Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  16:51:00  Εμφάνιση Προφίλ
πισίνα το 1000αρι παιδιά??

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sigi
Senior Forum-Runner



925 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  18:36:31  Εμφάνιση Προφίλ
17χλμ εχθές το απόγευμα σε 1' 23" 34 ρυθμός 4' 56" ..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  22:26:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by B.A.M.

πισίνα το 1000αρι παιδιά??

BAM




Ναι πισινα μονο, πλεον.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  23:01:58  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Έλα κούκλε μου Σάββα!
Εγώ νομίζω έχω κάνει 23' το ένα χιλιόμετρο, αλλά ποτέ δεν έχω πιεστεί, όλα είναι χαλάρα.
Λίγο το ένα λίγο το άλλο, λίγο τα γυαλάκια να φτιάξω, λίγο να περιμένω πριν φύγω, αν δω ότι έρχεται κάποιος πιο γρήγορος, να μην με προσπερνάει μετά και με αγχώνει, τα πιο πολλά είναι στα 25' λεπτά το χλμ.
Ζήλεψα, να δώ μήπως πάω αύριο.
Είναι κλειστός ο Ηλισιακός εδώ και 1-2 μήνες, δεν ξέρω πόσο , και το Γουδί που είναι το γειτονικό εναλλακτικό γίνεται χαμός και με ξενερώνει να είναι 6-7 άτομα στην λωρίδα, και φυσικά πάντα θα υπάρχει και ο βλαμμένος που θα κάνει πλάτσα πλούτσα, όχι πως αυτό με ενοχλεί, πάλι οι ρυθμοί είναι ανακατωμένοι και αυτό με κάνει να νιώθω ότι πλέον ενοχλώ και ήρθε η ώρα μου να τελειώνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  23:21:44  Εμφάνιση Προφίλ
Αρκεί να είναι ζεστή η πισίνα, όλα τα άλλα φτιάχνονται.

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 30/11/2014 :  23:29:42  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Πάντα ζεστή είναι η πισίνα, μην σας πω και καλύτερα να κρυώνει ο καιρός, να φεύγουν όλες οι κυριούλες που έρχονται για πλάτσα πλούτσα,
Ξέρω κακία, αλλά τι να σας κάνω, πάω έχω 40 λεπτά να κολυμπήσω, και οι άλλοι κάνουν πλάτσα πλούτσα, και δεν είναι σαν το τρέξιμο, κάνεις ένα ζικ-ζακ κ περνάς.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  07:36:56  Εμφάνιση Προφίλ
...ξυπνησαμε πριν καν χαραξει,βγηκαμε εξω στα σκοταδια για να υποδεχθουμε τον καινουργιο μηνα,κανοντας αυτο που μας αρεσει -τρεχοντας δηλαδη- ...αλλα και για ν'αποφυγουμε την βραδυνη αιθαλομιχλη, που δυστυχως τωρα τελευταια κανει αποπνικτικη την ατμοσφαιρα, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ορισμενοι αχαρακτηριστοι ειχαν διαφορετικη αποψη και σε στενο δρομακι της Ερυθραιας, που δεν ειχε πεζοδρομιο, αρχιζαν να με βριζουν πρωινιατικα οτι ταχα τους κλεινω τον δρομο...και δεν μπορουν να περασουν!Εγινα εξαλλος, αλλα δεν εχασα την ψυχραιμια μου (δεν ειχα κι αλλη επιλογη,αφου δυστυχως δεν διακρινομαι για την σωματικη μου δυναμη...και θα τις "ετρωγα" χοντρα!)...και συνεχισα το τρεξιμο, οταν φθανοντας κοντα στο κεντρο της Κηφισιας μια παρεα αρχισε να με κοροιδευει και να με χλευαζει γι'αυτο που εκανα, που ετρεχα δηλαδη,...και την ωρα που το εκανα!!!Κι εγω που νομιζα οτι το δρομικο κινημα εχει πλεον εξαπλωθει και πως υπαρχει πια μεγαλυτερη συνειδηση κι επιγνωση των ωφελειων της αθλησης...κουνια που με κουναγε!

...για την ιστορια απλα 7 χλμ σε 37'23"!Κατα τ'αλλα παντως ηταν πολυ ομορφα...και σκεφτομαι σοβαρα να καθιερωσω μια φορα τουλαχιστον την εβδομαδα πρωινο τρεξιμο!!! Καλη εβδομαδα και καλο μηνα σε ολες κι ολους!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  07:38:57  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτο με το κρυο νερο στο Γουδι ηταν αρκετα συνηθες φαινομενο, οταν πηγαινα εκει πριν δυο χρονια.
Θυμαμαι που ειχαμε πεσει με 21-22 βαθμους, τρελη πικρα μεσα στο καταχειμωνο.
Εκει που παω τωρα ειμαι σταθερα στους 26, αν και εγω που ειμαι λιγο κρυουλιαρης θα το ηθελα λιγο πιο ζεστο.
Παντως απο κοσμο ειναι πολυ καλα ακομα,ειδικα στις 7 το πρωι που παω εγω συνηθως.

Edited by - Savvas on 01/12/2014 07:39:54
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  10:34:09  Εμφάνιση Προφίλ
Καλαμάτα πάντως στους 24 βαθμούς το νερό. Ότι ζεστάνει από το ήλιο. :-(
Και μόνο οι μισές διαδρομές ανοιχτές , οι υπόλοιπες κλειστές με κουβέρτα.

BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  10:45:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by B.A.M.

Καλαμάτα πάντως στους 24 βαθμούς το νερό. Ότι ζεστάνει από το ήλιο. :-(
Και μόνο οι μισές διαδρομές ανοιχτές , οι υπόλοιπες κλειστές με κουβέρτα.

BAM




Αφου λειτουργει ακομα, εστω και ετσι, καλα ειστε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

B.A.M.
Forum-Runner

Greece


189 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  11:11:52  Εμφάνιση Προφίλ
Με δωρεά ιδιώτη λειτουργεί ακόμα και έτσι. Πάλι καλά βέβαια..΄:-)


BAM
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  11:24:50  Εμφάνιση Προφίλ
@spy:

Είσαι λίγο "γκαντέμης"!
- Η παρέα μπορεί και εκείνη τη στιγμή να είχε μόλις τελειώσει τη βραδινή της έξοδο και να είχαν ορεξούλες για αστεϊσμούς!
- Όσο αφορά τους ανυπόμονους οδηγούς...πάντα (και παντού) μπορούν να αποτελέσουν πρόβλημα!
- Πάντως ακόμα και στις 05:30 έχω πετύχει στις γειτονιές "μου" λίγους δρομείς που σεργιανίζουν! Με την ευκαιρία σήμερα στις 05:11 ξεκίνησε το τρέξιμό μου
- Προσπαθώ να εκμεταλλεύομαι το δίκτυο των ποδηλατόδρομων σε Χαλάνδρι/Βριλήσια, όταν είναι να κάνω πολλά χιλιόμετρα στις γειτονιές (μια φορά είχα βγάλει χαλαρά 40Κ με παρόμοιο τρόπο)...
- Όταν ο δρόμος είναι πολύ στενός και κάποιος οδηγός με πλησιάζει, άμεσα "χώνομαι" ανάμεσα σε παρκαρισμένα ή ανεβαίνω στο πεζοδρόμιο (αν υπάρχει) και μετά (ξανα)πιάνω την άσφαλτο γιατί ο άλλος στην ανυπομονησία του δεν ξέρεις αν είναι ικανός και να περάσει "από πάνω σου"!!!

- Η τζακίλα που αναφέρεις, εχθές το βράδι ήταν ανυπόφορη, ίσως και λόγω της αρωστημένης υγρασίας που επικρατούσε...

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  11:30:34  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...ξυπνησαμε πριν καν χαραξει,βγηκαμε εξω στα σκοταδια για να υποδεχθουμε τον καινουργιο μηνα,κανοντας αυτο που μας αρεσει -τρεχοντας δηλαδη- ...αλλα και για ν'αποφυγουμε την βραδυνη αιθαλομιχλη, που δυστυχως τωρα τελευταια κανει αποπνικτικη την ατμοσφαιρα, ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ορισμενοι αχαρακτηριστοι ειχαν διαφορετικη αποψη και σε στενο δρομακι της Ερυθραιας, που δεν ειχε πεζοδρομιο, αρχιζαν να με βριζουν πρωινιατικα οτι ταχα τους κλεινω τον δρομο...και δεν μπορουν να περασουν!Εγινα εξαλλος, αλλα δεν εχασα την ψυχραιμια μου (δεν ειχα κι αλλη επιλογη,αφου δυστυχως δεν διακρινομαι για την σωματικη μου δυναμη...και θα τις "ετρωγα" χοντρα!)...και συνεχισα το τρεξιμο, οταν φθανοντας κοντα στο κεντρο της Κηφισιας μια παρεα αρχισε να με κοροιδευει και να με χλευαζει γι'αυτο που εκανα, που ετρεχα δηλαδη,...και την ωρα που το εκανα!!!Κι εγω που νομιζα οτι το δρομικο κινημα εχει πλεον εξαπλωθει και πως υπαρχει πια μεγαλυτερη συνειδηση κι επιγνωση των ωφελειων της αθλησης...κουνια που με κουναγε!

...για την ιστορια απλα 7 χλμ σε 37'23"!Κατα τ'αλλα παντως ηταν πολυ ομορφα...και σκεφτομαι σοβαρα να καθιερωσω μια φορα τουλαχιστον την εβδομαδα πρωινο τρεξιμο!!! Καλη εβδομαδα και καλο μηνα σε ολες κι ολους!!!

μη μιλας ετσι για τους φιλους μου... εγω τους εβαλα για να σου κοψουν λιγο το ρυθμο... εχεις ξεφυγει... στο ξαναγραψα... την επομενη φορα θα εχεις αφρο ξυρισματος στα αθλητικα σου
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  21:03:09  Εμφάνιση Προφίλ

Καλό μήνα παιδιά!!!

Μετά από 21 ημέρες χωρίς τρέξιμο, ξεκίνησα σήμερα, το μεσημέρι,με ένα εξευτελιστικό χαλαρό 10 αρακι!!! Χωρίς ρολόι, χωρίς νερό!!

Παναγιώτης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  21:06:41  Εμφάνιση Προφίλ

Καλό μήνα παιδιά!!!

Μετά από 21 ημέρες χωρίς τρέξιμο, ξεκίνησα σήμερα, το μεσημέρι,με ένα εξευτελιστικό χαλαρό 10 αρακι!!! Χωρίς ρολόι, χωρίς νερό!!

Παναγιώτης!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000