Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2014 :  22:01:18  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα 12 χλμ στο Ζηρινειο: 2 χλμ στο 5:30 προθερμανση...στη συνεχεια 9 χλμ tempo σε 44'11 " (4:55 μεσος ρυθμος) και τελος 1 χλμ αποθεραπεια!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2014 :  22:34:52  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Ερώτηση πιθανόν για τον Τρεχαντίρη, που είναι εμπειρογνώμων.

Τώρα που θα έχουμε λίγο χρόνο περισσότερο, λόγω γιορτών, πως είναι το ιδανικότερο να τον εκμεταλλευτούμε?
Προφανώς δεν γίνεται από τα 50χλμ, ξαφνικά να φτάσουμε στα 80 ή 90, οπότε τι κάνουμε?
Μην μου πείτε δεν υπάρχει τρόπος να σφηνόσουμε και κάτι επιπλέον στην δρομική μας προπόνηση? Ευκαιρία είναι.
Λέω να πέσουν οι ρυθμοί (πολύ) και να αυξηθεί ο όγκος. Τσούκου τσούκου, να γεμίσει η μέρα, κάθε μέρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 18/12/2014 :  22:50:55  Εμφάνιση Προφίλ
1 ώρα σε ρυθμό 5.30'-6.00.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  01:42:37  Εμφάνιση Προφίλ
Τα easy τρεξιματάκια συνεχίζονται κι αυτή την εβδομάδα.. Όπως και η ενδυνάμωση! Ότι θα άρχιζαν να μ αρέσουν τα βάρη, και να μου το λέγανε, δεν θα το πίστευα .

Δευτέρα 20 λεπτά ελλειπτικό,κυκλικό πρόγραμμα ενδυνάμωσης με βάρη και τέλος κοιλιακούς -ραχιαίους.
Τρίτη 9 χλμ, Τετάρτη 8 χλμ , σήμερα 10 λεπτά ελλειπτικό και βάρη για όλο το σώμα , κοιλιακούς- ραχιαίους. Αύριο 9 χλμ , Σάββατο γυμναστήριο σε κανά ομαδικό μυιικής ενδυνάμωσης και ή 5 χιλιομετράκια ή λίγο πισίνα για δοκιμή. Κυριακή ένα δεκαράκι. Απο την επόμενη βδομάδα θα ξεκινήσουμε σιγά σιγά και κανά προγραμματάκι.,. Άσχετο, αλλά ξέρει κανείς αν το spinning βοηθάει καθόλου στο τρέξιμο; Φαντάζομαι ότι πέρα απ´ την αερόβια υψηλής έντασης προπόνηση που είναι, θα βοηθάει στην βελτίωση του VoMax, κάτι σαν διαλλειματική, με παράλληλη ενδυνάμωση ποδιών.· μήπως όμως είναι υπερβολή; Να κάνω;

Πάντως πολύ με έχουν βολέψει οι πρωινές προπονήσεις Μετά όλη η μέρα είναι ελεύθερη και η ευεξία που νοιώθεις όλη τη μέρα είναι ανεκτίμητη!!

Καρδιοαναπνευστικά νοιώθω ότι θέλω να πετάξω! Οι κοιλιακοί έχουν περάσει εντελώς! Ο προσαγωγός όμως ακόμα ενοχλεί... Είναι εκεί για να μου θυμίζει τα λάθη μου και να με συγκρατεί κάθε φορά που πάω να ξεφύγω... Νομίζω ότι τον τραυματισμό αυτόν τον "παντρεύτηκα" πολύ ύπουλο πράγμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  08:37:22  Εμφάνιση Προφίλ
@Spy: Πετάς!!!
@Deorum: Γνώμη μου, βάλε κάτι σε easy (5:20+ για εσένα) αλλά μην ξεφύγεις πολύ από τον κανόνα αύξησης εβδομαδιαίου όγκου
@Trexalitsa78: Όλοι οι τραυματισμοί θέλουν τον καιρό τους. Δε βοηθάει και αυτή η υγρασία (τουλάχιστον εμένα) στο να ξεπεράσεις πόνους. Τα πρωινά έιναι όντως ωραία. Τώρα στις γιορτές θα πηγαίνω κάθε μέρα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  10:48:43  Εμφάνιση Προφίλ
Σημερα το πρωι ξεκινησα για ενα easy 10αρακι αλλα ηθελα να κανω κ κατι λιγο πιο ποιοτικο οποτε μετα το ζεσταμα των 2κμ εκανα ενα μινι τεμπακι 3,5κμ σε ρυθμο 4.35''/κμ (ωραιο πραγμα το τεμπο!!) κ αλλα 4,5κμ σε ρυθμο 5.36''....

Ιωαννα μια απο τα ιδια εχω παθει κ εγω..απο τους κοιλιακους καμια ενοχληση αλλα ο προσαγωγος ειναι καπως...

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  12:37:31  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Θα πλακωθώ στα easy, και θα παραβιάσω τον κανόνα του ... 10% !
!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  13:34:29  Εμφάνιση Προφίλ
Χθες βράδυ, 8 χλμ σε διάδρομο (πολύ ζέστη βρε παιδί μου..) σε 44.25, μ.ό. ρυθμού 5:33, παλμών 144.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  13:48:47  Εμφάνιση Προφίλ
10 χιλιομετράκια χτες το απογευματάκι, χαλαρά και άνετα στις ανηφοροκατηφόρες της γειτονιάς με μέσο 5:38, στο 74% της ΜΚΣ.

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  15:21:47  Εμφάνιση Προφίλ
9.5χμ σε 45 λεπτά τέμπο σήμερα το πρωί με 169 μ.ο. παλμών. Πρώτη μέρα του φετινού χειμώνα με σχετικό κρύο. Πρόσθεσα μόνο ένα αντιανεμικό και στα 2-3 πρώτα χιλιόμετρα μετάνιωσα που δεν πήρα και γάντια. Στη συνέχεια πάντως όλα καλά. Και στη θάλασσα δίπλα κάποιοι συνεχίζουν τα μπανάκια τους.

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  18:06:51  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν υπάρχει χεοριοτερο πραγμα απο τρεξιμο στο διαδρομο, κατι σαν καταρα!!!!
Γιώργο ναι, οχι ενταση μονο ελευθερα, ισως και κανενα λιγο πιο τσιμπημενο σε αποσταση long. Βασικα πάντως ελεύθερα. Το +10% νομιζω πως μπορεις να το παρακαμψεις αν προκειται για σχετικα μικρο χρονικο διαστημα.
Trexalitsa ηρεμα, προσεξε λιγο τωρα που ανακαμπτεις γιατι πολυ θα ειναι πολύ δυσαρεστο αν γινει κατι και δε πρωταγωνιστήσεις το 2015.
Spy δεν εχω λόγια. Τέτοια ενεργεια ούτε εικοσαχρονος να ησουν.
Εγω σημερα σερνομαι, με κολλησε η κορη μου, ελπιζω αυριο να ειμαι καλύτερα γιατι εχω χιλιαρια.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 19/12/2014 :  18:51:58  Εμφάνιση Προφίλ
Πλανάσαι πλάνην οικτρά ότι θα ηρεμήσεις φίλε πατέρα .

quote:
Originally posted by kalogeridis

να σαι καλα ! να χεις και συ αναλογες στιγμες... η αληθεια ειναι οτι ειναι ο μπραβος των μωρων , αλλα εμεις εχουμε κλαταρει γιατι ειναι αγκαλιτσας και πεφτουν ωριαια κουβαληματα... να ναι καλα αυτος και μολις αρχισει να μπουσουλαει θα ηρεμησει λιγο η πλατη και η μεση μας! οσο για την αρση βαρων, αφου τη γλιτωσα καποτε που σηκωνα οντως καλα κιλα, τωρα ουτε για πλακα. μονο 60 κιλα που εχω στην αυλη για να κανω αρσεις νεκρου (θανατου) και ως εκει ειμαι. τοσα χρειαζομαι και δε βαζω γραμμαριο παραπανω.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  10:23:02  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα 18 χλμ με μεσο ρυθμο 5:13 σε 1:33:54 ...τα πρωτα 5 χλμ χαλαρα μεταξυ Κηφισιας-Ερυθραιας με 5:45 το χλμ ... τα επομενα 2 χλμ στο 5:35...και τελος τα επομενα 11 χλμ στο στιβο του Ζηρινειου σε ρυθμο ελαφρως κατω απο 5'το χλμ!Ειναι η πρωτη φορα που ενσωματωσα στο LR γρηγορο, για τα δεδομενα μου παντα, κομματι...ευτυχως πηγαν ολα καλα...και βγηκε η προπονηση οπως επρεπε!

@winarg: Αργυρη σ'ευχαριστω για τα καλα σου λογια...βεβαια αν "πεταω" εγω...τι να πουμε για μερικους-μερικους αλλους εδω μεσα???
@tazi: Νικο διαθεση υπαρχει...ενεργεια επισης υπαρχει...θα μετουσιωθουν ολα αυτα σε αποτελεσμα η θα παρουμε μια απο τα ιδια, καποιον τραυματισμο δηλαδη,που δυστυχως ειμαι επιρρεπης, λογω πολλων θεματων με την μεση μου???Μεχρι στιγμης παντως ολα καλα...και για να μην γκρινιαζω... φετος, σε αντιθεση με τα δυο προηγουμενα,ηταν μια πολυ καλη "δρομικη" χρονια για μενα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Trexalitsa78
Senior Forum-Runner

Greece


560 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  15:22:40  Εμφάνιση Προφίλ
@tazi: Νίκο έχεις δίκιο. Με σύνεση αυτή την φορά. Τα παθήματα μαθήματα. Καλή η εξέδρα στο μαραθώνιο, αλλά δεν θα αντέξω να ξαναπεράσω τα ίδια πάλι.
@spy: φτου φτου! Πετάς!
@winarg: Αργύρη η υγρασία όντως επιδεινώνει τους πόνους. Σαν κ@λ@γεροι έχουμε γίνει πάντως... Όλα μας πονάνε
@sotos marathon: θα περάσει Σωτήρη. Που θα πάει! Αρκεί να είμαστε προσεκτικοί αυτή την φορά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  15:23:54  Εμφάνιση Προφίλ
Ένα βαρύ κρυολόγημα με έχει αφήσει εκτός μάχης 3 μέρες τώρα. Ούτε αύριο θα είμαι σε θέση να βγω για τρέξιμο (δεν έχει νόημα να σέρνομαι μετά ξανά,ούτε για δουλεια μπόρεσα να παω) οπότε στα pit τουλαχιστον μέχρι την Τρίτη ώστε να αναρρωσω πλήρως.
Αλλο ενα τετοιο και με βλέπω να σέρνομαι στο Δαφνί.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000