Nutrinews
RunningNews.gr Forum
RunningNews.gr Forum
Αρχική | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα χρήστη:
Κωδικός:
Αποθήκευση Κωδικού
Ξεχάσατε Κωδικό?

 Όλα τα Forum
 Διάφορα
 Γενική συζήτηση
 Εκλογές 2015
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Previous Page | Next Page
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα
Page: of 86

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:24:06  Εμφάνιση Προφίλ
Ωραίος ο μάνος...εεεε?

Εάν ήμουν εσείς τώρα απο απέναντι θα έλεγα βεβαια:

Ποιος μωρέ? Αυτός ο γιός άλλης μεγαλοοικογένειας με τις σπουδές στα Χάρβαρντ που κληρονόμησε την εύρωστη Αλατίνη και την κατέστρεψε σε λίγα χρόνια καθιστώντας την απόλυτα ελλειμματική μέσα στην εποχή των παχιών αγελάδων και της ανάπτυξης μάλιστα? Αυτός που ήταν 3 φορές υπουργός και έχει περάσει απο 4! κόμματα κάνοντας τις άπειρες κωλοτούμπες. Που έκλεισε τις βιομηχανίες της Θράκης? Που ....που ....που

Αλλά δεν γινεται κουβεντα έτσι. Με αφορισμούς...

Ψηφίστε Μάνο λοιπόν που τουλάχιστον έχεις μια ελπίδα να συζητήσεις μαζί του (σε αντίθεση με τους υποστηρικτές του συνήθως). Δεν κατεβαίνει αλλά λέμε τώρα...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:26:53  Εμφάνιση Προφίλ
Σταμάτη, μαζί σου. Να ληφθούν και αυτά υπ' όψιν. θα προσθέσω ότι όντας υπουργός ανέβασε την τιμή της βενζίνης κατά 33% σε μια νύχτα αυξάνοντας τους φόρους!
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:30:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Queen

Απλά λέει την αλήθεια με τέτοιο τρόπο, που έχει προκαλέσει το μίσος πολλών και όχι άδικα.

___________________
Citius Altius Fortius!



Πάι συμφωνώ μναζί σου. Σωστά τα λέει ο Πάγκαλος. Αλλά δεν έχει τακτ.
Ας πούμε εγώ συμφωμνώ ότι όλοι μαζί τα φάγαμε.
Και μην μου αρχίσει κανείς εδώ μέσα "εσύ μπορεί να έφαγες αλλά εγώ δεν έφαγα".ΟΛΟΙ ΦΑΓΑΜΕ. Εγώ έφαγα μερικά εισητήρια λεωφορείου, ο άλλος έφαγε διότι δεν ζητούσε απόδειξη από τον υδραυλικό (προκειμένου να του κάνει καλύτερη τιμή, οπότε ο υδρ. δεν έκοβε απόδειξη=> δεν έμπαιναν χρήματα στο ταμείο του κράτους από την δουλειά του), ο άλλος έφαγε από το υπουργείο και γενικώς όλοι τρώγαμε μέχρι εκεί που μπορούσαμε. Αν ήμουν υπουργός, θα είχα φάει εκατομμύρια.


(και τώρα πέστε να με φάτε: "εσύ μπορεί να έτρωγες αν ήσουν υπουργός αλλάεγώ έχω ήθος και δεν θα το έκανα". Για να σας προλάβω λοιπόν, δε θα γινόμουν ποτέ υπουργός διότι η πολιτική βρωμάει και δεν μου ταιριάζει.)
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

ALEXANDRA
Master Forum-Runner

3240 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:35:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by sam


Ποιος μωρέ? Αυτός ο γιός άλλης μεγαλοοικογένειας με τις σπουδές στα Χάρβαρντ



Εντάξει τώρα, αυτό είναι ρατσιστικό! Άρα αποκλείουμε τους γιους μεγάλων οικογενειών και αυτούς που έχουν σπουδάσει στο Χάρβαρντ;

Πάντως εγώ αν πήγαινα σε έναν επαγγελματία, είτε γιατρό, είτε πολιτικό, θα προτιμούσα να πάω σε κάποιον που έχει τελειώσει το Χάρβαρντ παρά τη σχολή της Κολοπετινίτσας.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:36:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian

Παρένθεση: Γιατί να μην θεωρείται δεδομένο ότι θα τηρηθούν οι υποχρεώσεις μας ως κράτος και γιατί θα πρέπει να φωνάζουμε ότι δεν θα τις τηρήσουμε; Ότι, ουσιαστικά, εκτός από τις δεσμεύσεις, δεν κρατάμε τον λόγο μας; Μου φαίνεται πραγματικά πολύ άσχημο αυτό. Κανένας δεν έχει καμία υποχρέωση να μας δίνει λεφτά, να τον βρίζουμε, να μην είμαστε εν τάξει με τις συμφωνίες μας και να του ζητάμε κι άλλα εσαεί! Αλλά πάντα έτσι ήμαστε, δείτε την τελευταία στροφή του Ρωμηού, του Σουρή, το οποίο γράφτηκε 100+ χρόνια πριν!

Παραβλέποντας τη παραμύθα ότι μας "δίνουν" λεφτά, ενώ εμείς ΔΕΝ παίρνουμε τίποτα, αλλά οι ίδιοι τα ξαναπαίρνουν βάζοντάς τα από τη μία τσέπη τους στην άλλη διογκώνοντας το κερατιάτικο χρέος, έχω να πω το εξής:

Από τη στιγμή που τα δυο κόμματα που υπογράφουν τις συμφωνίες εμπλέκονται στο σκάνδαλο Ζήμενς, και οι έχοντες τα στοιχεία για τους δωροδοκηθέντες δεν τους αποκαλύπτουν αλλά υπογράφουν κι αυτοί συμφωνίες με την Ελλάδα, όποιο τρίτο κόμμα πάρει την εξουσία ΟΦΕΙΛΕΙ να μελετήσει τις συμφωνίες από μηδενικής βάσης, και να μην αναγνωρίζει δεσμεύσεις που πιθανότατα είναι προϊόν εγκλήματος και όχι απλά ανοησίας.

Σιγά μη πρέπει να δεσμευόμαστε από δεσμεύσεις ατόμων που δεν βρίσκονται στη φυλακή χάρη σε αυτοαθωωτικούς νόμους, και από όσους συνεργάζονται με αυτούς.

Edited by - KostasPVol on 12/01/2015 13:37:50
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:37:37  Εμφάνιση Προφίλ
Γιατί το άλλο που υπόγραψε το νομο για τα μαύρα ταμεία των ΜΜΕ. 2% του τζίρου τους χωρίς έλεγχο κ;ι παραστατικά που νομίζω ότι ήθελε να το κάνει και 4%... Την ώρα που φορολογούσε τον μέσο πολίτη ....Φιλελευθερισμός λέμε!

Αλλά τουλάχιστον αυτο το παραδέχτηκε αργότερα ΄...


EDIT: Αλεξάνδρα κάνεις λάθος. ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΠΑ ΑΥΤΟ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΡΒΑΡΝΤ. Είπα ότο ΕΣΕΙΣ μιλάτε έτσι, με αφορισμούς και ειρωνίες (και ρατσιστικά εάν το θες ...ΣΥ ΕΙΠΑΣ)

Edited by - sam on 12/01/2015 13:40:11
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:39:16  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Queen
..Και ξυπόλητε, μας έχει φλομώσει στις μπούρδες...Υπάρχει και το left.gr πήγαινε να κάνεις εκεί την προπαγάνδα σου.

Σε προκαλώ να καταδείξεις τις "μπούρδες" και να προσθέσης τον αντίλογο και με επιχειρήματα. Δεν κάνω καμμία προπαγάνδα καταθέτω τις απόψεις μου βάσει της ελευθερίας του λόγου και της έκφρασης, σου αρέσουν ή δεν σου αρέσουν. Τέλος δεν μου υποδείξης ούτε εσύ, ούτε οποιοσδήποτε άλλος, τι θα γράφω και που θα το γράφω, ή τι θέματα θα περιέχουν τα κείμενα μου και ποιές απόψεις αυτά θα εκφράζουν.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:42:00  Εμφάνιση Προφίλ
"ΟΦΕΙΛΕΙ να μελετήσει τις συμφωνίες από μηδενικής βάσης," ΝΑΙ.

"και να μην αναγνωρίζει δεσμεύσεις που πιθανότατα " ΟΧΙ διότι αυτό "που πιθανότατα είναι προϊόν εγκλήματος και όχι απλά ανοησίας." είναι μια άποψη με την οποία δεν συμφωνούν πολλοί.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:43:42  Εμφάνιση Προφίλ
Προτιμώ κάποιον που είχε πλούσιο πατέρα και σπούδασε στο Χάρβαρντ από κάποιον άλλον που είχε πλούσιο πατέρα και διοργάνωνε καταλήψεις, ΑΝ καταχρηστικά πρέπει να διαλέξω μεταξύ αυτών των δύο με αυτό το κριτήριο.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Gypaetos
Elite Forum-Runner

Greece
1953 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:44:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by xipolitos

quote:
Originally posted by Queen
..Και ξυπόλητε, μας έχει φλομώσει στις μπούρδες...Υπάρχει και το left.gr πήγαινε να κάνεις εκεί την προπαγάνδα σου.

Σε προκαλώ να καταδείξεις τις "μπούρδες" και να προσθέσης τον αντίλογο και με επιχειρήματα. Δεν κάνω καμμία προπαγάνδα καταθέτω τις απόψεις μου βάσει της ελευθερίας του λόγου και της έκφρασης, σου αρέσουν ή δεν σου αρέσουν. Τέλος δεν μου υποδείξης ούτε εσύ, ούτε οποιοσδήποτε άλλος, τι θα γράφω και που θα το γράφω, ή τι θέματα θα περιέχουν τα κείμενα μου και ποιές απόψεις αυτά θα εκφράζουν.



Τελικά έχουμε χούντα, όπως γράφεις κι επαναλαμβάνεις με τους ομοϊδεάτες σου κάθε τρεις και λίγο, ή δημοκρατία και ελευθερία του λόγου και της έκφρασης; Όταν καταλήξτε κάπου, μας λέτε κι εμάς...
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:44:57  Εμφάνιση Προφίλ
Αλεξάνδρα το μη ταϊζες τους κλέφτες είναι μονόδρομος. Αν κάποιος έχει να επιλέξει να πληρώσει τους σφουγγοκωλάριους της τρόικας και να αφήσει νηστικό το παιδί του, ή να "παρανομήσει" για να πάρει γάλα στο παιδί του που εξαιτίας των σφουγγοκωλάριων δεν έχει, ΦΥΣΙΚΑ πρέπει να κάνει το δεύτερο.

Εξάλλου εγώ πχ θα προτιμούσα τα λεφτά ενός υπερτιμημένου εισητηρίου να τα πετάξω στη θάλασσα, ή να τα μαζέψω για να τα γλεντήσω στα μπουζούκια (τα απεχθάνομαι αλλά το λέω ως παράδειγμα), παρά να τροφοδοτώ το σύστημα της εύκολης λύσης των αυξήσεων για να μπαλώνει τις καταστροφές που κάνει, στη συγκεκριμένη περίπτωση στα ΜΜΜ.

Για τη δε ομολογία ενοχής κρατικού λειτουργού (Πάγκαλου), που δεν διώχθηκε αλλά ορίστηκε αντιπρόεδρος, δεν λες τίποτα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

Rigelian
Master Forum-Runner

Greece
10616 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:45:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by xipolitos

Ο τραγικός απολογισμός των μνημονιακών πολιτκών των συνεταίρων και "Σωτήρων" της ανθρωπιστικής κρίσης ΝΔ-ΠΑΣΟΚ αλλά και του πρώην συνεταίρου και νυν "Πόντιου Πιλάτου" ΔΗΜΑΡ.

1.000.000
άνθρωποι απολύθηκαν
190,5% αύξηση της ανεργίας
30% των επιχειρήσεων έκλεισαν
25% μείωση του ΑΕΠ
35,5% αύξηση του Δημοσίου χρέους
38% μείωση των μισθών
45% μείωση των συντάξεων
98,2 αύξηση ποσοστού φτώχειας
272,7% αύξηση του ποσοστού κατάθλιψης
42,8% αύξηση της παιδικής θνησιμότητας
2 άνθρωποι αυτοκτονούν κάθε μέρα

Υ.Γ Οι "Αρχιερείς" αυτής της κοινωνικής καταστροφής αυτό το ονόμασαν "Success story" !



Μια πηγή γι αυτά τα νούμερα θα την ήθελα.
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

KostasPVol
Moderator

Greece


3992 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:48:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Rigelian

είναι μια άποψη με την οποία δεν συμφωνούν πολλοί.


Δεν είναι άποψη Κώστα. Είναι γεγονότα, που αποδεικνύονται πολύ εύκολα πχ από επιτροπές που θα τα ερευνήσουν, αν υπάρχει η ανάλογη πρόθεση εννοείται.

Edited by - KostasPVol on 12/01/2015 13:52:25
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

sam
Master Forum-Runner

Greece
4855 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:53:29  Εμφάνιση Προφίλ
Όσο για το χάρβαρντ και τη κωλοπετινίτσα και τα αμερικάνικα κολέγια και τα ρουμανικά κάτεργα δεν μου λένε και πολλά πράγματα ειλικρινά πέρα απο το ότι δίνουν την ευκαιρία για καλή μόρφωση (άλλο εάν ο άλλος την αξίζει). Αλλιώς εκτιμώ λοιπόν εγώ το επίπεδο κάποιου και όχι απο τα @ρχίδια που γεννήθηκε (γιατί αλλιώς μπάινει στο χαρβαρντ ο καθένας και το ξέρουμε)

Επαγγελματίας πολιτικός του χάρβαρντ έίναι άλλωστε και ο γαπ (και άλλοι) που δεν τον λες και ξεφτέρι (και αυτό φάνηκε στο πως τον κάναν μία απο χόρτα οι περισσότερο καπάτσοι όταν χρειάστηκε). Η δε Μέρκελ σπούδασε ταπεινή φυσική ως γνωστόν σε (πολυ καλό φυσικά) πανεπιστήμιο της ανατολικής γερμανίας.

Edited by - sam on 12/01/2015 13:54:56
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας

xipolitos
Elite Forum-Runner

Greece


1954 Δημοσιεύσεις

Δημοσιεύθηκε - 12/01/2015 :  13:54:42  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Originally posted by Gypaetos

Τελικά έχουμε χούντα, όπως γράφεις κι επαναλαμβάνεις με τους ομοϊδεάτες σου κάθε τρεις και λίγο, ή δημοκρατία και ελευθερία του λόγου και της έκφρασης; Όταν καταλήξτε κάπου, μας λέτε κι εμάς...

Ποιοί είναι οι ομοιδεάτες μου; Ναι το επαναλαμβάνω έχουμε χούντα που κάνει τα πάντα για να παραμείνει στην εξουσία, Οταν λέμε τα πάντα ενοούμε τα πάντα! Μέσα σ΄αυτό το "ναυάγιο" η Δημοκρατία και η ελευθερία λόγου έκφρασης και τύπου παλεύει να αποφύγει τον στραγγαλισμό και τον πνιγμό της.

Edited by - xipolitos on 12/01/2015 13:55:59
Μετάβαση στην κορυφή της σελίδας
Page: of 86 Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Προηγούμενη σελίδα | Επόμενη σελίδα
 Νέο Θέμα  Κλειδωμένο Θέμα
 Εκτυπώσιμη μορφή
Μετάβαση σε:
RunningNews.gr Forum © RunningNews.gr Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000