Μάλλον κανένας



Η απάντηση είναι αυτονόητη αλλά κανένας δεν ξεκινάει από αυτό... Η ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ!
Αλλά αντί να δούμε γιατί δεν λειτουργεί (η δικαιοσύνη) όπως θα έπρεπε, λιβανίζουμε όλα τα άλλα θέματα που και πάλι την ίδια απάντηση έχουν!
Εν αρχή όλων για 'μένα είναι η δικαιοσύνη!

---------------------------
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 32 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000