Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Οι Αγώνες μας
 Μαραθωνιος Ναυπλιου 2015
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 23

sitapothikarios
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 06/12/2014 :  23:31:17  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ευχομαι τα τραγικα(ελπιζω οχι εσκεμενα) οργανωτικα λαθη και παραληψεις του πρωτου αγωνα να μην τα ξαναδουμε και φετος.Επισης ας βγει επιτελους μια προκηρηξη που να αναφερει ξεκαθαρα το αριθμητικο οριο δηλωσεων σε καθε αγωνισμα αντι να διαρρεουν διαφορα νουμερα.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια μου ειπαν οτι φετος διπλασιαστηκε ο επιτρεπτος αριθμος δηλωσεων δηλαδη 6000 και οταν ρωτησα ποσους για το μαραθωνιο μου ειπαν 300-350 δηλαδη οσους και περισυ.Ας μας πουν λοιπον οτι τους μαραθωνοδρομους τους θελουν κομπαρσουςκαι για να παρει ο αγωνας την ονομασια "μαραθωνιος" για ευνοητους λογους!!

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2014 :  23:36:19  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Δηλαδή οι μαραθωνοδρόμοι-μαραθώνιος είναι γι' αυτούς το ντεκόρ
των άλλων αγώνων;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sitapothikarios
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2014 :  23:46:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ακριβως. .
Οποτε αν καποιος μαραθωνοδρομος θελει να δηλωσει συμμετοχη τον Φεβρουαριο μαλλον θα εχει συμπληρωθει το οριο των 350 εγγραφων
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/12/2014 :  23:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ελπίζουμε να διορθώσουν κάποια πράγματα
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2014 :  10:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
εγω παντως περιμενω να ανοιξουν οι εγγραφες να μπω στο Μαραθωνιο.

Περσι δεν ειχα συμμετασχει, τι προβληματα υπηρχαν για τον Μαραθωνιο εκτος απο θεμα εγγραφων??
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

cranfield
Advanced Forum-Runner

Greece
344 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2014 :  18:09:40  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Αυτά που ενόχλησαν τουλάχιστον εμένα-έλλειψη νερών μετά την πρώτη στροφή στο στρατόπεδο κάτι που διορθώθηκε μετά καθώς και λάθος σήμανση χιλιομέτρων στην τελαυταία (έδειχνε περισσότερα).
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/12/2014 :  21:45:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by cranfield

Αυτά που ενόχλησαν τουλάχιστον εμένα-έλλειψη νερών μετά την πρώτη στροφή στο στρατόπεδο κάτι που διορθώθηκε μετά καθώς και λάθος σήμανση χιλιομέτρων στην τελαυταία (έδειχνε περισσότερα).



ας ελπισουμε καλυτερα φετος.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sitapothikarios
Newbie Forum Runner

8 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  00:52:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο δεύτερο γύρο του μαραθωνιου είχαν κόψει τη κυκλοφορία των αυτοκινήτων σε κεντρικούς δρόμους μέσα στο Ναύπλιο όμως δεν είχαν κάνει το ίδιο με τους πεζούς οι οποίοι περπατούσαν μαζικά στη μέση του δρόμου και έπρεπε να φωνάζουμε να κάνουν στην άκρη να περάσουμε
Έπειτα είχαν δώσει εκκίνηση στους μικρούς αγώνες οπότε έπρεπε να περάσουμε μέσα από έναν όγκο δρομεων-περιπατητών και επιπλέον να αποφεύγουμε σφουγγάρια μπουκάλια που μόλις είχαν πετάξει και όλα αυτά στο 30-33.....μετά η απόλυτη μοναξιά και.....λειψηδρία
Στα τελευταία δυο χιλιόμετρα έπρεπε να περάσουμε πάλι μέσα από έναν όγκο παιδιών γονέων δασκάλων περιπατητών εκδρομέων δρομεων ημι 5 10 2,5 και όταν τερματιζες ο κόσμος δεν ήξερε ποιος τερματιζει τι ..
2 ώρες μετα το τερματισμό μου έγινε και η απονομή
Κατα τ αλλα όλα καλά
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  12:17:58  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sitapothikarios

Στο δεύτερο γύρο του μαραθωνιου είχαν κόψει τη κυκλοφορία των αυτοκινήτων σε κεντρικούς δρόμους μέσα στο Ναύπλιο όμως δεν είχαν κάνει το ίδιο με τους πεζούς οι οποίοι περπατούσαν μαζικά στη μέση του δρόμου και έπρεπε να φωνάζουμε να κάνουν στην άκρη να περάσουμε
Έπειτα είχαν δώσει εκκίνηση στους μικρούς αγώνες οπότε έπρεπε να περάσουμε μέσα από έναν όγκο δρομεων-περιπατητών και επιπλέον να αποφεύγουμε σφουγγάρια μπουκάλια που μόλις είχαν πετάξει και όλα αυτά στο 30-33.....μετά η απόλυτη μοναξιά και.....λειψηδρία
Στα τελευταία δυο χιλιόμετρα έπρεπε να περάσουμε πάλι μέσα από έναν όγκο παιδιών γονέων δασκάλων περιπατητών εκδρομέων δρομεων ημι 5 10 2,5 και όταν τερματιζες ο κόσμος δεν ήξερε ποιος τερματιζει τι ..
2 ώρες μετα το τερματισμό μου έγινε και η απονομή
Κατα τ αλλα όλα καλά




....και θα ξαναδηλωσεις φετος?
...λιγο αποθαρρυντικο ολο αυτο, αλλα μ'αρεσει το Ναυπλιο , και ελπιζω να καταλαβανε τα περσινα λαθη οι διοργανωτες και να δρασουν αναλογα.... fingers crossed :P
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  12:55:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Στο Ναύπλιο έκατσα ως θεατής σε 5 διαφορετικά σημεία, οπότε έχω γενικότερη άποψη.
Οι δρομείς των 5Κ δημιουργούσαν ένα σχετικό μπάχαλο, όχι όμως κάτι ιδιαίτερα ενοχλητικό για τους μαραθωνοδρόμους.
Αυτό όμως που ήταν τραγικό, όπως ανέφερε κι ο φίλος παραπάνω, ήταν η εντελώς λανθασμένη απόφαση για την ώρα εκκίνησης του αγώνα των παιδιών.
Γύρω στο 30ο χλμ (στην Σιδηράς Μεραρχίας, για όποιον γνωρίζει), εκατοντάδες πιτσιρίκια συνέπεσαν με τους σχετικά πιο αργούς δρομείς. Σε αυτά προσθέστε και τους πάρα πολλούς γονείς που συνέτρεχαν. Φυσικά τα παιδάκια το έβλεπαν περισσότερο ως παιχνίδι, έτρεχαν, σταματούσαν έψαχναν φίλους τους και όλα αυτά την ώρα που οι ταλαιπωρημένοι δρομείς, με τα κλειδωμένα πόδια, αναζητούσαν μερικά εκατοστά για να κάνουν ελιγμούς ή ανέβαιναν στα πεζοδρόμια. Αρκετοί σκουντουφλούσαν και στα παιδιά που κινούντο εντελώς άναρχα, χωρίς να φταίνε βέβαια.
Για πολλή ώρα, μαζί με τον Mijalis κάναμε τους τροχονόμους ώστε να μπορέσει να δημιουργηθεί ένα πέρασμα για τους μαραθωνοδρόμους.
Σε γενικές γραμμές, περίμενα ότι ο αγώνας θα είχε μεγαλύτερη προχειρότητα και λάθη αλλά γνώμη μου είναι ότι τελικά δεν ήταν κακός. Αρκεί όλα αυτά να έχουν επισημανθεί και να διορθωθούν.

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  13:17:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ή να κάνεις ζικ-ζακ
για να περάσεις από τα καρότσια με τα μωρά και τις μαμάδες
που μαζικά έφραζαν το πέρασμα κοντά στον τερματισμό

ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!
Ενώ τερμάτιζαν οι μαραθωνοδρόμοι...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  13:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Παντως ειναι φλατ η διαδρομη ετσι?
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  13:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Α ναι, ξέχασα και τα καρότσια...

Φλατ είναι, μην ανησυχείς.

"My sport is your sport's punishment"

Edited by - echetlos on 08/12/2014 13:32:49
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Vany186
Forum-Runner



145 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  13:39:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους


Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  14:26:07  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Ναι θεωρώ το χειρότερο, να τερματίζει ο μαραθωνοδρόμος χαμένος ανάμεσα στους άλλους χωρίς είναι το κέντρο της προσοχής, λες και έκανε προπόνηση για long run. Αυτό το θεωρώ το χειρότερο από όλα που είδα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Aytoxeiras
Elite Forum-Runner

1247 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 08/12/2014 :  18:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
ειμαι σε αναζήτηση φλατ κουρσας για εαρινό μαραθώνιο. σκεφτομουν το Ναύπλιο αλλά από αυτά που γράφετε, δε μου ακούγεται πολύ ελκυστικό. Πάλι για Ντισελντορφ με βλέπω...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 23 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000