Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  14:41:18  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Koukouvagia

quote:
Originally posted by stratus

19.5 χλμ σημερον.
Τα 6 πρωτα χαλαρα στο 4.45,τα 6 επομενα στο 4.20 και τα επομενα 6 στο 4.10.Τελος 1.5 χλμ αποθεραπεια.
Ειδικα στα 6 πρωτα εγιναν αρκετα στοπ για να αποφυγουμε λιμνες και ηλιθιους οδηγους αυτοκινητων.
Κατι ασχετο με την προπονηση,αλλα το garmin 920 εχει πολυ μεγαλη ακριβεια μεσα στο στιβο.Σημερα σε αποσταση 5550 μετρων εγραψε 5590 μετρα,ουτε 1% δηλ. αποκλιση.


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.



Πολύ καλή ακρίβεια, αν και θα υπάρχει πιό ολοκληρωμένη και ασφαλής εικόνα, αν τέτοιας τάξης μεγέθους αποκλίσεις τις έχεις σε κάθε προπόνηση εντός στίβου και όχι σε μια μεμονωμένη.

(Μεγειά και το εργαλείο!)

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...


Ειναι η τριτη προπονηση μεσα σε στιβο που εχει τοσο μικρη αποκλιση.Στη περιοχη που τρεχω οι διαδρομες μου ειναι στανταρ και τις εχω μετρησει με gps επαγγελματικο (τοπογραφικο) Το 920 ειναι το μονο απο τα ρολογια που εχω χρησιμοποιησει και μετρησε δυο φορες με 100% ακριβεια την αποσταση.Οι διαδρομες που τρεχω ειναι δυσκολες.Δεν εχει ψηλα κτηρια,αλλα ειναι κατω απο δεντρα και καποια κομματια ειναι παραλληλα με τις γραμμες του ηλεκτρικου,παρολα αυτα τα παει αρκετα καλα σε σχεση με αλλα ρολογια.
Εχει και αυτο βεβαια τις αποκλισεις του.Προχθες τρεχοντας σε ανηφορες μετραγε οτι του κατεβαινε με αποτελεσμα να μην γνωριζω το ρυθμο που τρεχω και τελικα με πατεντες προσπαθουσα να βρω ρυθμο.


---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  15:49:11  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες βράδυ, 8Κ στο Ζηρίνειο (με έντονη βροχή στο μεγαλύτερο διάστημα) σε 43.19 (μ.ό. ρυθμού 5.24, παλμών 151). Η αίσθηση του τρεξίματος στην βροχή στην αρχή ήταν ενοχλητική αλλά όσο περνούσε η ώρα, άρχισε να μου αρέσει. Βοήθησε και το γεγονός ότι είχα το στάδιο σχεδόν κατ' αποκλειστικότητα. Εξετάζω όμως σοβαρά την εγγραφή μου σε γυμναστήριο για να τρέχω σε διάδρομο όταν ο καιρός είναι απαγορευτικός για υπαίθριες προπονήσεις.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  15:56:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by stratus


Ειναι η τριτη προπονηση μεσα σε στιβο που εχει τοσο μικρη αποκλιση.Στη περιοχη που τρεχω οι διαδρομες μου ειναι στανταρ και τις εχω μετρησει με gps επαγγελματικο (τοπογραφικο) Το 920 ειναι το μονο απο τα ρολογια που εχω χρησιμοποιησει και μετρησε δυο φορες με 100% ακριβεια την αποσταση.Οι διαδρομες που τρεχω ειναι δυσκολες.Δεν εχει ψηλα κτηρια,αλλα ειναι κατω απο δεντρα και καποια κομματια ειναι παραλληλα με τις γραμμες του ηλεκτρικου,παρολα αυτα τα παει αρκετα καλα σε σχεση με αλλα ρολογια.
Εχει και αυτο βεβαια τις αποκλισεις του.Προχθες τρεχοντας σε ανηφορες μετραγε οτι του κατεβαινε με αποτελεσμα να μην γνωριζω το ρυθμο που τρεχω και τελικα με πατεντες προσπαθουσα να βρω ρυθμο.




Το GLONASS το έχεις ενεργοποιημένο σε αυτές τις αποκλίσεις; Όπως και να έχει η ακρίβεια πρέπει να είναι εξαιρετική!

Για τον τρέχων ρυθμό εμένα προσωπικά έχω δει ότι με βολεύει περισσότερο το average lap pace παρά το instant pace.

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  17:04:29  Εμφάνιση Προφίλ
Κλειστο το εχω.Average lap pace παντα.

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  17:22:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by tazi

Χτες τα βραδυ δεκαπενταρι, τα τελευταια 5 υπο βροχή, πολυ τα χαρηκα, τα προηγουμενα οκτω παρεα με τον Skakinen.
Οσο ετρεχα στη βροχη τοσο ο ρυθμος ανεβαινε, αβιαστα τελειως. Το καταλαβα στοι τελος οταν κοιταξα το ρολοι. εγραφε 430 το τελευταιο χιλιαρι! Δε το περιμενα. νομιζα οτι πηγαινα 450+.




...μάλλον γιατί ήθελες να επιστρέψεις μια ώρα αρχύτερα στο χουχουλιαστό σπιτάκι!




Free your feet...free your senses!




Ισως να εχεις δικιο, το πιθανοτερο μαλλον!! Πάντως χτες ημουν με καθαρα αγωνιστικη περιβολη, αντιος, αγωνιστικο σχιστο σορτσακι και αμανικο παρακαλώ!, οταν με ειδε ο Διονύσης απορησε, μαλιστα με αποκαλεσε αν θυμαμαι καλα και κοτα σε οτι αφορα τη θερμοκρασια!!
Τωρα θα μου πεις γιατι αμανικο? Ενα απο τα πολλα καλα του Double ειναι και οι κληρώσεις, σταθηκα λοιπον τυχερος και κερδισα ενα τεχνικο αμανικο της compresspoρt, 2 in 1 νομιζω λεγεται, το πηρα απο τον Λεοναρδο μολις χτες και βεβαια το δοκιμασα παραυτα.
Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολύ καλές.
Και κατι άλλο, εχω ΛΡ το Σάββατο 520+ για 25-28 αναλογα με το κεφι, θα εισαι?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  18:05:44  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tazi

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by tazi

Χτες τα βραδυ δεκαπενταρι, τα τελευταια 5 υπο βροχή, πολυ τα χαρηκα, τα προηγουμενα οκτω παρεα με τον Skakinen.
Οσο ετρεχα στη βροχη τοσο ο ρυθμος ανεβαινε, αβιαστα τελειως. Το καταλαβα στοι τελος οταν κοιταξα το ρολοι. εγραφε 430 το τελευταιο χιλιαρι! Δε το περιμενα. νομιζα οτι πηγαινα 450+.




...μάλλον γιατί ήθελες να επιστρέψεις μια ώρα αρχύτερα στο χουχουλιαστό σπιτάκι!




Free your feet...free your senses!




Ισως να εχεις δικιο, το πιθανοτερο μαλλον!! Πάντως χτες ημουν με καθαρα αγωνιστικη περιβολη, αντιος, αγωνιστικο σχιστο σορτσακι και αμανικο παρακαλώ!, οταν με ειδε ο Διονύσης απορησε, μαλιστα με αποκαλεσε αν θυμαμαι καλα και κοτα σε οτι αφορα τη θερμοκρασια!!
Τωρα θα μου πεις γιατι αμανικο? Ενα απο τα πολλα καλα του Double ειναι και οι κληρώσεις, σταθηκα λοιπον τυχερος και κερδισα ενα τεχνικο αμανικο της compresspoρt, 2 in 1 νομιζω λεγεται, το πηρα απο τον Λεοναρδο μολις χτες και βεβαια το δοκιμασα παραυτα.
Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολύ καλές.
Και κατι άλλο, εχω ΛΡ το Σάββατο 520+ για 25-28 αναλογα με το κεφι, θα εισαι?



...μέσα! Απλά για 8Κ θα κινηθώ σε πιο γρήγορους ρυθμούς, τα υπόλοιπα όμως στο 5+ (καλά ρε Νίκο, το 5'20'' ειλικρινά πως το "αντέχεις" όταν για σένα σημαίνει τελείως σβηστό τρέξιμο!) Θα πω και στον xipolitako. Ο winarg άραγε να ψήνεται;

Για την ώρα θα μιλήσουμε με PM...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  19:00:38  Εμφάνιση Προφίλ
Πω πω,τα χλμ και οι τρελοι ρυθμοι πεφτουν βροχη απο μερικους που εχουν ξεφυγει εντελως!!!.Μπραβο σας παιδια,φτου φτου!!Η αληθεια ειναι οτι σας ζηλευω επειδη τρεχω σχεδον παντα μονος μου.Σκεφτομαι ποσο καλο θα μου εκανε τοσο αγωνιστικα οσο και ψυχολογικα να τρεχω με παρεα και μαλιστα τετοιου επιπεδου!Τελος παντων στα μοναχικα δικα μου,σημερα,20χλμ σε 1'45.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  20:10:07  Εμφάνιση Προφίλ
...1500 μετρα κολυμβηση (ελευθερο) σε 39'15" σημερα το απογευμα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  21:24:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by tazi

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by tazi

Χτες τα βραδυ δεκαπενταρι, τα τελευταια 5 υπο βροχή, πολυ τα χαρηκα, τα προηγουμενα οκτω παρεα με τον Skakinen.
Οσο ετρεχα στη βροχη τοσο ο ρυθμος ανεβαινε, αβιαστα τελειως. Το καταλαβα στοι τελος οταν κοιταξα το ρολοι. εγραφε 430 το τελευταιο χιλιαρι! Δε το περιμενα. νομιζα οτι πηγαινα 450+.




...μάλλον γιατί ήθελες να επιστρέψεις μια ώρα αρχύτερα στο χουχουλιαστό σπιτάκι!




Free your feet...free your senses!




Ισως να εχεις δικιο, το πιθανοτερο μαλλον!! Πάντως χτες ημουν με καθαρα αγωνιστικη περιβολη, αντιος, αγωνιστικο σχιστο σορτσακι και αμανικο παρακαλώ!, οταν με ειδε ο Διονύσης απορησε, μαλιστα με αποκαλεσε αν θυμαμαι καλα και κοτα σε οτι αφορα τη θερμοκρασια!!
Τωρα θα μου πεις γιατι αμανικο? Ενα απο τα πολλα καλα του Double ειναι και οι κληρώσεις, σταθηκα λοιπον τυχερος και κερδισα ενα τεχνικο αμανικο της compresspoρt, 2 in 1 νομιζω λεγεται, το πηρα απο τον Λεοναρδο μολις χτες και βεβαια το δοκιμασα παραυτα.
Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολύ καλές.
Και κατι άλλο, εχω ΛΡ το Σάββατο 520+ για 25-28 αναλογα με το κεφι, θα εισαι?



...μέσα! Απλά για 8Κ θα κινηθώ σε πιο γρήγορους ρυθμούς, τα υπόλοιπα όμως στο 5+ (καλά ρε Νίκο, το 5'20'' ειλικρινά πως το "αντέχεις" όταν για σένα σημαίνει τελείως σβηστό τρέξιμο!) Θα πω και στον xipolitako. Ο winarg άραγε να ψήνεται;

Για την ώρα θα μιλήσουμε με PM...

Free your feet...free your senses!


Μιλάμε από PM ή μέσω τηλεφώνου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  21:30:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by tazi

quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by tazi

Χτες τα βραδυ δεκαπενταρι, τα τελευταια 5 υπο βροχή, πολυ τα χαρηκα, τα προηγουμενα οκτω παρεα με τον Skakinen.
Οσο ετρεχα στη βροχη τοσο ο ρυθμος ανεβαινε, αβιαστα τελειως. Το καταλαβα στοι τελος οταν κοιταξα το ρολοι. εγραφε 430 το τελευταιο χιλιαρι! Δε το περιμενα. νομιζα οτι πηγαινα 450+.




...μάλλον γιατί ήθελες να επιστρέψεις μια ώρα αρχύτερα στο χουχουλιαστό σπιτάκι!




Free your feet...free your senses!




Ισως να εχεις δικιο, το πιθανοτερο μαλλον!! Πάντως χτες ημουν με καθαρα αγωνιστικη περιβολη, αντιος, αγωνιστικο σχιστο σορτσακι και αμανικο παρακαλώ!, οταν με ειδε ο Διονύσης απορησε, μαλιστα με αποκαλεσε αν θυμαμαι καλα και κοτα σε οτι αφορα τη θερμοκρασια!!
Τωρα θα μου πεις γιατι αμανικο? Ενα απο τα πολλα καλα του Double ειναι και οι κληρώσεις, σταθηκα λοιπον τυχερος και κερδισα ενα τεχνικο αμανικο της compresspoρt, 2 in 1 νομιζω λεγεται, το πηρα απο τον Λεοναρδο μολις χτες και βεβαια το δοκιμασα παραυτα.
Οι πρωτες εντυπωσεις ειναι πολύ καλές.
Και κατι άλλο, εχω ΛΡ το Σάββατο 520+ για 25-28 αναλογα με το κεφι, θα εισαι?



...μέσα! Απλά για 8Κ θα κινηθώ σε πιο γρήγορους ρυθμούς, τα υπόλοιπα όμως στο 5+ (καλά ρε Νίκο, το 5'20'' ειλικρινά πως το "αντέχεις" όταν για σένα σημαίνει τελείως σβηστό τρέξιμο!) Θα πω και στον xipolitako. Ο winarg άραγε να ψήνεται;

Για την ώρα θα μιλήσουμε με PM...

Free your feet...free your senses!




Ωραια! Εγω υπολογιζω κατα τις 8 γιατι νωριτερα εχω να αφησω το γιο μου στους προσκοπους. Οσο για το ρυθμο, το ξερω ειναι βασανιστικος αλλα αυτες ειναι οι οδηγιες, ισως να κλεψω λιγο, μεχρι προτινος τα εκανα στο 505+ αλλα τωρα λογω προσεχους αυξημενου ογκου οι ρυθμοι πεφτουν.
Θα πω και του chamav, αντε γιατι βαρεθηκα τα μοναχικα ρε παιδι μου, με καλη παρεα ειναι απειρως καλυτερα!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 11/12/2014 :  21:35:49  Εμφάνιση Προφίλ
μπραβο σας ρε παιδια! μεγαλη υποθεση αυτο που κανετε... δυνατο γκρουπ να κρατιεται ο ρυθμος! 2 χρονια που τρεχω, ζητημα να εχω συντρεξει με καποιον περαστικο 3-4 φορες. αυτα ειναι τα καλα της πολης!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/12/2014 :  09:47:31  Εμφάνιση Προφίλ
Τόσα χρόνια τρέχω, τόσο νερό σε προπόνηση δεν το έχω ξανασυναντήσει!

Χτες το απόγευμα, 3 χιλιάρια σε 10Κ pace, με 2 λίτρα νερό στο κάθε πόδι. Ήθελα και 4ο αλλά υπό αυτές τις συνθήκες και 3 καλά ήτανε. Συνολικά 50 λεπτά υπό αδιάκοπη καταρρακτώδη βροχή!

Ήθελα να πλύνω και τα παπούτσια, με έναν σμπάρο, δυο τρυγώνια!!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/12/2014 :  09:51:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Ασε που γλίτωσες και το ντους, που το πας αυτο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/12/2014 :  09:56:07  Εμφάνιση Προφίλ
Το καλό είναι ότι με τέτοιον καιρό, απέχω χωρίς τύψεις...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/12/2014 :  09:58:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Ασε που γλίτωσες και το ντους, που το πας αυτο.



Χωρίς ίχνος υπερβολής, από το ντουζ δεν βγαίνω τόσο βρεγμένος!!

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000