Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

runner1979
Senior Forum-Runner

Greece


637 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2015 :  15:51:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by than

Καλά ρε (με όλο το θάρρος), 15 μέρες off κ χτυπάς 23αρι με pace <5???
Μάλλον τα ´θελε ο .......... Σου.
Και πάλι συγνώμη για το ρε. 😀😀😀


δεν μου φαινόταν τόσο τραγικό γιατί την δεύτερη δρομικά off εβδομάδα έβγαινα με το ποδήλατο και έγινε μία υποφερτή συντήρηση. Ήθελα να μην μείνω πολύ πίσω και αν είναι δυνατόν να ξαναμπώ σε κανονικούς ρυθμούς προπόνησης έτσι ώστε την άλλη Πέμπτη να έκανα το προγραμματισμένο μου 30άρι.
σκέφτηκα εντελώς ξεκούραστος είμαι μετά από τόσες μέρες, θα το πάω 1 ωρίτσα και ανάλογα με την αίσθηση θα αποφασίσω αν πρέπει να κάνω 2ωρο, αισθανόμουν ιδανικά αφού έφτασα άνετα στα 23 περίπου σε 1:50 και έτσι σταμάτησα.

δυστυχώς όπως αποδείχτηκε μετατράπηκα σε σκλάβο του προγράμματός μου
reset λοιπόν
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2015 :  17:46:41  Εμφάνιση Προφίλ
"Άκου το σώμα σου" μας λένε συνέχεια και είπα να το εφαρμόσω σήμερα. Μετά από χτεσινό ξενύχτι και ποτό λοιπόν ξύπνησα το πρωί για το χαλαρό 12ρι που είχα να βγάλω. Ένιωθα τα πόδια πολύ βαριά όμως κι αφού δεν είναι από τις σημαντικές προπονήσεις έκανα αντ αυτού περίπου 7-8 χιλιόμετρα περπάτημα να ξεμουδιάσω(μέχρι την καφετέρια και πίσω :P). Ήδη νιώθω πολύ καλύτερα, μάλλον έκανα καλά τελικά.

Αργότερα ένα μισαωράκι ενδυνάμωση κορμού και μασαζάκι(ακυρώθηκε χτες). Τἐλος ξεκούραση και ύπνο νωρίς, έχουμε αγώνα αύριο! Winterrun 19χλμ-παλιά καβάλα! L.R. φάση βέβαια(18ρι είχα κανονικά), άντε λίγο πιο δυνατά αλλά σίγουρα όχι στο μάξ. Ευκαιρία για ξεμπούκωμα!

Καλό αγώνα σε όσους τρέξουν αύριο!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2015 :  17:54:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...σημερα, στη κυριολεξια στα χαραματα, 30 χλμ στη γνωστη πλεον διαδρομη στα βορεια προαστια (Κηφισια-Διονυσος-Μαρουσι-Κηφισια) σε 2:46:27! Ετσι συμπληρωθηκαν αισιως 70 χλμ την εβδομαδα αυτη, που αποτελει και τη μεγιστη χιλιομετρικη αποσταση που εχω ποτε διανυσει σε 7 ημερες!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!




Σπυρο συγχαρητηρια, μεγαλο και γρηγορο για τα δεδομενα λονγκ. Καλη συνεχεια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2015 :  20:45:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

18 χλμ περίπου τέμπο στο 4'37", μαζί με 1-2 ακόμα πριν και μετά, σχεδόν 20.

Για άλλα πηγαίναμε άλλα βγήκαν.

Αυτά στο αγαπημένο μας πάρκο, με περίπου 300μέτρα υψομετρικές.



Πολύ δυνατός!

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2015 :  21:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Να δούμε να αγγίξω το 1.30 στον Ημί του Αγρινίου? Είναι 4'17" pace... όχι 4'37" (πρέπει να χάνει καμιά 100ριά μέτρα, άρα μια μεγάλη βοήθεια...).
Βέβαια το 4'37" εντάξει, ξέρετε πως βγαίνει. Ξεκινάς με 5'00" και για να φτάσεις εκεί, έχεις φτάσει να τρέχεις στο τέλος σταθερά με 4'20".

Και φυσικά δεν έχει το χάλι του πάρκου, είναι αρκετά πιο φλάτ (πρέπει να έχει 130 μέτρα συνολικές υψομετρικές)
Αν σκεφτείς ότι σήμερα δεν είχα κάνει και το tappering που θα έπρεπε, μάλλον το αντίθετο ήμουν φορτωμένος.
Αλλά και πάλι είναι 20" πιο γρήγορα.

Εντός στόχου είμαι, αλλά θέλει ακόμα προσοχή και δουλειά. Πάντως είμαι σε καλό δρόμο.
Θα σας κρατήσω ενήμερους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2015 :  21:08:13  Εμφάνιση Προφίλ
Γιώργο, δεν έχει την παραμικρή σχέση η καταστασή σου σε μια προπόνηση, με αυτή την ημέρα του αγώνα μετά από ένα σωστό φορμάρισμα.

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 07/02/2015 21:08:35
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2015 :  21:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Συμφωνώ, αλλά αν δεν γράψει στα αποτελέσματα το ονοματάκι μου, με τον χρόνο δίπλα...
πόσους ξέρω που στις προπονήσεις είναι champioνια και στους αγώνες ... πάνε προπονητικά.
Το μόνο σίγουρο είναι πως θα αφήσω τα κοκαλάκια μου εκεί, θα πέσω μαχόμενος.
:P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2015 :  21:27:40  Εμφάνιση Προφίλ
Πώς και δεν είναι μετρημένο το Αγρίνιο;

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/02/2015 :  21:37:56  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
2 φορές το έχω τρέξει, 2 φορές μου μέτρησε 20.95 (ακριβώς) Και όχι... 21.095!
Τώρα μην ξανακάνουμε τις ίδιες κουβέντες ε? :P

Και να σημειώσω δεν εννοώ απαραίτητα σε αυτό που είπα πριν, ψιλο-ψεματάκια, αλλά πολλοί περιμένουν ότι πχ... ε να βγάζω την προπόνηση στο 4'30" δεν θα βγάλω τον αγώνα στο 4'20" ?
Και τελικά αυτό το boost που περιμένουν από την μέρα του αγώνα, tapering, τροφοδοσίας κτλ... ποτέ δεν έρχεται.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotos-marathon
Elite Forum-Runner

Greece
1737 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2015 :  14:01:18  Εμφάνιση Προφίλ
Πρωινό 28αρι σε 2ωρες 28' παρέα με τον Μανώλη κ την Νίκη για 12κμ...μετα κ το σημερινο η εβδομαδα έκλεισε με 83κμ...όλα καλά 5εβδομαδες εμειναν για την όμορφη πόλη του Ναυπλίου!!!!

Την ανοιξη αν δεν την βρεις,την φτιαχνεις!

Οδυσσεας Ελυτης
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2015 :  15:16:36  Εμφάνιση Προφίλ
Σημερα το προγραμμα ελεγε ποδήλατο, ετσι λοιπον πηγα με το ποδήλατο στον Υμηττο να δω και κανα φιλο, τελικα κατέληξα να τρεξω κιόλας. Η μερα ηταν υπέροχη και τα παιδια στον αγωνα με ξεςηκωςαν. Ετσι συνολικά 30+ ποδήλατο και 21 η διαδρομη του Υμηττου σε πολυ πολυ χαλάει ρυθμο, 610. Η λαγοκνημιαια στάθηκε στο ύψος της, με ενόχλησε χωρις ομως να πονέσω, μετα στο σπίτι αμέσως πάγο κΙ τωρα ειμαι μια χαρα. Μονο που συγκαηκα αρκετα επειδη έτρεξα με ποδηλατικό σορτςακι. Αυριο ξεκινάω προπονηση, εχω σκοπο να κανω μονο ελεύθερα σταδιακά μεγαλύτερα. Ελπιζω ολα να πανε καλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2015 :  16:09:01  Εμφάνιση Προφίλ
Στην καθιερωμένη πλέον συνάντηση του Σ.Δ. Ιωαννίνων, 12,5 χλμ. σε 1 ώρα.

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sak14
Advanced Forum-Runner

349 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2015 :  16:19:47  Εμφάνιση Προφίλ
10 χλμ σε 50 λεπτα.ημουν για 20 αρι αλλα δεν ειχα χρονο αρα μιση δουλεια.απο το τιποτα κατι ειναι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2015 :  16:42:25  Εμφάνιση Προφίλ
σημερα η κακοκαιρια ανεβηκε βορρα. εβρεχε ολο το πρωι . παρα τις ενοχλησεις που εχω απο χθες στο εντερακι (...) βγηκα κανονικα και μονο σε καλο μου βγηκε. 24χλμ σε 5'41'' στους 144 παλμους! ολα πριμα. για αποθεραπεια εκανα και 2-3 χλμ το μεσημερακι στην αριστοτελους με γυναικα και μπεμπη (εσπρωχνα και το καροτσι !). νιωθω παρα πολυ καλα !

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/02/2015 :  22:17:25  Εμφάνιση Προφίλ
26 χτές το απόγευμα, τα 24 στο 05:40/km
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000