Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Είμαι αργή δρομέας και το χαίρομαι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

kirki
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 27/11/2014 :  10:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η καθημερινότητά μου δεν μου επιτρέπει να αφιερώσω πάνω από μια 1-2 ώρες στην αθλητική μου δραστηριότητα . Το σύνολο των χιλιομέτρων που αφιέρωσα για την προετοιμασία μου στο φετινό Μαραθώνιο ήταν 650 χλμ. σε 3 μήνες ,για πολλούς εδώ μέσα λίγα . Δεν έχω προπονητή , τρέχω μόνο για εμένα ,δεν κάνω ειδική διατροφή, είμαι αυτό που λένε ερασιτέχνης δρομέας . Δεν κατεβαίνω στο μαραθώνιο για να καυχηθώ τον χρόνο που έκανα . Δεν ανέχομαι λοιπόν να μου το παίζει ο καθένας άσχετος ή μη ειδίμονας, για το τι έπρεπε να κάνω για να έχω καλύτερο χρόνο .Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και τελικά αυτό δεν έχει σημασία ; Τερμάτησα τραυματισμένη(πόνος στη μέση και στο αριστερό πόδι)αλλά τερμάτησα , μάλιστα στον ίδιο χρόνο με πέρσι(4¨30).Ο καθένας ξέρει το σώμα του, τις θυσίες του και σημασία έχει να νιώθει ο ίδιος καλά με την προσπαθεία του.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί πρέπει να απολογηθώ στον καθένα(σε άτομο μάλιστα που λέει ότι τερμάτησε 5¨03 ενώ τα αποτελέσματα δίνουν 5¨45).Συγχίστηκα...

DAFY
Newbie Forum Runner

40 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  10:34:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η αληθεια ειναι οτι μερικές φορες η αξία του καθενός διαμορφώνεται μεσα απο τους χρόνους που κανει και δημιουργήσει μια μορφή στρΤιωτικης ιεραρχίας στο φόρουμ βάσει επιδόσεων.
Σιγουρα ομως υπάρχουν και μέλη με σεμνότητα και σπουδαίες επιδόσεις που ξεχωρίζουν για την απλότητα τους!

Keep it simple
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  10:57:35  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε κανέναν δεν πρέπει να απολογούμαστε τη στιγμή που κάνουμε το χόμπυ μας. Αν ήταν η δουλειά μας, θα είχαμε απολογία στο "αφεντικό"

Τη στιγμή που κάνεις αυτό που σε ευχαριστεί δε καταλαβαίνω γιατί χαλιέσαι, ειδικά με σχόλια άσχετων. Που και σχετικοί να είναι, αν έχουν υπεροψία αμφιβάλλω για την ειλικρίνια των σχολίων τους.
Αυτό που θα πρέπει να σε νοιάζει, είναι να συνεχίσεις να κάνεις αυτό που σου αρέσει και το μόνο που θα πρέπει να κοιτάς (που είμαι σίγουρη ότι το κάνεις)είναι το πώς θα έχεις τους λιγότερους δυνατούς τραυματισμούς και τους πιο "ατσαλάκωτους" τερματισμούς.

Για τους λόγους που αναφέρεις, πολλοί καθημερινοί γνωστοί μου δεν γνωρίζουν καν ότι τρέχω. Φέτος το έμαθαν λίγοι περισσότεροι λόγω του ότι καυχιόταν τα παιδιά μου
Σε γενικές γραμμές όμως δεν εκδηλώνομαι ιδιαίτερα γιατί, είτε σχετικός και πολύ περισσότερο άσχετος θα πει τη διάγνωσή του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  11:01:08  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kάνε αυτό που σε ευχαριστεί και σε γεμίζει και μήν ασχολείσαι με το τι λέει ο καθένας.Απλά πράγματα.

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Elda
Elite Forum-Runner

Greece
1906 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  11:26:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by nimi


Σε γενικές γραμμές όμως δεν εκδηλώνομαι ιδιαίτερα γιατί, είτε σχετικός και πολύ περισσότερο άσχετος θα πει τη διάγνωσή του.



Κι εσυ ν απαντησεις οτι εισαι στη λιστα των 130 καλυτερων Ελληνιδων μαραθωνοδρομων για το 2014 να βγαλουν το σκασμο!!! (ρε συ πως πεσαμε 60 θεσεις μετα το μαραθωνιο της Αθηνας? Αισχος!!! )

ΥΓ. Δεν ξερω πως προεκυψε ολο αυτο, καποιο επεισοδιο θα εχασα μαλλον.

_________________________________________________
T' όνειρο ειναι τα φτερά μα αν θελεις να πετάξεις
πρέπει και την αλήθεια σου λίγο να την πειράξεις


Edited by - Elda on 27/11/2014 11:27:00
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  11:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

.....Αστους να λένε !!!!

Καλημέρα!!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kirki
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  11:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Θα μου περάσει το ξέρω.Αναπολώ όμως και εγώ τα δύο πρώτα χρόνια που κατέβαινα σε αγώνες και δεν το ήξερε κανένας εκτός από την οικογενειά μου...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

unforgiven
Advanced Forum-Runner

Greece


339 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  11:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Η προσωπική μου πείρα λέει πως όποιος καλός σε κάποιο τομέα (στον αθλητισμό, στη μουσική, στη δουλειά, στην επιστήμη, στη... στη... στη...) κατακρίνει, ακόμα και χλευάζει κάποιον που δεν είναι τόσο καλός ή, ακόμα χειρότερα, τώρα ξεκινάει, είναι άξιος μόνο περιφρόνησης.
Μην χαλιέσαι λοιπόν. Απλά δώστους αυτό που τους αξίζει με τη σιωπή σου.

Και να σου πω κάτι; Το μέτρο της προσπάθειας δεν μετριέται πάντα με το χρονόμετρο. Κάποιος που προσπαθεί υπέρμετρα για να κάνει 40 λεπτά στο 5ρι αξίζει περισσότερων επαίνων από κάποιον που "το έχει" και τεμπελιάζοντας κάνει τον μισό χρόνο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  12:09:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
…στο μόνο άτομο που θα μπορούσες να «απολογηθείς» είναι στον εαυτό σου και μόνο!
…και η απολογία θα είχε σχέση με κάποιον τραυματισμό, τίποτα άλλο! Το γεγονός ότι τερμάτισες με πόνο θα με ανησυχούσε και όχι το αν τερμάτισες στις 6/5/4/3/2.5 ώρες!!!
…με έξυπνη διαχείριση τα 650 χιλιόμετρα που έκανες μια χαρά είναι και μπορούν να σε οδηγήσουν πάνω από όλα σε έναν ασφαλή τερματισμό! Μην ψαρώνεις από κανέναν που γράφει τον «Α» ή «Β» αριθμό χιλιομέτρων!
…και το σημαντικότερο είναι αυτό που έγραψες: «τρέχω μόνο για μένα»!!!...και άσε όλους τους άλλους να κουρεύονται!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  12:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
@kirki, από τη στιγμή που θα μπει κάποιος σε κάποιο χώρο, όπως είναι και ο "χώρος"του τρεξίματος, είναι σίγουρο ότι θα συναντήσει διαφορετικούς ανθρώπους, διαφορετικές απόψεις, διαφορετικά σχόλια. Έτσι δεν συμβαίνει και έξω στη ζωή?
Ακούς λοιπόν τι έχει να σου πει ο καθένας, αξιολογείς τα λεγόμενα και κρατάς ή απορρίπτεις ότι θες.

Ο άνθρωπος που έχει εγωισμό, κακία, αδιακρισία, μένος και άλλα σχετικά, θα στα βγάλει είτε μιλάτε για τρέξιμο, είτε για κινηματογράφο, είτε για το τελευταίο τεύχος του Cosmopolitan.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  13:16:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πιστεύω ότι το πιό σημαντικό είναι να ευχαριστιέσαι αυτό που κάνεις. Οι χρόνοι είναι προσωπικό θέμα του καθενός - κάνουμε ότι μπορούμε και ότι βγεί. Και είναι πολύ καλό κατά την γνώμη μου, ότι είμαστε μέσα σε έναν αγώνα παρά να μας "έτρωγε" ο καναπές.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

gargadua
Master Forum-Runner

Afghanistan


7473 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  13:42:44  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άλλη 1 απόδειξη ότι το τρέξιμο δεν μας κάνει καλύτερους αν δεν είμαστε ήδη!!!

Ηττημένος δεν είναι αυτός που χάνει αλλά αυτός που παραιτείται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  14:15:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Elda
Κι εσυ ν απαντησεις οτι εισαι στη λιστα των 130 καλυτερων Ελληνιδων μαραθωνοδρομων για το 2014 να βγαλουν το σκασμο!!! (ρε συ πως πεσαμε 60 θεσεις μετα το μαραθωνιο της Αθηνας? Αισχος!!! )



Χα, χα ναι όντως πέσαμε πολύ αλλά φταίει ο ΑΜΑ που είχε πολύ μεγάλη συμμετοχή και ξένων και πανελλήνιο πρωτάθλημα, ε δε θέλει πολύ... Οι συμμετοχές στον ΑΜΑ ήταν 2,5φορές οι συμμετοχές όλων των υπολοίπων μαραθωνίων μαζί.

Πάντως πραγματικά, σχεδόν ινκόγνιτο πηγαίνω στους αγώνες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  14:16:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μην αφήνεις τον κάθε τυχαίο να σε συγχίζει με τις μπούρδες του... Το τρέξιμο δυστυχώς σίγουρα δεν μας κάνει καλύτερους, αν μη τι άλλο ενισχύει τα χαρακτηριστικά (καλά ή κακά) του καθενός και είναι ο ιδανικός χώρος για να βγάζει ο καθένας τα κόμπλεξ του...

Εδώ προχτές στο 10άρι του ΣΔΥΑ, δρομέας που θα μπορούσε κάλλιστα να είναι πατέρας μου, έκανε αναστροφή πολύ πιό πριν την προβλεπόμενη! Για ποιό λόγο; Για να πουλήσει μούρη ότι τρέχει το 10άρι σε Χ χρόνο;! Άστα, μην χαλιέσαι... Κάνε ότι σου αρέσει και ότι σε ευχαριστεί...


________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  15:10:04  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μην αφήνεις τον κάθε τυχαίο να σε συγχίζει με τις μπούρδες του... Το τρέξιμο δυστυχώς σίγουρα δεν μας κάνει καλύτερους, αν μη τι άλλο ενισχύει τα χαρακτηριστικά (καλά ή κακά) του καθενός και είναι ο ιδανικός χώρος για να βγάζει ο καθένας τα κόμπλεξ του...

Εδώ προχτές στο 10άρι του ΣΔΥΑ, δρομέας που θα μπορούσε κάλλιστα να είναι πατέρας μου, έκανε αναστροφή πολύ πιό πριν την προβλεπόμενη! Για ποιό λόγο; Για να πουλήσει μούρη ότι τρέχει το 10άρι σε Χ χρόνο;! Άστα, μην χαλιέσαι... Κάνε ότι σου αρέσει και ότι σε ευχαριστεί...


________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



#1 ...το πρόβλημα με την Kirki είναι ότι ενδέχεται αυτός που της "ζήτησε απολογισμό" να μην είναι τόσο τυχαίος...

#2 ...όπως το έγραψε και ο gargadua, το τρέξιμο μπορεί να βγάλει στη φόρα με σαφέστερο τρόπο τα κόμπλεξ μας, αντί να μας κάνει καλύτερους χαρακτήρες!

#3 ...στην αναστροφή δεν υπήρχε τάπητας χρονομέτρησης;;;(!!!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  16:58:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κάνε ότι σου αρέσει, τρέξε με τους κανόνες που θέτεις εσύ στον εαυτό σου.
Αλλος τρέχει για τους χρόνους, άλλος για την άσκηση, και άλλος γιατί τον "τρεχουν"..
Εγώ τρέχω γιατί κυνηγάω τον εαυτό μου.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000