Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

chamav
Advanced Forum-Runner

Greece


366 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/12/2014 :  23:47:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Savvas

Αυτο με το κρυο νερο στο Γουδι ηταν αρκετα συνηθες φαινομενο, οταν πηγαινα εκει πριν δυο χρονια.
Θυμαμαι που ειχαμε πεσει με 21-22 βαθμους, τρελη πικρα μεσα στο καταχειμωνο.
Εκει που παω τωρα ειμαι σταθερα στους 26, αν και εγω που ειμαι λιγο κρυουλιαρης θα το ηθελα λιγο πιο ζεστο.
Παντως απο κοσμο ειναι πολυ καλα ακομα,ειδικα στις 7 το πρωι που παω εγω συνηθως.



Τις κρύες μέρες πάντως που αχνίζει το νερό, είναι άλλο πράγμα! Θυμάμαι μια φορά στο Γουδί που από τους υδρατμούς δεν έβλεπες μέχρι τη μέση έξω από το νερό, ενώ μέσα τζάμι!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  00:11:58  Εμφάνιση Προφίλ
Σάν αποθεραπεία απ' τον Βαρτζάκειο 50' πολύ χαλαρά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  06:30:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by chamav

quote:
Originally posted by Savvas

Αυτο με το κρυο νερο στο Γουδι ηταν αρκετα συνηθες φαινομενο, οταν πηγαινα εκει πριν δυο χρονια.
Θυμαμαι που ειχαμε πεσει με 21-22 βαθμους, τρελη πικρα μεσα στο καταχειμωνο.
Εκει που παω τωρα ειμαι σταθερα στους 26, αν και εγω που ειμαι λιγο κρυουλιαρης θα το ηθελα λιγο πιο ζεστο.
Παντως απο κοσμο ειναι πολυ καλα ακομα,ειδικα στις 7 το πρωι που παω εγω συνηθως.



Τις κρύες μέρες πάντως που αχνίζει το νερό, είναι άλλο πράγμα! Θυμάμαι μια φορά στο Γουδί που από τους υδρατμούς δεν έβλεπες μέχρι τη μέση έξω από το νερό, ενώ μέσα τζάμι!




Ναι ισχυει αυτο που λες, το Γουδι ηταν κατι σε Σκωτσεζικο ντους, καποιες φορες ψοφαγες απο το κρυο και αλλη φορα μου εχει τυχει να ειναι πολυ ζεστο το νερο(καλοκαιρι) και να λιωνω.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  14:07:17  Εμφάνιση Προφίλ
Έναρξη προγράμματος 50 προπονήσεων / 16 εβδομάδων / 467 χιλιομέτρων για να τρέξω τον Ημιμαραθώνιο στο Ναύπλιο στις 15 Μαρτίου. Στόχος 1: ρυθμός κάτω από 6 χλμ/λεπτό, Στόχος 2: Συνολικός χρόνος κάτω των 2 ωρών. Για το επίπεδό μου πιστεύω ότι είναι εφικτός σίγουρα ο πρώτος και αναλόγως συνθηκών/προπόνησης ίσως και ο δεύτερος.

Το πρόγραμμα είναι της Asics με 3 προπονήσεις ανά εβδομάδα: 2 γρήγορα 8άρια και ένα long run (για τα επίπεδα του Ημί). Προς τις τελευταίες εβδομάδες το ένα 8άρι αντικαθίσταται από 12άρι σε αγωνιστικό ρυθμό. Η τρέχουσα εβδομάδα είναι "pre-conditioning".

Χθες βράδυ λοιπόν χαλαρά, 5Κ στην γειτονιά σε 32.56 λεπτά (μο ρυθμού 6:33 / παλμών 138).

Απόψε μπάσκετ 1.5 ώρα, αύριο το πρωί γιόγκα 1 ώρα (αυτά υπήρχαν σε εβδομαδιαία βάση και πριν αρχίσω να τρέχω....)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  15:43:13  Εμφάνιση Προφίλ
καλη αρχη και καλη επιτυχια!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  18:57:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

καλη αρχη και καλη επιτυχια!



Ευχαριστώ ω εν asics αδελφέ! Τρίτη και φαρμακερή που ακολουθώ πρόγραμμα τους. Μέχρι τώρα 2 στα 2 έπεσε (έπεσα) εντελώς έξω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  19:22:57  Εμφάνιση Προφίλ
[/quote]
Ευχαριστώ ω εν asics αδελφέ! Τρίτη και φαρμακερή που ακολουθώ πρόγραμμα τους. Μέχρι τώρα 2 στα 2 έπεσε (έπεσα) εντελώς έξω....
[/quote]
Το πρόγραμμα τους είναι κάπως soft με μικρό όγκο χιλιομέτρων & χωρίς ειδικές προπονήσεις. Κι εγώ 2 φορές το ξεκίνησα για ημί και το παράτησα.Εύχομαι η 3η σου προσπάθεια να είναι επιτυχημένη!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  20:29:56  Εμφάνιση Προφίλ

Απολαυστικό απόγευμα με ψιλόβροχο,...έτρεξα 12 χιλιόμετρα σήμερα!! Πάλι στο πολυ χαλαρό, χωρίς νερό κ ρολόι -!!Όλα καλά!!

Ευχαριστώ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  20:48:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Etien


Απολαυστικό απόγευμα με ψιλόβροχο,...έτρεξα 12 χιλιόμετρα σήμερα!! Πάλι στο πολυ χαλαρό, χωρίς νερό κ ρολόι -!!Όλα καλά!!

Ευχαριστώ



Παναγιωτη, ειδα το ονομα σου στη λιστα συμμετεχοντων ... και σου ευχομαι ολοψυχα καλη επιτυχια στο 12ωρο το Σαββατο στην Ελευσινα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  20:59:36  Εμφάνιση Προφίλ
...σημερα η πρωτη διαλειμματικη στο Ζηρινειο, μετα τον μαραθωνιο Αθηνας: 20'προθερμανση...στη συνεχεια 13x300 σε 1'15" (ολα βγηκαν μεταξυ 1'11" και 1'14") με 40" διαλειμμα (αργο περπατημα)...και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 10,2 χλμ με μεσο ρυθμο 5:21 το χλμ. Οπως μου φαινεται, η ταχυτητα μου εχει βελτιωθει καπως...γεγονος που με χαροποιει ιδιαιτερα!Εχουμε βεβαια πολυ δρομο ακομα!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 02/12/2014 :  22:34:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by el Cid



Ευχαριστώ ω εν asics αδελφέ! Τρίτη και φαρμακερή που ακολουθώ πρόγραμμα τους. Μέχρι τώρα 2 στα 2 έπεσε (έπεσα) εντελώς έξω....
[/quote]
Το πρόγραμμα τους είναι κάπως soft με μικρό όγκο χιλιομέτρων & χωρίς ειδικές προπονήσεις. Κι εγώ 2 φορές το ξεκίνησα για ημί και το παράτησα.Εύχομαι η 3η σου προσπάθεια να είναι επιτυχημένη!

[/quote]αν ειστε πικαντικα αγορια μπορειτε να βαλετε και μια εβδομαδιαια διαλλειματικη στο υπαρχον προβλημα. ετσι θα ανεβασετε και τον συνολικο χλμ ογκο αλλα θα βαλετε και ποιοτητα στο προγραμμα. αυτη η ποιοτητα θα δωσει την ταχυτητα. εγω δεν ειμαι πικαντικο αγορι και θα κατσω στα αβγουλακια μου μιας και δε χρεωνω το προγραμμα για τις δυο προηγουμενες αποτυχιες αλλα τον εαυτο μου που εκανα οτι μου κατεβαζε ο νους. αυτη τη φορα το παω by the book και ολα πανε καλα.
στα δικα μου λοιπον...
8 <<γρηγορα>> με στοχο ρυθμου 5'51''-5'29''. το εβγαλα με μεσο ρυθμο 5'44''. το πηγαινω σκοπιμα , προοδευτικα προς τα κατω για να κανω και τις διορθωσεις που θελω στο διασκελισμο μου.194 μ.ο. βηματων/λεπτο. μεσοι παλμοι 154. ειμαι ικανοποιημενος μιας και η προπονηση εγινε σε μια αποπνικτικη ατμοσφαιρα λογω της βροχης που επεφτε εξω. μολις τελειωσα το τρεξιμο, αχνιζα χωρις υπερβολη για παραπανω απο 10 λεπτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2014 :  00:01:29  Εμφάνιση Προφίλ
...ως γενικος μπουσουλας, το προγραμμα της asics ειναι μια χαρα...διοτι ειναι ευελικτο και κατα συνεπεια προσαρμοσιμο στις ατομικες αναγκες του καθενος μας! Αν θελει καποιος ταχυτητα, προσθετει ευκολα μια διαλειμματικη, αν επιζητει παλι καποιος 5η προπονηση, ευκολα μπορει να προσθεσει ενα 45λεπτο χαλαρο τρεξιμο σε μια απο τις αργιες της εβδομαδας!Το προγραμμα της asics, με ορισμενες μικρες διαφοροποιησεις, αλλωστε ειχα ακολουθησει στην προετοιμασια για τον πρωτο μου μαραθωνιο στη Θεσ/νικη ... και το ειχα βρει ιδιαιτερα απαιτητικο, αφου ειχε δυο τεμπο προπονησεις σε εβδομαδιαια βαση και ενα μονο χαλαρο τρεξιμο, μετα το μεγαλο του Σαββατοκυριακου!Οσον αφορα στον χρονο που προεβλεπε δε ... επεσε στη κυριολεξια μεσα, αφου η επιδοση μου, αν θυμαμαι καλα, ηταν κατα ενα λεπτο μονο ταχυτερη!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2014 :  07:58:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...σημερα η πρωτη διαλειμματικη στο Ζηρινειο, μετα τον μαραθωνιο Αθηνας: 20'προθερμανση...στη συνεχεια 13x300 σε 1'15" (ολα βγηκαν μεταξυ 1'11" και 1'14") με 40" διαλειμμα (αργο περπατημα)...και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 10,2 χλμ με μεσο ρυθμο 5:21 το χλμ. Οπως μου φαινεται, η ταχυτητα μου εχει βελτιωθει καπως...γεγονος που με χαροποιει ιδιαιτερα!Εχουμε βεβαια πολυ δρομο ακομα!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Σπυρο καλημερα !!

Ειχα δηλωσει το 12ωρο,...αλλα την επομενη ημερα ηρθε ενα καλεσμα σε γαμο για εκεινη την ημερα και δεν θα μπορεσω τελικα να παρευρεθω !!Ευτυχως δεν το ειχα πληρωσει !!

Εμενα με την χαρα να τρεξω στην Ψαθα αλλα χτες γκρεμιστηκε σχεδον κι αυτο το ονειρο διοτι μαλλον εκεινες τις ημερες θα ειμαι για εργασια που δεν παιρνει μεταθεση!! !! Ασε ....ειμαι στεναχωρημενος πολυ ....

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

stratus
Elite Forum-Runner

Greece
2382 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2014 :  08:35:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Etien

quote:
Originally posted by spy

...σημερα η πρωτη διαλειμματικη στο Ζηρινειο, μετα τον μαραθωνιο Αθηνας: 20'προθερμανση...στη συνεχεια 13x300 σε 1'15" (ολα βγηκαν μεταξυ 1'11" και 1'14") με 40" διαλειμμα (αργο περπατημα)...και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 10,2 χλμ με μεσο ρυθμο 5:21 το χλμ. Οπως μου φαινεται, η ταχυτητα μου εχει βελτιωθει καπως...γεγονος που με χαροποιει ιδιαιτερα!Εχουμε βεβαια πολυ δρομο ακομα!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Σπυρο καλημερα !!

Ειχα δηλωσει το 12ωρο,...αλλα την επομενη ημερα ηρθε ενα καλεσμα σε γαμο για εκεινη την ημερα και δεν θα μπορεσω τελικα να παρευρεθω !!Ευτυχως δεν το ειχα πληρωσει !!

Εμενα με την χαρα να τρεξω στην Ψαθα αλλα χτες γκρεμιστηκε σχεδον κι αυτο το ονειρο διοτι μαλλον εκεινες τις ημερες θα ειμαι για εργασια που δεν παιρνει μεταθεση!! !! Ασε ....ειμαι στεναχωρημενος πολυ ....

ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!


Στρατηγε θα σε μαλωσω.Αφησες τα πουρναρια για να πας στο γαμο!

---------------------------
XΡΗΣΤΟΣ
O σοφός παίρνει περισσότερα από τον εχθρό του από ότι ο χαζός από το φίλο του.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 03/12/2014 :  10:21:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...σημερα η πρωτη διαλειμματικη στο Ζηρινειο, μετα τον μαραθωνιο Αθηνας: 20'προθερμανση...στη συνεχεια 13x300 σε 1'15" (ολα βγηκαν μεταξυ 1'11" και 1'14") με 40" διαλειμμα (αργο περπατημα)...και τελος 10'αποθεραπεια...συνολικα 10,2 χλμ με μεσο ρυθμο 5:21 το χλμ. Οπως μου φαινεται, η ταχυτητα μου εχει βελτιωθει καπως...γεγονος που με χαροποιει ιδιαιτερα!Εχουμε βεβαια πολυ δρομο ακομα!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Με τόσο μικρό διάλειμμα και αυξημένο αριθμό 300αριών, αυτή η προπόνηση είναι καλή πρόκληση!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000