Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  10:51:39  Εμφάνιση Προφίλ
Και εγώ 70 με 179! Εντάξει ρε παιδιά, να κάνουμε το χόμπι μας αλλά μη φτάσουμε στις νοσηρές καταστάσεις των ανορεξικών μοντέλων! Το να είσαι 66-67 κιλά με 181 ύψος και να σκέφτεσαι ότι πρέπει να αδυνατίσεις και άλλο, δεν μου φαίνεται πολύ "υγιές", με όλο τον σεβασμό!

Συγχαρητήρια για την επίδοσή σου Σπύρο! Και εις κατώτερα! (Σε χρόνους εννοώ, όχι σε κιλά! )

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

winarg
Elite Forum-Runner



1902 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  10:59:21  Εμφάνιση Προφίλ
Deorum και Spy σας έχω :-)
Στα δικά μου. Το Σαββάτο βγήκαν κάπου 16χλμ (με υπέρχοη παρέα) και άλλα 13 την Κυριακή. Σήμερα ξεκούραση και συνεχίζουμε αύριο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Savvas
Master Forum-Runner

Greece
4318 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  11:32:00  Εμφάνιση Προφίλ
Εγω 1,65 58 κιλα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  11:39:00  Εμφάνιση Προφίλ
1.69
64 κιλά
80% φαλάκρα
55 ετών
42 παπούτσι
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GiAle
Forum-Runner

Greece
60 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  13:33:36  Εμφάνιση Προφίλ
Δευκαλίωνας εχθές, όμορφα - όμορφα, 2h43 .... χωρίς πολλά ζόρια, λόγω εποχής.

Και κρύο είχε, και βροχούλα είχε ......και κόσμο πολύ. Μέχρι και σκυλιά που κάνανε προπόνηση μαζί μας είχε (μέχρι που έβαλα τις φωνές, όχι στο σκλί αλλά στην ιντιοκτήτρια).





1,72 81 κιλά.... ΑΛΛΆ είμαι βαρυκόκαλος, 43 νούμερο, 3 νύχια σχεδόν πάντα μαυρισμένα και χαμένα (μάλλον είμαστε σε λάθος θέμα ε).

__________________
Go hard or go home
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  13:34:13  Εμφάνιση Προφίλ

Χτες , υπο ψιλη βροχουλα , ετρεξα χαλαρα 19 χιλιομετρα . Στο 5,15/χιλ ...Με παλμους Μ.Ο. 125 !!

Ευχαριστω .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  16:59:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!

@ nimi:Νικη ... μου φαινεται οτι η ομαδα που ανηκω εχει τα ομορφοτερα κοριτσια...οποτε δεν σκοπευω να την αλλαξω αμεσα, εκτος εαν μετακομισουμε ολοι μαζι!!!
@trehantiris: Μανωλη...αυτη τη φορα ετρεξα με σορτσακι και κοντομανικο (κι οχι οπως στον μαραθωνιο Αθηνας), παρα το γεγονος οτι κρυωνω ευκολα!!! Ειναι μια προοδος κι αυτο...!!!
@tazi: Νικο (χρονια πολλα και για προχθες)...το κακο με σενα ειναι οτι οσο βελτιωνομαι εγω...βελτιωνεσαι κι εσυ...οποτε η αποσταση που μας χωριζει πολυ αμφιβαλλω αν μειωνεται.Δυστυχως ...ακομα και με πατεριτσες ...εισαι ταχυτερος απο μενα...σε οποιαδηποτε αποσταση!!!
@winarg: Αργυρη ευχαριστω πολυ...η αληθεια παντως ειναι οτι σε καθε αγωνα τρεχω σαν να προκειται για την τελευταια μου φορα...οποτε, οπως καταλαβαινεις, η χθεσινη μου επιδοση αποτελει "ταβανι" για μενα ...τουλαχιστον για τωρα!
@Deorum:Γιωργο ...εσενα τουλαχιστον ισως καταφερω να σε ανταγωνισθω στην κολυμβηση...διοτι στο 10ρι με 39' που στοχευεις θα με αφηνεις πεντε στροφες πισω!

Παντως μαραθωνοδρομος με επιδοση 2:40 μου ελεγε χθες οτι πρεπει να χασω 3- 4 κιλα ("πρεπει να εισαι εντελως στεγνος...ποδια ενταξει...απο τη μεση και πανω χαλια" επι λεξει) ...κι αναρωτιομουνα αν τα 66-67 κιλα βαρος που εχω με 1:81 υψος αποτελουν τροχοπεδη στην περαιτερω βελτιωση μου???

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!



Οι αναλογιες σου ειναι πολύ καλές νομιζω, ασε που το βαρος που ισως ακομα θα χασεις, δε θα πρεπει να προελθει απο διαιτα αλλα απο τα LR και τα ελευθερα, δηλαδή οπως το φανταζομαι από την αύξηση της αερόβιας βασης σου. Γενικα μην ασχολείσαι με το βαρος.
Εγώ ειμαι 171 με βαρος 63-66. Τωρα πχ ειμαι 66 αλλα οπως γινεται συνηθως στο τελος της προετοιμασιας του μαραθωνίου θα ειμαι 63. Οταν ξεκινησα το τρεξιμο ημουν 72. Δεν εκανα ποτε διαιτα, ολα εγιναν απο μονα τους. Απλα τωρα που αθλουμαι προσεχω καπως περισσιτερο τη διατροφή μου, σουβλάκια παντως τρωω γιατι μου αρεσουν πολύ!!!!!!!!. Ισως οχι γλυκα γιατι δεν ειμαι fun.
Το σωμα νομιζω προσαρμοζεται ακουσια εκει που θέλουμε.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

NESTORAS1980
Advanced Forum-Runner

274 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  17:15:59  Εμφάνιση Προφίλ
Εγω ειμαι 71-73 κιλα με 181 υψος.. Νιωθω λιγο χοντρος μετα τα παραπανω.. Πριν ξεκινησω αθλητισμο πριν 2.5 χρονια ειχα χτυπησει 92!


SWIM BIKE RUN
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  18:05:01  Εμφάνιση Προφίλ
Εντάξει Σπύρο, μην τρελαθούμε τελείως...
Αν πας 62-63 κιλά, δεν θα είσαι στεγνός απλά, σαν άρρωστος θα είσαι.
Ήδη είσαι πολύ αδύνατος.


"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  21:56:40  Εμφάνιση Προφίλ
...καλα δεν σκοπευα να κανω και διαιτα,αλλα μαλλον θα προσπαθησω,αν και το κανω ηδη σε καποιο βαθμο, να βελτιωσω ακομη περισσοτερο ποιοτικα τη διατροφη μου!

...σημερα 5χλμ χαλαρο τρεξιμο στο Ζηρινειο σε 28'15"... στη συνεχεια 30'ασκησεις ενδυναμωσης κορμου...και τελος 1500 μετρα κολυμβηση σεχαλαρους ρυθμους σε 42'10"

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

zoro
Master Forum-Runner

Greece
3934 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2014 :  00:04:05  Εμφάνιση Προφίλ
αυτος που κανει 2:40 ας μην τρωει το φαγακι του,
εμεις με το 3:40 εχουμε και αλλες "φυσιολογικες" αδυναμιες..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2014 :  00:09:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by spy

...ευχαριστω πολυ για τα καλα σας λογια!

@ nimi:Νικη ... μου φαινεται οτι η ομαδα που ανηκω εχει τα ομορφοτερα κοριτσια...οποτε δεν σκοπευω να την αλλαξω αμεσα, εκτος εαν μετακομισουμε ολοι μαζι!!!
@trehantiris: Μανωλη...αυτη τη φορα ετρεξα με σορτσακι και κοντομανικο (κι οχι οπως στον μαραθωνιο Αθηνας), παρα το γεγονος οτι κρυωνω ευκολα!!! Ειναι μια προοδος κι αυτο...!!!
@tazi: Νικο (χρονια πολλα και για προχθες)...το κακο με σενα ειναι οτι οσο βελτιωνομαι εγω...βελτιωνεσαι κι εσυ...οποτε η αποσταση που μας χωριζει πολυ αμφιβαλλω αν μειωνεται.Δυστυχως ...ακομα και με πατεριτσες ...εισαι ταχυτερος απο μενα...σε οποιαδηποτε αποσταση!!!
@winarg: Αργυρη ευχαριστω πολυ...η αληθεια παντως ειναι οτι σε καθε αγωνα τρεχω σαν να προκειται για την τελευταια μου φορα...οποτε, οπως καταλαβαινεις, η χθεσινη μου επιδοση αποτελει "ταβανι" για μενα ...τουλαχιστον για τωρα!
@Deorum:Γιωργο ...εσενα τουλαχιστον ισως καταφερω να σε ανταγωνισθω στην κολυμβηση...διοτι στο 10ρι με 39' που στοχευεις θα με αφηνεις πεντε στροφες πισω!

Παντως μαραθωνοδρομος με επιδοση 2:40 μου ελεγε χθες οτι πρεπει να χασω 3- 4 κιλα ("πρεπει να εισαι εντελως στεγνος...ποδια ενταξει...απο τη μεση και πανω χαλια" επι λεξει) ...κι αναρωτιομουνα αν τα 66-67 κιλα βαρος που εχω με 1:81 υψος αποτελουν τροχοπεδη στην περαιτερω βελτιωση μου???

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!

αρχικα , συγχαρητηρια για τον αγωνα σου!!! προσπαθω να κρατω κλειστο το πληκτρολογιο μου και δε με αφηνεις σε ηρεμια!!!. τεσπα , εισαι απλα σουπερ!
στο κομματι των κιλων αν και αναρμοδιος καθοτι 179-80 και 81 κιλα (ατοφιας μυικης μαζας, κτηνωδους δυναμης και απαραμιλης ομορφιας... τρεμε echetle) οσο σε θυμαμαι απο την ανοιξη ησουν special. φανταζομαι οτι απο τοτε εχεις πεσει λιγακι. ποσο πιο κατω ρε Σπυρο? εκτος αν συνειδητοποιησες επιτελους οτι πρεπει να ανεβεις στους champions league και ειπες να κανεις και την τελευταια λεπτομερεια που θα σε κατεβασει κατω απο τις 3 ωρες!
υγ. οσο καλα και να ξερω καποιον δε θα ελεγα ποτε οτι ειναι χαλια... στοιχειωδεις τροποι ευγενειας. μην λαβεις καν την πληροφορια αυτη υποψιν και κανε αυτο που προανεφερες με ποιοτικοτερη διατροφη χωρις υπερβολη. δυστυχως τα νοστιμα ειναι αμαρτωλα!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2014 :  01:12:59  Εμφάνιση Προφίλ
καποια στιγμη μπορει και στο ιδιο θεμα, ειχα κανει αναφορα στο ιπποφαες και στην εκτος τοπου και χρονου επιδοση (παντα για τα δεδομενα μου) 52'11'' στον προπερσινο Αλεκο στα 10χλμ. τοτε εκανα προπονησεις στοχευμενες να πεσω κατω απο την ωρα. εκανα τοτε σχεδον 8 λεπτα κατω, χανοντας και δυναμεις στα πρωτα 2 χλμ σε προσπερασεις που μου εκοβαν το ρυθμο. μεταξυ των απαντησεων ειδα μια δυσπιστια στο κατα ποσο η καταναλωση 10 σπορων απο το φυτο αυτο μπορει να δωσει τετοια διαφορα. εγω θα ανατρεψω το ερωτημα... -ποσο κατω τελικα μπορει να σε κατεβασει το runners high? θα απαντησω πως το βλεπω αδυνατο να τρεξεις 49'' ταχυτερα για 10χλμ ,οταν προπονεισαι για 6'/χλμ κανοντας για 2χλμ οσα ζιγκ ζαγκ κανει ντελιβερας στο παγκρατι σε πληρες ωραριο. θα δεχθω οτι οι δυνατοτητες μου μπορει να ηταν για παρακατω, αλλωστε για αυτο προπονουμαστε αλλα τοσο κατω δεν εξηγειτω.
επισης στο παρον θεμα προ ημερων σχολιαστηκε σε αναρτηση μου απο φιλο (εννοειται καλοπροαίρετα), οτι στο διαδρομο δεν εχεις σωστη εικονα καθως κλεβει λογω της αιωρησης. ειχα απαντησει τοτε, θα το κανω και τωρα.
- κανω ενα προγραμμα που τα γρηγορα κομματια του (αυτην την εποχη ειναι 8αρια) τα τρεχω σε διαδρομο γυμναστηριου με μεσο ρυθμο 5'44'' και παλμους 154. η αισθηση που εχω οταν κατεβαινω απο το μηχανημα ειναι σαν να με δειρανε. αυτο πιστευω οτι εχει να κανει και με το γεγονος οτι λογω κλειστου χωρου δυσκολευονται τοσο οι ανασες (αυξηση παλμων) οσο και ο θερμορυθμιστικος μηχανισμος του σωματος απο την υπερβολικη εφιδρωση (αυξηση παλμων). πιστευω οτι ειναι αλληλενδετα μεταξυ τους τα παραπανω. συνεπακολουθα κατεληξα στο συμπερασμα οτι στο διαδρομο περα της δυνατοτητας να κρατησω σταθερο ρυθμο που στο δρομο μου φανταζει αδυνατο, η προπονηση εχει μεγαλυτερο επιπεδο δυσκολιας απο τον εξω κοσμο.
φυσικα χανω τη δυνατοτητα να μαθω απο μονος μου να κρατω ρυθμο, καθως επισης χανω και σε προσομοιωση συνθηκων αγωνα, αφου δε τρεχουμε ποτε σε γυαλα. αυτο το αντισταθμιζω με τα μεγαλα κυριακατικα που βρεξει χιονισει τα κανω στο δρομο.
χθες λοιπον σε βδομαδα υφεσης χιλιομετρικου ογκου (απο 32 την περασμενη ειχα 21) και με προπονητικα δεδομενα που ανεφερα ετρεξα αντι για το γρηγορο 8αρι του προγραμματος , τα 14,6 της Βεροιας. το βραδυ εκτος απο τα ζυμαρικα που χτενισα, εφαγα και ενα γιαουρτι με μελι+γκοτζι+ιπποφαες που σκοπιμα τα ειχα παρει μαζι μου. το πρωι μετα το τοστακι μου εφαγα καμμια 10αρια σπορια ιπποφαες. στο δρομο επινα ανα 5χλμ μια γουλια τζελ και ηρθε ξανα μια εκτος τοπου και χρονου επιδοση (παντα για τα δεδομενα μου) να βγαλω 23''/χλμ στα 14,6χλμ, με δυναμεις για ακομα ταχυτερα στα τελευταια 3 ανηφορικα χλμ (μεσοι παλμοι 158!)οταν στα 8 χλμ στο 5'44'' τραβαω ζορια. μετα απο αυτο θα δυσκολευτω να πειστω για την υπερτιμιμενη κουβεντα για τα superfoods, αποδεχομενος την αξια τους (συμπτωση επαναλαμβανωμενη...) και για την υποτιμιση της δουλειας πουν μπορει να βγει σε ενα διαδρομο γυμναστηριου.
για να προλαβω το κακο να τονισω οτι ειμαι φαν του τρεξιματος στο δρομο και πως οι συνθηκες στην περιοχη που μενω και τα οικογενειακα ωραρια καθιστουν επικινδυνη την προπονηση μου σε εξωτερικο χωρο.
υγ. δε κανω σοβαρη διαιτα και δε κανω συστηματικη ληψη ιπποφαε(ου?)ς. ενα σακουλακι πηρα προπερσι απο το Παζαρ κι ακομα γεματο ειναι.
θα χαρω να διαβασω αναθεωρημενες θεσεις!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

Edited by - kalogeridis on 09/12/2014 01:15:34
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2014 :  05:11:22  Εμφάνιση Προφίλ
...Παναγιωτη ευχαριστω πολυ, αλλα πολλα συγχαρητηρια και σε σενα για τη συμμετοχη και την επιδοση σου στο Φιλιππειο δρομο στα αγαπημενα σου μερη,τη Βεροια.Ο χρονος σου (1:18:10, με ρυθμο 5:21) ειναι εξαιρετικος κι αποδεικνυεις εμπρακτα πλεον πως με λιγη συστηματικη και συνεπη δουλεια μπορεις να επιτυχεις μεγαλη προοδο σε συντομο χρονικο διαστημα!Η περιγραφη σου αναλυτικη κι εντονα συναισθηματικη, ειμαι βεβαιος οτι στο τελος αυτο που θα μεινει και θα θυμασαι εντονοτερα ειναι ο πρωτος τερματισμος με το γιο σου αγκαλια!Ειμαι σιγουρος οτι στο κοντινο μελλον θ'ακολουθησουν κι αλλοι αναλογοι τερματισμοι!!!Τα παιδια ειναι μεγαλη χαρα,κοιταξε να τον ευχαρηστηθεις τωρα, σ'αυτη την ηλιακη φαση, που "ολα γινονται για πρωτη φορα"...διοτι η ταση ανεξαρτητοποιησης τους ερχεται πριν καν την καταλαβουμε!!! Ειμαι βεβαιος οτι τον Απριλιο στο Μεγα Αλεκο θα κανεις χρονο που θα ξεπερνα κατα πολυ τις προσδοκιες σου, απο την στιγμη που θα συνεχισεις απροσκοπτα την προετοιμασια σου...πραγμα που το ευχομαι ολοψυχα...διοτι η ομαδα "των κουρελιων...που τραγουδανε ακομα" πρεπει να τυχει μεγαλυτερης αντιπροσωπευσης (τι κακο κι αυτο...με αφησαν μονο μου!!!) Αλλωστε, επειδη ξεκινησαμε κι απο την ιδια ομαδα, θα μπορουμε βασιμα κι οι δυο να υπερηφανευομαστε οτι απο το ΕΚΑΒ...πραγματοποιησαμε το μεγαλο αλμα... "στα κουρελια"!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 09/12/2014 :  07:10:14  Εμφάνιση Προφίλ
να σαι καλα Σπυρο... η αληθεια ειναι οτι ονειρευομαι μια μερα να γινω κι εγω κουρελι!!! δε σου κρυβω πως ευχομαι να μην ανταμωσουμε στην ιδια ομαδα το 15. οχι γιατι δε θα προσπαθησω να να κατεβω οσο πιο χαμηλα γινεται , αλλα γιατι εσυ εισαι για μεγαλα πραγματα. δε ξερω το ρυθμο που απαιτει για suzipa , αλλα εισαι δυνατος και πραγματοποιεις ολο το πακετο που απαιτει το χομπι μας. σωμα, διατροφη, ασκηση, πισινα και κατασκοπεια στο φορουμ... θελει και ξεκουραση αλλα εισαι σοβαρος ανθρωπος για να το αμελισεις. τα 18 λεπτα αν θυμαμαι καλα που σε χωριζουν ειναι μεν αρκετα αλλα οχι απαγορευτικα για το μεγαλο αλμα. εκει σου επιτρεπω να παραμεινεις (εξελισσομενος βεβαια) 2 σεζον...

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000