Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

trexantiris
Master Forum-Runner

Greece


5735 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  11:21:38  Εμφάνιση Προφίλ
...όχι βέβαια ότι κατάφερα να κοιμηθώ και πολύ από την ένταση και τα πιασμένα πόδια Νικο, ξύπνησα στο ενδιάμεσο και πήρα αναλγητικό και έτσι ησύχασα ;-)

Free your feet...free your senses!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  11:59:31  Εμφάνιση Προφίλ
κανονικα η ενοτητα <<πως παει η προπονηση σας ? Νο 5>> πρεπει να κλεισει με το οτι και ο Μανωλης πιανεται και εχει ενταση... καλη αποκατασταση Μανωλη!!! 1000 μπραβο σου!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Lathranagnostis
Newbie Forum Runner



27 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  12:02:02  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

...όχι βέβαια ότι κατάφερα να κοιμηθώ και πολύ από την ένταση και τα πιασμένα πόδια Νικο, ξύπνησα στο ενδιάμεσο και πήρα αναλγητικό και έτσι ησύχασα ;-)

Free your feet...free your senses!


Και εγώ για μια στιγμή νόμισα ότι σηκώθηκες για κανένα "χαλαρό" 30αρι αποκατάστασης... Σε έχω ικανό.
Συγχαρητήρια Μανώλη.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  12:10:33  Εμφάνιση Προφίλ
στη σημερινη προπονηση περασα τα 2000 δρομικα χλμ απο τι1 9/12/12! μεσος ρυθμος 6'08''.
εκανα 15,6 χλμ παρεα με τον el cid σε μαγικα μερη... με ξεμοναχιασε σε ειδιλιακα τοπια!!! κινηθηκαμε στις ανηφορες μετα το φραγμα και βλεπαμε τον ποταμο απο ψηλα στο 5'52'' μεχρι το 15,6χλμ. ο Γιωργος ακομα τρεχει να καλυψει αλλα 13 στο φραγμα!!! κρατα γερα!!!
απο τα γραφομενα του φιλου tzatziki90 ειδαμε οτι εχει κοινους στοχους οποτε καλειται να επικοινωνησει μεσω email σε λατινικους χαρακτηρες μεσω φορουμ (κανονικα εκτος φορουμ) για να οργανωσουμε τρενακι για Λευκο Πυργο στο κυνηγι των πιθανοτητων...
υγ. μαλλον εβγαλα κυστη κοκκυγα και περιμενω να δω πως θα εκδηλωθει τις επομενες μερες. θα κατσει η γυναικα να βρει μηπως εχει γυρισει καμμια τριχα και να την αφαιρεσει. κανα γιατροσοφι για να παω παραπισω τα χειροτερα (μετα τις 2/5) δεκτο. ηδη εκανα 2 φορες μασαζ με βαλσαμολαδο και θα το συνεχισω 2-3 φορες/μερα .ειναι σε αρχικο σταδιο ακομα αλλα με ενοχλει στο καθισμα (και στην οδηγηση).

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

Edited by - kalogeridis on 15/02/2015 12:20:12
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  14:19:44  Εμφάνιση Προφίλ
Θα χαρώ πολύ να βρω άτομο/α συμφορουμήτη/ες να πάμε μαζί τον Αλέκο! Σε όσους αγώνες πήγα με παρέα μέχρι το τέλος, βγήκαν είτε πολύ πιο γρήγορα καθώς "τραβούσαμε" ο ένας τον άλλο(χωρίς υπερβολές) είτε πολύ πιο ξεκούραστα απ'όσο περίμενα. Εφόσον είμαστε στα ίδια επίπεδα-που έτσι φαίνεται- εννοείται!

Στα σημερινά, πρώτο 28ρι LR με μεγάλη επιτυχία σε 2:46:40 (ή αλλιώς ρυθμός 5:57)! Και ακόμα καλύτερο θεωρώ το γεγονός πως ένιωσα λιγότερη κούραση από τα τελευταία μεγάλα κι άντεχα κι άλλα χιλιόμετρα. Ίσως βοήθησε και ο ιδανικός καιρός με ήλιο,αεράκι και 9-11 βαθμούς αλλά και πάλι για μένα είναι κατόρθωμα!

Ίσως κάνω το βράδυ και κανένα μισαωράκι ενδυνάμωση κορμό αν έχω όρεξη.

Περαστικά @kalogeridis!

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  14:39:57  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Αφού βγήκε η σημερινή προπόνηση όπως βγήκε, δεν φοβάμαι τίποτα.
Ήμουν σε εντελώς λάθος μέρα, αλλά όλα πήγαν πολύ πιο γρήγορα από ότι ήθελα, αν έχω κιόλας ξεκουραστεί θα πετάω...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  18:41:41  Εμφάνιση Προφίλ
... σημερα 15,34 χλμ σε αγωνιστικους ρυθμους στον 14ο δρομο του Αργολικου κολπου σε 1:10:01! Χαρηκα πολυ που ειδα πολλους γνωστους απο το φορουμ (κι οχι μονο!), οπως τον Σωτηρη (@sotos-marathon), την Αννουλα και τον Χρηστο, την Μαρια (@elda) μετα του συζυγου και των παιδιων της, τον Παναγιωτη 30 κι αλλους που τωρα μου διαφευγουν!Η μεγαλη υπερβαση ομως ηρθε απο τη γυναικα μου, η οποια πραγματοποιησε προσωπικο ρεκορ χιλιομετρικης αποστασης σε μεσο ρυθμο κατω απο 6' το χλμ!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  19:00:12  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by trexantiris

...όχι βέβαια ότι κατάφερα να κοιμηθώ και πολύ από την ένταση και τα πιασμένα πόδια Νικο, ξύπνησα στο ενδιάμεσο και πήρα αναλγητικό και έτσι ησύχασα ;-)

Free your feet...free your senses!




Μανωλη πολλα-πολλα συγχαρητηρια! Υποκλινομαι...!
Πολλα μπραβο και στον Τασο (@Anastasios)...για την πολυ μεγαλη προσωπικη του υπερβαση!Αξιεπαινος!


...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  19:12:23  Εμφάνιση Προφίλ
Σπυρο πετας λέμε!
Και τώρα που μπήκε και η σύζυγος στο χορό ποιος σας πιάνει! Αγώνα για αγώνα δε θ'αφησετε!

Εγώ σήμερα έκανα medium long 25 σε ΜΡ σε 2:13
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  19:38:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by nimi

Σπυρο πετας λέμε!
Και τώρα που μπήκε και η σύζυγος στο χορό ποιος σας πιάνει! Αγώνα για αγώνα δε θ'αφησετε!

Εγώ σήμερα έκανα medium long 25 σε ΜΡ σε 2:13



...Νικη, απ'ο,τι βλεπω ... δεν πας και συ πισω!!!Ασε που σημερα σε μνημονευα, παντα θετικα φυσικα, με τη Μαρια!!!
..."τα κουρελια τραγουδανε ακομα"...αυτο ειναι και θα ειναι παντα το ζητουμενο...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/02/2015 :  20:29:04  Εμφάνιση Προφίλ
...τελικά προέκυψαν 30,6 Km σε 2:59:56. Το δεύτερο μισό, χωρίς τον Παναγιώτη, βγήκε στο 6:00" με 6:05", με εξαίρεση τα τελευταία 5 Km (5:40" μέχρι 5:25").Fast finish LR, σου λέει ο άλλος μετά (coach Jeff etc)! Και χθες στο 13άρι με 3 surges του 1 Km στο 5:20" με ξεκούραση στο 5¨40".Τώρα στα pits για 2 μερούλες.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aroulio
Elite Forum-Runner

1580 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2015 :  00:05:39  Εμφάνιση Προφίλ
Αστικό χαλαρό Long Run
Εξάρχεια-Πεδίο Άρεως-Γκύζη-Πολύγωνο-Περιφερειακός Γαλατσίου-Ψυχικό (καταραμένη φτώχεια)-Κατεχάκη-Φειδιππίδου-Καλλιμάρμαρο-Εθνικός κήπος-Πανεπιστημίου-Πατησίων-Πεδίο Άρεως, 18km κι άλλα 12km εντός πάρκου, σύνολο 30km. Και ρεκόρ εβδομάδας με 80km.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2015 :  07:38:09  Εμφάνιση Προφίλ
...9 χλμ πολυ πρωινα αποθεραπειας κι αποκαταστασης απο τον χθεσινο αγωνα σε 50'55" γυρω απο την Κηφισια και τον στιβο του Ζηρινειου! Μου φανηκαν πολλα, δυσκολα ... και ατελειωτα, ενω υπαρχουν κι αρκετες μυικες ενοχλησεις στο δεξι ποδι! Για να δουμε...τι θα δουμε...!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2015 :  10:09:25  Εμφάνιση Προφίλ
Ένα ζωηρό 10αράκι χτες στο 4:38, παρόλο που δεν ένιωθα στα καλύτερά μου, το οποίο βγήκε αρκετά καλά από αίσθηση.

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/02/2015 :  10:26:47  Εμφάνιση Προφίλ
Εχθές πρώτο τρέξιμο μετά από μια εβδομάδα (καταραμένες ασθένειες). 10 χλμ λοιπόν, σε 51 λεπτά και το απόγευμα 40 λεπτά yoga.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000