Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Είμαι αργή δρομέας και το χαίρομαι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

giakos
Senior Forum-Runner

Greece


448 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  18:49:30  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Συμφωνώ με τον ξυπόλυτο............

Δεν προλαβαίνω.......
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Paraskeuas
Newbie Forum Runner

35 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  19:51:47  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ενδεχεται ο ανθρωπος, ανηρ θα υποθεσω να προσπαθησε να σε πλησιασει με αισθηματικους σκοπους.
στο μυαλο του ισως περνουσε το "θα την εντυπωσιασω με τις τεχνικες γνωσεις μου, θα την εκπληξω με τον χρονο μου, θα με ερωτευτει για την προστατευτικοτητα, το ενδιαφερον μου"

η τουλαχιστον ισως το προσπαθησε ετσι αρχικα, μειωνοντας τον χρονο του για να εντυπωσιαστεις
βλεποντας οτι οχι μονο δεν κολακευεσαι αλλα αρχιζεις να στραβωνεις, το γυρισε στο πιο επιθετικο, αφ υψηλου "δεν σ εχω κι αναγκη αλλα ακουσε να σου πω κοριτσακι μου, δεν θα ξανατρεξεις ετσι γιατι..."

η παλι ισως ο τυπος ειναι ενας απο τους κλασσικους τυπους "καλου" δρομεα
"πφφφ ποσο εκανες? 4.30? (εδω σου ριχνει ματια λες και εισαι σκουπιδι) εεεεχεις να φας ψωμια ακομα"

καποιοι θα προσπαθησουν να σε γκρεμισουν για να παρουν υλικα για το δικο τους γιαπι.

"it's ok to not be shinobu, it's not ok to relinquish the pursuit of shinobuness"
-Lao Tsi (chinese philosaupher)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  23:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
και γω είμαι της άποψης ότι όποιος τρέχει για τον εαυτό του "χέστηκε" για το τι θα πεί ο καθένας, ειδικά για τους "χρόνους"
όσο για τον τερματισμό με μεγάλο πρόβλημα που έκανες μάλλον η σχεδόν σίγουρα κάτι δεν έκανες καλά, απ'τα λάθη μας καλό είναι να μαθαίνουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 27/11/2014 :  23:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Koukouvagia

Μην αφήνεις τον κάθε τυχαίο να σε συγχίζει με τις μπούρδες του... Το τρέξιμο δυστυχώς σίγουρα δεν μας κάνει καλύτερους, αν μη τι άλλο ενισχύει τα χαρακτηριστικά (καλά ή κακά) του καθενός και είναι ο ιδανικός χώρος για να βγάζει ο καθένας τα κόμπλεξ του...

Εδώ προχτές στο 10άρι του ΣΔΥΑ, δρομέας που θα μπορούσε κάλλιστα να είναι πατέρας μου, έκανε αναστροφή πολύ πιό πριν την προβλεπόμενη! Για ποιό λόγο; Για να πουλήσει μούρη ότι τρέχει το 10άρι σε Χ χρόνο;! Άστα, μην χαλιέσαι... Κάνε ότι σου αρέσει και ότι σε ευχαριστεί...


________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...



#1 ...το πρόβλημα με την Kirki είναι ότι ενδέχεται αυτός που της "ζήτησε απολογισμό" να μην είναι τόσο τυχαίος...

#2 ...όπως το έγραψε και ο gargadua, το τρέξιμο μπορεί να βγάλει στη φόρα με σαφέστερο τρόπο τα κόμπλεξ μας, αντί να μας κάνει καλύτερους χαρακτήρες!

#3 ...στην αναστροφή δεν υπήρχε τάπητας χρονομέτρησης;;;(!!!)

Free your feet...free your senses!



Με το "τυχαίος" δεν εννοώ "άσχετος με το τρέξιμο", αλλά άσχετος με τα κίνητρα, τους στόχους, το ζητούμενο που έχει ο καθένας από εμάς που τρέχει. Όπως αναφέρει η Κίρκη, δεν τρέχει για να καυχηθεί τους χρόνους της, ούτε για να κάνει "μόστρα" σε κανέναν. Προφανώς εκείνοι που την κατακρίνουν, δεν μπορούν να διανοηθούν πως γίνεται αυτό, ούτε να μπουν στην θέση της, μάλλον γιατί θεωρούν ότι όσοι τρέχουν είναι ματαιόδοξοι όπως και αυτοί!

Συμφωνώ με τον gargadua 100%!

Πράγματι είχε τάπητα στην αναστροφή και προφανώς αυτός είναι και ο λόγος που ο εν λόγω κύριος δεν εμφανίζεται στα αποτελέσματα...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  09:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Με κάλυψαν Ζορό, Ξυπόλητος, Κουκουβάγια, Τρεχαντήρης κ.λπ. Τρέχουμε για την πάρτη μας και λίγο πολύ χωρίς να ξέρουμε τον λόγο! Αυτό θα πει ερασιτέχνης δρομέας.
Γενικά δεν πιστεύω ότι το τρέξιμο κάνει τους ανθρώπους καλύτερους, ούτε ότι στο τρέξιμο συγκεντρώνονται άνθρωποι εξαρχής καλύτεροι (κατά μέσο όρο) από τους υπόλοιπους.
Έχω την εντύπωση πάντως ότι ο τάπητος ήταν λίγο μετά την αναστροφή, ή όχι;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  09:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλημέρα,

Για ποιον τρέχεις?? Το απάντησες...ΓΙΑ ΣΕΝΑ!!!! Όλα τα άλλα είναι .....

ΥΓ

Στα forum αναφερόμαστε/περιγράφουμε σ'ενα πολύ μίκρο χρονικό διάστημα της ημέρας/εβδομάδας,(την προπόνηση, τους στόχους κλπ). Μην περιμένεις να γίνει κατανοητό το πως ΕΣΥ καταφέρνεις να φτάσεις στην επίτευξη των στόχων σου μέσα απο μια δημόσια συζήτηση.

Κρατάς οτι είναι χρήσιμο και τα υπόλοιπα τα βάζεις στην άκρη.





quote:
Originally posted by kirki

Η καθημερινότητά μου δεν μου επιτρέπει να αφιερώσω πάνω από μια 1-2 ώρες στην αθλητική μου δραστηριότητα . Το σύνολο των χιλιομέτρων που αφιέρωσα για την προετοιμασία μου στο φετινό Μαραθώνιο ήταν 650 χλμ. σε 3 μήνες ,για πολλούς εδώ μέσα λίγα . Δεν έχω προπονητή , τρέχω μόνο για εμένα ,δεν κάνω ειδική διατροφή, είμαι αυτό που λένε ερασιτέχνης δρομέας . Δεν κατεβαίνω στο μαραθώνιο για να καυχηθώ τον χρόνο που έκανα . Δεν ανέχομαι λοιπόν να μου το παίζει ο καθένας άσχετος ή μη ειδίμονας, για το τι έπρεπε να κάνω για να έχω καλύτερο χρόνο .Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και τελικά αυτό δεν έχει σημασία ; Τερμάτησα τραυματισμένη(πόνος στη μέση και στο αριστερό πόδι)αλλά τερμάτησα , μάλιστα στον ίδιο χρόνο με πέρσι(4¨30).Ο καθένας ξέρει το σώμα του, τις θυσίες του και σημασία έχει να νιώθει ο ίδιος καλά με την προσπαθεία του.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί πρέπει να απολογηθώ στον καθένα(σε άτομο μάλιστα που λέει ότι τερμάτησε 5¨03 ενώ τα αποτελέσματα δίνουν 5¨45).Συγχίστηκα...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kirki
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  10:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η παλι ισως ο τυπος ειναι ενας απο τους κλασσικους τυπους "καλου" δρομεα
"πφφφ ποσο εκανες? 4.30? (εδω σου ριχνει ματια λες και εισαι σκουπιδι) εεεεχεις να φας ψωμια ακομα"

Τέτοια περίπτωση ήτανε!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  10:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Gypaetos

Με κάλυψαν Ζορό, Ξυπόλητος, Κουκουβάγια, Τρεχαντήρης κ.λπ. Τρέχουμε για την πάρτη μας και λίγο πολύ χωρίς να ξέρουμε τον λόγο! Αυτό θα πει ερασιτέχνης δρομέας.
Γενικά δεν πιστεύω ότι το τρέξιμο κάνει τους ανθρώπους καλύτερους, ούτε ότι στο τρέξιμο συγκεντρώνονται άνθρωποι εξαρχής καλύτεροι (κατά μέσο όρο) από τους υπόλοιπους.
Έχω την εντύπωση πάντως ότι ο τάπητος ήταν λίγο μετά την αναστροφή, ή όχι;



O τάπητας πρέπει να ήταν καμιά 50αριά μέτρα μετά την αναστροφή, λίγο πριν τα νερά αν θυμάμαι καλά. Ο εν λόγω κύριος έκανε αναστροφή πολύ πιό πριν!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  11:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kirki

η παλι ισως ο τυπος ειναι ενας απο τους κλασσικους τυπους "καλου" δρομεα
"πφφφ ποσο εκανες? 4.30? (εδω σου ριχνει ματια λες και εισαι σκουπιδι) εεεεχεις να φας ψωμια ακομα"

Τέτοια περίπτωση ήτανε!




Μην ακους κανεναν, οταν καποιος σου λεει οτι δεν κανεις αρκετη προπονηση κτλ να του λες κι εσυ να συκρινετε ολο το καθημερινο σας προγραμμα και μετα να δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  11:04:20  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Savvas

quote:
Originally posted by kirki

η παλι ισως ο τυπος ειναι ενας απο τους κλασσικους τυπους "καλου" δρομεα
"πφφφ ποσο εκανες? 4.30? (εδω σου ριχνει ματια λες και εισαι σκουπιδι) εεεεχεις να φας ψωμια ακομα"

Τέτοια περίπτωση ήτανε!




Μην ακους κανεναν, οταν καποιος σου λεει οτι δεν κανεις αρκετη προπονηση κτλ να του λες κι εσυ να συκρινετε ολο το καθημερινο σας προγραμμα και μετα να δουμε ποσα απιδια πιανει ο σακος.


+1
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostas_parga
Newbie Forum Runner

Greece
23 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  12:08:36  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Kiki....Όπως και πολλοι αλλοι φιλοι δρομείς, πιστευω πως τρεχουμε καθαρα από χομπυ και για την υγεια μας....Στοχος μας ειναι να βελτιωνόμαστε προσωπικα κανοντας ο καθενας αυτό που μπορει, και όχι να βελτιωνόμαστε περισοτερο από τον έναν και τον αλλον...Ατομα που σχολιαζουν αρνητικα τις επιδοσεις ή την προσπαθεια σου, και τονιζουν ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΚΑΛΗ ΕΠΙΔΟΣΗ Ή ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ ειναι ατομα ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΑ που ξεκινησαν το τρεξιμο για να βρουν αφορμή να φανουν επειδή πολύ πιθανον σε ότι άλλο έχουν κανει στη ζωη τους ηταν μηδενικα.....

Citius Altius Fortius
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  12:35:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by Koukouvagia

quote:
Originally posted by Gypaetos

Με κάλυψαν Ζορό, Ξυπόλητος, Κουκουβάγια, Τρεχαντήρης κ.λπ. Τρέχουμε για την πάρτη μας και λίγο πολύ χωρίς να ξέρουμε τον λόγο! Αυτό θα πει ερασιτέχνης δρομέας.
Γενικά δεν πιστεύω ότι το τρέξιμο κάνει τους ανθρώπους καλύτερους, ούτε ότι στο τρέξιμο συγκεντρώνονται άνθρωποι εξαρχής καλύτεροι (κατά μέσο όρο) από τους υπόλοιπους.
Έχω την εντύπωση πάντως ότι ο τάπητος ήταν λίγο μετά την αναστροφή, ή όχι;



O τάπητας πρέπει να ήταν καμιά 50αριά μέτρα μετά την αναστροφή, λίγο πριν τα νερά αν θυμάμαι καλά. Ο εν λόγω κύριος έκανε αναστροφή πολύ πιό πριν!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...


Έλεγα μήπως δίψασε...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  13:46:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κόμπλεξ και ανασφάλειες είναι γνωστό ότι καλύπτονται μέσα από κάτι τέτοιες συγκρίσεις.

Καλώς ή κακώς πάντως εμείς οι αργοί δρομείς είναι που με την συμμετοχή μας στους αγώνες δίνουμε αξία σε αυτούς τους γρηγορότερους που κατατάσσονται πολύ ψηλά. Άλλο γι αυτούς να βγαίνεις 100ός στους 10000 και άλλο 100ος στους 110.
Οπότε γι αυτή και μόνο την εξυπηρέτηση που τους κάνουμε μιας και όπως φαίνεται αυτοκαθαρίζονται μέσα από τις επιδόσεις τους στο τρέξιμο ίσως αξίζουμε λίγο περισσότερο σεβασμό από τους γρηγορότερους και όχι την χλεύη τους.

Από τους έξω απ τον χώρο είναι λογικό να ακούς περίεργα πράγματα σχετικά με την επίδοση αλλά από τους συντρέχτες (αν δηλαδή μας θεωρούν και τέτοιους) δεν νοείτε αφού λίγο αν του κόβει μπορεί να καταλάβει ότι το δικό του τρίωρο ίσως είναι πιο εύκολο από ένα 4μιση ώρες ενός άλλου.

Προσωπικά και τελευταίος να τερματίζω στους αγώνες (κάποιος πρέπει να το κάνει και αυτό) δεν θα αλλάξει κάτι, το πολύ πολύ να τσαλακωθεί κάπως ο όποιος εγωισμός μου και να μην λαμβάνω μέρος σε αγώνες. Πάντως αν η υγεία μου το επιτρέπει δεν θα σταματήσω να τρέχω ποτέ. Για μένα άλλη είναι η ποιότητα της ζωής μου όταν τρέχω και άλλη χωρίς το τρέξιμο τόσο σωματικά όσο και ψυχοσυναισθηματικά. –
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kirki
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  13:54:14  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δεν καταλάβατε κάποιοι,ο τύπος είναι πιο αργός από εμένα απλώς αυτός (και καλά) δεν είχε κάνει προετοιμασία και δικαιολογείτε να κάνει το 5.45 ενώ εγώ με προετοιμασία (κατά τα δικά του δεδομένα) καλύτερη τερμάτησα μόλις στο 4.30
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  13:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Βεβαίως να μην λησμονήσω να πω ότι υπάρχει και ακριβώς το αντίθετο.

Τι εννοώ; είναι κάποιοι που δεν τους απασχολεί καθόλου η βελτίωσή τους και ακούγοντας ή βλέποντας κάποιον να βελτιώνεται ή που κάνει καλές επιδόσεις τον απαξιώνουν. Κάνοντας σχόλια του τύπου:

σιγά τι έκανε, και γω αν ήμουν δημόσιος υπάλληλος ή καθόμουν σε μια καρέκλα στην δουλειά, έχει πολύ χρόνο, έκανε στίβο μικρός, είναι άνεργος, είναι λεπτός κλπ κλπ,
απλά το είδος των πρώτων (των αθληταράδων) ευδοκιμεί πολύ περισσότερο από τους απαξιωτές και ταιριάζει περισσότερο στο παρόν θέμα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000