Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  14:28:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zakis

Τώρα τι να γράψω εγω ο καψερός....

Χθες βράδυ 8 χλμ πάντα βάσει προγράμματος της asics με σκοπό τον ημιμαραθώνιο στο Ναύπλιο. Χρόνος 44:43, ρυθμός 5:35, παλμοί 147. Απόψε μπάσκετ, αύριο γιόγκα.

ναι ρε zakis... καθε φορα που διαβαζω τις προπονησεις του τρεχαντηρη ποναν οι πατουσες μου. και αυτοι απο καπου ξεκινησαν ομως, μη το ξεχνας αυτο... αν δειξουμε την ιδια ή περισσοτερη αφοσιωση με τους γρηγοροτερους, με αργα και σταθερα βηματα, θα βελτιωθουμε κι εμεις... που θα παει?. οπως τα παντα στη ζωη, ετσι και στο τρεξιμο υπαρχει η αλφαβητα... εμεις ειμαστε ακομα στο α... αυτο που με αγχωνει ειναι μηπως και ο Μανωλης ειναι στο α

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zakis
Forum-Runner

149 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  15:31:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by zakis

Τώρα τι να γράψω εγω ο καψερός....

Χθες βράδυ 8 χλμ πάντα βάσει προγράμματος της asics με σκοπό τον ημιμαραθώνιο στο Ναύπλιο. Χρόνος 44:43, ρυθμός 5:35, παλμοί 147. Απόψε μπάσκετ, αύριο γιόγκα.

ναι ρε zakis... καθε φορα που διαβαζω τις προπονησεις του τρεχαντηρη ποναν οι πατουσες μου. και αυτοι απο καπου ξεκινησαν ομως, μη το ξεχνας αυτο... αν δειξουμε την ιδια ή περισσοτερη αφοσιωση με τους γρηγοροτερους, με αργα και σταθερα βηματα, θα βελτιωθουμε κι εμεις... που θα παει?. οπως τα παντα στη ζωη, ετσι και στο τρεξιμο υπαρχει η αλφαβητα... εμεις ειμαστε ακομα στο α... αυτο που με αγχωνει ειναι μηπως και ο Μανωλης ειναι στο α

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...



@kalogeridis έχω πληροφορίες ότι μας διαβάζουν και άλλοι που θα ανήκαν στις ΟΒΙΔΕΣ αλλά σιωπούν. Πάντως για να μην παρεξηγηθώ, δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις προπονητικές και αγωνιστικές επιδόσεις των συμφορουμιτων μας. Ίσα ίσα που απορροφάω ως σπόγγος πολλές συμβουλές και τεχνικές. Και για αυτό σας είμαι ευγνώμων. Όλοι ξεκινήσαμε από μια αφετηρία και ο καθένας από εμάς έχει τους προσωπικούς τους στόχους αλλά και τους δαίμονές του. Ερασιτέχνες δρομείς είμαστε που μοιραζόμαστε μια κοινή αγάπη. Και όλοι μας έχουμε την καθημερινότητα να μας "τραβάει από το μανίκι" και παρόλα αυτά, εδώ είμαστε και τρέχουμε. Σύνεση και επιμονή λοιπόν και θα φτάσουμε όλοι από το προσωπικό μας άλφα στο προσωπικό μας ωμέγα (και ακόμα παραπέρα...)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  16:56:47  Εμφάνιση Προφίλ
Ενα 10αρι στο 4:58 μεσημεριατικο στο σταδιο αμπελοκηπων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Hiroshima
Senior Forum-Runner



488 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  17:06:44  Εμφάνιση Προφίλ
Παίζουν και άλλα πολλά ρόλο πλην της προπόνησης και αφοσίωσης.

Ο Τρεχαντήρης και κάποιοι άλλοι είναι απο άλλη ιστορία....Playstation!!





quote:
Originally posted by kalogeridis

quote:
Originally posted by zakis

Τώρα τι να γράψω εγω ο καψερός....

Χθες βράδυ 8 χλμ πάντα βάσει προγράμματος της asics με σκοπό τον ημιμαραθώνιο στο Ναύπλιο. Χρόνος 44:43, ρυθμός 5:35, παλμοί 147. Απόψε μπάσκετ, αύριο γιόγκα.

ναι ρε zakis... καθε φορα που διαβαζω τις προπονησεις του τρεχαντηρη ποναν οι πατουσες μου. και αυτοι απο καπου ξεκινησαν ομως, μη το ξεχνας αυτο... αν δειξουμε την ιδια ή περισσοτερη αφοσιωση με τους γρηγοροτερους, με αργα και σταθερα βηματα, θα βελτιωθουμε κι εμεις... που θα παει?. οπως τα παντα στη ζωη, ετσι και στο τρεξιμο υπαρχει η αλφαβητα... εμεις ειμαστε ακομα στο α... αυτο που με αγχωνει ειναι μηπως και ο Μανωλης ειναι στο α

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  17:43:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

quote:
Originally posted by winarg

@Τρεχαντίρη: Τι ώρα έφυγες από το γήπεδο; Όπως κατάλαβες το απόγευμα δεν έχει τρέξιμο (αν θες έλα να κάνουμε yoga, χαχαχα)



...πήγα στις 08:45 σήμερα (πολύ αργά δηλαδή)! Θα περάσω μια βόλτα από το γήπεδο Αργύρη (κλασικό ρικαβεράτο), γιατί αύριο έχει ένα double που μπροστά του το Σαββατιάτικο 50άρη θα φαντάζει ως βόλτα στο πάρκο!

Free your feet...free your senses!




Ειμαι πραγματικα περιεργος να δω τι θα κανεις αυριο, ομολογώ οτι με εχεις στειλει αδιαβαστο με αυτα που κανεις. Χτες για παραδειγμα ειχα 17 ελεύθερο και το σκεφτομουνα ολη μερα!! Σε ζηλεύω!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

dkoukou
Senior Forum-Runner

Greece
591 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  22:38:26  Εμφάνιση Προφίλ
Μετα το Κρυονερι μεσολαβησε ενα υπεροχο, ξεκουραστο διημερο με συνολικα 26,5 ωρες εργασιας και ψηγματα τροφης καθ'ολη τη διαρκεια. Σημερα για δευτερη φορα στα χρονικα το recovery advisor του ρολογιου εγραψε "fair" οταν ξεκινησα ζεσταμα στο σταδιο.
Τελικα ο ελληναρας υπερισχυσε των κουτοφραγκων της garmin που εφτιαξαν αυτο το χαζοκουτι και βγηκαν μερικα γρηγορα 800αρια στο 3.35-3.45 (ελπιζω για καλο).


_____________________________________________________________________________________

"...κάποτε, με τον πατέρα σου, είχαμε σε δωδεκαρι πέρασμα 6'06" στο 2ο χιλιόμετρο. Θυμάσαι ρε; Τότε είμασταν καλοί..."
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  22:51:20  Εμφάνιση Προφίλ
3χλμ ζέσταμα στο 5:10
Διατάσεις-δρομικές και 4*100 ανοιγματα
4*400 σε 1:30-1:31-1:35-1:30 (το 3ο μας ξέφυγε λίγο) με 1 λεπτο διάλειμμα ~180-190 μέτρα
και 2.5χλμ αποθέραπι
Καλά ήταν για ξεμπούκωμα.
Αυριο ξεκούραση και Πέμπτη τέμπο

Καλό βράδυ

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Peter L
Senior Forum-Runner

696 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  23:14:51  Εμφάνιση Προφίλ
μεσημέρι στο άδειο γήπεδο του άλσους Βεΐκου
20΄ζέσταμα
1χ4000μ 4.33/χιλ και 163 παλμούς 2΄διάλειμμα
1χ1000μ 4,08 στους 170 παλμούς 1΄δειάλειμμα
1χ1000 4,18 στους 170 παλμούς 2΄διάλειμμα
1χ4000μ 4,39/χιλ στους 163 παλμούς
20΄χαλαρά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sonik
Forum-Runner

Greece
121 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 20/01/2015 :  23:40:51  Εμφάνιση Προφίλ
Όλοι διαλειμματικές σήμερα. 4 x 1600 πρωί πρωί σε 4:20/χμ με 3 λεπτά διάλειμμα στο 5:50/χμ. 170 παλμοί και μέτρια κατάσταση αλλά θα τα ρίξω στο βοριά που δυσκόλεψε τις 2 επαναλήψεις και στο βρεγμένο από την υγρασία οδόστρωμα. Μπόλικη υγρασία και δω και κάθε φορά μετανιώνω για το αντιανεμικό (που το βάζω).

..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2015 :  01:26:17  Εμφάνιση Προφίλ
σημερα το μενου ειχε για 7 ωρες ενδυναμωση κορμου με τον μπουκα και το βραδακι στο γυμναστηριο 6,5χλμ τζοκιν στο 6'33''. οι παλμοι 130 παροτι δεν εβαλα γλωσσα σε ολη τη διαρκεια της ασκησης. ειχα στον διπλα διαδρομο εναν επιδοξο μαραθωνοδρομο , τον Αντωνη που εχει μπολικο χαβα και το πηγαμε παρεα. επισης η προπονηση βγηκε με αδειο στομαχι απο το πρωι αφου δε προλαβα να βαλω μπουκια (λιγα μπισκοτα γεμιστα δε με φτουρανε ουτε για υποψια).παραδοξως η μεση μου ειναι αρκετα φρεσκια για τη μεχρι τωρα προετοιμασια αν και εχω μερες να βαλω βαρη και ασκησεις εδαφους... μακαρι ο μπεμπης να εκανε το θαυμα του και να μη παει τοσο κουβαλημα στραφι!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANGEL1
Elite Forum-Runner

Greece


1089 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2015 :  08:09:31  Εμφάνιση Προφίλ
Διαλειμματική χθες με 3 χλμ ζέσταμα, 4Χ100 ανοίγματα, 10Χ600 με 1' διάλειμμα και 3 χλμ αποθεραπεία.

Καλημέρα σ' όλους σας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2015 :  10:20:08  Εμφάνιση Προφίλ
5,5km σε 30'...
4x100μ ανοιγματα...
15x300μ σε ρυθμο 3.30''/κμ-3.35''/κμ με 45'' διαλ.
1 κμ αποθ....

....

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2015 :  10:31:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Peter L

μεσημέρι στο άδειο γήπεδο του άλσους Βεΐκου
20΄ζέσταμα
1χ4000μ 4.33/χιλ και 163 παλμούς 2΄διάλειμμα
1χ1000μ 4,08 στους 170 παλμούς 1΄δειάλειμμα
1χ1000 4,18 στους 170 παλμούς 2΄διάλειμμα
1χ4000μ 4,39/χιλ στους 163 παλμούς
20΄χαλαρά



...400άρης! (εγκυκλοπεδικά ρωτάω!)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2015 :  10:33:28  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sonik

Όλοι διαλειμματικές σήμερα. 4 x 1600 πρωί πρωί σε 4:20/χμ με 3 λεπτά διάλειμμα στο 5:50/χμ. 170 παλμοί και μέτρια κατάσταση αλλά θα τα ρίξω στο βοριά που δυσκόλεψε τις 2 επαναλήψεις και στο βρεγμένο από την υγρασία οδόστρωμα. Μπόλικη υγρασία και δω και κάθε φορά μετανιώνω για το αντιανεμικό (που το βάζω).

..



!!! μόλις ολοκληρώσεις το ζέσταμα, βγάλτο και πέρασέ το γύρω από τη μέση (ή άστο αν γίνεται σε ασφαλές μέρες). Ξαναφόρεσέ το στην αποθεραπεία. Τιε τελευταίες μέρες η θερμοκρασία ανέβηκε σημαντικά και η υγρασία κτυπάει κόκκινο!

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 21/01/2015 :  11:17:06  Εμφάνιση Προφίλ
μάλλον η χειρότερη προπόνηση που έχω κάνει...
την Κυριακή ρεπό εξαιτίας λαρυγγίτιδας.
Δευτέρα βγήκε μία μικρή διαλειμματική αλλά το απόγευμα χειροτέρεψε η ίωση.
Χθες πάλι ρεπό μπας και συνέλθω.
Σήμερα το πρωί ένιωθα λίγο καλύτερα και βγήκα αξημέρωτα για ένα χαλαρό 10ράκι, τρέχω 20 λεπτά αλλά ήμουν πολύ βαρύς, σταματώ 5 λεπτά και ξαναρχίζω αλλά μετά από 15 λεπτά ξανασταματώ ακόμη πιο βαρύς Σκέφτομαι πως η ίωση με έχει καταβάλει εντελώς οπότε τέλος και κατευθύνομαι προς στο σπίτι με πολύ χαλαρό τζόκιν, λίγο πριν φτάσω παθαίνω τράβηγμα μεταξύ αχίλλειου και γάμπας!!!
ήταν στραβό το κλίμα το φαγε και ο γάιδαρος
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000