Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Kinvara 5
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 25/11/2014 :  22:55:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παιδια εχει κανεις αυτο το παπουτσι;τι αποψη εχει;
Εγω τωρα τρεχω μ ενα adidas adios(το πρωτο)!

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 25/11/2014 :  23:57:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το adiprene δηλαδή ή το boost;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

LEON T
Senior Forum-Runner

Greece


550 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  07:59:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Εγω ρωταω για το kinvara 5 τωρα τρεχω μ ενα adios boost
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  08:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε ρώτησε με βάση πιο adios θες να το συγκρίνεις...
Η μεγάλη τους διαφορά είναι το drop καθώς στα Kinvara είναι 4mm ενώ στα Adios νομίζω 9.
Επίσης τα Kinvara είναι γενικά πιο μαλακά παπούτσια και αυτό δεν αρέσει σε όλους.
Εμένα μου αρέσει αυτό αλλά γενικά έχω κάνει και την απαραίτητη προσαρμογή ώστε να μπορώ να τρέχω με τέτοιο drop χωρίς να παραπονιούνται οι γάμπες.
Βασικό μειονέκτημα των Kinvara (και μάλλον όλων των saucony) είναι πως φθείρονται σχετικά γρήγορα (πχ. μπορεί να θέλουν αλλαγή στα 400-500χλμ ενώ τα Adios θα αντέξουν σίγουρα παραπάνω)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  09:18:42  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by winarg

Σε ρώτησε με βάση πιο adios θες να το συγκρίνεις...
Η μεγάλη τους διαφορά είναι το drop καθώς στα Kinvara είναι 4mm ενώ στα Adios νομίζω 9.
Επίσης τα Kinvara είναι γενικά πιο μαλακά παπούτσια και αυτό δεν αρέσει σε όλους.
Εμένα μου αρέσει αυτό αλλά γενικά έχω κάνει και την απαραίτητη προσαρμογή ώστε να μπορώ να τρέχω με τέτοιο drop χωρίς να παραπονιούνται οι γάμπες.
Βασικό μειονέκτημα των Kinvara (και μάλλον όλων των saucony) είναι πως φθείρονται σχετικά γρήγορα (πχ. μπορεί να θέλουν αλλαγή στα 400-500χλμ ενώ τα Adios θα αντέξουν σίγουρα παραπάνω)



Συμφωνω σε ολα. Αν και δε εχω τρεξει με τα adios παρα μονο με τα boston, εχω την ιδια αποψη. Βεβαια απο τα 9mm στα 4 δεν ειναι μεγαλη η διαφορα για να περασει καποιος, ετσι κι αλλιως το πιο κοντινο στα 4mm drop ειναι τα 8 και απο εκει μεταβαινει κανεις συνηθως. Εμενα με βολεψαν παρα πολυ τα 3 παντως, το ρεκορ μου στο μεγαλεκο με αυτα το εκανα και μετα απο 2 ζευγαρια κινβαρα 3 τωρα ειμαι στο κινβαρα 4. Οσο για τη φθορα ακριβως ετσι, στα 800χλμ ειχαν αρχισει να διαλυονται, καμια σχεση με τα boston που ηταν ακομα σαν καινουρια (εμφανισιακα τουλαχιστον). Εμεις τα κοριτσακια βεβαια ως πιο αδυνατα τα κραταμε για περισοοτερα χλμ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  09:30:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το 5 είναι πιο μαλακό από τα 3/4, πιο φαρδιά φόρμα (ιδίως από το 4) και γενικότερα πιο "πολύ" παπούτσι, πιο προπονητικό.
LeonT, αν ψάχνεις αντικαταστάτη των adios, καμμία σχέση.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  09:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Elda αν δεις το πρώτο ζευγάρι Kinvara 3 που είχα, θα πεις πως είναι σχεδόν καινούργιο και ας έχει γράψει 500χλμ. Απλά έχει χάσει πολλή από την προστασία του και πλέον με ενοχλούνε όταν τα φοράω.
Για το βάρος δε διαφωνώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trickster
Advanced Forum-Runner



211 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 26/11/2014 :  13:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit trickster Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα δικά μου kinvara 3 έχουν γράψει 800 χλμ και πλέον έχουν ανοίξει τρύπες στα πλαινά εκεί που πέφτει το μικρό δάχτυλο. Τα 4 είναι παντού σε προσφορά αλλά δεν τα πέρνω γιατί φοβάμαι από reviews οτι δεν είναι το ίδιο παπούτσι με τα 3. Θα πάω στα 5 μια και καλή όταν φθηνύνουν λίγο. Για την ώρα brooks pure flow2 μαλακό και ωραίο και στα 4mm drop.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
  Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000