Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Προπόνηση & Απόδοση
 Λοιπόν; Πως πάει η προπόνησή σας; Νο 5
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 100

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2015 :  19:07:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by kalogeridis

μετα απο ενα δυσκολο βραδυ λογω γαστρεντεριτιδας της γυναικας, με τρεξιματα σε νοσοκομειο και εξτρα μεταμεσονυκτιες υποχρεωσεις που μου αφησαν κατι μικροενοχλησεις στο εντερακι σηκωθηκα στις 7 για το 28αρι. παρα τη βροχη, το πηρα αποφαση και βγηκα κανονικα. ηθελα να βγει στο 5'40'' και τελικα βγηκε στο 5'37'' στους 149 παλμους αλλα με μεγαλη μυικη καταπονηση. μια πληροφορια που θα στεναχωρησει καποιους φιλους... μαζι με το garmin ενεργοποιησα το sports tracker. για τα 28 του garmin, το sportstracker εδειξε 30 και κατι ψιχουλα... καποιοι ισως πρεπει να αναθεωρησουν στοχους εκτος αν ειναι και θεμα κινητου.
υγ. στα εξτρα της προπονησης να σημειωσω πως απο το 3οχλμ ετρεχα με μουσκεμενα παπουτσια αφου μπηκα σε μοα γουβα σχεδον μεχρι τους αστραγαλους. στο τελος της προπονησης τα παπουτσια ηταν λιμνες.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...


Εύγε νέε μου, προοδεύεις!!! Είμαστε έτοιμοι για τα "κουρέλια"; Εύχομαι περαστικά σ' όλη την οικογένεια!
Εγώ είχα μια φοβερή διαδρομή στη Λίμνη της Καστοριάς. Τοπίο ειδυλιακό , όλη η διαδρομή ακριβώς δίπλα στη λίμνη με κύκνους, χήνες, πάπιες, νερόκοτες, ψαράδες και αρκετούς περιπατητές. Ο καιρός εξαιρετικός, σποραδικό χιονόνερο προς το τέλος της προπόνησης.Ευτυχώς υπήρχε περιμετρικά της Λίμνης χιλιομετρκή σήμανση με αφετηρία το κτίριο της Νομαρχίας και πολλές βρύσες με πόσιμο νερό. Τελικά βγήκαν 32,5 Km σε 3:03:53. Not bad, not bad at all!

μπραβο Γιωργο!!! καλα ολα αυτα αλλα δε νομιζω να ειχε και γυμνους ! κουρελιαζομαστε απο οτι βλεπω!


-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Nick F
Master Forum-Runner

Greece


2942 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2015 :  19:48:52  Εμφάνιση Προφίλ
15min ζέσταμα(3κμ)+4χ100 ανοίγματα και 8χ400 στο 1'11-12 με 1min διάλειμμα... 10 λεπτά calm down...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2015 :  20:51:24  Εμφάνιση Προφίλ
...μπραβο Παναγιωτη !!!
...απο την ενδοξη ομαδα του ΕΚΑΒ... στα "κουρελια...που τραγουδανε ακομα"!!!
...βιοι παραλληλοι!!!

...Φυσικα, πολλα μπραβο και στον el Cid...που του ευχομαι απο καρδιας ο,τι το καλυτερο !!!Παντως...με ανεση τον βλεπω στα "κουρελια"...και για ακομα πιο πανω...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2015 :  21:03:45  Εμφάνιση Προφίλ
ας τηρουμε τους κανονες ομως... μεχρι τις 5/4 ειμαι Οβις!!! βιοι παραλληλοι οχι, αλλα παλευω να μπω στα χναρια σου!!! ο Γιωργος ειναι για ταβανια!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

el Cid
Advanced Forum-Runner

Greece


412 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 22/02/2015 :  22:46:56  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by kalogeridis

ας τηρουμε τους κανονες ομως... μεχρι τις 5/4 ειμαι Οβις!!! βιοι παραλληλοι οχι, αλλα παλευω να μπω στα χναρια σου!!! ο Γιωργος ειναι για ταβανια!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...


Φίλε, με προβληματίζει τελευταία η ποιότητα των προπονήσεων μας και το αν αυτές εξυπηρετούν το σκοπό τους.Μήπως τρέχουμε με βάση τον επιδιωκόμενο χρόνο-στόχο κι όχι τις δυνατότητες μας; Το LR της Κυριακής ήταν ελαφρώς γρηγορότερο από το ελεύθερο 14αρι του Σαββάτου, όσο για το τέμπο, τρέχω λες και δεν υπάρχει αύριο.Αυτό είναι σίγουρα λάθος σε μια βδομάδα που έκλεισε με 75 Km. Αλλά και συ βλέπω είσαι σε αναπροσαρμογές σε γρηγορότερους χρόνους.
Φοβάμαι μην "καούμε" πολύ πριν τον αγώνα και τα ταβάνια γίνουνε πατώματα. To κακό είναι πως νοιώθω σε εξαιρετική κατάσταση, λες να έχω βελτιωθεί τόσο πολύ;
Πρέπει να ξαναδούμε με τον Νίκο όλο το πλάνο, αν και αυτός, όπως ξέρεις, μπαίνει στο ίδιο τρυπάκι, όταν τρέχουμε.
Φυσικά είναι ευπρόσδεκτη η γνώμη των έμπειρων συντρεχτών του Forum.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

supergomar
Senior Forum-Runner

Greece


441 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  09:30:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by el Cid

quote:
Originally posted by kalogeridis

ας τηρουμε τους κανονες ομως... μεχρι τις 5/4 ειμαι Οβις!!! βιοι παραλληλοι οχι, αλλα παλευω να μπω στα χναρια σου!!! ο Γιωργος ειναι για ταβανια!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...


Φίλε, με προβληματίζει τελευταία η ποιότητα των προπονήσεων μας και το αν αυτές εξυπηρετούν το σκοπό τους.Μήπως τρέχουμε με βάση τον επιδιωκόμενο χρόνο-στόχο κι όχι τις δυνατότητες μας; Το LR της Κυριακής ήταν ελαφρώς γρηγορότερο από το ελεύθερο 14αρι του Σαββάτου, όσο για το τέμπο, τρέχω λες και δεν υπάρχει αύριο.Αυτό είναι σίγουρα λάθος σε μια βδομάδα που έκλεισε με 75 Km. Αλλά και συ βλέπω είσαι σε αναπροσαρμογές σε γρηγορότερους χρόνους.
Φοβάμαι μην "καούμε" πολύ πριν τον αγώνα και τα ταβάνια γίνουνε πατώματα. To κακό είναι πως νοιώθω σε εξαιρετική κατάσταση, λες να έχω βελτιωθεί τόσο πολύ;
Πρέπει να ξαναδούμε με τον Νίκο όλο το πλάνο, αν και αυτός, όπως ξέρεις, μπαίνει στο ίδιο τρυπάκι, όταν τρέχουμε.
Φυσικά είναι ευπρόσδεκτη η γνώμη των έμπειρων συντρεχτών του Forum.



Συγνώμη για την παρομοίωση, αλλά είμαστε σαν τα μικρά παιδιά που μαθαίνουν ποδήλατο. Όπως ισχύει το ότι αν δεν πέσεις δε μαθαίνεις, έτσι και στην περίπτωσή σου (και δική μου βεβαίως), αν δεν καείς ή τραυματιστείς, δε μαθαίνεις τα όριά σου. Είναι γλυκιά η βελτίωση και η άνοδος, αλλά όσο και να προειδοποιούν οι άλλοι, δεν είναι βίωμα αν δεν υποστείς τις συνέπειες της υπέρβασης. Ψυχραιμία, ούτε συντριπτικό κάταγμα είναι, ούτε στο νοσοκομείο καταλήγεις. Απλά χάνεις κάποιον -ους αγώνες και βάζεις μυαλό .

'cause I know what it meens to walk along the lonely street of dreams .
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  12:54:38  Εμφάνιση Προφίλ
...35' ασκησεις ενδυναμωσης κορμου...και στη συνεχεια 1500 μετρα κολυμβηση σε 37'10"!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  14:22:28  Εμφάνιση Προφίλ
μιλαμε για δαιαφορετικα προγραμματα που καταλληγουν στον ιδιο στοχο. η υπερβαση που επιδιωκουμε, ειναι πιστευω ευκολοτερα αποδεκτη στο δικο μου. εσυ πρεπει να διαμορφωσεις ολες τις επιμερους προπονησεις προς την κατευθυνση του στοχου, και σε βαθος χρονου να γινουν ευκολοτερα αποδεκτες απο το σωμα. αλλα για το δικο σου προγραμμα ειμαι τελειως αναρμοδιος να εκφερω αποψη απο τη στιγμη που ο Νικος ειναι αριστος γνωστης. ενημερωνε τον συνεχως για την αισθηση κοποωσης μετα την καθε προπονητικη σου ενοτητα γιατι μπορει καποια πραγματα που μας φαινονται ακυρα, για εναν προπονητη να ακουγονται φυσιολογικα ή το αντιθετο.
στη δικη μου περιπτωση , το προγραμμα μου δινει τη δυνατοτητα μετα απο καθε βελτιωμενη προπονηση να εχω αναπροσαρμογη, την οποια μελεταω αλλα δεν την κανω εγκατασταση. ετσι ακομα πανω στο προγραμμα βλεπω το 4.15.14. εχοντας ομως ακολουθησει βελτιωσεις , αυτη τη στιγμη μου δινει τη δυνατοτητα για 3.52-3.56. τωρα αν δω οτι σε καποια προπονηση , στην προσπαθεια μου για βελτιωση, δε τραβαω... δε θα πιεσω παραπανω. ηδη εχω φτασει αρκετα μακρια για τα δεδομενα μου. πριν 3 βδομαδες που μου ελεγες για τον κρυφο ποθο, σου ελεγα οτι δισταζω να ακολουθησω. τωρα που ειμαι μεσα στον κρυφο ποθο, δε θα ρισκαρω για τρελα πραγματα. αλλωστε οποιος θελει τα πολλα χανει και τα λιγα. μη ξεχνας οτι θα ειναι η μυηση σου στην αποσταση και θα πρεπει να πας συντηριτικα τοσο στην προσεγγιση στοχου, οσο και πανω στον αγωνα!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  17:16:05  Εμφάνιση Προφίλ
Εκανα μια διαλλειματικη κροσφιτ σημερσ με καμμια εικοσαριά κατοσταρια σε ταχυ ρυθμο.στο δισλλειμα περπατημα με τον χαρταετό στο χερι. ακαρπες οι προσπαθειες ελλειψη αερα. και του χρονου!!!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  17:55:19  Εμφάνιση Προφίλ
...το απογευμα, αφου το Ζηρινειο ειναι παντα κλειστο στις αργιες, ειπα να παω στο γηπεδο Χαλανδριου...να τρεξω λιγο...και να δοκιμασω το ταλαιπωρημενο μου δεξι ποδι!Ημουν βεβαιος οτι θα ηταν ανοιχτο...αφου εχει τυχει να δω αθλητες να τρεχουν ανημερα τη Πρωτοχρονια, αλλα προς απογοητευση μου ηταν κι αυτο κλειστο!Ετσι αναγκαστηκα να κανω τις δοκιμες στο παρακειμενο παρκακι...που ειχε πολυκοσμια,λογω ημερας, με πολλους μεγαλους και μικρους να πετανε χαρταετους σε γιορτινη ατμοσφαιρα!Ηταν πολυ ωραια!!! Τελικα ετρεξα 10 χλμ σε 53'44"... με τις ενοχλησεις (δεξι προσαγωγος η ραπτικος μυς) να εμμενουν στην ιδια ενταση, χωρις να καλυτερευει η κατασταση, αλλα ευτυχως ουτε και να επιδεινωνεται! Ετρεξα με brooks pure cadence, για τριτη φορα, ...και εχω την εντυπωση οτι το χαμηλο τους drop, με βοηθησε σημαντικα!Δυστυχως, λογω του οτι ειμαι πολυ επιρρεπης στους τραυματισμους...προσπαθω να δωσω οσο το δυνατον μεγαλυτερη εμφαση στη τεχνικη του τρεξιματος!Για να δουμε...!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tzatzikis90
Elite Forum-Runner

Greece


1555 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  18:49:12  Εμφάνιση Προφίλ
Ο ένας (el cid) βγάζει τα 32 χαλαρά σε τρομερό-για τα δεδομένα μας- χρόνο, ο άλλος (kalogeridis) σε λίγο θα κάνει διαλειμματικές και στον ύπνο του απ΄ότι βλέπω κι εγώ χάνω προπονήσεις.. καλά να περάσετε στον Αλέκο παιδιά :P

Τάσος

know your limits. then destroy them.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  20:32:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Nick F

15min ζέσταμα(3κμ)+4χ100 ανοίγματα και 8χ400 στο 1'11-12 με 1min διάλειμμα... 10 λεπτά calm down...

______________________
Βάφλα με παγωτό παρφέ σοκολάτα & κρέμα,με καραμελωμένους ξηρούς καρπούς και σιρόπι σοκολάτας...!!

Πολυυυυ γρηγορα!!!Σχεδον οσο κανω τα 300αρια,κανεις τα 400αρια
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  20:35:02  Εμφάνιση Προφίλ
12χλμ σημερα,τα 8 λιγο πιο γρηγορα απο τον ρυθμο του ημι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Etien
Master Forum-Runner



5171 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  20:46:08  Εμφάνιση Προφίλ

20 km στο 5' !!Με ψιλόβροχο!Όλα καλά!!

Ευχαριστώ.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

VTRunner
Advanced Forum-Runner

Greece
254 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 23/02/2015 :  23:24:28  Εμφάνιση Προφίλ
10αρι σε 55:40 στο παρκο Τρίτση μετά απο πολύ καιρό.
Παρκάρισμα στο 'πακιστανικό' που λένε και τσεκάρισμα του αυτοκινήτου σε κάθε πέρασμα μετά απο αυτά που διάβασα τελευταία αν και σήμερα λόγω παραπάνω κόσμου ήταν λιγο δύσκολο για σπασίματα.
@kalogeridis Παναγιώτη ότι βλέπεις οτι σε παίρνει κάντο αλλα σταθερά και χωρίς πρεμούρα και υπερβολικές απαιτήσεις. Η ΟΒΙΣ ετοιμάζεται να σε αποχαιρετήσει με τιμές

Μιχάλης-VTRunner
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 100 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000