Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 έλκος στομάχου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 2

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 15/12/2014 :  14:31:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
χθες το βραδακι μετα απο πολυωρη αναγκαστικη αφαγεια, κτυπησα 3 κομματια χαλβα και αμεσως μετα ενιωσα μια οξεια ενοχληση κατω απο το στερνο... εκ τοτε καθε φορα που τρωω κατι, λιγα λεπτα μετα τη ληψη της τροφης ξανα τα ιδια. η ενοχληση κραταει λιγα λεπτα αλλα δε παυει να με ανυσηχει. το διαιτολογιο μου περιλαμβανει στανταρ 2 διπλους καφεδες τη μερα, γυρω στα 10 τσιγαρα και στις προπονησεις χρησιμοποιω τζελ με καφεινη... διαβαζοντας στο ιντερνετ τα συμπτωματα μου συμπιπτουν με αυτα του ελκους στομαχου. θα δωσω λιγες μερες περιθωριο στον εαυτο μου μιας και βρισκομαι υπο καθεστως μετακομισης, και απο βδομαδα αν επιμεινουν θα απευθυνθω στο 424. μακαρι να ειναι κατι συμπτωματικο αν και δε δειχνει για κατι τετοιο.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2014 :  14:54:21  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Μια φορά πριν από καμία 15αριά χρόνια με είχε πιάσει γαστροοισοφαγική παλινδρόμιση με την ενόχληση που περιγράφεις λίγο κάτω από στο στέρνο, πολύ έντονη... Είχε προηγηθεί ιδιαίτερα απρόσεχτο λουκούλειο γεύμα προηγουμένως... Ευτυχώς έκτοτε δεν το ξαναέπαθα...



________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2014 :  15:03:05  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
αν ηταν μονο το χθεσινο, δε θα ανυσηχουσα τοσο. το θεμα ειναι οτι και με μια φετα ψωμι του τοστ που εφαγα πριν λιγο, με επιασε παλι. μακαρι να ειναι αναλογη κατασταση με την προ 15ετιας δικη σου.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

PATENTAS
Elite Forum-Runner

Greece
1494 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2014 :  15:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Φίλε μου, ΤΡΕΞΕ γρήγορα σε ιατρό.

Ακόμη και αν δεν είναι τίποτα, που στο εύχομαι ολόψυχα, καλύτερα να το προλάβεις ότι και αν είναι στην αρχή.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 15/12/2014 :  15:56:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
PATENTA εχω φαει πακετο μιας και ολη τη βδομαδα κανω babysitting μεχρι τις 5 το απογευμα. μονο αν βρω απογευματινο ραντεβου. τωρα το ψαχνω μηπως και καταφερω ακομα και σημερα να εχω εικονα. εχω και τα κουβαληματα ... ολα μαζι σκασαν. ισως ειναι νευρικης φυσεως λογω του ανεβασμενου αγχους που παιζει αυτην την περιοδο. βρηκα εναν γιατρο, με πλουσιο βιογραφικο , θα παρω κατα τις 5 και ελπιζω να εχει χρονο να με δεχτει.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

georun
Forum-Runner

Greece


198 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  09:05:57  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

PATENTA εχω φαει πακετο μιας και ολη τη βδομαδα κανω babysitting μεχρι τις 5 το απογευμα. μονο αν βρω απογευματινο ραντεβου. τωρα το ψαχνω μηπως και καταφερω ακομα και σημερα να εχω εικονα. εχω και τα κουβαληματα ... ολα μαζι σκασαν. ισως ειναι νευρικης φυσεως λογω του ανεβασμενου αγχους που παιζει αυτην την περιοδο. βρηκα εναν γιατρο, με πλουσιο βιογραφικο , θα παρω κατα τις 5 και ελπιζω να εχει χρονο να με δεχτει.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...

καλημερα!καλα θα κανεις να πας σε γιατρο!
πριν απο 2 χρονια ειχα παρομοια συμπτωματα και επισκεφθηκα γιατρο, οοποιος διεγνωσε παλινδρομιση.τρεις!!!μηνες θεραπεια και παρακολουθηση τι χαλαει το στομαχι μου!προσοχη οσο γινεται σε αγχος νευρα κλπ!!!
το στομαχι ειναι παντα ευερεθιστο και θελει προσοχη και παρακολουθηση τι τροφη η οτι αλλο προκαλει ερεθισμο.
(ξαπλα αμεσως μετα το φαγητο κλπ)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  09:49:07  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Σε γιατρό το συντομότερο!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  10:57:01  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
πηγα χθες βραδυ , μεσανυχτα σε νοσοκομειο, μετα απο 2ωρη και πλεον αναμονη, γυρισα απραγος αφου για 3 ασθενεις εκαναν τοση ωρα και ειχα αλλους 12 μπροστα μου. ευτυχως οταν γυρισα εκδηλωθηκε διαρροια και μετα απο λιγο επιασε και τη γυναικα μου. σημερα παλι τα ιδια. προφανως μεχρι να εκδηλωθει εντερικα το φαινομενο, αντιδρουσε στο στομαχι. σημερα δεν εχω προβλημα με την πεψη των τροφων αλλα τρεχω καθε λιγο τουαλετα. ευτυχως γλιτωσα τα χειροτερα, αλλα πρεπει να προσεχω πολυ αυτες τις μερες να μη κολλησω τον μπεμπη. ισως να ειναι και καποιο κρυωμα που μπορει να κονομισα προχθες, μιας και μετα απο το τρεξιμο εφυγα ιδρωμενος χωρις να αλλαξω ρουχα για να παω σε μια κοντινη δουλεια... οπως και να χει , ειναι η πρωτη φορα που χαιρομαι που κανω διαλειμματικη σαλονι τουαλετα! να στε καλα παιδες!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Koukouvagia
Elite Forum-Runner

1662 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  12:26:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by kalogeridis

πηγα χθες βραδυ , μεσανυχτα σε νοσοκομειο, μετα απο 2ωρη και πλεον αναμονη, γυρισα απραγος αφου για 3 ασθενεις εκαναν τοση ωρα και ειχα αλλους 12 μπροστα μου. ευτυχως οταν γυρισα εκδηλωθηκε διαρροια και μετα απο λιγο επιασε και τη γυναικα μου. σημερα παλι τα ιδια. προφανως μεχρι να εκδηλωθει εντερικα το φαινομενο, αντιδρουσε στο στομαχι. σημερα δεν εχω προβλημα με την πεψη των τροφων αλλα τρεχω καθε λιγο τουαλετα. ευτυχως γλιτωσα τα χειροτερα, αλλα πρεπει να προσεχω πολυ αυτες τις μερες να μη κολλησω τον μπεμπη. ισως να ειναι και καποιο κρυωμα που μπορει να κονομισα προχθες, μιας και μετα απο το τρεξιμο εφυγα ιδρωμενος χωρις να αλλαξω ρουχα για να παω σε μια κοντινη δουλεια... οπως και να χει , ειναι η πρωτη φορα που χαιρομαι που κανω διαλειμματικη σαλονι τουαλετα! να στε καλα παιδες!




Εύχομαι και εγώ να μην είναι τίποτα το σοβαρό τελικά! Περαστικά!

(Παρεμπιπτόντως, το κοινό κρυολόγημα είναι και αυτό ίωση και από κάποιον το κολλάς. Δεν το παθαίνεις αν μείνεις στο κρύο ιδρωμένος, ή αν βγεις έξω με βρεγμένα μαλλιά, όπως ακόμα προσπαθεί να με πείσει η μάνα μου! Αν μείνεις βρεγμένος/ιδρωμένος σε κάποιο ρεύμα μπορεί βέβαια να πάθεις ψύξη!)

________________________

Το δε θες και γίνεται, θέλε το σα γίνεται...

Edited by - Koukouvagia on 16/12/2014 12:26:45
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  12:43:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πέσ'τα χρυσόστομε συντρέχτα!

(Παναγιώτη, περαστικά!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  12:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
η γυναικα ειναι νηπιαγωγος και συνηθως ειμαι ο αποδεκτης ολων των ιων του τμηματος της! αν δεν ειναι απο τα νηπια, τοτε ισως μια ψυξη. επισης μπορει να ειχα ηδη το μικροβιο και με το κρυωμα που τσιμπησα στο στομαχι, να ξεσπασε ετσι. πριν λιγο μιλησα με μια φιλη αρσιβαριστρια που ξερει τον τροπο ζωης μου και μου εξηγησε πως για να παθει καποιος ελκος πρεπει να κανει τρελες καταχρισεις σε συνδιασμο με υπερβολικο αγχος (μονο το αγχος μου ειναι εντονο την περιοδο αυτη). παντως οπως και να χει , χαιρομαι για τις διαλειμματικες μου!!! μαλλον δε θα παω σημερα για προπονηση για να δωσω περισσοτερο στο στομαχι να ηρεμισει.

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  13:10:18  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Κυκλοφορεί μια γαστρεντεριτιδα αυτές τις μέρες.Περαστικά ευκαιρία να χάσεις και κάνα κιλό
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  13:19:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by sotfireman

Κυκλοφορεί μια γαστρεντεριτιδα αυτές τις μέρες.Περαστικά ευκαιρία να χάσεις και κάνα κιλό



-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

DIMKAZ
The Doctor

Greece
660 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  18:15:46  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Τα συμπτώματά σου οφείλονται κατά πάσα πιθανότητα σε χάλαση της γαστροοισοφαγικής βαλβίδος.Να μασάς πολύ καλά το φαγητό σου.Για περισσότερα 2102921778.Ευχαριστώ.

Δημήτριος Καζούρης
Γαστρεντερολόγος.

Kazouris And Friends Team.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  21:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DIMKAZ

Τα συμπτώματά σου οφείλονται κατά πάσα πιθανότητα σε χάλαση της γαστροοισοφαγικής βαλβίδος.Να μασάς πολύ καλά το φαγητό σου.Για περισσότερα 2102921778.Ευχαριστώ.

Δημήτριος Καζούρης
Γαστρεντερολόγος.

Kazouris And Friends Team.

τωρα το ειδα, θα σας καλεσω αμεσα!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

afentis
Elite Forum-Runner

Greece


1563 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  22:35:09  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
quote:
Originally posted by DIMKAZ

Τα συμπτώματά σου οφείλονται κατά πάσα πιθανότητα σε χάλαση της γαστροοισοφαγικής βαλβίδος.Να μασάς πολύ καλά το φαγητό σου.Για περισσότερα 2102921778.Ευχαριστώ.

Δημήτριος Καζούρης
Γαστρεντερολόγος.

Kazouris And Friends Team.



Γιατρός διαμάντι...
Σε ευχαριστώ που με βοήθησες για ένα παλιό πρόβλημα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 2 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000