Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Ποιός θα μας προστατεύσει απο την αστυνομία;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 32

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  16:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ντροπή σου ανθέλληνα που θες να με κάνεις να ξεχάσω τη γλώσσα μου υπέρ των δικών σου πολιτικών αγκυλώσεων .

Οι άνθρωποι αυτοί είτε σου αρέσει είτε όχι, δεν είναι νόμιμοι μετανάστες. Εισήλθαν στη χώρα μας παράνομα και άρα λαθράια.
Όπως ο παράνομος κυνηγός λέγεται λαθροκυνηγός, όπως ο παράνομος πωλλητής λέγεται λαθρέμπορος κ.ο.κ.
Οι χρωματιστές σας παρωπίδες, σας έχουν επιβάλει ένα "πολιτικά ορθό" λεξιλόγιο που με το στανιό προσπαθείτε να επιβάλλετε σε όλους. Δεν θα καταστρέψετε όμως τη γλώσσα μας με το έτσι θέλω.
Σαν την ηλιθιότητα που προσπαθούν να μας επιβάλλουν με τις έννοιες της υπηκοότητας και της ιθαγένειας που έντεχνα προσπαθούν να μας παρουσιάσουν ως ίδιες.

Οι περισσότεροι από αυτούς είναι Πακιστανοί και όχι Σύριοι, οπότε και την καραμέλα πέρι προσφύγων πολέμου, ας την κόψουμε λίγο.
Αν θέλουν εργασία και ένα περιβάλλον πιο φίλιο προς αυτούς, έχουν τόσα μουσουλμανικά κράτη γύρω από τη χώρα τους, που κανένα δεν πλήτεται από πόλεμο, και που έχουν τα ίδια ή παρόμοια ήθη και έθιμα, αλλά προτιμούν να έρθουν στην Ευρώπη. Γιατί άραγε?
Και αφού έρθουν στην Ευρώπη, προσπαθούν να επιβάλλουν τους κανόνες τους, με τη βοήθεια χρήσιμων ηλίθιων σε κάθε χώρα, αντί να ακολουθήσουν τους κανόνες των χωρών που τους φιλοξενούν. Δηλαδή προσπαθούν να δημιουργήσουν τις ίδιες συνθήκες που τους έδιωξαν από τη χώρα τους.

Ο πολιτισμός μου, είναι ότι εφόσον είσαι φιλοξενούμενος σε ένα μέρος, ακολουθείς τους κανόνες αυτού που σε φιλοξενεί.
Άμα δε γουστάρεις, πήγαινε κάπου που οι κανόνες ταιριάζουν πιο πολύ στα γούστα σου.


Όσο για το βίντεο, με τις κλασσικά έντεχνα μονταρισμένες διάσπαρτες σκηνές, πάλι δε μου λέει τίποτα.
Όπως προφανώς εσένα δε σου λέει τίποτα αυτό:"φαίνεται να ρίχνει ένας πέτρα σε περιπολικό και τίποτα άλλο".
Γιατί προφανώς το θεωρείς απόλυτα λογικό να ρίχνει πέτρα σε περιπολικό ο οποιοσδήποτε...


__________________________
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  16:52:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φαντάζομαι πως θα αναφέρεσαι στον συνομιλητή P.D.etl, ...και επι τη ευκαιρία...

Εσυ λοιπόν που θέλεις να θεωρείσαι Ελληνας και οχι ανθέλληνας και δεν θέλεις να ξεχάσεις την γλώσσα σου, δωσ' μου τον ορισμό του Ελληνα.
..και επειδή αναφέρεις τα περί πολιτισμού και φιλοξενίας δώσε και τον ορισμό αυτών των εννοιών.


Edited by - xipolitos on 11/08/2015 16:57:17
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  16:59:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άνοιξε κάνα βιβλίο xipolitos αν δυσκολεύεσαι.

Και ναι, η προηγούμενη απάντηση πήγαινε προς P.D.Etl

Edit: Και για να σου το κάνω πιο κατανοητό.
Φιλοξενία θεωρώ το να δέχομαι τον οποιονδήποτε, αρκεί αυτός να ακολουθεί τους κανόνες μου όταν τον φιλοξενώ στον δικό μου χώρο.

Πολιτισμό, θεωρώ το να έχουν όλοι τις ίδιες δυνατότητες σε όλα, και όχι οι μισοί να θεωρούν τους άλλους μισούς μοιάσματα και κτήματά τους.
__________________________
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!

Edited by - Wolf on 11/08/2015 17:07:14
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  17:11:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εφ΄όσον χρησιμοποιείς αυτές τις λέξεις δεν είναι λογικό να γνωρίζεις και τον ορισμό τους, εκτός αν τις λες μη γνωρίξοντας τις έννοιες τους, οπότε τίθεται σοβαρό θέμα ως προς την νοηματοδότηση τους..!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  17:22:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Επειδή έχεις μπερδέψει τη βούρτσα με την...οδοντόβουρτσα.
Φιλόξενος-> Φίλος+Ξένος... αυτός που υποδέχεται φιλικά ξένους... Όσο φιλικά και να τους υποδεχθώ, δε σημαίνει ότι θα στηθώ και στα τέσσερα στις απιτήσεις τους. Όπως προείπα, ο ξένος επιβάλλεται να ακολουθήσει τους κανόνες ΜΟΥ...αν θέλει να συνεχίσω να είμαι φιλικός.

Πολιτισμός: το σύνολο των ανθρώπινων επιτευγμάτων στον τεχνικό και πνευματικό τομέα.
Πολλά τα δείγματα γραφής μας ως Έλληνες, ακόμα και τις σημερινές δύσκολες ημέρες.
Θεωρείς ότι είναι επίτευγμα η μπούργκα, τα μαστιγώματα και οι εκτελέσεις?




__________________________
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  17:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Η Κώς να θυμίσουμε είναι στην κορύφωση της τουριστικής περιόδου, που όταν χαθεί δεν θα επιστρέψει ξανά.
Έτσι για να βλέπουμε όλων των ειδών τις απώλειες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  17:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Πάντως αν και υπάρχουν και άλλες χώρες της γειτονιάς τους, που δεν σφάζονται από πολέμους, αυτοί όλοι σκοτώνονται (κυριολεκτικά δυστυχώς) να έρθουν στην χειρότερη δικτατορία που υπάρχει.
Αυτήν της Ε.Ε. που οι λαοί αναστενάζουν κάτω από τις εντολές των τραπεζιτών και της βέρμαχτ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  17:50:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η φιλοξενία δεν είναι ..."ο ξένος επιβάλλεται να ακολουθήσει τους κανόνες ΜΟΥ...αν θέλει να συνεχίσω να είμαι φιλικός". Αυτό είναι ο ορισμός της αυταρχικότητας!

"Πολιτισμός: το σύνολο των ανθρώπινων επιτευγμάτων στον τεχνικό και πνευματικό τομέα. Πολλά τα δείγματα γραφής μας ως Έλληνες, ακόμα και τις σημερινές δύσκολες ημέρες".
Εφ όσον αυτή είναι η έννοια που εσυ δίνεις στον πολιτισμό και την πιστεύεις, θάπρεπε κανονικά να αναιρέσεις τα ανω σχόλια σου (εννοώ προς τον P.D.etl) γιατί πολύ απλά δεν συμβαδίζουν με τον ορισμό σου.
Γι΄ αυτό σου είπα πιο πριν... Εφ΄όσον χρησιμοποιείς αυτές τις λέξεις μη γνωρίζοντας τον ορισμό και τις έννοιες τους, τίθεται σοβαρό θέμα ως προς την νοηματοδότηση τους..!

Ξεχνάς επίσης να δώσεις τον ορισμό του Ελληνα και του ανθέληννα.

Υ.Γ Πάω να ρίξω μια βουτιά γιατί μπούχτισα...




Edited by - xipolitos on 11/08/2015 17:56:19
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  18:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εμείς να δεις... καιρό τώρα!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Wolf
Advanced Forum-Runner

Greece


309 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  18:10:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ρίξε και 2 βουτιές (μια για'μένα που δεν μπορώ να πάω θάλασσα ακόμα λόγω δουλειάς)

Ο ορισμός της αυταρχικότητας θα ήταν να του επιβάλλω, πότε θα έρθει, αν θα έρθει, πως θα έρθει και γιατί θα έρθει.
Αφού έρθει λοιπόν σαν φιλοξενούμενος, δε θα κάνει του κεφαλιού του, αλλά θα ακολουθεί τους κανόνες ΜΟΥ εφόσον αυτός είναι ο επισκέπτης.Και όσο φιλόξενος μπορώ να είμαι με κάποιον ο οποίος δείχνει καλή διάθεση, τόσο αφιλόξενος μπορώ να γίνω αν είναι απαιτητικός.
Μην μπερδεύεις εσύ τις έννοιες λοιπόν.
Όσο για τον πολιτισμό του πελάτη σου, τον είδα...

__________________________
Run Wolfieee!!!!Ruuuun!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratos_al
Elite Forum-Runner

Greece


1776 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  18:31:54  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Εμείς να δεις... καιρό τώρα!

"My sport is your sport's punishment"





Κωπηλασία...μπες στον ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  18:51:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Εμείς να δεις... καιρό τώρα!

"My sport is your sport's punishment"



Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  21:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by echetlos

Εμείς να δεις... καιρό τώρα!

Παρ΄όλα αυτά εξακολουθείς να με διαβάξεις! Αυτό πως ερμηνεύεται..;
Το ίδιο ισχύει και γι΄αυτούς που συμφώνησαν μαζί σου.

quote:
Originally posted by Wolf

..."Όσο για τον πολιτισμό του πελάτη σου, τον είδα"...

Εριξα και για σένα αρκετές βουτιές εσι για να μην παραπονιέσαι..
Ποιός πελάτης μου μήπως έχεις μπερδέψει τα μαγαζιά;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/08/2015 :  22:09:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by xipolitos

quote:
Originally posted by echetlos

Εμείς να δεις... καιρό τώρα!



Παρ΄όλα αυτά εξακολουθείς να με διαβάξεις! Αυτό πως ερμηνεύεται..;




Καλά, προφανώς και είμαι βιτσιόζος, δεν το αρνούμαι...
Εδώ καθόμουν κι έβλεπα Τσουκαλά (όντας πωρωμένος βάζελος) κι ας ήξερα ότι μετά δεν θα κοιμηθώ απ' τα νεύρα μου.
Εσύ είσαι light περίπτωση, με δυο-τρεις βαθιές αναπνοές, ηρεμώ αμέσως...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

P.D.etl
Forum-Runner

Greece
190 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/08/2015 :  02:30:51  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Nick F αν ανοίξεις λίγο περισσότερο και τα δικά σου μάτια θα παρατηρήσεις ότι πρόκειται περί περιπολικού (πολιτικό αυτοκίνητο της ασφάλειας είναι, ακούς και τη σειρήνα) το οποίο μαρσάρει μέσα στο πλήθος και ίσως παραμερίζοντας βίαια μερικούς απ' αυτούς. Κατάλαβες και συ Wolf; Δεν έχω κάτι περισσότερο με τα περιπολικά απ' ότι έχω γενικότερα με το σύστημα του παραλόγου που έχουμε για να καθορίζουμε την καθημερινότητά μας. Έχω θέμα με τα περιπολικά που τα οδηγούν φονιάδες που για να μη βρεθούν πίσω από τα σίδερα της φυλακής επέλεξαν να κάνουν τη δουλειά του αστυνομικού ώστε να εκφράζουν «νόμιμα και ηθικά» τα ένστικτά τους. Φυσικά προσβάλλοντας σεβαστές εξαιρέσεις εως και πλειοψηφίες εργαζόμενων στο αστυνομικό σώμα, ανάλογα με το πόστο πάντα κα.

Είναι όλοι μα όλοι πρόσφυγες πολέμου, Ευρωπαίοι ευνομούμενοι πολίτες της δύσης. Έχει βάλει μεγάλο λιθαράκι και η Ευρώπη στην κατάντια αυτών των χωρών που βρίσκονται σε πολέμους. Εκτός από ευνομούμενοι εμείς οι Ευρωπαίοι είμαστε και πλήρως ανεύθυνοι εως γελοίοι.

Έλεος με τον τουρισμό για ανθρώπους μιλάμε, μα πόσο στο έλεος των ενστίκτων μας πια; Δεν έχεις πάρει χαμπάρι τις τόσες καταδικαστικές αποφάσεις από ένα σωρό δικαστήρια ανθρωπίνων δικαιωμάτων, δεν έχεις πάρει χαμπάρι για το πόσοι άνθρωποι τα τελευταία χρόνια έχουν πνιγεί ή/και δολοφονηθεί στις θάλασσες της Μεσογείου; Αυτοί οι άνθρωποι απλά σκιάζονται να ξεφύγουν από τον πόλεμο, τελεία και παύλα' όλα τα άλλα είναι προβολές.

Τέλος, Wolf, προτιμώ να είμαι Ανθέλληνας (έτσι όπως το θέτεις) παρά να είμαι Απάνθρωπος. Ασυντόνιστε.


Edited by - P.D.etl on 12/08/2015 02:33:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 32 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000