Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 31/01/2015 :  19:36:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι, πριν "πλακωσει" η πολυκοσμια στο Ζηρινειο, 3 χλμ ζεσταμα...στη συνεχεια 5 χλμ σε 22'23" (4:29 ο μεσος ρυθμος, ενω το ζητουμενο ηταν 4:37)...και τελος 3 χλμ αποθεραπεια με 4x20" ανοιγματα...συνολο 11 χλμ σε 58'! Ειχα πολυ καιρο να βαλλω τα δυνατα μου σε 5αρι...και στο τελος ημουν πολυ κουρασμενος, εκτος του οτι πονουσαν τα ποδια μου!Καθολου ευκολο το εγχειρημα!Το ζητουμενο ειναι η βελτιωση...και με χαρα διαπιστωνω οτι πιανουν τοπο οι προπονησεις μου, αφου το συγκεκριμενο 5αρι αποτελει την καλυτερη προσωπικη μου επιδοση! Και τι δεν θα εδινα να εβλεπα κι ενα δεκαρι κατω απο 45'!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Μπράβο Σπύρο!!
Τώρα όσο αφορά μεγαλύτερη απόσταση με τον ίδιο ρυθμό ένα ωραίο "κόλπο" ψυχολογικό πριν το 10άρι να κάνεις....8άρι, 20 στροφούλες μόνο
Το "κλειδώνουμε" 2-3 φορές καλά και μετά σε αγώνα 10αριού έρχεται μόνο του
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  08:45:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by zoro

quote:
Originally posted by spy

...σημερα το πρωι, πριν "πλακωσει" η πολυκοσμια στο Ζηρινειο, 3 χλμ ζεσταμα...στη συνεχεια 5 χλμ σε 22'23" (4:29 ο μεσος ρυθμος, ενω το ζητουμενο ηταν 4:37)...και τελος 3 χλμ αποθεραπεια με 4x20" ανοιγματα...συνολο 11 χλμ σε 58'! Ειχα πολυ καιρο να βαλλω τα δυνατα μου σε 5αρι...και στο τελος ημουν πολυ κουρασμενος, εκτος του οτι πονουσαν τα ποδια μου!Καθολου ευκολο το εγχειρημα!Το ζητουμενο ειναι η βελτιωση...και με χαρα διαπιστωνω οτι πιανουν τοπο οι προπονησεις μου, αφου το συγκεκριμενο 5αρι αποτελει την καλυτερη προσωπικη μου επιδοση! Και τι δεν θα εδινα να εβλεπα κι ενα δεκαρι κατω απο 45'!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!


Μπράβο Σπύρο!!
Τώρα όσο αφορά μεγαλύτερη απόσταση με τον ίδιο ρυθμό ένα ωραίο "κόλπο" ψυχολογικό πριν το 10άρι να κάνεις....8άρι, 20 στροφούλες μόνο
Το "κλειδώνουμε" 2-3 φορές καλά και μετά σε αγώνα 10αριού έρχεται μόνο του




Γιωργο ευχαριστω...θα το επιχειρησω, ισως οχι αμεσα,αφου οι προτεραιοτητες ειναι αλλες αυτη τη στιγμη,αλλα καποια στιγμη προς το τελος του χρονου...θα βαλλω ενα 10ρι στο προγραμμα...εφαρμοζοντας το "κολπο" που προτεινεις...αρκει βεβαια να ειμαστε καλα!!!Αυτη τη στιγμη πρεπει να βρισκομαι γυρω στο 46,5'...θελω δουλεια πολυ δηλαδη...ασε που εχω να τρεξω 10ρι απο το 2013 (κι αυτο σε χωμα), σε ασφαλτο δε απο το 2012, στους παραλληλους αγωνες του ΚΜΑ...τοτε που μολις ειχα αρχισει το τρεξιμο συστηματικα!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  11:02:40  Εμφάνιση Προφίλ
26κμ σε 2ωρες 22' στο γηπεδο Χαλανδριου με την παντα ωραια παρεα του trexantiri k winarg!!!

ετσι η εβδομαδα εκλεισε με 72 κμ!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  11:43:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Εχτές στην κοπή πίτας του ΕΥΚΛΗ, με κάλεσε η παρέα να συμμετάσχω σε μια σκυτάλη που γινόταν.
Βγήκαμε πρώτη ομάδα, αλλά είχαμε ένα championi μεσα που μας ξελάσπωσε. Εγώ τα πήγα χάλια, σαν να τρέχω για πρώτη φορά... Όχι τόσο ο χρόνος, όσο πως πήγα, δεν έχει σημασία το αποτέλεσμα απόλυτα, αν εγώ τα έκανα θάλασσα.
Αλλά πήραμε και μετάλλια δια χειρός SKOTEINOU , Μα να φεύγω τα πρώτα 400 με 3'15-3'20" και να τερματίζω με 4'00" καταλαβαίνετε τι σκάσιμο έφαγα.
:P
Anyway...

Edited by - Deorum on 01/02/2015 11:48:46
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  12:09:05  Εμφάνιση Προφίλ
Προφανώς μιλάμε για 1000άρι, Γιώργο ε;
Θέλει πολύ καλό και σωστό ζέσταμα, έκανες;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  12:21:12  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
1200αρι για την ακρίβεια (και λίγο λιγότερο βασικά 1150 μέτρα, γιατί έχανε λίγο, με βάσει αυτό βγάζω τα pace).
δεν έκανα ΚΑΘΟΛΟΥ ζέσταμα.
Επειδή άργησα αρκετά, με το που πάρκαρα, έβγαλα παντελόνι, και λίγο τεντώθηκα, έκανα ίσως 100-200 μέτρα μπρος πίσω και φύγαμε.
Ήθελα να κάνω 30λεπτά ζέσταμα, αλλά λίγο χάθηκα, λίγο άργησα, δεν πρόλαβα καθόλου.

Στα πρώτα 300μέτρα, μίλαγα και έκανα πλάκα στους άλλους, μετά έπεσε ο γενικός.
Τι να πώ. Συνολικός χρόνος 4'19" (για να μην μπερδεύουμε τον τελικό χρόνο με τα Pace). Pace περίπου 3'47".
(ούτε ρολόι είχα μαζί ούτε τίποτα, να ξέρω τι περνάω)
Αλλά εντάξει πλάκα είχε, και μαθαίνεις και τι μπορείς να πάθεις αν είσαι κρύος και φύγεις κ γρήγορα. Τι σφαλιάρα σε περιμένει.

Edited by - Deorum on 01/02/2015 12:23:47
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  12:30:46  Εμφάνιση Προφίλ
Επειδή για αρκετό καιρό δούλευα και μικρότερα κομμάτια, μπορώ να συγκρίνω την απόδοση μου όσες φορές έκανα το κατάλληλο ζέσταμα, με αυτές που έμπαινα ψιλοκρύος.
Η διαφορά ήταν τεράστια!!!
Οπότε μην στενοχωριέσαι, δικαιολογείται...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  12:43:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
ΜΑ κάνω 2χιλιαρα στο πάρκο, στο 3'55" (είναι πιο αργό το πάρκο) το ξέρω. Και τελειώνω πιο δυνατός από ότι στην αρχή.

Πάντως είναι ωραία αυτά.
Δλδ μόνο και μόνο σαν παιχνίδι διαλλειματικής προπόνησης να το δεις, φεύγει η προπόνηση αέρα, αποκτάει εντελώς άλλον αέρα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  15:24:55  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Πόσο σας επηρέασε η σκόνη σήμερα?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  15:40:27  Εμφάνιση Προφίλ
Ωχ... το είχα ξεχάσει αυτό!
Κι έχω ζόρικη προπόνηση...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Spartiatis
Elite Forum-Runner

Greece


1605 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  15:45:44  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Spartiatis Προσωπική Σελίδα
Θα σας πω κι εγω πως πήγε με τη σκόνη! Εχει κι αέρα πολύ!

" Άδακρυς Μάχη "
1ος χρόνος της 103ης Ολυμπιάδας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  15:55:21  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημερα,

Σπυρο πας πολυ καλα, οσο για το 45 εκτιμω πως συντομα θα το δεις, κατεβαινε ομως και λιγο σε αγωνες, οσο για το πενταρι, αν ηταν αγωνας σε κοβω για σαφως πιο κατω.

Γιωργο οι αποστασεις περιξ του 1000 ειναι θανατος. Αν ξεκινησεις γρηγορα οπως μαλλον ολοι κανουμε σκεφτομενοι οτι ειναι απλα ενα χιλιαρι, στο τελος πεθαινουμε. Πρεπει να μη παρασυρεσαι και να ξεκινας η δυνατον στο ρυθμο που υπολογιζεις οτι θα κανεις, αν μετα εχεις κι αλλο μπορεις να το δωσεις στα τελευταια μετρα, σου μιλαω εκ πειρας,
Πραγματι ο καιρος δε παιζεται σημερα, ημουν στο αυτοκινητο και ενιωθα να αναπνεω σκονη, σκεψου να ετρεχα δηλαδη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  16:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Ετρεξα, και ήταν πολύ άσχημα, ψάχνω να βρώ δικαιολογία ελαφρυντικό!
Και μάλιστα είχα κόντρα τον αέρα και στην ανηφόρα και στην κατηφόρα του κύκλου, πως γίνοταν αυτό δεν ξέρω!

Δεν βαριέσαι, αύριο πάλι!
(και αν κάνω <1.30 στον Ημι Αγρινίου τρύπα μου την μυτούλα)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  16:18:36  Εμφάνιση Προφίλ
Τραγικές συνθήκες για τρέξιμο
Βγήκα για 20χλμ αλλά έκανα μόλις 12 κι αυτά απλά για να μην παει τελείως χαμένη η μέρα.
Απο το 5ο-6οχλμ οι παλμοί πάνω απο 160 λες κι έτρεχα τέμπο και οι αναπνοές δύσκολες σε ρυθμό 5:30..
Ίσως πιο αργα να είναι κάπως καλύτερα αλλά τώρα ειναι τραγική η κατάσταση.

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 01/02/2015 :  16:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Εντάξει, τώρα ησύχασα κάπως, γιατί δεν θα άντεχα άλλο ένα δρομικό χτύπημα της μοίρας.
Θα το γύρναγα στην πρέφα από το τρέξιμο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000