Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  16:36:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by dkoukou

Ένα βαρύ κρυολόγημα με έχει αφήσει εκτός μάχης 3 μέρες τώρα. Ούτε αύριο θα είμαι σε θέση να βγω για τρέξιμο (δεν έχει νόημα να σέρνομαι μετά ξανά,ούτε για δουλεια μπόρεσα να παω) οπότε στα pit τουλαχιστον μέχρι την Τρίτη ώστε να αναρρωσω πλήρως.
Αλλο ενα τετοιο και με βλέπω να σέρνομαι στο Δαφνί.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."p




...πολλα περαστικα! Δεν σε φοβαμαι για το Δαφνι. Μια χαρα θα εισαι...κι ειμαι βεβαιος οτι θα εχεις και μια εξαιρετικη επιδοση...αρκει να μην εχεις λαγο εμενα !!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  17:00:48  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Μην ανησυχείς, 3-4 μέρες εκτός δεν είναι τίποτα, οι προσαρμόγες δεν φεύγουν, θα χρειαστείς μια προπόνηση ίσως να ξαναβρείς τις ανάσες σου.!
Περαστικά!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  17:11:57  Εμφάνιση Προφίλ
Ευχαριστώ παιδιά.

_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  18:09:00  Εμφάνιση Προφίλ
Σήμερα έκανα ένα 20αρι σε 1:46 στη πρώτη μου φορά στο γήπεδο Χαλανδρίου μετά τις παρότρυνσεις του τρεχαντηρη. Κι έφτασα να απορώ γιατί δε πήγαινα τόσο καιρό... Ήταν τέλεια, είχα καλή παρέα στο περισσότερο, τρεχαντηρη, ξυπολιτακο, winarg και παρόλο που με "τρέξανε" και μου βγήκε πιο γρήγορο, ήταν πολυ ευχάριστο!
Spy όντως πετάς πολυ για κουρέλι! Οι προπονήσεις σου, οι μετά του μαραθωνίου ειναι απίστευτες αν σκεφτεί κανείς μας ότι συνήθως πάμε χαλαρά μετά. Και το ζητούμενο ειναι, αν αυτό ειναι το χαλαρό σου, υποψιάζομαι ότι επίτηδες έδωσες αυτό το όνομα στην ομάδα για να φύγεις το συντομότερο. Ούτε εσυ δε το αντέχεις! :p
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  18:18:40  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Καμιά φορά το "κουρέλι" δεν έχει να κάνει με τους χρόνους μας, αλλά με το αν νιώθουμε πιεσμένοι, άβολα κτλ. Έχω κάνει καλούς χρόνους σε προπόνηση (πάντα για τα δεδομένα του καθενός, μην το γράφουμε συνέχεια) και έχω πει ήταν μια πολύ άσχημη προπόνηση, ήμουν χάλια. Γιατί αν αντί στα πράσινα ήσουν στα κόκκινα... χαίρω πολύ.
Κατά τα άλλα, αυτό που είπες με το κουρέλι ... που πετάειμου θύμισε την ατάκα του Χαϊκάλη (που είναι και της μόδας), "είμαι χάλια οικονομικά... έχω να σου δώσω μόνο 5000€"
αχαχαχαχαχ
Τέτοιο χάλια το θέλω και εγώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  19:45:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by nimi

Σήμερα έκανα ένα 20αρι σε 1:46 στη πρώτη μου φορά στο γήπεδο Χαλανδρίου μετά τις παρότρυνσεις του τρεχαντηρη. Κι έφτασα να απορώ γιατί δε πήγαινα τόσο καιρό... Ήταν τέλεια, είχα καλή παρέα στο περισσότερο, τρεχαντηρη, ξυπολιτακο, winarg και παρόλο που με "τρέξανε" και μου βγήκε πιο γρήγορο, ήταν πολυ ευχάριστο!
Spy όντως πετάς πολυ για κουρέλι! Οι προπονήσεις σου, οι μετά του μαραθωνίου ειναι απίστευτες αν σκεφτεί κανείς μας ότι συνήθως πάμε χαλαρά μετά. Και το ζητούμενο ειναι, αν αυτό ειναι το χαλαρό σου, υποψιάζομαι ότι επίτηδες έδωσες αυτό το όνομα στην ομάδα για να φύγεις το συντομότερο. Ούτε εσυ δε το αντέχεις! :p



Νικη τελεια, συγχαρητηρια!!!Προσωπικα δεν θα αποτολμουσα ποτε αυτο που εσυ εκανες!Ειναι βεβαιο οτι θα εβρισκα καποιο ευγενικο προσχημα, ωστε να μην συντρεξω με τρεχαντηρι,ξυπολιτακο και winarg (Αργυρη), τους οποιους εκτιμω αφανταστα πολυ, αλλα, απο την αλλη, θα ειχα την αισθηση οτι τους καθυστερω και " με περιμενουν "...για να ειναι μαζι μου στην προπονηση!!!Βεβαια, δεν το κρυβω ... θα ηθελα πολυ, αλλα ειπαμε ...ειμαι πιο αργος ... κι αυτο δεν ειναι καλο ουτε γι'αυτους, αλλα ουτε για μενα, που θα πρεπει να τρεχω στο 95%, ωστε ν'αντιστοιχει στο χαλαρο το δικο τους !!!!

Οσον αφορα στα "κουρελια...που τραγουδανε ακομα" ... οντως τ'αγαπω παρα πολυ, αφου εχουν τον δικο τους ρυθμο... δεν τα παρατανε ποτε (ο,τι και να συμβει, παρα τις αντιξοοτητες, που μπορει να τους τυχουν)...ονειρευονται κι οραματιζονται ενα καλυτερο αυριο (η επανασταση χαθηκε, αλλα παρ'ολα αυτα ελπιζουμε!!!)... και μου θυμιζουν εντονα την δεκαετια του '60...χρονια αισιοδοξιας και προσδοκιων!!!Αλλωστε, μην ξεχνας οτι ξεκινησα απο τη ομαδα του ΕΚΑΒ (μαζι με τον Παναγιωτη Καλογεριδη)...και περασα πολλα...για να φτασω στα "κουρελια"...και δεν βιαζομαι καθολου να φυγω απ'αυτα!!!

Παρεπιπτοντως...σε περιμενω και στο Ζηρινειο...για να τρεξουμε και μαζι... ειλικρινα θα το χαρω πολυ, αφου λιγο πανω ,λιγο κατω κινουμαστε στους ιδιους "τρεξιματικους" ρυθμους...!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  22:12:08  Εμφάνιση Προφίλ
Kαλά Σπύρο μη φανταστείς....τους πέτυχα στο χαλαρό τους, δηλαδή στο 5/χιλ. κι έκανα ένα 5άρι τεμπάκι δικό μου μαζί τους. Ο τρεχαντήρης μου έκανε περισσότερη παρέα και πριν και μετά λόγω του ότι βγήκε για 40 οπότε όπως καταλαβαίνεις ήταν λαχείο για μένα!
Το κακό με μένα είναι ότι βγαίνω έξω μόνο ΣΚ και πρωί συνήθως 7:30 ξεκινώ. Μόνο τώρα αυτή την εβδομάδα θα βγαίνω σχεδόν καθημερινά λόγω άδειας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  22:15:23  Εμφάνιση Προφίλ
Σημερα το πρωι χιλιαρια στη τεσσαρα, απο 335 εως 345. Με το τελος αρχισα να κρυώνω, πηγα σπιτι, ανοιξα την ηλεκτρικη κουβερτα και χωθηκα απο κατω-πανω!. Συνήλθα. Μετα ομως κατι αθλιοι τυποι, δρομεις, με στησανε μιση ωρα για καφε, το απογευμα δωρα με την οικογενεια στο κεντρο και τωρα οπως ειναι αναμενομενο με πυρετο.
Κανονικα αυριο το πρωι ειχα προγραμματισμενο LR με εναν απο τους αθλιους.
Αν ειμαι καλα θα παω, αν οχι σπιτι μου σπιτακι μου και φτωχοκαλυβακι μου.
Κριμα γιατι ο καιρος ειναι καταπληκτικος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  22:16:21  Εμφάνιση Προφίλ
3x2000 σήμερα σε 9.07',9.31',9.29'.20' ζέσταμα,ανοίγματα και στο τέλος 1χιλ. αποθεραπεία.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/12/2014 :  22:17:06  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Ρε παιδιά, έχει δεί κάποιος το garmin connect, Που βάζει αυτόματα περιγραφές στα τρεξίματα που κάνεις?
Μου έχει βάλει 2 φορές για το Πάρκο Proastia Athinwn, πως γένεν αυτό?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2014 :  07:17:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Ρε παιδιά, έχει δεί κάποιος το garmin connect, Που βάζει αυτόματα περιγραφές στα τρεξίματα που κάνεις?
Μου έχει βάλει 2 φορές για το Πάρκο Proastia Athinwn, πως γένεν αυτό?



ναι το βάζει αυτοματα. Κι εμένα μου το'κανε χτες
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2014 :  12:06:05  Εμφάνιση Προφίλ
...30' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου...και στη συνεχεια 2 κολυμβητικα χλμ σε 55'!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2014 :  12:38:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Ρε παιδιά, έχει δεί κάποιος το garmin connect, Που βάζει αυτόματα περιγραφές στα τρεξίματα που κάνεις?
Μου έχει βάλει 2 φορές για το Πάρκο Proastia Athinwn, πως γένεν αυτό?



Γενεν και σε εμενα το ιδιο! Athina Proastia Τρεξιμο. Συνεχεις βελτίωση...
Το ρολογακι ομως που κολλαει δε το φτιαχνουνε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2014 :  12:45:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by tazi

Σημερα το πρωι χιλιαρια στη τεσσαρα, απο 335 εως 345. Με το τελος αρχισα να κρυώνω, πηγα σπιτι, ανοιξα την ηλεκτρικη κουβερτα και χωθηκα απο κατω-πανω!. Συνήλθα. Μετα ομως κατι αθλιοι τυποι, δρομεις, με στησανε μιση ωρα για καφε, το απογευμα δωρα με την οικογενεια στο κεντρο και τωρα οπως ειναι αναμενομενο με πυρετο.
Κανονικα αυριο το πρωι ειχα προγραμματισμενο LR με εναν απο τους αθλιους.
Αν ειμαι καλα θα παω, αν οχι σπιτι μου σπιτακι μου και φτωχοκαλυβακι μου.
Κριμα γιατι ο καιρος ειναι καταπληκτικος



Για αυτό φοράμε πατατούκες στο κρύο και δε βγαίνουμε μόνο με τα πουλοβεράκια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/12/2014 :  17:34:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by chamav

Για αυτό φοράμε πατατούκες στο κρύο και δε βγαίνουμε μόνο με τα πουλοβεράκια!




Έτσι, πεσ' του τα...

Κι εμένα το Garmin μού έγραφε Oregon Project track, Portland!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000