Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Ημιμαραθωνιος Λουτρων Ποζαρ Αλμωπιας
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 22/11/2014 :  20:17:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια γνωριζει κανενας τη διαδρομη των 21;εχει κλισεις κλπ....

stratos2012
Newbie Forum Runner

Greece


14 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/11/2014 :  11:02:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τα τελευταια 2-3 χιλιομετρα ειναι ανηφορικα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

McManaman
Forum-Runner

Greece


54 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  01:28:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

αυτη ειναι η διαδρομη και η υψομετρικη της
(αν δεν εχει αλλαξει κατι απο περισυ βεβαια)
ειναι αρκετη η ανηφορα

;)

Edited by - McManaman on 25/11/2014 01:31:16
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  09:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Την κάτσαμε τη βάρκα...
Α, μη ξεχάσετε τα μαγιό σας!Αν έχει και χιονόνερο, θα είναι σούπερ !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  10:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χαχαχα....οντως τη κατσαμε συντηρητικα τα πρωτα 11 για να βγουν μετα και τα 11 ανηφορικα αλλιως θα κλαψουνε μανουλες....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  19:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Αξιέπαινη προσπάθεια μιας χούφτας ανθρώπων να διοργανώσουν ένα αγώνα κάτω από αντίξοες συνθήκες.Η περιοχή είναι πολύ τουριστική και η κίνηση μεγάλη χωρίς δυνατότητα για πολλούς περιορισμούς από την τροχαία προς χάρη του αγώνα. Σχεδόν σ'όλη τη διαδρομή επιτρεπόταν η κυκλοφορία των αυτοκινήτων, τρέχαμε στην άκρη του δρόμου και είχαμε τον νου μας για κάποιον απρόσεκτο οδηγό.
Η διαδρομή ήταν ελαφρώς κατηφορική στο πρώτο μισό και συνεχώς ανηφορική μετά το 13ο χιλιόμετρο, ειδικά τα τελευταία 4 χλμ. ήταν αρκετά ζόρικα. Ο καιρός ήταν ευτυχώς ψυχρός, γιατί η υγρασία έπιανε το 100% κι αν έβγαινε ήλιος θα είχαμε λιποθυμίες στην ανηφόρα για τον τερματισμό.Έτσι κι αλλιώς αρκετοί δρομείς βρέθηκαν να περπατούν στα τελευταία χιλιόμετρα.
Ελάχιστοι θεατές, κυρίως συνοδοί δρομέων συγκεντρωμένοι οι περισσότεροι στον τερματισμό.Όσο για τους τουρίστες ούτε που καταλάβαιναν πως γινόταν αγώνας παρά τις φιλότιμες προσπάθειες των διοργανωτών. Λίγα μέτρα πριν τον τερματισμό χρειάστηκε να παρακάμψω ολόκληρη κουστωδία από Σκοπιανούς λουόμενους (οι αθεόφοβοι είχαν ταξιδέψει από την πατρίδα τους φορώντας τα μπουρνούζια τους;)
Τελείωνοντας, νομίζω οτι χρειάζεται μεγαλύτερη προσπάθεια και περισσότερη στήριξη από εθελοντές για να βελτιωθεί αυτός ο αγώνας που φαίνεται να τον αγκαλιάζουν αρκετοί δρομικοί σύλλογοι της Βόρειας Ελάδας. Το αξίζει, γιατί η διαδρομή είναι ειδυλιακή και η περιοχή μοναδικής ομορφιάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  22:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευτυχως αρχισα συντηρητικα γιατι μετα το 17 οντως η ανηφορα ηταν.....τελικα 1:54:07....
Πολλα μπραβο στους διοργανωτες και μετα στα λουτρα!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  00:15:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
τωρα ειδα το διαγραμμα... Παναγια μου και Χριστε μου... σορρυ αλλα και να με πληρωνανε στη φαση που ειμαι τωρα δε θα το εκανα... αν και λατρευω το Ποζαρ και τους ανθρωπους του οι τετρακεφαλοι θα μου σηκωνανε μεσσαιο δαχτυλο... μπραβο σας ρε παιδια. εγω δε κατεβαινω το 1.55 στο ισωμα! 1.54 στο Ποζαρ το θεωρω δυνατο χρονο (για τα δεδομενα μου παντα). και του χρονου παιδια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MarkAlex
Newbie Forum Runner

17 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  11:57:43  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγώ έτρεξα το Σάββατο το ορεινό 10αρι σε τουριστικό ρυθμό, λόγω συμμετοχής του έτερον ήμισυ, και πρέπει να πω ότι ήταν πανέμορφα! Την Κυριακή είχε ψιλόβροχο και οι δρομείς μαρτύρησαν λίγο στην ανηφόρα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nik_chrysos
Forum-Runner

Greece
71 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  14:58:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η διοργάνωση χθες πολύ καλή. Ο καιρός ιδανικός για τρέξιμο. Οπωσδήποτε υπήρχε η ιδιαιτερότητα με την θετική υψομετρική στο τέλος. Όμως αν πριν από 3 εβδομάδες έχεις τρέξει την Αυθεντική, αυτός ο αγώνας σου φαίνεται παιχνιδάκι & ως προς τη διάρκεια & ως προς την ανηφόρα.Προσωπικά μου βγήκε ατομικό ρεκόρ στον ημι με 1:39:30. Ελπίζω η απόσταση να είναι επίσημα μετρημένη & κατοχυρωμένη ως ημιμαραθώνιος. Υπήρξε πρόβλημα με τα αυτοκίνητα, αλλά και σε πολλούς άλλους αγώνες, που έχω τρέξει δεν κλείνει η αστυνομία τη διαδρομή. Στον τερματισμό πολλές παροχές. Αν είμαι καλά του χρόνου θα ξαναδηλώσω συμμετοχή.
https://flow.polar.com/training/analysis/37782259
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000