Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Εκλογές 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 86

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύτηκε - 06/01/2015 :  22:19:09  Εμφάνιση Προφίλ
Μετά απο τα επαίσχυντα χρόνια των μνημονίων και της αθλιότητας, επιτέλους εκλογές.
Λίγες μέρες ακόμα έμειναν μέχρι την κάλπη.
Εν αναμονή..

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 06/01/2015 :  23:48:32  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί θα φύγουν? Υπάρχει κάποιο αποτέλεσμα που πιστεύεις ότι πραγματικά θα φέρει σωτηρία? Γιατί κάπως έτσι διαβάζεται το ποστ σου και μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση. Κάτι σαν "αλληλούια"!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

GERMANOS
Master Forum-Runner

6557 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  00:05:38  Εμφάνιση Προφίλ
Σημαντική και... εύλογη απορία...!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  00:28:36  Εμφάνιση Προφίλ
Ο κόσμος θέλει να φύγουν όλοι αυτοί που μας οδήγησαν σ΄αυτό το χάλι. Την λύση καλείται να την δώσει ο λαός και να βάλει τέλος σ΄αυτή την κατρακύλα που τον έσπρωξαν χωρίς την θέληση του οι σφετεριστές της εξουσίας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

nimi
Advanced Forum-Runner

Greece
281 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  00:39:00  Εμφάνιση Προφίλ
Λέγοντας θα φύγουν εννοούσα τα μνημόνια, αλλά και όλοι αυτοί που μας οδήγησαν στο χάλι μοιάζει λίγο συνώνυμο. Έχεις κάποιον υπόψιν σου που χαίρει αξιοπιστίας στο ότι θα φέρει τη σωτηρία και θα μας βγάλει από αυτό το χάλι? Είμαι η μόνη που δεν βλέπω κανέναν ή είσαι ο μόνος που βλέπεις κάποιον?
Είμαι (και νομίζω ότι θα συνεχίσω να είμαι) φοβερά απογοητευμένη όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα της κάλπης. Δυστυχώς δεν βλέπω φως σε κανέναν και να φανταστείς ότι δεν είμαι απ'τη φύση μου απαισιόδοξη....
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  09:40:39  Εμφάνιση Προφίλ
Θα σεβαστούμε το αποτέλεσμα των εκλογών; Θα στηρίξουμε την κυβέρνηση που θα προκύψει για μια ολόκληρη 4ετία;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Deorum
Moderator

Greece
7283 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  11:27:10  Εμφάνιση Προφίλ  Visit Deorum Προσωπική Σελίδα
Ποτέ , μόνο αν βγουν οι "δικοί μας"
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Orcatattoo
Senior Forum-Runner

587 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  11:55:59  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian

Θα σεβαστούμε το αποτέλεσμα των εκλογών; Θα στηρίξουμε την κυβέρνηση που θα προκύψει για μια ολόκληρη 4ετία;



Τι θα γίνει ή τι πρέπει να γίνεται?

Good things come to those who wait..
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  12:18:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Deorum

Ποτέ , μόνο αν βγουν οι "δικοί μας"



Ακριβώς!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  12:30:04  Εμφάνιση Προφίλ
Ποιοί είναι οι δικοί μας..;
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  12:33:23  Εμφάνιση Προφίλ
Βρίσκω την ερώτηση απίστευτα ανόητη...

Τι πάει να πει θα στηρίξω την κυβέρνηση για μια ολόκληρη 4ετία no matter what...? Τοσο πρόβατο είμαι?

Οποια κυβέρνηση και να βγει θα ελέγχεται διαρκώς και θα δίνει εξηγήσεις για το πόσο κοντά βρίσκεται στις προγραμματικές της δηλώσεις... Ειδικά στην διαπλεκόμενη ελλάδα της διαφθοράς, της κατεστραμένης δικαιοσύνης που δεν ελέγχει αυτούς που πρέπει να ελέγχει και του βαθιού παρακράτους.

Αλοίμονο εάν δίνονται έτσι εύκολα λευκές επιταγές και ασυδοσία

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΚΑΠΟΤΕ ΟΤΙ ΣΤΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΔΕΝ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΠΡΟΣΩΠΑ ΑΛΛΑ ΣΥΓΕΚΡΙΜΕΝΕΣ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΦΙΛΟΣΟΦΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΣΜΕΥΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΤΗΣ ΚΑΛΠΗΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ...ΟΧΙ ΤΟ ΠΩΣ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗ ΚΑΡΕΚΛΑ ΤΟΥ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΟΣΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΧΩΡΑ Ο ΚΑΘΕ ΚΑΡΕΚΛΟΚΕΝΤΑΥΡΟΣ
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

roberto4carlos
Advanced Forum-Runner



421 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  12:37:32  Εμφάνιση Προφίλ
Το θέμα εδώ στην Ελλάδα μας είναι ότι οι δικοί μας έγιναν δικοί σας, και οι δικοί σας έγιναν δικοί τους και όλοι μαζί και όλοι χώρια.
Με λίγα λόγια ότι και αν υποστηρίζει κανείς, στην ουσία υποστηρίζει και κάποιους άλλους που λένε άλλα ... αλλιώς.

Μπερδευτήκατε??? Δεν νομίζω!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  12:41:29  Εμφάνιση Προφίλ
Υποσχομαι πάντως ότι θα στηρίξω για μια ολόκληρη τετραετία (και παραπάνω εάν θέλετε) τις ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ επιλογές των πολιτών όπως θα δείξει η κάλπη ότι επιθυμουν οι ίδοι να πρόχωρήσει η χώρα για το μέλλον τους...

Όταν όμως επιλέγουν Σαμάρα και Ζάπεια και παίρνουν Μέρκελ και όταν ψηφίζουν Παπανδρέου και πάιρνουν Παπαδήμα τότε φυσικά και δεν είναι αυτές οι επιλογές τους που θα πρέπει να της στηρίξω και να τις σεβαστώ...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  12:51:43  Εμφάνιση Προφίλ
Και για όποιον έχει κοντή μνήμη (και βλέπω δυστυχώς ότι είναι αρκετοί και έδω μέσα) το 2012 οι πολίτες ψήφισαν ΑΥΤΑ:

https://www.youtube.com/watch?v=e9ZNUdWwu2k
https://www.youtube.com/watch?v=uhH-TUAicuE (ΡΗΤΑ και ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ χαχαχα: "Αποκλείω κάθε συγκυβέρνηση με το ΠΑΣΟΚ")

...και πολλά άλλα.

Ανεξάρτητα λοιπόν εάν συμφωνώ ή διαφωνώ με το συγκεκριμένο πρόγραμμα και πολιτική....ΝΑΙ ΘΑ ΣΤΗΡΙΖΑ για μια τετραετία την δημοκρατική επιλογή των πολιτών ("δημοκρατική" λέμε τώρα)


Edited by - sam on 07/01/2015 12:57:31
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  13:09:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Orcatattoo

quote:
Originally posted by Rigelian

Θα σεβαστούμε το αποτέλεσμα των εκλογών; Θα στηρίξουμε την κυβέρνηση που θα προκύψει για μια ολόκληρη 4ετία;



Τι θα γίνει ή τι πρέπει να γίνεται?

Good things come to those who wait..



To τι θα γίνει το ξέρουμε: Όποιος και να κάνει κυβέρνηση, σύντομα ο ...άλλος θα ζητάει εκλογές κτλ κτλ.

Sam, δεν είσαι πρόβατο, είσαι συνειδητοποιημένος δημοκρατικός πολίτης (νομίζω). Είναι εξαιρετικά αφελής και δείχνει άγνοια πραγματικότητας η σκέψη ότι ο ...Σαμαράς θα έκανε αυτά που υπόσχοταν, άρα γι αυτό τον ψήφισαν! Οι πολίτες ψήφισαν νδ και πασόκ και πήραν συγκυβέρνηση.

Η ερώτηση θέλει απάντηση τώρα, πριν τις εκλογές.

Εγώ δεσμεύομαι να στηρίξω Τσίπρα, αν βγει, ακόμα και αυτοδύναμος, για μια τετραετία. Όσες κωλοτούμπες και να κάνει.

Μην μου πει κανείς ότι άλλα λέει τώρα και άλλα κάνει μετά, σας προειδοποιώ!

Και μνημόνια θα εφαρμόσει (άσχετα αν θα τα λέει αλλιώς) και συντάξεις θα μειώσει και κάθε "δεξιό" μέτρο που θα του επιβάλλουν θα το πάρει. Μην σκούζετε μετά!

Αλλιώς, δήλωση στήριξης ΟΑΚΚΕ στην κάλπη:
http://www.oakke.gr/esoteriki-politiki/item/451-οχι-στα-καθεστωτικα-κομματα-δηλωση-στηριξησ-τησ-οακκε-στην-καλπη
(ναι, άντεξα να το διαβάσω όλο!)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 07/01/2015 :  13:26:01  Εμφάνιση Προφίλ
Ωραία ψήφισε τον να τελειώνουμε...

Οσο για το εάν είναι αφελής η σκέψη ότι ο Σαμαράς θα έκανε αυτά που υποσχόταν ....Τι να κάνουμε? Έτσι είναι φτιαγμένη για να λειτουργει σωστά η δημοκρατία...

Πέρα του ότι "Όταν συνηθίζεις το τέρας, αρχίζεις να του μοιάζεις" που είχε πει ο μεγάλος Μάνος ...ακόμα και εαν εσύ το έχεις συνηθίσει και έχεις γίνει ένα και ο ίδιος και ψηφίζεις πλέον με τις κρυφές ατζέντες, αυτό που είναι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΚΤΟΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑΣ είναι να μην αντιλαμβάνεσαι το πως ψηφίζει η πλειοψηφία των υπολοίπων η οποία ΝΑΙ ...και πιστεύει και ψηφίζει σύμφωνα με τις προεκλογικές εξαγγελίες.

Οπότε ναι επαναλαμβάνω, το δημοκρατικό, εαν θες να το αναλύσουμε στα άκρα, είναι να στηρίξεις την πραγματική βούληση του λάου όπως αυτή εκφράζεται σύμφωνα με αυτά που επιλέγει κατά τη διαδικασία της προσφυγής στις κάλπες...

Καλή χρονιά

Edited by - sam on 07/01/2015 13:27:02
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 86 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000