Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Είμαι αργή δρομέας και το χαίρομαι
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 4

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  13:57:31  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
kirki στο τσακ με πρόλαβες

σου απαντώ και σ αυτό παραπάνω
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  14:51:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kirki

Δεν καταλάβατε κάποιοι,ο τύπος είναι πιο αργός από εμένα απλώς αυτός (και καλά) δεν είχε κάνει προετοιμασία και δικαιολογείτε να κάνει το 5.45 ενώ εγώ με προετοιμασία (κατά τα δικά του δεδομένα) καλύτερη τερμάτησα μόλις στο 4.30



...κάποιος να του "εξηγήσει" ότι η διαφορά μεταξύ του 4:30 και 5:45 είναι αβυσσαλέα! αααχαχαχαχαχαχα!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  15:07:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by trexantiris

...κάποιος να του "εξηγήσει" ότι η διαφορά μεταξύ του 4:30 και 5:45 είναι αβυσσαλέα! αααχαχαχαχαχαχα!

Free your feet...free your senses!



μόνο αβυσσαλέα?
σα να λέμε τί 2:45 τί 4 ώρες? σιγά τα ωά!

εν τω μεταξύ το 5:45 είναι μέσος ρυθμός 8:40/χιλ. δηλαδή 6.9χιλ/ώρα. Κοινώς περπατώντας τον έκανε αν πάρουμε σαν δεδομένο ότι μέχρι 7.5χιλ./ώρα θεωρείται περπάτημα....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

orck
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  19:45:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ειναι αργο το 5:45; Ειναι ατιμωτικο να το τερματισεις με περπατημα; Μηπως ειναι καλυτεροι οσοι καθονται για καφε παρα οσοι τερματιζουν με περπατημα;
Δεν καταλαβαινω τι ακριβως θελει να πει η φιλη, ο χρονος 4:30 ειναι αρκετα καλος. Ποσοι αλλοι κανουν περισσοτερο και ποσοι εγκαταλειπουν;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  20:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by orck

Ειναι αργο το 5:45; Ειναι ατιμωτικο να το τερματισεις με περπατημα; Μηπως ειναι καλυτεροι οσοι καθονται για καφε παρα οσοι τερματιζουν με περπατημα;
Δεν καταλαβαινω τι ακριβως θελει να πει η φιλη, ο χρονος 4:30 ειναι αρκετα καλος. Ποσοι αλλοι κανουν περισσοτερο και ποσοι εγκαταλειπουν;


Αν εννοείς εμένα, μπορείς να καταλάβεις το ύφος και για ποιον απευθύνεται αυτό που γράφω αν διαβάσεις σε συνέχεια τα 2-3 παραπάνω μηνύματα.
Ναι αν έρθει κάποιος και μου πει: μόνο σε 4:30 τερμάτισες με τόση προετοιμασία, σιγά τη διαφορα εγώ τερμάτισα σε 5:45 χωρίς προετοιμασία, ε θα φροντίσω να του τονίσω τη διαφορα γιατί πρώτος απαξίωσε τη δίκη μου προσπάθεια.

Και επίτηδες δίνω την ίδια διαφορα χρόνου σε άλλο επίπεδο. Εδώ άλλοι κάνουν χρόνια για να καταφέρουν να ρίξουν 10´ το χρόνο τους, μη τα ισοπεδώνουμε όλα.
Κάθε προσπάθεια, ανεξαρτήτως χρόνου και ανεξαρτητου τερματισμού ειναι απολύτως σεβαστή γιατί ειναι μια προσπάθεια με όσα μέσα-χρόνο-κλπ μπορεί να διαθέσει και να δώσει ο καθένας αλλα αυτό δε σημαίνει ότι θα τα εξισώνουμε όλα. Που στη προκειμένη δεν το εξισωσε κάν ο φίλος της, το μηδένισε εντελώς. Ειναι καθαρή περίπτωση "όσα δε φτάνει η αλεπού"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dpkouk
ellanodikis

Greece


11938 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  22:21:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
http://www.youtube.com/watch?v=Oq5Uiabz6gI

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 28/11/2014 :  23:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by dpkouk

http://www.youtube.com/watch?v=Oq5Uiabz6gI

http://www.ultrarunning.gr/

Όλα είναι σχετικά, άρα κι ανεκτά...

ακριβως...
στη δουλεια καποια στιγμη με ειρωνευτικε ο προισταμενος μου για τα 10χλμ που ετρεξα στον προπερσινο Αλεκο. μερικους μηνες μετα με ειρωνευτικε για τις 4μιση ωρες του ΚΜΑ. μετα με ειρωνευτικε για τον ιδιο χρονο στον Αλεκο. εκει γυρισα και του ξεσκονισα την καρεκλα του γραφειου του και τον εβαλα να κατσει μην λερωθει η στολη του. του στοιχισε τοσο η ενεργεια μου που εχει φαει τα λυσσακα του για να μην βγαινει το προσωπικο της μοναδας μαζι μου για τρεξιμο. σε μενα δε μπορει να παρεμβει γιατι ο διοικητης μου γνωριζει τη λοξα μου και αν δε με δει να τρεχω ισως να ανησυχισει... εεε μην τον αγχωνω και γω τον ανθρωπο, βγαινω με καθε καιρο και γραφω 2-3 χλμ συντηρησης με τον σκυλο μου για να κρατω και τους συναδελφους σε καποια εγρηγορση μεχρι να παρει ποδι ο προισταμενος και κανω το στρατοπεδο trail πιστα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DonQuixote
Forum-Runner

78 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  12:34:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kirki

Η καθημερινότητά μου δεν μου επιτρέπει να αφιερώσω πάνω από μια 1-2 ώρες στην αθλητική μου δραστηριότητα . Το σύνολο των χιλιομέτρων που αφιέρωσα για την προετοιμασία μου στο φετινό Μαραθώνιο ήταν 650 χλμ. σε 3 μήνες ,για πολλούς εδώ μέσα λίγα . Δεν έχω προπονητή , τρέχω μόνο για εμένα ,δεν κάνω ειδική διατροφή, είμαι αυτό που λένε ερασιτέχνης δρομέας . Δεν κατεβαίνω στο μαραθώνιο για να καυχηθώ τον χρόνο που έκανα . Δεν ανέχομαι λοιπόν να μου το παίζει ο καθένας άσχετος ή μη ειδίμονας, για το τι έπρεπε να κάνω για να έχω καλύτερο χρόνο .Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και τελικά αυτό δεν έχει σημασία ; Τερμάτησα τραυματισμένη(πόνος στη μέση και στο αριστερό πόδι)αλλά τερμάτησα , μάλιστα στον ίδιο χρόνο με πέρσι(4¨30).Ο καθένας ξέρει το σώμα του, τις θυσίες του και σημασία έχει να νιώθει ο ίδιος καλά με την προσπαθεία του.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί πρέπει να απολογηθώ στον καθένα(σε άτομο μάλιστα που λέει ότι τερμάτησε 5¨03 ενώ τα αποτελέσματα δίνουν 5¨45).Συγχίστηκα...




Μόνο και μόνο που μπήκες στη διαδικασία ν' ανοίξεις ολόκληρο θέμα, στην ουσία για να απολογηθείς (όσο κι αν λες ότι δεν καταλαβαίνεις γιατί πρέπει να το κάνεις) προκειμένου να το δει ο "αντίπαλός" σου και να σου πουν όλοι "μπράβο" και "πόσο δίκιο έχεις", χάνεις το όποιο δίκιο μπορεί να έχεις.

Edited by - DonQuixote on 29/11/2014 14:52:54
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kirki
Newbie Forum Runner

46 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  18:27:52  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Νόμιζα ότι εδώ τοποθετούμε τις εμπειρίες μας και αυτά που μας ενοχλούν γύρω από το τρέξιμο.Αν έγω έκανα λάθος που άνοιξα το θέμα ,τι να πούμε τοτε και για εσένα που απαντάς σε κάτι που σου φαίνεται ανούσιο.Ενοείται ότι κοιμάμαι μια χαρα τα βράδια δεν το πήρα και επι πόνου,όμως όλοι μας εχουμε συναντήσει καλοθελητές που προσπαθουν να μειώσουν την προσπαθειά μας(φάνηκε από τις απαντήσεις των υπολοίπων). Την άλλη φορά θα ανοίξω θέμα για τον τετραγωνισμό του κύκλου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  21:43:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολύ σωστά νόμισες και καλά έκανες και μοιράστηκες την εμπειρία σου. Αυτή είναι και η ουσία του forum της ιστοσελίδας. Καλή συνέχεια στην προπόνησή σου και καλή διασκέδαση στους αγώνες.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  21:53:49  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Λίγο ανησυχητικό είναι βέβαια ότι στην προσπάθεια τραυματίστηκες, θα πρέπει να δώσεις βαρύτητα στην αποθεραπεία σου τώρα και άσε τους χρόνους. Τελικά, το ότι πονάμε δε μας ενοχλεί (βάζω και μένα μέσα) και κοιτάμε αυτό που μας πικραίνει αληθινά...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

oldrunner
Newbie Forum Runner

6 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 29/11/2014 :  22:09:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλησπέρα,
μερικές παρατηρήσεις
1. ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει στο τρέξιμο και οι κομπλεξικοί να τον σχολιάζουν, ο χώρος τελικά τράβηξε πάρα πολλούς
2. δεν έπρεπε χωρίς την κατάλληλη προετοιμασία να πάρεις εκκίνηση, έβαλες σε κίνδυνο τον εαυτό σου, να τρέχεις όσο θες και προλαβαίνεις, αλλά μην πας σε αγώνες εκτός της προπόνησης σου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Constantine S.
Newbie Forum Runner



39 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  05:53:03  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Constantine S. Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ως προς το αρχικό θέμα... Μην δίνεις σημασία... Απλά έχουμε γεμίσει με αυτόκλητους μέντορες σε αυτον τον τόπο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  13:50:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kirki

η παλι ισως ο τυπος ειναι ενας απο τους κλασσικους τυπους "καλου" δρομεα
"πφφφ ποσο εκανες? 4.30? (εδω σου ριχνει ματια λες και εισαι σκουπιδι) εεεεχεις να φας ψωμια ακομα"

Τέτοια περίπτωση ήτανε!





Δέν χρειάζεται βέβαια να σου πώ που να τον ενγράψεις.Φαντάζομαι να το έχεις κάνει ήδη

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.


Edited by - ANASTASIOS on 30/11/2014 13:54:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  13:56:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DonQuixote

quote:
Originally posted by kirki

Η καθημερινότητά μου δεν μου επιτρέπει να αφιερώσω πάνω από μια 1-2 ώρες στην αθλητική μου δραστηριότητα . Το σύνολο των χιλιομέτρων που αφιέρωσα για την προετοιμασία μου στο φετινό Μαραθώνιο ήταν 650 χλμ. σε 3 μήνες ,για πολλούς εδώ μέσα λίγα . Δεν έχω προπονητή , τρέχω μόνο για εμένα ,δεν κάνω ειδική διατροφή, είμαι αυτό που λένε ερασιτέχνης δρομέας . Δεν κατεβαίνω στο μαραθώνιο για να καυχηθώ τον χρόνο που έκανα . Δεν ανέχομαι λοιπόν να μου το παίζει ο καθένας άσχετος ή μη ειδίμονας, για το τι έπρεπε να κάνω για να έχω καλύτερο χρόνο .Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα και τελικά αυτό δεν έχει σημασία ; Τερμάτησα τραυματισμένη(πόνος στη μέση και στο αριστερό πόδι)αλλά τερμάτησα , μάλιστα στον ίδιο χρόνο με πέρσι(4¨30).Ο καθένας ξέρει το σώμα του, τις θυσίες του και σημασία έχει να νιώθει ο ίδιος καλά με την προσπαθεία του.Δεν καταλαβαίνω λοιπόν γιατί πρέπει να απολογηθώ στον καθένα(σε άτομο μάλιστα που λέει ότι τερμάτησε 5¨03 ενώ τα αποτελέσματα δίνουν 5¨45).Συγχίστηκα...




Μόνο και μόνο που μπήκες στη διαδικασία ν' ανοίξεις ολόκληρο θέμα, στην ουσία για να απολογηθείς (όσο κι αν λες ότι δεν καταλαβαίνεις γιατί πρέπει να το κάνεις) προκειμένου να το δει ο "αντίπαλός" σου και να σου πουν όλοι "μπράβο" και "πόσο δίκιο έχεις", χάνεις το όποιο δίκιο μπορεί να έχεις.




Εσένα πάλι, τί σε ενόχλησε που θέλησε η φίλη να μοιραστεί την εμπειρία της μαζί μας

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 4 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000