Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Οι νέοι κατατάσσονται;;;
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

Georgia
Newbie Forum Runner

Greece


38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/04/2007 :  00:41:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,
με λένε Γεωργία, είμαι 27 και μένω στην Ηλιούπολη Αθήνας.Παλαιότερα αγαπούσα την αερόβια άσκηση σε γυμναστήριο, τα τελευταία χρόνια κολυμπάω δύο ώρες την εβδομάδα. Θα ήθελα τη γνώμη σας για το αν μπορώ να ασχοληθώ τώρα ερασιτεχνικά βέβαια με το τρέξιμο, μια και μου φαίνεται πολύ ενδιαφέρον και γενικά μου αρέσει να ανακαλύπτω νέες δραστηριότητες.Δεν ξέρω από πού να αρχίσω όμως και πώς. Με νοιάζει η γνώμη σας, αν πιστεύετε ότι δεν θα μπορέσω να το ακολουθήσω λόγω ηλικίας ή φυσικής κατάστασης μη διστάσετε να μου κόψετε τα φτερά, σας δίνω το ελεύθερο. Με τρόπο όμως ε;;ναι!!
Ελπίζω για κάτι καλό ωστόσο,
Σας ευχαριστώ.
Γεωργία

Dejan
Master Forum-Runner

Greece


3884 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2007 :  02:31:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Dejan Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλωσήρθες Georgia. Το τρέξιμο είναι για όλους. Εφ'όσων μιλάς για ερασιτεχνισμό φυσικά και μπορείς να ασχοληθείς. Επίσης η ηλικία σου δεν είναι καθόλου αποτρεπτική. Αντιθέτως είσαι σε μια ηλικία που άνετα μπορείς να βελτιώσεις την φυσική σου κατάσταση. Το πως θα ξεκινήσεις εξαρτάται από το τωρινό σου επίπεδο φυσικής κατάστασης. Αφού ήδη κολυμπάς θεωρώ ότι ήδη έχεις κάποια φυσική κατάσταση αν και οι προσαρμογές κολύμβηση - τρέξιμο είναι τελείως διαφορετικές. Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με 15-20 λεπτά χαλαρό τρέξιμο σε χόρτο, ταρτάν ή χώμα 2-3 φορές την εβδομάδα και ανάλογα με την εβδομαδιαία σου βελτίωση μπορείς να ανεβάζεις τον όγκο της προπόνησής σου κατά 5% κάθε εβδομάδα. Δεν έχεις λόγο να βιάζεσαι . Καλή σου συνέχεια και Welcome to the Club.

______________________
*They told me to get a life, but I don't know where to download it*
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Leonardo
Elite Forum-Runner



2254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2007 :  14:26:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλως ήλθες Γεωργία και χρόνια πολλά για αυριο
Αυτό που θα μπορούσα να σου δώσω ως βοήθεια για την εισαγωγή σου στο τρέξιμο,
είναι ενα αρθρο απο ενα παλαιότερο τευχος του περιοδικου RUNNING
"Πως θα καταφερετε να τρεξετε μισή ωρα συνεχόμενη σε 8 εβδμάδες"
Ετσι αρχισα κι εγω...
Επειδή το εχω σε jpg, γραψε το e-mail σου και θα στο στειλω...



_____________________________
Animus Sana Il Corpore Sana
ΣΔΥ Πειραιά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikospet
Advanced Forum-Runner

Greece


382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2007 :  15:10:43  Εμφάνιση Προφίλ  Visit nikospet Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.stadio.gr/details.asp?ArticleID=2749&language=1
και εδω εχει ενα αρθρο για να ξεκινησεις να τρεχεις αν και νομιζω οτι αφου κολυμπας θα εισαι σε καλη κατάσταση ωστε να δεις μεγαλη βελτιωση πιο γρηγορα απο ότι λενε αυτα τα προγραμματα που συνηθως αναφερονται σε τελειως αγυμναστους.
Οσο για την ηλικια, πιθανότατα η πλειοψηφία στο φορουμ ξεκίνησε αρκετα αργότερα από τη δική σου ηλικία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

katsaros Achilleas
Forum-Runner



112 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2007 :  15:47:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλώς τη στο Forum και χρόνια πολλά για αύριο.Πολύ σωστά τα όσα ήδη σου έγραψαν.Για να σου δώσω θάρρος, δες τη δημοσίευση από DIMKAZ σε μένα,3 στα 3.Και το βουνό Super.Το τρέξιμο είναι εκπληκτικό και δε συγκρίνεται με τίποτα.Επιπλέον το ήθος και η ποιότητα των ανθρώπων που σου εύχομαι να γνωρίσεις είναι ίσως η καλύτερη αποζημίωση.Όλα είναι στο μυαλό και την ψυχή και χρειάζεται διάβασμα για να πάρεις τη σοφία και την εμπειρία κάποιων και να την προσαρμόσεις ανάλογα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Georgia
Newbie Forum Runner

Greece


38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2007 :  17:22:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Σας ευχαριστώ και για τις ευχές σας και για την καλή σας διάθεση να ενθαρρύνετε και να βοηθήσετε..Στόχος επετεύχθη παίδες!Ψήθηκα!Θα βάλω μικρούς στόχους για να καταρρίπτονται εύκολα και να μην απογοητεύομαι. Ο χρόνος είναι που μου λείπει, μα θα καταστρώσω ένα προσωρινό σχέδιο δράσης και θα κάνω υπομονή ένα μήνα.Μετά θα συναντώ τους μαθητές μου στην πισίνα (δεν θέλω να εγκαταλείψω, το λατρεύω το νερό)ή στις απολαυστικές χωμάτινες βόλτες μου. Ακούγεται συναρπαστικό.Θα μου συνιστούσατε και διάδρομο για ευχαίρεια στις προπονήσεις μου; Το σκέφτομαι σοβαρά.
( αλήθεια σας συμβαίνει να χάνεται το κείμενο καθώς απαντάτε σ'ένα θέμα; εμένα συνέβη 2-3 φορές τώρα ! ουφ!)
Anyway ευχαριστώ και πάλι, εύχομαι σύντομα να έχω ευχάριστα να ανακοινώσω.Π.Χ..έτρεξα, μπόρεσα, μ'άρεσε, δεν θέλω να το σταματήσω, βελτιώνομαι..κλπ..κλπ..
(και μη χειρότερα!!)
Υ.Γ georsiar@yahoo.gr
Καλό απόγευμα σε όλους, με χαμόγελο γιατί αλλιώς χανόμαστε !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLIS
Great Master of Literature



1704 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/04/2007 :  23:11:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Που εισαι ρε n... να δεις κοριτσακια που μαζευτηκαν,τωρα που εγινε η θαλασσα γιαουρτι εσυ παιζεις με τα μωρα σ αλλα χωραφακια.
Καλως τη Γεωργια χρονια πολλα για αυριο welcome to the club
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Speedy
Road Runner

Greece


2750 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2007 :  15:02:09  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Speedy Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Γεωργία καλώς ήλθες στο Φορουμ και χρονια πολλά για τη γιορτή σου.
Καλό ταξίδι στην καινουρια περιπέτεια που ανοιγεις στη ζωή σου.

quote:
Originally posted by Georgia

(αλήθεια σας συμβαίνει να χάνεται το κείμενο καθώς απαντάτε σ'ένα θέμα; εμένα συνέβη 2-3 φορές τώρα ! ουφ!)

Τι πρόβλημα αντιμετωπιζεις ακριβως? Ποιο κειμενο χάνεται? Αυτο που γράφεις?
(σαν moderator ρωτάω, για να καταλαβω μηπως υπαρχει καποιο τεχνικο προβλημα)

Επισης μια ακόμα παρατήρηση σχετικα με την δημοσιευση email:
http://www.runningnews.gr/snitzforum/topic.asp?TOPIC_ID=366
(εχει αναφερθει και παλιοτερα)

- - - - -
Οτι δε σε σκοτώνει σε κάνει πιο δυνατό>>>Speedy
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GeorgeSyn
Advanced Forum-Runner

Greece


370 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2007 :  17:16:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρόνια πολλά Georgia, να ξέρεις ένα πράγμα που λένε και οι παλιότεροι δρομείς:
To μικρόβιο του δρομέα είναι ΑΠΑΞ. Αμα το κολλήσεις, δεν βγαίνει με τίποτα από μέσα σου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/04/2007 :  17:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Χρόνια πολλά κι απο μένα Γεωργία.
Αυτό που θαθελε να πει ο GeorgeSyn, ειναι πως το τρεξιμο ειναι σαν το ...sex!! Αν το μάθεις και σ αρεσει, ΔΕΝ ξεκολλάς μετά!!
Αλλά ειναι σεμνό παιδί και δεν..."ανοίγεται" ευκολα.
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΣΑΣ.-

Carpe Viam
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Georgia
Newbie Forum Runner

Greece


38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2007 :  01:06:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ για τις ευχές σας,

ανταποδίδω στα μέλη που γιόρταζαν επίσης,κι έχω να πω τα εξής πριν ξεραθώ για ύπνο:
Α. Η θάλασσα γιαούρτι δεν γίνεται ποτέ, κι αν γίνει σίγουρα δεν τρώγεται με τίποτα, οπότε το νου σας...

Β.Ελπίζω πραγματικά να κολλήσω το μικρόβιο, αν και την καψούρα που έχω με την κολύμβηση δύσκολα θα την ξαναπάθω(καλά μην εξάπτεσθε!δύσκολα είπα,όχι κι ακατόρθωτα!

Γ.Το sex ξεχνιέται,κι όμως ξεχνιέται,περιστασιακά εν πάσει περιπτώσει, αν δεν είναι από καλό έως τουλάχιστον θριαμβευτικό!Σαν τα άσχημα όνειρα που σαν να μην τα είδες ένα πράγμα;;όπα βρε και γιατί να μην είχα πιεί λίγο παραπάνω;;Μακριά απ'όλους μας!!Μια θηλυκή δρομέας παρακαλώ να επιβεβαιώσει τη δήλωσή μου!
Γι'αυτό το νου σας στις συντρόφους σας,"ανοιγόμενα" και μη , αγόρια, να μη χρειαστεί ποτέ να ξαλαφρώσουν τη μνήμη τους!!

Δ. Φίλε moderator, όντως έχανα το κείμενο της απάντησης,ξαφνικά έβγαινε η φόρμα κενή, και φτου κι από την αρχή. Απόψε όμως όλα καλά...και κακό μάτι μη μας πιάσει!

Ε.Σήμερα έκανα αερόβιο περπάτημα στο κέντρο της Αθήνας 4 ώρες, κι έτρεξα σε χώμα 15 λεπτά.Πισίνα δεν, γιατί ξεμείναμε από χρόνο.Πάντως δεν ένιωσα στο χώμα την αντοχή της πισίνας.Κατάλαβα στο σώμα αυτό που είχε γράψει ένα μέλος για απόκλιση ανάμεσα στα δύο είδη σωματικής άσκησης και των αντιστοιχιών φυσικής κατάστασης.Ο ιδρώτας όμως ήρθε να καταπραύνει την επιδερμίδα που φωνάζει βοήθεια μπροστά στο χλώριο. Αν συνεχίσω,νομίζω θα με ευγνωμονεί.

Δ. Σας καληνυχτίζω γιατί αύριο και Τετάρτη δουλεύω στην Εύβοια ωρομίσθια και το ξύπνημα για το ταξίδι θα είναι σκληρό!!Θα ενημερώσω την παρέα την Πέμπτη για την εκεί μου δράση ( Κυρία τι πάθατε και τρέχατε στην παραλία μετά το σχολείο;;- Ρε τα καταφέραμε να την πριζόσουμε τόσο; μαγκιά μας!οεο!και φαινόταν κανονική η δασκαλίτσα, αλλά τελικά την έχει τη δόση της!!)

Υ.Γ Τα παιδιά έχουν πολλά να μας μάθουν και πολλή χαρά να μας δώσουν αν τα σεβαστούμε και τους δείξουμε εμπιστοσύνη.Κυρίως τη φαντασία τους και τα όνειρά τους χρειαζόμαστε...βουρ!!

Καλη..μέρα σε όλους..xxxxxxxxxxxxx
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

aad
Elite Forum-Runner

Greece
1701 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 24/04/2007 :  08:07:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συναδέλφισα (κι εγω καθηγητής...) well come on board...

1) Χρόνια πολλά για χτες
2) Αλλο πράγμα το κολύμπι - άλλο το τρέξιμο
3) Βρες παπούτσια, που τα φοράς και πετάς (κυκλοφορουν γυναικεία νούμερα σε NIKE AIR ZOOM SKYLON στα Interspoρrt!!!)
4) 1ος στόχος είναι τα 30 λεπτά αργό συνεχόμενο τρέξιμο
5) Βρες διαδρομή με λίγα αυτοκίνητα (τα καυσαέρια προκαλούν βρογχοσπασμό)
6) Στις 13 Μαϊου έχει τον Γύρο της Αθήνας... Ελα εκεί και δώσε στίγμα, για να σε βοηθήσουμε να τερματίσεις (άμα τερματίσεις μιά φορά, θέλεις ξανά!!!)

Αυτά και θα επανέλθω

Αντώνης Δραγώνας
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Georgia
Newbie Forum Runner

Greece


38 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2007 :  13:36:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αντώνη σ'ευχαριστώ για τις συμβουλές!
Α. Πάω για παπούτσια
Β. Είναι ασφυκτικό το πρόγραμμά μου έως 15 Ιουνίου αλλά μετά σίγουρα θα βρω διαδρομές εκτός Αθήνας και μάλιστα...πολλές !!
Γ. Έχω κανονίσει μια εκδρομή στις 13 μα θα δω αν γίνεται αλλαγή γιατί πραγματικά είμαι περίεργη... αν και κυρίως πότε ...θα τερματίσω!!!Ακούγεται καλό πάντως.
Καλό μεσημέρι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Manuell
Forum-Runner

Greece
73 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2007 :  14:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μυριστηκατε νεα γυναικα και πεσατε με τα μουτρα πουλακια μου...
Ποιος να βοηθησει πρωτος ειστε ολοι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nikats
The Book

Greece


6332 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2007 :  16:50:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Manuell

Μυριστηκατε νεα γυναικα και πεσατε με τα μουτρα πουλακια μου...
Ποιος να βοηθησει πρωτος ειστε ολοι...


Κατα τη δική σου γνώμη τι θα πρεπε να γίνει? Να τη ..."φτύσουμε" τη κοπέλα? Μην κάνεις σαν...παλιόγερος, που δεν μπορεί να "φάει" ο ίδιος και ζηλευει τους άλλους!

Carpe Viam

Edited by - nikats on 25/04/2007 16:52:21
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Evangelos
Senior Forum-Runner

Greece


445 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/04/2007 :  17:53:27  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλωσόρισες Γεωργία και χρόνια πολλά. οι Γυναίκες πάντα είναι ευπρόσδεκτες, είναι το σημαίνον του εσωτερικού κόσμου κάθε άνδρα και μάλιστα δρομέα .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000