Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  15:25:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tazi

Χτες ενα τεταρτο διαδρομος χωρις ενοχληση. Σημερα 90 χλμ ποδηλατο με κατεβασμενη αρκετα τη σελλα και χωρις ορθοπεταλια, θυμιζω οτι εχω τραυματισμο στο γλουτό, χωρις πάλι ενόχληση. Λεω αυτη την εβδομαδα να κινηθω συντηρητικα με λίγο τρεξιμο, το πολύ εως 40 λεπτά. Δηλωθηκα και στο spetsathlo, οπότε λεω να κανω και λιγο κολύμπι και ποδήλατο.
Γενικα ενα κυμα συγκρατημένης αισιοδοξίας με διακατεχει!!!



...!!!!!...αυτό πάει να πει "LR" ποδηλάτου!!!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  16:14:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Hiroshima

Ασκήσεις ενδυνάμωσεις το πρωί και 15αρι με 10χ100 το βράδι.

Δεν μπόρω να σταματήσω την μάσα!! Από τότε που έβαλα στόχο να κατέβω στα 80κ έχω πάρει 2 κιλά .



...από τότε (πριν 2 χρόνια) που έβαλα στόχο να χάσω κανά κιλό, τελικά έφτασα μέχρι και τα +5 από εκείνη τη στιγμή!

...και όσο αύξανε ο χιλιομετρικός όγκος, τόσο πιο πολύ έβαζα βάρος...πως το είχε πει ο παλαιότερα ο sideridis: "δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο γιατί να τρέχει κάποιος για να χάσει βάρος!!!"

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  16:25:09  Εμφάνιση Προφίλ
Εσύ τουλάχιστον τα πήρες σε 2χρόνια όχι σε 2εβδομάδες σαν και εμένα

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by Hiroshima

Ασκήσεις ενδυνάμωσεις το πρωί και 15αρι με 10χ100 το βράδι.

Δεν μπόρω να σταματήσω την μάσα!! Από τότε που έβαλα στόχο να κατέβω στα 80κ έχω πάρει 2 κιλά .



...από τότε (πριν 2 χρόνια) που έβαλα στόχο να χάσω κανά κιλό, τελικά έφτασα μέχρι και τα +5 από εκείνη τη στιγμή!

...και όσο αύξανε ο χιλιομετρικός όγκος, τόσο πιο πολύ έβαζα βάρος...πως το είχε πει ο παλαιότερα ο sideridis: "δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο γιατί να τρέχει κάποιος για να χάσει βάρος!!!"

Free your feet...free your senses!

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  16:38:22  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι στο καυτανζογλειο θεσσαλονικη κατω απο κερκιδες περιπου 750 η στροφη
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  16:48:27  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
quote:
Originally posted by stratus

quote:
Originally posted by Deorum

Το σκέφτηκα και εγώ ότι φαίνεται αντιφατικό.
Λέω δεν θέλω δικαιολογίες, και όλο το κείμενο ήταν μια δικαιολογία! :P

Δεν έχεις άδικο.

Όμως έδωσα ότι είχα και δεν είχα, και δεν θα μπορούσα να κάνω ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ καλύτερο (οκ μπορούμε να κουβεντιάσουμε την στρατηγική, όχι όμως το πόσο προσπάθησα), και αφενός πήγα, αφετέρου, δεν είπα το πάω προπονητικά, χαλαρά, ή δεν ξέρω εγώ τι, και στο κάτω κάτω δεν μιλάμε για καμιά απόκλιση 5λεπτου, και είπα θα πάω από την αρχή για ότι πιο δυνατό μπορώ. Δεν είπα πουθενά, έτσι και αλλιώς δεν θα βγει τίποτα, και άστο.
Σκέψου ότι τα vdot calculator δίνουν 10ρι 42' με αυτόν τον χρόνο ημιμαραθωνίου, ενώ εκεί (120% σίγουρα) δεν είμαι με τίποτα, καθώς έβγαλα... 42'20" μέσα στο πάρκο (ανηφορο-κατηφόρες), στα πλαίσια του τελαυταίου 18ριού που έκανα 15 μέρες πριν, με 154 παλμούς avg.

Εγώ πάντως είμαι πολύ χαρούμενος, ας λέτε εσείς. Τώρα μου ήρθαν οι ενδορφίνες που έψαχνα απεγνωσμένα! Και πονάω ταυτόχρονα παντού!




Γιωργο δικαιολογιες παντα θα υπαρχουν γιατι κατα 99% ειναι σχεδον σιγουρο οτι κατι θα παει στραβα στον αγωνα ή στην προπονηση λιγες μερες πριν.Αναλογα ποσο "βαρυ" ειναι αυτο ή αυτα που πηγαν στραβα,επηρεαζεται το αποτελεσμα.
Ψαχνουμε λοιπον αυτο το ατιμο το 1% για να σπασουμε τα ρολογια,αλλα συνηθως μενουμε με το ψαξιμο.
Προσωπικα μονο σε 2 αγωνες μου εχουν παει ολα πριμα και εκει εκανα τα ρεκορ.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



Δεν συμφωνώ ακριβώς.
Γενικά στους αγώνες που βάζω στόχο, (όχι όταν πρωτοξεκίνησα το τρέξιμο λίγο πιο μετά) έχω πέσει αρκετά μέσα σε αυτό που περίμενα. Δεν θα έλεγα πως το να πέσω μέσα είναι η εξαίρεση.
Ξέρω ότι ζω στην Ελλάδα, ότι μάλλον θα έχει μια Α ζέστη και μια Χ υγρασία, ξέρω συνήθως την διαδρομή (τον στόχο τον βάζω σε διαδρομές που τις έχω ξανατρέξει) οπότε ξέρω και αν θα έχει ανηφόρα ή κατηφόρα.
Δεν βάζω τον στόχο, περιμένοντας αέρα που σπρώχνει, θερμοκρασία 12βαθμούς, χωρίς ήλιο.
Αν θέλετε μπορώ να γίνω και πιο συγκεκριμένος.
Ακόμα και εδώ, θεωρώ πως ήμουν μέσα, ήξερα τι και πόσο μπορώ να περιμένω, μου έφυγε ένα λεπτό από την τελευταία αναπροσαρμογή, οκ, αλλά ήξερα πως δεν μπορούσα να εκτιμήσω την κατάσταση μου ακριβώς, είναι σε λογικά πλαίσια.

Σκεφτείτε πόσες φορές έχουμε διαβάσει για 40λεπτά που φεύγουν σε μαραθώνιους, για 10λεπτά σε ημί, για 3-4λεπτά σε δεκάρια.

:)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  17:33:12  Εμφάνιση Προφίλ
Μπράβο Γιώργο και ας μην ήρθε το προσδοκώμενο αποτέλεσμα. Θεωρώ και εγώ ότι είναι θέμα χρόνου!
Το να ξέρεις ότι έδωσες το μάξιμουμ των δυνατοτήτων σου, την δεδομένη στιγμή με τις δεδομένες συνθήκες είναι εξαιρετική ανταμοιβή από μόνο του. Αν μπορείς να το κάνεις αυτό γενικότερα, είτε είναι όλα πρίμα είτε όχι, τότε και η πραγματική δυναμική, είναι θέμα χρόνου να βγει...

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  20:36:40  Εμφάνιση Προφίλ
συγχαρητήρια σε όλους για τους αγώνες σας! Γιώργο εδώ είμαστε για το ρεκόρ στον επόμενο ημί!

στα δικά μου τώρα, μετά από μια εβδομάδα με πολλές παρασπονδίες σε όγκο χιλιομέτρων, ενδυναμώσεις κλπ ξεκινάω δυνατά για τη συνέχεια.

35' ενδυνάμωση κορμού με διατάσεις πριν και μετά. μετατίθεται για αύριο το προγραμματισμένο μασάζ λόγω υποχρεώσεων της κυρίας οπότε χαλαρουίτα.

άσχετο.. μ έπιασε η βλακεία και μπήκα sportsshoes.com, είδα το πείραμα για το είδος ποδιού και το έκανα. βρέχεις το πόδι και πατάς σε χαρτί! συμπέρασμα:οκ σωστά παπούτσια έχω! για τα μεγάλα τουλάχιστον γιατί τα μικρά είναι φτηνά από τοπικό κατάστημα και πιθανότατα ότι να ναι. θα πάρω ένα φτηνό από το ίντερνετ να ησυχάσω.

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  21:16:27  Εμφάνιση Προφίλ
Ωπ, το νήμα κατοστάρησε! Πάμε γι άλλα;
Νίκο, θα εγκαινιάσεις το Νο 6;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  21:22:24  Εμφάνιση Προφίλ
Μπράβο ρε Γιώργο.
Τελικά στις δικαιολογίες είσαι καλύτερος από το τρέξιμο

Πολλά συγχαρητήρια. Πάνω από τη μη-εγκατάληψη, το φοβερό χρόνο, το νέο ρεκόρ, το πιο σημαντικό είναι αυτό που λες ότι τερμάτισες και αισθάνθηκες ότι τα είχες δώσει όλα, όσα μπορούσες κάτω από τις συγκεκριμένες συνθήκες. Τι παραπάνω να περιμένει κανείς?

κι έχεις 1-2 μήνες μπροστά σου να χτυπήσεις κι άλλο αγώνα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/03/2015 :  21:25:36  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Να ξέρεις, εσύ με έκανες να πάω, αν δεν έγραφες εσύ θα το άφηνα.

Μου αρέσει που έλεγα κατά το κρύωμα, τι πράγμα είναι αυτό, δεν έχω δύναμη να κουνηθώ...
και μου έλεγες... είναι το tappering, έτσι σου φαίνεται!

αχαχαχα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2015 :  09:24:01  Εμφάνιση Προφίλ
...16 χλμ στο στιβο του Ζηρινειου σημερα σε 1:23:29! Ανα 4 χλμ αργα ... 4 χλμ πιο γρηγορα σε ρυθμο 4:50! Οσο πιο γρηγορα...τοσο λιγοτερες οι ενοχλησεις στο δεξι ποδι!!! Οι αποφασεις για συμμετοχη σε μελλοντικους αγωνες ... θα ληφθουν κυριολεκτικα τη τελευταια στιγμη...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2015 :  09:36:36  Εμφάνιση Προφίλ
Πουρνό πουρνό 6χλμ avg 4.49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2015 :  10:17:20  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sigi

quote:
Originally posted by ANASTASIOS

quote:
Originally posted by sigi

Τρίτη 9χλμ σε 44.34 και την Τετάρτη 10χλμ στο Πάρκο Τρίτση σε 56.13
Η απουσία πλέον αφήνει τα σημάδια της..





Τρέχουμε στο ίδιο πάρκο και δέν σε έχω δεί ποτέ

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.


Τάσο καλημέρα..
Δεν πάω συχνά στο πάρκο, τώρα όμως που έχει μεγαλώσει και η μέρα θα έρχομαι είμαι και κοντά και με βολεύει.
Τι ώρες τρέχεις??
Ίσως συναντηθούμε..



Καλημέρα Γιώργη.Πηγαίνω προς το μεσημεράκι,κατα τις 1 με 2.Οταν ζεστάνει για τα καλά ο καιρός πηγαίνω απόγευμα,μεταξύ 6 και 7.Πιθανότατα θα βρεθούμε κάποια στιγμή.

Το καλύτερο σου χαμόγελο να το φυλάς για κείνους που δέν το αξίζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2015 :  10:46:07  Εμφάνιση Προφίλ
50' για αποθεραπεία σε χαλαρό ρυθμό.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/03/2015 :  11:34:57  Εμφάνιση Προφίλ
Βρε παιδακια το νουμερο 6 δεν το βλεπετε;Λιγο πανω ή κατω τα ματακια και τσουπ θα το δειτε ..

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000