Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Τα πάντα για το τρέξιμο
 Υγεία & Τραυματισμοί
 Από τα χειρότερα - ρήξη Αχιλλείου
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 3

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 16/12/2014 :  10:38:33  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Το μόνο πράγμα που δεν περίμενα να πάθω, νόμιζα ότι η ποιότητα των ιστών μου είναι εικοσάχρονου (αλλά είμαι 40). Και εννοείται όχι στο τρέξιμο αλλά στο ποδόσφαιρο (που μου έχει προσφέρει όλους τους τραυματισμούς μου μέχρι τώρα).Κρύο, υγρασία, ανεπαρκείς διατάσεις πριν τον αγώνα, αλλαγή παπουτσιών τελευταία στιγμή, η χρόνια φλεγμονή από το συνεχές τρέξιμο και τα πολλά χιλιόμετρα, η ηλικία, όλα μαζί συνετέλεσαν(μαζί με την επιπολαιότητα μου εννοείται)
Η ρήξη ήταν πλήρης και το χειρούργησα χθες. Η απογοήτευση έρχεται από τη μεγάλη περίοδο αποκατάστασης και την εξάρτησή μου από άλλους για τις μετακινήσεις μου. Ακόμα και πρόβλημα στη δουλειά μου.

lemonidas1
Senior Forum-Runner

Greece


766 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  10:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπομονη φιλε μου,οτι δε σε σκοτωνει σε κανει πιο δυνατο!Θα περασει κι αυτο....Μην το βαλεις κατω....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Pheidias
Forum-Runner

Greece


125 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  10:48:39  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Pheidias Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπομονή φίλε, θα περάσει κι αυτό. Όχι εύκολα, μαραθώνιος θά 'ναι σκληρός, αλλά εμείς ξέρουμε από μαραθωνίους, δεν είναι έτσι;


Τρέχω στον μαραθώνιο του Λονδίνου και μαζεύω προσφορές για τα παιδιά της Αφρικής! Please sponsor me (thank you!): http://uk.virginmoneygiving.com/pheidias
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ANASTASIOS
Master Forum-Runner

Greece


6135 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  10:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά και καλή δύναμη.Οι ατυχίες και τα δύσκολα είναι μέσα στην ζωή.θέλει υπομονή και αισιοδοξία και όλα θα πάνε καλά.

Οι δυσκολίες της ζωής αντιμετωπίζονται συνήθως με τρείς τρόπους:την ελπίδα,το όνειρο και το χιούμορ.

Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kalogeridis
Elite Forum-Runner

Greece


2099 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  11:10:45  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
το χειρουργειο ηταν η πιστολια σε εναν μαραθωνιο που δεν εχεις αλλη επιλογη απο το να τον τερματισεις με επιτυχια. για να το πετυχεις, απαιτειται υπομονη και συνεπεια... εισαι νεος ακομα και θα επιστρεψεις οταν εισαι πραγματικα ετοιμος σαν να μην περασε μια μερα! εχε πιστη και θα τα καταφερεις περιφημα! καλη αποκατασταση!

-φτάνουμε?
-έχουμε πολυ δρόμο ακόμα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

echetlos
Master Forum-Runner



9191 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  11:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Άουτς... Περαστικά αδελφέ!
Απλά σκέψου ότι είναι μέρος του παιχνιδιού, δεν μπορεί να γίνει διαφορετικά.
Παίρνουμε την ευεξία και την χαρά της άθλησης, σε μια μεγάλη ηλικία, αλλά συχνά πυκνά καλούμαστε να καταβάλλουμε κι ένα αντίτιμο.
Δυστυχώς οι Ferrari έχουν ακριβό service...

"My sport is your sport's punishment"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  11:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά,καλή δύναμη.Έπαθα ρήξη αχιλλειου το καλοκαίρι του 2010.Μην σε παίρνει από κάτω,οι πρώτες 2 βδομάδες είναι λίγο δύσκολα,μέχρι να βγάλεις τα ράμματα,μετά που θα βάλεις την μπότα θα έχεις περισσότερη ευκολία στην μετακίνηση.Εγω να φανταστείς έστειλα την γυναίκα διακοπές και έκατσα μια εβδομάδα μόνος.Να ψάξεις να βρεις ένα καλό φυσιοθεραπευτη και όλα θα πάνε καλά.Για οποιαδήποτε πληροφορία είμαι διαθεσιμος.
Με βοήθησε πολύ και ένας πάγκος για την μπανιέρα που πήρα και δεν είχα πρόβλημα ούτε στο μπάνιο.Να προσεχείς μόνο τις πρώτες μέρες μην γλιστρήσει πουθενά με τις πατερίτσες.Με την μπότα πήγαινα και βόλτες και μένω στον 2ο χωρίς ασανσέρ.Και μόλις βγάλεις τα ράμματα μπορείς να κανείς ασκήσεις για δικέφαλο,τετρακεφαλο μην μείνεις πολύ πίσω.Η γάμπα πάντως θα αδυνατίσει πολύ,αλλά με όρεξη και δουλειά θα τα καταφέρεις.
Το 15 λέω να γιορτάσω τα 5 χρόνια από το χειρουργοί με συμμετοχή στον Αυθεντικό. :-)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

kostao
Advanced Forum-Runner

Greece
410 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  11:36:50  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις ευχές σας, γενικά κάπως έτσι σκέφτομαι και εγώ, ήδη κάνω όποτε έχω χρόνο λίγες ασκήσεις για από μέση και πάνω αλλά και τετρακέφαλο με βαράκι το γύψο. Ευτυχώς ένας από τους συμπαίκτες μου είναι καλός φυσιοθεραπευτής και γενικά έχω αρκετή όρεξη για να επανέλθω γρήγορα. Έχω καλή κίνηση με τις πατερίτσες, έχω μια εμπειρία από το παρελθόν. Θα παλέψουμε. Απλά δεν ήξερα πόσο εξαρτημένος ήμουν από το τρέξιμο, δεν κρατιέμαι..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sotfireman
Forum-Runner

Greece


160 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  11:47:24  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπομονή κουράγιο και όρεξη για δουλειά και πριν το καταλάβεις θα τρέχεις πάλι.Δεν μας πήραν και τα χρόνια,έχουμε 40 χρόνια ακόμα μπροστά μας να τρέχουμε
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

spy
Master Forum-Runner

Greece


2817 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  13:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
...πολλα περαστικα και ταχεια αποκατασταση κι απο μενα.
Ο,τι δεν μας σκοτωνει...μας κανει πιο δυνατους!!!

...καθε χιλιομετρο κι ενα δακρυ χαρας κι ευτυχιας...στο μοναχικο δρομο των ονειρων!!!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  13:44:29  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Υπομονή και περαστικά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

panos1966
Advanced Forum-Runner

Greece
271 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  13:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά και καλό κουράγιο.Όλα θα πάνε καλά.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDROSG
Senior Forum-Runner

Greece
640 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  18:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Περαστικά κι από μένα. Αν το χειρουργείο πήγε όπως πρέπει και είσαι υπομονετικός την περίοδο της αποκατάστασης, όλα θα πάρουν το δρόμο τους και θα επανέλθεις δυνατός! Σε παρόμοια περίπτωση με ολική ρήξη ο αδελφός μου επανήλθε κάνοντας και μερικά 12ωρα και 24ωρα!! Να αποφεύγεις όμως την ταχυέκρηξη στις κινήσεις. Ίσως θα ήταν πολύ σοφό, όσο κι αν ακούγεται οδυνηρό για σένα, να σταματήσεις, τουλάχιστον αγωνιστικά, το ποδόσφαιρο...

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

MANOLO13
Forum-Runner

Greece
52 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  19:23:53  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους

Υπομονή και περαστικά,καλο κουραγιο
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  20:03:15  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα  Απάντηση σε αποστρόφους
Καλή δύναμη. Στο μεταξύ σκέψου κάποιο υποκαταστατο, όταν στο επιτρέψει φυσικά ο γιατρός σου, όπως κολύμπι.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

tazi
Senior Forum-Runner



726 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 16/12/2014 :  21:42:28  Εμφάνιση Προφίλ  Απάντηση σε αποστρόφους
Πολλα περαστικά, δες το σα μια περίοδο ξεκούρασης απο την οποία θα επιστρέψεις πιο ορεξάτος και δυνατός.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 3 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Απάντηση στο θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000